Rely Fínska vyhral domáci Lappi, druhý Evans zaostal o viac ako polminútu

Esapekka Lappi (druhý sprava) sa raduje z triumfu.
Esapekka Lappi (druhý sprava) sa raduje z triumfu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. júl 2017 o 15:58

V prvej štvorke skončili traja Fíni.

HELSINKI. Domáci jazdec Esapekka Lappi potvrdil svoju pozíciu z predošlých dní a stal sa víťazom motoristických pretekov Rely Fínska, deviateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta 2017. Dvadsaťšesťročný pretekár zvíťazil pred druhým Britom Elfynom Evansom s náskokom 36 sekúnd.

"Je to pre mňa niečo špeciálne a nemôžem tomu uveriť. Už ako malý chlapec som sníval o tom, že budem súťažiť na Rely Fínska. Teraz sa to stalo a dokonca som na čele," vyhlásil Lappi ešte v piatok, keď sa dostal na prvé miesto.

Tretiu i štvrtú priečku obsadili ďalší pretekári z Fínska - Juho Hänninen a Teemu Suninen. Rely Fínska nedokončil úradujúci svetový šampión a líder celkového poradia Sébastien Ogier, ktorý v piatok havaroval.

Francúzovo zaváhanie vo Fínsku využil Belgičan Thierry Neuville, obsadil šieste miesto a v seriáli MS mu patrí 160 bodov, rovnako ako Ogierovi.

6.Elfyn EvansV. Británia79 b

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Rely Fínska vyhral domáci Lappi, druhý Evans zaostal o viac ako polminútu