Súboj talianskych tímov rozhodli penalty, Juventus zdolal AS Rím

Gonzalo Higuaín (vľavo) vo veľkej šanci zakončuje na bránu AS Rím. Neúspešne.
Gonzalo Higuaín (vľavo) vo veľkej šanci zakončuje na bránu AS Rím. Neúspešne. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. júl 2017 o 07:55

Zápas bol súčasťou Medzinárodného pohára majstrov.

Medzinárodný pohár majstrov:

FOXBOROUGH

AS Rím - Juventus Turín 1:1 (0:1, 1:1), 4:5 na 11 m

Góly: 74. Džeko - 29. Mandžukič

33.039 divákov

FOXBOROUGH. Futbalisti Juventusu Turín uspeli nedeľňajšom zápase americkej časti Medzinárodného pohára majstrov.

Nad rivalom z talianskej ligy AS Rím zvíťazili 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa súboj skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1.

33-tisíc

divákov sledovalo na štadióne vo Foxborough zápas Juventusu Turín s AS Rím.

V prestížnom dueli, ktorý sa hral pred 33-tisícovou kulisou na štadióne vo Foxborough, otvoril skóre po polhodine hry chorvátsky útočník v službách Juventusu Mario Mandžukič. AS sa podarilo vyrovnať v 74. minúte zásluhou Edina Džeka.

Keďže sa už v záverečnej štvrťhodine skóre nezmenilo, nasledovali hneď strely zo značky pokutového kopu. Na základe pravidiel zámorského predsezónneho turnaja sa totiž v prípade remízy po 90 minútach nehrá predĺženie.

V rozstrele zaváhal hneď prvý exekútor - útočník Rimanov Marco Tumminello.

Keďže hráči AS aj Juventusu všetky ďalšie pokusy premenili, z výhry 5:4 v jedenástkovom rozstrele sa tešil úradujúci šampión Serie A.

Pozrite si, ako vyzeral zápas Juventusu s AS Rím: fotogaléria

31.7.2017

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Súboj talianskych tímov rozhodli penalty, Juventus zdolal AS Rím