Vo štvrtok vyzve opäť Everton. Ružomberok doma deklasoval Senicu

Posledný slovenský zástupca v pohárovej Európe sa na prestížny zápas naladil víťazne.

Futbalisti Ružomberka zdolali Senicu.(Zdroj: SITA)
Slovenský súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok na domácom štadióne triumfovali nad FK Senica 4:0 v nedeľňajšom stretnutí druhého kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Naladili sa tak dobre na domácu štvrtkovú odvetu v Európskej lige proti Evertonu (prvý zápas - 0:1).

Seničania hrali od 23. minúty v oslabení o vylúčeného Olivera Podhorina, ktorý dostal dve žlté karty v priebehu ôsmich minút. Už po troch minútach využil ponúknutú výhodu Dominik Kružliak po centri kapitána Mareka Saparu.

V 29. minúte mohol zvýšiť Miloš Lačný, ale z pokutového kopu netrafil bránu senického gólmana Františka Placha. Pred koncom prvého polčasu ukázal český arbiter Pavel Ochotnický opäť na značku pokutového kopu pred senickou bránkou, tentoraz šiel kopať Kružliak a dal svoj druhý gól v zápase.

V 58. minúte zvýšil po centri Erika Daniela z pravej strany bosniansky útočník Nemrin Haskič. Konečný rezultát duelu stanovil v 74. minúte Miloš Lačný, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore a prekonal bezmocného Placha.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Na Slovane bolo 845 divákov. Nie je to pre nás prekvapenie, tvrdí kapitán

Posledný slovenský zástupca v pohárovej Európe Ružomberok si triumfom napravil chuť po neúspešnom prvom kole, v ktorom podľahol Zlatým Moravciam 1:2. Senica je aj naďalej bez bodového zisku, v úvodnom ligovom zápase boli nad sily jej futbalistov hráči Trenčína.