Majstrom Európy v časovke je Campenaerts, Bodnar skončil tesne druhý

V kategórii mužov do 23 rokov skončil na 34. mieste Adrián Babič, na 41. pozícii bol Juraj Bellan.

Na snímke uprostred Belgičan Victor Campenaerts sa stal víťazom mužskej časovky v kategórii Elite na ME v dánskom Herningu 3. augusta 2017. Druhý skončil Poliak Maciej Bodnar (vľavo) a na tretej pozícii sa umiestnil Ryan Mullen z Írska (vpravo).(Zdroj: TASR/AP)
Zájazd na FC Liverpool - FC Porto od 390€ >>

HERNING. Holanďanka Ellen van Dijková obhájila titul majsterky Európy v časovke na šampionáte v cestnej cyklistike v dánskom Herningu. Štvrtkové preteky na 31,5 kilometra sa skončili výrazným úspechom holandských reprezentantiek.

Za striebornou Belgičankou Ann-Sophie Duyckovou skončila na bronzovej priečke Anna van der Breggenová, ktorá nezopakovala striebro spred roka. Štvrtá bola ďalšia holandská pretekárka Lucinda Brandová. V cieli klasifikovali tridsať cyklistiek, Slovensko nemalo zastúpenie.

Titul v kategórii mužov do 23 rokov si v rovnako dlhej časovke vybojoval Dán Kasper Asgreen, keď o jedinú sekundu zdolal krajana Mikkela Bjerga. S mankom 22 sekúnd bral bronz Francúz Corentin Ermenault.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Medveďová skončila na ME v časovke na 19. mieste, juniori sa výraznejšie nepresadili

Z dvojice Slovákov bol lepší Adrián Babič (Team Firefly) na 34. mieste s odstupom 3:21 minúty na víťaza. Juran Bellan (Dukla Banská Bystrica) obsadil 41. priečku (+3:52 min).

Dvadsaťpäťročný Victor Campenaerts povýšil minuloročné striebro z Plumelca na zlato z Herningu. Belgický časovkár tímu LottoNL-Jumbo triumfoval na 46 kilometroch výsledným časom 53:12 minúty o dve sekundy pred poľským špecialistom tímu Bora-Hansgrohe Maciejom Bodnarom.

Bronz si vybojoval iba 22-ročný Ír Ryan Mullen, ktorý je počas sezóny súčasťou tímu Cannondale-Drapac. Za víťazom zaostal o štyri sekundy. Slováci chýbali.