Greguš dal gól a bol vylúčený, okrem Kodane postúpila aj Slavia Praha

Ján Greguš (vpravo) získal svoj prvý dánsky titul.
Ján Greguš (vpravo) získal svoj prvý dánsky titul. (Autor: TASR)
TASR|2. aug 2017 o 21:21

Pozrite si súhrn stredajších výsledkov odvetných stretnutí tretieho predkola Ligy majstrov 2017/2018.

BRATISLAVA. Futbalisti Viktorie Plzeň nedokázali nadviazať na sľubný výkon z prvého duelu tretieho predkola Ligy majstrov 2017/2018 na pôde FCSB Bukurešť a po prehre 1:4 na domácom ihrisku sa so súťažou rozlúčili.

V drese Plzne odohral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský celý zápas, Marek Bakoš nastúpil na ihrisko v 77. minúte.

Druhý český zástupca Slavia Praha prehral v stredajšej odvete na pôde BATE Borisov 1:2, ale po úvodnej domácej výhre 1:0 postúpili do nasledujúcej, už poslednej kvalifikačnej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže hráči pražského klubu.

Slovenský reprezentant Dušan Švento sa na trávnik dostal ako striedajúci hráč, v 70. minúte nahradil Dannyho.

Z postupu sa radujú aj futbalisti CSKA Moskva, ktorí po výhre 2:0 v prvom zápase v Aténach uspeli aj v domácej odvete.

APOEL Nikózia si musel postup vybojovať až v predĺžení. Najskôr v riadnom hracom čase zmazal jednogólové manko z prvého duelu, v predĺžení potom tromi gólmi rozhodol o svojom triumfe nad Viitorulom Constanta.

V Kodani sa v súboji medzi domácim FC a macedónskym Skopje presadil už v druhej minúte slovenský reprezentant Ján Greguš, keď strelou spoza šestnástky zmazal manko svojho tímu z prvého zápasu.

Hostia vyrovnali v 19. minúte, no góly už potom strieľali iba domáci. Greguš však napokon stretnutie nedohral, v 71. minúte bol vylúčený po druhej žltej karte.

V Lige majstrov skončil Partizan Belehrad, ktorý síce remizoval na ihrisku Olympiakosu Pireus 2:2 aj vďaka gólu bývalého slovanistu Seydoubu Soumaha, ďalej však idú Gréci. Na žrebe play-off o účasť v skupinovej fáže sa zúčastní aj Celtic Glasgov, OGC Nice i chorvátska Rijeka.

Žreb play.off o účasť v skupinovej časti Ligy majstrov sa uskutoční v piatok 4. augusta.

/prvý zápas 0:1, postúpila Slavia/

APOEL Nikózia - Viitorul Constanta 4:0 pp (1:0, 0:0)

Góly: 54. Carlao, 93. Merkis, 94. de Camargo, 106. Efrem

/prvý zápas 0:1, postúpil APOEL/

Basaksehir Istanbul - FC Bruggy 2:0 (0:0)

Góly: 7. Adebayor, 34. Visca

/prvý zápas 3:3, postúpil Basaksehir/

FC Kodaň - Vardar Skopje 4:1 (2:1)

Góly: 2. Greguš, 26. Barseghyan (vlastný), 75. Santander, 88. Sotiriou - 19. Nikolov

ČK: 71. Greguš

/Ján Greguš (Kodaň) hral do 71. minúty, dal gól a dostal ČK/

/prvý zápas 0:1, postúpila Kodaň/

Viktoria Plzeň - FCSB Bukurešť 1:4 (0:1)

Góly: 64. Krmenčík - 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec (11m)

ČK: 89. Krmenčík

/Patrik Hrošovský odohral celý duel a v 73. minúte videl žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 77. minúte a o päť minút neskôr dostal ŽK/

/prvý zápas 2:2, postúpila Bukurešť/

Young Boys Bern - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)

Góly: 13. Hoarau, 89. Mvula Lotomba

/prvý zápas 1:3, postúpi Bern/

FH Hafnarfjördur - NK Maribor 0:1 (0:0)

Gól: 90.+2 Tavares

/prvý zápas 0:1, postúpil Maribor/

Ludogorec Razgrad - Hapoel Be'er Ševa 3:1 (2:0)

Góly: 9. a 33. Wanderson, 56. Marcelinho - 61. Ghadir

ČK: 90.+6 Marcelinho - 81. Ohana

/prvý zápas 0:2, postúpil Hapoel/

Rosenborg Trondheim - Celtic Clasgow 0:1 (0:0)

Góly: 69. Forest

/prvý zápas 0:0, postupuje Celtic/

Ajax Amsterdam - OGC Nice 2:2 (1:1)

Góly: 26. van de Beek, 57. Sanchez - 3. Souquet, 79. Marcel

/prvý zápas 1:1, postupuje Nice/

Olympiakos Pireus - Partizan Belehrad 2:2 (1:1)

/prvý zápas 1:3, postupuje Astana/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Greguš dal gól a bol vylúčený, okrem Kodane postúpila aj Slavia Praha