Sedemkrát mu balík ušiel, vždy ho dobehol. V závere však Nagy nemal sily

Na snímke z nedávnych MS v plávaní v Budapešti Richard Nagy súťaží na 400 metrov voľný spôsob. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. aug 2017 o 11:13

Slovenský plavec si odskočil na Európsky pohár v diaľkovom plávaní. Na 7,5 kilometra skončil jedenásty.

19.Peter GutyanSR+ 4:08 min

NAVIA. Slovenský plavec Richard Nagy obsadil v sobotu 11. miesto v pretekoch na 7,5 kilometra na Európskom pohári v diaľkovom plávaní v španielskej Navii.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Želiezoviec zvládol trať za 1:20:42 h. "Cítil som, že to nemám natrénované. Balík mi ušiel tak sedemkrát a zakaždým som ho dobehol. Na finiš som už však nemal sily," povedal pre SITA Nagy.

Najlepšieho slovenského plavca uplynulého roka zaskočilo, že musel povinne plávať v neopréne. "Od nového roka je to v pravidlách a teraz bola osemnásťstupňová voda. Plávalo sa tu prvýkrát, takže to bola zmena. Všeobecný názor je, že veľmi zlá," pokračoval Nagy a zároveň vysvetlil prečo.

"Nie som naň zvyknutý. Neoprén tlačí, ťahá, na druhej strane nadnáša, takže to s ním ide rýchlejšie, len je to pre mňa nezvyk," prezradil plavec.

Okrem Nagya v Navii štartoval aj ďalší slovenský reprezentant Peter Gutyan, ktorý skončil časom 1:24:28 h na 19. mieste. Z víťazstva sa tešil Maďar Kristóf Rasovszky časom 1:20:20 h. Celkovo sa na podujatí predstavilo 26 plavcov.

Domov»Ďalšie športy»Sedemkrát mu balík ušiel, vždy ho dobehol. V závere však Nagy nemal sily