Jej súperka podávala na víťazstvo. Makarovová vyhrala turnaj vo Washingtone

Jekaterina Makarovová sa raduje s víťaznou trofejou.
Jekaterina Makarovová sa raduje s víťaznou trofejou. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. aug 2017 o 07:15

Ruská tenistka vyhrala záverečný tretí set bez straty gemu.

WASHINGTON. Ruska Jekaterina Makarovová sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch).

Washington - finále:

Jekaterina Makarovová (Rus.-7) - Julia Görgesová (Nem.-4)

3:6, 7:6 (2), 6:0 za 133 minút

Nasadená sedmička vo finále zdolala turnajovú štvorku Juliu Görgesovú z Nemecka v troch setoch za 133 minút 3:6, 7:6 (2), 6:0. Makarovová vo Washingtone dovŕšila aj tretí obrat z 0:1 na 2:1 na sety a získala tretí singlový titul na okruhu WTA v kariére, prvý od februára 2014 v thajskej Patttayi.

Görgesová pritom za stavu 6:5 v druhom sete podávala na víťazstvo na turnaji. V tajbrejku sa však 28-ročná Nemka zlomila a už do konca zápasu nezískala ani gem.

Dvadsaťdeväťročná Makarovová sa v minulosti trikrát dostala do semifinále na podujatí Citi Open vo Washingtone, až teraz preklenula záverečné nezdary a posunula sa k celkovému triumfu. V rebríčku WTA ju to posunulo z 58. na 42. pozíciu.

"Ani neviem, ako sa to celé zomlelo. Keď som sa v zápasoch vracala späť do hry, stále som verila, že to ešte môžem vyhrať. Nevzdávala som to. Teraz som to dovŕšila a som šťastná," uviedla víťazka na webe WTA.

"Nemám so sebou trénera, ale zato pár ľudí, ktorí ma výrazne podporovali. Fanúšikovia boli fantastickí, počula som aj Rusov v hľadisku. Celý týždeň bol pre mňa fantastický, náramne som si to užívala," dodala.

Domov»Tenis»Jej súperka podávala na víťazstvo. Makarovová vyhrala turnaj vo Washingtone