Posilnená Sparta vstup do Európskej ligy nezvládla, prehrala o dva góly

(Autor: TASR/AP)
SITA|28. júl 2017 o 10:33

Súper nám ukázal recept, ako sa má bojovať, povedal o hre Crvenej zvezdy Belehrad Slovák Lukáš Štetina.

BELEHRAD. Český futbalový klub AC Sparta Praha si zrejme začiatok novej éry predstavoval inak. Tím z Letnej, ktorý pred touto sezónou 2017/2018 posilnilo hneď desať nových hráčov, prehral vo štvrtkovom úvodnom zápase tretieho predkola Európskej ligy na ihrisku Crvenej zvezdy Belehrad 0:2.

Zverenci talianskeho trénera Andreu Stramaccioniho na belehradskej pôde prvýkrát inkasovali už v trinástej minúte. Prekvapila ich rýchlo rozohraná štandardka, po ktorej otvoril skóre Ghančan Richmond Boakye.

Konečnú podobu výsledku dal gabonský stredopoliar Guelor Kanga, ktorý výstavným gólom z 25 metrov prekonal Slováka Martina Dúbravku.

"Hneď na začiatku sme zostali ako obarení. Nevedeli sme sa vymaniť z tlaku, ale po pätnástich až dvadsiatich minútach ustupoval a konečne sme začali hrať aj my. Gólovú šancu sme si vytvorili, ale nepadlo nám to tam," uviedol pre oficiálnu stránku Sparty Praha slovenský stopér Lukáš Štetina.

Na margo zásahu, ktorý hostia inkasovali zo štandardnej situácie, povedal:

"Jednoducho sme pri nej zaspali. Neviem, či sa niekto otočil chrbtom k lopte, nedokážem si to však v tejto chvíli vybaviť. Jeden z nás sa mal postaviť pred loptu a bolo by to vybavené," vyhlásil Štetina.

Dvadsaťšesťročný rodák z Nitry napriek nepriaznivej situácii pred odvetou nevešia hlavu. "Súper nám ukázal recept, ako sa má bojovať, jazdil do poslednej minúty. Môžeme to v odvete otočiť a ukázať im to isté u nás.

Myslím si, že každý z nás by do toho mal dať raz toľko, koľko vložil v prvom zápase. Veľa sme strácali v prechodovej fáze. Mali by sme popracovať na tej predfinálnej, aby sme dostali viac lôpt dopredu na Marca Janka, pretože toho bolo pomerne málo," uzavrel Lukáš Štetina.

Domov»Futbal»Európska liga»Posilnená Sparta vstup do Európskej ligy nezvládla, prehrala o dva góly