Opäť sme hrali ako pravý Bayern, tešil sa nový športový riaditeľ klubu

Mníchovský klub vyhral Nemecký superpohár. Nad Borussiou Dortmund zvíťazil po dráme v penaltovom rozstrele.

Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

DORTMUND. Trofej za víťazstvo v Nemeckom superpohári patrí po roku opäť futbalistom Bayernu Mníchov. Hráči bavorského klubu si ju vybojovali rovnako ako vlani v sobotňajšom zápase proti Borussii Dortmund.

V Signal-Iduna Parku v Dortmunde po remíze v riadnom hracom čase 2:2 vyhrali na strely zo značky pokutového kopu 5:4.

Hrdinom Mníchovčanov sa stal náhradný brankár Sven Ulreich, ktorý v záverečnom rozstrele chytil pokusy Sebastiana Rodeho a Marca Bartru.

Autorom rozhodujúcej penalty bol 21-ročný obranca Bayernu Nicklas Süle.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Bayern zdolal Dortmund v penaltovom rozstrele a vyhral Nemecký superpohár

Skvelý výkon náhradného brankára

Bayern Mníchov si pripísal na konto rekordný šiesty Nemecký superpohár, Borussia Dortmund zostáva na ziskoch piatich trofejí.

"Som spokojný. Hrali sme sústredene, trofej je pre nás dôležitá. Príprava nám veľmi nevyšla, no netreba sa obávať. Keď sa začne sezóna, budeme pripravení," povedal podľa webu ESPN tréner Bavorov Carlo Ancelotti.

"Mužstvo ukázalo charakter a dvakrát dokázalo vyrovnať. V posledných dňoch som sa veľa rozprával s trénerom i hráčmi. Sme Bayern Mníchov a nemôžeme si dovoliť toľko prehier. Dnešok bol dôležitý, opäť sme hrali ako pravý Bayern," doplnil nový športový riaditeľ Bayernu Mníchov Hasan Salihamidžič.

Ulreich sa postavil do bránky namiesto nedoliečeného Manuela Neuera a svoju pozíciu si zastal bravúrne. "Vieme, že pred sezónou sa nám nedarilo podľa predstáv, ale dnes sme videli Bayern, ktorý chce vidieť každý, predovšetkým v prvom polčase s množstvom šancí," uviedol Ulreich pre televíziu ZDF.

"V závere sme ukázali morálku, musíme v tomto pokračovať. Samozrejme, som šťastný, že som pomohol mužstvu v penaltovom rozstrele a k zisku trofeje."

Dortmund mal trofej na dosah

Domáca Borussia sa v priebehu stretnutia dvakrát dostala do vedenia, ale hostia vždy dokázali zmazať manko súpera.

Skóre otvoril v 12. minúte Christian Pulisic. Využil hrúbku Javiho Martíneza na rozohrávke a ľahko si v nájazde poradil s brankárom Svenom Ulreichom.

Príprava nám veľmi nevyšla, no netreba sa obávať. Keď sa začne sezóna, budeme pripravení.

Carlo Ancelotti, tréner Bayernu

Američan sa stal najmladším strelcom v histórii Nemeckého superpohára vo veku 18 rokov a 322 dní.

Bavori vyrovnali už o šesť minút neskôr, keď prudký center do malého vápna z pravej strany zužitkoval Robert Lewandowski.

Po zmene strán išli domáci hráči opäť do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga po rýchlom protiútoku. Gabončan dokázal skórovať z jedinej strely a v súťažných stretnutiach proti Bayernu to bol jeho šiesty zásah.

Dortmund bol už na dosah trofeje, keď si dve minúty pred koncom v chaose strelil vlastný gól brankár Roman Bürki.

Po uplynutí riadnej hracej doby nasledovali hneď pokutové kopy, v ktorých bol najprv v tretej sérii neúspešný Joshua Kimmich z Bayernu, ale v 4. a 6. sérii nepremenili svoje pokusy Rode a Bartra a Bayern sa tešil z triumfu.