Barteková do finále na ME nepostúpila. Takto som si to nepredstavovala, priznala

Slovenská strelkyňa sa už sústredí na súťaž družstiev.

Danka Barteková.(Zdroj: SITA)

BAKU. Víkendové boje o medaily boli na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových a guľových zbraní v azerbajdžanskom Baku bez aktívnej účasti reprezentantov Slovenska.

Najvážnejšou adeptkou na medailové umiestnenie bola Danka Barteková, ktorá v skeete žien predviedla výkon 65 terčov (20-25-20) a obsadila dvanáste miesto.

Päť zaváhaní v prvej i tretej položke stáli členku ŠCP Bratislava postup do šesťčlenného finále, na ktorú potrebovala v nedeľu trafiť o dva terče viac. Zverenka trénera Juraja Sedláka nezopakovala finálovú účasť z lanských ME v talianskom Lonate, kde bola šiesta.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Strelci sú flákači. Len Barteková trénuje za dvoch, tvrdí Rehák Štefečeková

Na kontinentálnom šampionáte, z ktorých má v zbierke naďalej päť individuálnych medailí medzi ženami (2 - 1 - 2), vyšla v súťaži jednotlivkýň druhýkrát za sebou medailovo naprázdno a nezískala svoj prvý tohtoročný cenný kov na významných podujatiach.

"Takto som si to nepredstavovala. Bohužiaľ, dnes môj výkon na najlepšiu šestku nestačil. V silnom vetre to bolo nesmierne náročné, ale podmienky sme mali všetky rovnaké, takže nehľadám ospravedlnenie. Snažím sa skoncentrovať na pondelkovú súťaž družstiev," uviedla na facebooku.

Hned za ňou na trinástej priečke skončila jej mladšia krajanka Veronika Sýkorová s 64 terčmi (19-24-21). Dvojnásobná juniorská medailista z ME pri treťom štarte medzi ženami dosiahla svoje druhé najlepšie umiestnenie po 5. mieste spred dvoch rokov zo slovinského Pragerska pri Maribore.

Preteky nevyšli tretej Slovenke v 36-člennom štartovom poli. Skúsená Andrea Stranovská mala na konte 52 terčov (16-17-19), čo ju zaradilo na 32. pozíciu.

V hodnotení tímov patrí Slovensku po kvalifikácii 6. miesto so súčtom 181 terčov. Slovenské skeetarky budú mať možnosť vylepšiť svoje umiestnenie v pondelok, keď je na programe vyraďovacia časť nového formátu súťaže družstiev.