Varga tradične plával najrýchlejšie, v Montreale napokon skončil trinásty

(Autor: TASR)
SITA|6. aug 2017 o 22:41

Víťazom pretekov Svetovej série sa stal Španiel Javier Gómez.

MONTREAL. Päťnásobný majster sveta Španiel Javier Gómez sa stal víťazom pretekov Svetovej triatlonovej série v kanadskom Montreale.

V súčte objemov olympijského triatlonu (1,5 kilometra plávanie, 40 kilometrov bicykel, 10 kilometrov beh) Gómez dosiahol víťazný čas 1:47:49 hodiny.

O pätnásť sekúnd zdolal Nóra Kristiana Blummenfelta. Tretí skončil Juhoafričan Richard Murray, ktorý za víťazom zaostal o 52 sekúnd.

Varga opäť plával najlepšie

Jediný Slovák Richard Varga obsadil trináste miesto, keď za najlepšou desiatkou zaostal o 21 sekúnd. Vargovi sa o tri sekundy podarilo zdolať priebežného lídra seriálu WTS a víťaza štyroch tohtoročných podujatí Španiela Maria Molu.

Najlepší plavec medzi triatlonistami Varga tradične vybiehal z vody na prvom mieste a na konci cyklistickej časti bol stále na výbornej piatej pozícii. Po druhom z piatich bežeckých okruhov klesol na jedenástu priečku. Neskôr bol aj pätnásty a v závere to vytiahol na trináste miesto.

"Boli to veľmi ťažké preteky, ale mám z nich dobré pocity. Po plávaní sa nám podarilo odtrhnúť od väčšiny poľa a dúfal som, že z toho môže byť krásny výsledok. Nakoniec som dobehol ako trinásty, dúfal som, že to môže byť lepšie. Treba však uznať, že konkurencia sa extrémne posúva a je to veľmi vyrovnané. Beriem si veľa pozitív a teším sa na ďalšie napredovanie," uviedol Richard Varga na svojom facebookovom profile.

V tejto sezóne je to pre 28-ročného Bratislavčana druhé najlepšie umiestnenie na podujatí WTS po 11. priečke z júnových pretekov v anglickom Leedse.

V aktuálnom poradí WTS patrí Vargovi sedemnáste miesto. Na čele je dvojica Španielov - Mario Mola pred Javierom Gómezom. Tretia pozícia patrí Juhoafričanovi Richardovi Murraymu.

V Montreale bola Svetová séria prvý raz

V Montreale sa preteky WTS konali po prvý raz. Pred rokom bolo toto frankofónne kanadské mesto hostiteľom generálky na olympijské hry v Riu de Janeiro, ale iba v rámci Svetového pohára.

Podujatie v Montreale bolo siedmym z deväťdielneho seriálu WTS. Prestížny šampionát dokončia v Európe pretekmi v Štokholme a Rotterdame.