Dávid Guba.
Dávid Guba. (Autor: TASR - ilustračná fotografia)
Sportnet|29. júl 2017 o 08:48

Dávid Guba prekonal svojho krajana v bráne súpera

VARŠAVA. Slovenský futbalista Dávid Guba sa výraznou mierou zaslúžil o prvý bod poľského tímu Termalica Bruk-Bet Nieciecza v tamojšej najvyššej súťaži.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zaglebie Lubin 1:1

/Ján Mucha odchytal celý zápas, Samuel Štefánik hral do 46. minúty, kedy ho nahradil Martin Mikovič, Patrik Mišák hral do 73. minúty, na ihrisku ho vystriedal Dávid Guba (všetci Nieciecza), ktorý skóroval. Martin Polaček odchytal celý zápas a Ľubomír Guldan (obaja Lubin) absolvoval celé stretnutie/

Dvadsaťšesťročný krídelník strelil v piatkovom zápase tretieho kola proti KGHM Zaglebie Lubin (1:1) v 93. minúte vyrovnávajúci gól, ktorý bol zároveň prvý pre klub v novom ročníku. Guba sa presadil hlavičkou po dlhom centri z vlastnej polovice ihriska. Na to prišiel v 73. minúte.

"Tréner ma poslal s tým, aby som dal gól. Som rád, že sa mi to aj podarilo. Boli sme radi aspoň za vyrovnanie. V tejto sezóne sme dali prvý gól a získali sme prvý bod," povedal Guba, pre ktorého to bol druhý gól v Poľsku, pre svoju zastupiteľskú agentúru csm-agency.

"Dostali sme dva dni voľna, išiel som domov do Žiliny. V pondelok začíname prípravu na ďalší duel. Či po prvom góle, prvom bode príde aj prvé víťazstvo? No bolo by to super. Najbližšie privítame obhajcu majstrovského titulu Legiu Varšavu," dodal Guba.

Úspešný slovenský strelec prekonal svojho krajana v bráne Lubinu Martina Polačeka, za Termalicu chytal iný slovenský gólman Ján Mucha.

Vyrovnávajúci gól Dávida Gubu:

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Tréner ho poslal na ihrisko, aby dal gól. Guba zabezpečil svojmu tímu prvý bod v sezóne