Peter Sagan skončil v časovke na 17. mieste, víťaz si čítal knihu

Víťazom sa stal Stefan Küng.

Článok pokračuje pod video reklamou

Výsledky - BinckBank Tour 2017

2. etapa (individuálna časovka vo Voorburgu na 9 km):
1.Stefan KüngŠvajčiarskoBMC Racing10:58 min
2.Maciej BodnarPoľskoBora-Hansgrohe+4 s
3.Tom DumoulinHolandskoSunweb+5
4.Sören Kragh AndersenDánskoSunweb+8
5.Lars BoomHolandskoLottoNL-Jumbo+10
17.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+25
134.Michael KolářSlovenskoBora-Hansgrohe+1:12 min.
Poradie po 2. etape:
1.Stefan KüngŠvajčiarskoBMC Racing4:01:07 h
2.Maciej BodnarPoľskoBora-Hansgrohe+4 s
3.Tom DumoulinHolandskoSunweb+5
4.Sören Kragh AndersenDánskoSunweb+8
5.Lars BoomHolandskoLottoNL-Jumbo+10
8.Peter SaganSlovenskoBora-Hangrohe+15
133.Michael KolářSlovenskoBora-Hansgrohe+1:12 min

VOORBURG. Švajčiarsky cyklista Stefan Küng zvíťazil v 2. etape pretekov BinckBank Tour 2017 v Holandsku.

Jazdec stajne BMC zvládol deväťkilometrovú časovku v uliciach Voorburgu za 10:58:51 minúty a dostal sa do čela celkového poradia.

Z neho tak zosadil Slováka Petra Sagana, ktorý finišoval s mankom necelých 30 sekúnd na 17. mieste.

Dvojnásobný majster sveta sa prepadol na 8. miesto s 15-sekundovou stratou na Künga.

Sagan je rád, že nespadol

Ďalší slovenský reprezentant z Bory Michael Kolář finišoval na 134. mieste so stratou 1:12 min, celkovo je 133.

"Myslím si, že vzhľadom na počasie môžem byť s dnešným výsledkom spokojný. Nie je jednoduché pretekať sa v takýchto podmienkach, zvlášť, keď nie sú rovnaké pre všetkých. Nič sa nedá robiť, aj taký je šport. Som celkom spokojný, predovšetkým ma teší, že som nespadol v tom lejaku. Škoda, že Body (Maciej Bodnar, pozn.) nevyhral. Mal na to a bol veľmi blízko k triumfu," uviedol Sagan na facebooku.

Druhý v etape skončil Saganov tímový kolega z Bora-Hansgrohe Poliak Maciej Bodnar (+4 s) a tretí bol Holanďan Tom Dumoulin zo Sunwebu (+5 s).

Krátku časovku na technickom okruhu pretekárom ešte viac sťažil dážď, ktorý začal padať krátko po finiši prvých cyklistov.

Víťaz si čítal knihu

"Čakal som dve a pol hodiny, kým sa to celé skončilo. Nebolo príliš teplo, ale na preteky som sa nepozeral, mal by som zbytočné nervy. Radšej som si prečítal knihu, ktorú som mal so sebou. Škoda, že spadol Tony Martin, ten ma mohol ohroziť.

Netrpezlivo som čakal aj na to, ako dopadne Peter Sagan. Keď došiel do cieľa, vydýchol som si. Nemôžete sa tešiť, kým sa všetko neskončí. Teším sa, že som sa dostal celkovo do vedenia a verím, že si túto pozíciu udržím až do konca. Budem bojovať," uviedol Stefan Küng v reakcii v prenose Eurosportu, citoval ho web Cyclingnews.

To využil práve Küng, ktorý nakoniec ako jediný z celého pelotónu zajazdil pod jedenásť minút. Pretekári sa borili s klzkou vozovkou a neustálym dažďom, ten si vyžiadal viacero pádov.

Na zemi skončili napríklad časovkársky špecialista Tony Martin, no etapu dokončil. Künga už v náročných podmienkach nik nezdolal.

Sagan predviedol dobrý výkon, nebál sa riskovať, ale na udržanie si dresu pre lídra celkového poradia mu to už nestačilo.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Peter Sagan vyhral prvú etapu na BinckBank Tour 2017

Online prenos: 2. etapa BinckBank Tour 2017 (Peter Sagan, Michael Kolář)

BinckBank Tour

8. August 2017 o 13:28
2. etapa Voorburg - Voorburg
Víťaz: Stefan Küng (BMC)
Prenos

Priebežné poradie BinckBank Tour:
1. Stefan Küng 4:01:07 hod.
2. Maciej Bodnar (BOH) + 4 s
3. Tom Dumoulin (SUN) + 5 s.
4. Søren Kragh Andersen (SUN) + 8 s
5. Lars Boom (TLJ) + 10 s
6. Yves Lampaert (QST) + 12 s
7. Matthias Brändle (TFS) + 14 s
8. Peter Sagan (BOH) + 15 s
9. Miles Scotson (BMC) + 15 s
10. Jos van Emden (TLJ) + 17 s
Konečné poradie 2. etapy:
1. Stefan Küng 10:58 min.
2. Maciej Bodnar (BOH) + 4 s
3. Tom Dumoulin (SUN) + 5 s.
4. Søren Kragh Andersen (SUN) + 8 s
5. Lars Boom (TLJ) + 10 s
6. Yves Lampaert (QST) + 12 s
7. Matthias Brändle (TFS) + 14 s
8. Miles Scotson (BMC) + 15 s
9. Tim Wellens (LTS) + 17 s
10. Jos van Emden (TLJ) + 17 s
......
17. Peter Sagan (BOH) + 25 s
Víťazom druhej etapy BinckBank Tour 2017 sa stal Švajčiar Stefan Küng, ktorý prešiel traťou za 10 minút a 58 minút. Okrem etapového prvenstva si vyslúžil aj posun do čela celkovej klasifikácie. Medzi najlepšími boli podľa očakávania časovkárski špecialisti, ale Peter Sagan odviedol výbornú prácu. Sedemnásta priečka v daždivých podmienkach je dobrou východiskovou pozíciou do ďalších etáp.
cieľ Všetci cyklisti dorazili do cieľa. Ako posledný Peter Sagan. Slovenský cyklista finišoval na 17. mieste so stratou 25 sekúnd. V celkovom poradí klesne a na prvú pozíciu sa zaradí víťaz dnešnej etapy Stefan Küng.
cieľ Najlepší cyklisti z celkového poradia zatiaľ neútočia na popredné pozície v dnešnej etape. Približne o päť minút bude v cieli aj Peter Sagan.


štart Peter Sagan vyrazil do daždivého počasia, ale podmienky sú o niečo lepšie ako pár minút dozadu. Na trati sa nachádza niekoľko úsekov s kockami a ostré zákruty.
štart Odštartovali všetci cyklisti vrátane Petra Sagana. Slovenský líder celkového poradia sa bude snažiť minimalizovať svoju stratu na Stefana Künga.
cieľ Dnešná etapa má netradičný priebeh, pretože všetko podstatné sa udialo na začiatku, keď štartovala väčšina popredných časovkárov. Za posledné dve hodiny však neprišlo k žiadnej výraznejšej zmene v čele.
cieľ André Greipel zvolil dnes jazdu na istotu. Nemecký šprintér zvládol trať za dvanásť minút a zaradil sa do druhej stovky.

cieľ Jasha Sütterlin potvrdil svoje časovkárske kvality. Talentovaný Nemec finišoval na šestnástej priečke, čo je v súčasnej situácii výborný výkon.
štart Dážď je stále hustý a podmienky by sa už nemali výrazne meniť. Stefan Küng preto môže pokojne čakať na príjazd zvyšných pretekárov a čoskoro si oficiálne pripíše etapové prvenstvo.
štart Na štart čaká už len posledných desať pretekárov, ktorí sa vydajú na trať v dvojminútových intervaloch. Ako posledný bude pripravený Peter Sagan.
cieľ Treba pripomenúť, že na pretekoch BinckBank Tour sa nachádza okrem Petra Sagana aj Michael Kolář. Slovenský cyklista štartoval v úvode etapy, dosiahol čas 12:10 a momentálne figuruje v druhej stovke.
cieľ Elitná desiatka dnešnej etapy je už veľmi dlho bez jedinej zmeny. Na prienik medzi týchto pretekárov je potrebný čas na úrovni 11:15. Vedúci Stefan Küng zvládol trať za 10:58.
cieľ Marcel Kittel je už v cieli. Nemec nemohol atakovať pozície v popredí. Finišoval až vo štvrtej desiatke.
štart V priestore štartu zostáva posledných tridsať cyklistov. Peter Sagan sa vydá na trať až o štyridsať minút.
cieľ Dážď je hustejší a hustejší. Na trati sa tvoria veľké kaluže vody, ktoré spomaľujú jednotlivých cyklistov.
cieľ Stefan Küng už takmer dve hodiny sedí v cieli a sleduje svojich konkurentov. Švajčiar stále vedie priebežné poradie a pravdepodobne dnes oslávi etapový triumf.


štart Marcel Kittel sa vydal na trať. Nemecký cyklista je hlavne šprintérom, ale aj v časovke ukázal viacero kvalitných výsledkov, takže sa môže zaradiť medzi najlepších.
cieľ Alexander Edmondson sa dokázal pretlačiť do druhej desiatky na osemnáste miesto. Každý čas pod 11:30 je v tejto situácii výborný.
štart Podmienky sa neustále zhoršujú. Hustý dážď, klzký povrch, úseky s kockami a úzke uličky komplikujú cyklistom život.
cieľ Takmer totožný čas dosiahol aj Ryan Mullen, ktorý sa zaradil na šestnástu pozíciu. O dve sekundy predstihol Gilberta.
cieľ Kvalitnú prácu odviedol aj Belgičan Philippe Gilbert. Finišoval na sedemnástej priečke a zachoval si dobrú pozíciu v boji o celkové prvenstvo na BinckBank Tour.
štart Do štartu Petra Sagana zostáva ešte hodina. Slovenský cyklista určite dúfa, že počasie sa aspoň trochu umúdri.
cieľ Vzhľadom na hustý dážď zajazdil výborný čas Holanďan Timo Roosen, ktorý zvládol trať za 11:17 a je na dvanástom mieste.
cieľ Stefan Küng už dlho sedí v kresle pre lídra dnešnej etapy. Švajčiar sa zjavne nudí, pretože momentálne číta knihu.
štart Na trať sa vydal Belgičan Philippe Gilbert. Niekdajší majster sveta sa bude musieť vysporiadať s náročnými podmienkami.
štart V priestore cieľa je pripravených ešte šesťdesiat cyklistov. Čoskoro vstúpime do záverečnej tretiny dnešnej etapy.
cieľ Poradie v prvej desiatke sa už dlho nezmenilo. Je to spôsobené hustým dažďom, ale aj tým, že na trati nie sú momentálne elitní časovkári.

cieľ Najlepší časovkári štartovali v úvode a mali výhodu, pretože vtedy nebol dážď taký intenzívny. Teraz prší hustejšie a v technických pasážach je to problém.
cieľ Stefan Küng môže dnes poskočiť do čela celkovej klasifikácie. Po včerajšej etape strácal na lídra Petra Sagana iba desať sekúnd. Uvidíme, ako sa bude dariť slovenskému cyklistovi.

štart Časté pády vo Voorburgu nie sú náhodou. Počasie dnes pretekárom nepraje, pretože husto prší. Navyše trať je technická.
cieľ Tony Martin prešiel cieľom a dnešný výkon bude pre neho sklamaním. Nemecký časovkár strávil na trati 11 minút a 38 sekúnd.

štart Zaujímavá situácia na trati. Nemci Tony Martin a Nils Politt z tímu Kaťuša spadli a určite nebudú atakovať popredné miesta. Všetko sa však zaobišlo bez zranení.
cieľ Na štart Petra Sagana sa ešte načakáme, ale v cieli je už dlhšie iný slovenský cyklista. Michael Kolář v službách Bory absolvoval trať za 12 minút a 10 sekúnd. Momentálne sa nachádza v šiestej desiatke celkového poradia.
cieľ Poradie v najlepšej desiatke bolo opäť zmenené. Na šiestu pozíciu sa zaradil Belgičan Yves Lampaert z tímu Quick-Step Floors, ktorý dosiahol čas 11:10.

cieľ Dánsky cyklista Søren Kragh Andersen predviedol vynikajúcu jazdu. Deväťkilometrovú trať absolvoval v čase 11:06 a zaradil sa na priebežné štvrté miesto.
cieľ Aktuálne poradie po 50 cyklistoch v cieli:
1. Stefan Küng (BMC) 10:58 min.
2. Maciej Bodnar (BOH) + 4 s
3. Tom Dumoulin (SUN) + 5 s
4. Lars Boom (TLJ) + 10 s
5. Matthias Brändle (TFS) + 14 s
cieľ Po dlhšom čase evidujeme zmenu v prvej desiatke. Na jej úplný záver sa zaradil Talian Filippo Ganna z tímu Spojených arabských emirátov, ktorý stráca na Künga presne dvadsať sekúnd.
cieľ Stále márne čakáme na zmeny v elitnej desiatke, ktorú aktuálne uzatvára Dán Pedersen z Treku. Jeho strata na vedúceho Künga je 27 sekúnd.
cieľ Najlepší časovkári štartovali hneď v úvode, takže cyklisti na trati teraz nedokážu atakovať popredné priečky. Prvých päť pozícii zostáva nemenných.
cieľ Stefan Küng naďalej kraľuje priebežnému poradiu a s dosiahnutým časom je veľkým ašpirantom na víťazstvo. Dnešnú trať absolvoval rýchlosťou 49,24 km/h.

cieľ Belgičan Greg van Avermaet mal na trati problémy a dokonca spadol. Nebyť toho, mohol dosiahnuť lepší čas ako 11:26.

cieľ Máme nového lídra. Na prvú priečku sa dostal Švajčiar Stefan Küng, ktorý zaznamenal čas 10:58 a o štyri sekundy prekonal Bodnara.
cieľ Domáca veľká hviezda Tom Dumoulin je už v cieli. Elitný holandský časovkár sa však zaradil na druhé miesto za Macieja Bodnara. Poliaka neprekonal ani Jos van Emden.
štart Na trati máme aj prvého Slováka Michaela Kolářa. Náš cyklista v službách tímu Bora-Hansgrohe uzavrel druhú desiatku štartujúcich.
cieľ V cieli máme Macieja Bodnara, ktorý absolvoval dnešnú trať v čase 11:02. Uvidíme, čo na to povie konkurencie.
štart Stále čakáme na prvého muža v cieli, ale na štarte vidíme ďalších kvalitných časovkárov. Pred malou chvíľou vyšiel na trať Stefan Küng, čoskoro príde na rad napr. Lars Boom.
štart Úvod štartovej listiny je nabitý kvalitnými časovkármi. Po Bodnarovi sa vydal na trať domáci favorit Tom Dumoulin. O dve minúty neskôr ho bude nasledovať ďalší Holanďan Jos van Emden.
štart Hneď druhý muž na štarte môže dnes atakovať najvyššie priečky. Poliak Maciej Bodnar ukázal svoje časovkárske schopnosti aj víťazstvom v etape na Tour de France.
štart Druhá etapa BinckBank Tour 2017 bola odštartovaná. Ako prvý sa vydal na trať deväťkilometrov časovky Belgičan Piet Allegaert.

Peter Sagan okomentoval svoj včerajší triumf na tlačovej konferencii slovami: „Moje telo prišlo do cieľa ako druhé, ale bicykel bol prvý.“

Pretekári sa už zahrievajú v priestore štartu. Etapa sa rozbehne za necelú štvrťhodinu. Ako dvadsiatky pôjde na trať Michael Kolář, v čase 13:47, Peter Sagan odštartuje ako posledný o 16:33.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z druhej etapy BinckBank Tour 2017. Krátka časovka na deväť kilometrov bude situovaná vo Voorburgu a môže priniesť posuny v celkovej klasifikácii.

Štart etapy je naplánovaný na 13:28, pričom cyklisti budú nastupovať na trať v minútových rozostupoch. Až členovia elitnej desiatky budú mať medzi sebou dvojminútový rozostup. Časovka vo Voorburgu má rovinatý charakter, ale ponúka množstvo ostrých zákrut. Medzi favoritov sa preto zaradia dobrí tempári s výbornou technikou. V takýchto podmienkach prekvapil viackrát aj Peter Sagan.

Práve dvojnásobný majster sveta bude štartovať dnes ako posledný, pretože v prvej etape z Bredy do Venray ovládol hromadný špurt a vďaka desaťsekundovej bonifikácii sa dostal do čela celkového poradia. Rozdiely medzi jazdcami sú však minimálne a časovka môže zamiešať kartami.

Priebežné poradie po 1. etape:

1. Peter Sagan
2. Laurens De Vreese + 1 s
3. Phil Bauhaus + 4 s
4. Elmar Reinders + 5 s
5. Magnus Cort Nielsen + 6 s
6. Mark McNally + 6 s
7. Dylan Groenewegen + 10 s
8. Boy van Poppel + 10 s
9. Rick Zabel + 10 s
10. Wouter Wipper + 10 s
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:29.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kreditná karta – áno alebo nie
 2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 7. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 9. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 2. MiddleCap Equity Partners a Mayfair Assets ukončili fúziu
 3. Súboj olympionikov na Malom Dunaji
 4. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
 5. Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii
 6. Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave
 7. Kreditná karta – áno alebo nie
 8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
 10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 1. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 25 895
 2. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 13 605
 3. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 10 575
 4. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 8 591
 5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 8 157
 6. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 6 222
 7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina? 5 639
 8. Kreditná karta – áno alebo nie 5 112
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 983
 10. Sú bolesti kĺbov dôvodom, že nemôžete v živote robiť čo chcete? 2 984

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy, Peter Sagan, Bicykle, bicyklovanie, cyklotrasy

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.

SVET

Erdogan je varovaním, kde môže skončiť Maďarsko

Erdogan zmenil Turecko za pätnásť rokov.

Neprehliadnite tiež

Je ako kryptonit. Márquez pije z iných fľašiek, môžu za to Američania

Mexický futbalista vraj spolupracoval s drogovým kartelom.

Nemci musia zvíťaziť, iní môžu spečatiť postup. Dnešok na MS

Pozrite si program majstrovstiev sveta vo futbale 2018 v Rusku na deň 23. jún 2018.

Senzácia z Islandu? Hviezdy z ostrova vychoval aj Slovák

Islanďania myslia stále pozitívne, tvrdí slovenský tréner.

Nigéria zdolala Island, hrdinom bol Musa

Nigérijskí futbalisti vyhrali svoj druhý zápas na MS, Island zdolali 2:0.