Obsadil prvé a druhé miesto. Volko prekonal ďalšie slovenské rekordy

Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: SITA)
SITA|27. júl 2017 o 21:44

Slovenskému šprintérovi sa darilo na Veľkej cene Chebu.

CHEB. Slovenský šprintér Ján Volko zvíťazil vo štvrtok v chladnom počasí v behu na netradičnej trati na 150 metrov na 37. ročníku medzinárodného atletického mítingu Veľká cena Chebu časom 15,33 sekundy (vietor -0,8 m/s).

Volko tým výrazne, až o 46 stotín, zlepšil vlastné slovenské historické maximum z 2. augusta 2016 tiež z českého Chebu. Dvadsaťročný člen BK HNTN Bratislava triumfoval pred Kanaďanom Samom Effahom (15,72) a Čechom Marcelom Kadlecom (16,22).

Volko štartoval aj na 60 metrov, skončil druhý za 6,78 sekundy (vietor -1,2 m/s), avšak s Turkom Ramilom Gulijevom, ktorý je tohtoročná európska jednotka na stovke, prehral na tisíciny až po dôkladnom preštudovaní cieľovej fotografie.

Aj tento výkon mladého Bratislavčana je slovenské historické maximum, doteraz zabehol najrýchlejšiu šesťdesiatku pod holým nebom Adam Závacký (6,80 v roku 2014 tiež v Chebe).