SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Rybáriková skvelo otočila, vyhrala 12 gemov po sebe a postúpila

V prvom sete Rybáriková prehrávala 1:5.

Magdaléna Rybáriková.Magdaléna Rybáriková. (Zdroj: TASR/AP)

TORONTO. Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 67 minút 7:5, 6:0 nad Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku).

Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka nahradila v "pavúku" Američanku Madison Keysovú a uspela v dueli dvoch semifinalistiek Wimbledonu.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Cibulková zdolala Curenkovú a v Toronte postúpila ďalej Čítajte 

Proti 35-ročnej veteránke to bol jej premiérový vzájomný súboj. Slovenka v ňom prehrávala 1:5, ale následne už nedovolila Lučičovej-Baroniovej získať ani jeden gem.

Rybáriková v 2. kole preverí 25-ročnú rumunskú dvojku hodnotenia a obhajkyňu trofeje Simonu Halepovú, nad ktorou vedie 2:1.

Presadila sa v Hobarte 2011 a New Havene 2014, za kratší koniec ťahala v Moskve 2013. Bez výnimky to bolo práve na "harde".

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Mirjana Lučičová-Baroniová

WTA Toronto 2. kolo 2017
8. August 2017 o 17:12
Lučičová-BaroniováLučičová-Baroniová
5:7, 0:6
Koniec
RybárikováRybáriková
Prenos
Magdaléna Rybáriková dnes pôvodne ani nemala nastúpiť a spočiatku to vyzeralo tak, že jej na postup do druhého kola nepomôže ani odhlásenie Madison Keysovej. V zápase s Mirjanou Lučičovou-Baroniovou prehrávala v prvom sete 5:1, no následne získala dvanásť hier po sebe a suverénne zápas vyhrala. Chorvátska tenistka prvý set nezvládla najmä v hlave, neskutočne sa začala trápiť, spravila veľmi veľa nevynútených chýb, a tak nemohla pomýšľať na ďalší postup. Vďaka tomuto víťazstvu si Magdaléna Rybáriková zahrá v druhom kole s minuloročnou víťazkou Simonou Halepovou. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný večer.
Koniec zápasu
0:6Neskutočných dvanásť gemov za sebou získala slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a poráža chorvátsku tenistku 5:7, 0:6. V závere zápasu si pomohla kvalitným podaním, na ktoré súperka reagovala len úderom do siete.
0-40Mirjana Lučičová-Baroniová už dnešný zápas zabalila. Jej return skončil ďaleko za základnou čiarou, a tak má Magdaléna Rybáriková tri mečbaly.
0-30Magdaléna Rybáriková zaznamenáva ďalšie eso a približuje sa k postupu do druhého kola Rogers Cupu. Tam už čaká Simona Halepová, no Slovenka potrebuje získať ešte dve loptičky.
0-15Magdaléna Rybáriková podáva na víťaznom v dnešnom zápase a začína lepšie. Mirjana Lučičová-Baroniová totiž posiela loptičku za základnú čiaru.
0:5Obrovská chyba chorvátskej tenistky. Magdaléna Rybáriková s veľkými problémami dostala loptičku na druhú stranu dvorca, Mirjana Lučičová-Baroniová mala jasnú pozíciu, no jej zbytočne prudký úder končí v aute.
40-ASlovenská tenistka získava na svoju stranu ďalší brejkbal. Hrá sa teraz vo veľkom tempe a aj Chorvátka zrejme chce mať zápas čo najskôr za sebou.
40-40Piaty gem druhého dejstva ešte nekončí. Mirjana Lučičová-Baroniová sa o šancu získať gem pripravila sama, keď nedostala loptičku na druhú stranu dvorca.
40-30Mirjana Lučičová-Baroniová si teraz prešla na sieť a dokázala bodovať. K dispozícii má tak jednu možnosť ukončiť víťaznú sériu slovenskej tenistky.
30-30Šialený úder v podaní chorvátskej tenistky. Jej bekhendový úder putoval niekoľko metrov za základnú čiaru. Mirjana Lučičová-Baroniová je poriadne frustrovaná.
30-15Mirjana Lučičová-Baroniová otáča vývoj tohto gemu na svoju stranu. Slovenská súperka jej teraz trošku pomohla, keď sa dopustila nevynútenej chyby.
15-15Tentokrát trošku zbytočne chybuje Magdaléna Rybáriková. Po druhom podaní mohla určite vyťažiť viac než úder do siete.
0-15Mirjana Lučičová-Baroniová predviedla dobré podanie, mala pripravenú pozíciu na útok, ale bekhendový úder sa do kurtu nevošiel.
0:4Desiaty gem za sebou získava slovenská tenistka. Tá prakticky súperku k ničomu nepustila svojim kvalitným servisom. V poslednej výmene Mirjana Lučičová-Baroniová poslala loptičku za základnú čiaru.
15-40Magdaléna Rybáriková predviedla ďalšie nechytateľné podanie. To znamená, že má dve možnosti na to, aby potvrdila aj druhý brejk a zvýšila svoj náskok na rozdiel štyroch gemov.
15-30Ďalší priamy bod z podania. Mirjana Lučičová-Baroniová teraz pôsobí veľmi frustrovane, keďže loptička z jej rakety skončila len v sieti.
15-15Následne ale napravuje zaváhanie z predošlej výmeny. Kvalitným prvým podaním nedala súperke veľa šancí na reakciu.
15-0Magdaléna Rybáriková atakuje desiaty získaný gem za sebou, no nezačína dobre. Po dobrom returne súperky poslala loptičku len do autu.
0:3Magdaléna Rybáriková získava ďalšie podanie svojej chorvátskej súperky. Mirjana Lučičová-Baroniová sa neskutočne trápi a tretí gem ukončuje nevydareným úderom do siete.
30-40Brejkbal je realitou. Mirjana Lučičová-Baroniová nezvládla svoj bekhendový úder, poslala ho len do siete, a tak bude čeliť hrozbe straty ďalšieho podania.
30-30Magdaléna Rybáriková získava na svoje konto ďalší bod, keďže jej súperka poslala loptičku ďaleko za základnú čiaru. Črtá sa ďalšia brejkbalová možnosť.
30-15Tri gembaly pre chorvátsku tenistku to napokon nebudú. Na konci dlhej výmeny prichádza chyba práve z rakety bývalej dvadsiatej hráčky sveta.
30-0Aj táto loptička putuje na konto chorvátskej tenistky. Po víťaznom údere z bekhendu sa zaskvela aj parádnym forhendovým úderom.
15-0Chorvátka Mirjana Lučičová-Baroniová po dlhšom čase predviedla niečo zo svojho tenisového umenia. Pekným bekhendovým úderom po čiare nedala našej hráčke šancu.
0:2Potrebovala len jednu. Magdaléna Rybáriková esom ukončuje gem vo svoj prospech a potvrdzuje tak aj brejk z predošlého gemu. Opäť tak predlžuje svoju sériu vyhraných gemov.
15-40Magdaléna Rybáriková si pomáha priamym bodom z podania a k dispozícii má dve možnosti na ukončenie druhého gemu.
15-30Chorvátska tenistka mala teraz poriadny kus šťastia, že jej volej spadol na základnú čiaru. Vďaka tomu čiastočne dramatizuje gem pri podaní našej hráčky.
0-30Mirjana Lučičová-Baroniová veľmi veľa chybuje. Ani teraz nedokázala prehodiť loptičku cez sieť, a tak daruje bod svojej súperke.
0-15Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku a začína veľmi dobre. Pomohla jej chyba súperky, ktorá loptičku poslala len do polovice siete.
0:1Mirjana Lučičová-Baroniová mala výmenu výborne rozbehnutú. Magdaléna Rybáriková sa prakticky len bránila, ale napokon sa dočkala chyby súperky. Chorvátka stráca podanie a celkovo už siedmy gem za sebou.
40-APo dvoch výhodách chorvátskej hráčky má šancu ukončiť gem aj Magdaléna Rybáriková. Slovenka bola trpezlivá a počkala si na nevynútenú chybu psychicky nalomenej súperky.
40-40Magdaléna Rybáriková predviedla krásne obhodenie. Mirjana Lučičová-Baroniová si ambiciózne išla na sieť, ale na lob slovenskej tenistky nemohla reagovať.
A-40Ďalší gembal na strane chorvátskej tenistky. Tá si pomohla kvalitným servisom, diktovala tempo výmeny a donútila súperku chybovať.
40-40Mirjana Lučičová-Baroniová nevyužila možnosť ukončiť úvodný gem tohto setu. Jej forhendový úder totiž skončil len v polovici siete.
A-40Magdaléna Rybáriková posiela loptičku tesne za základnú čiaru. Dvakrát sa jej to síce nepáči, ale na tomto dvorci nemá možnosť brániť sa jastrabím okom.
40-40Katastrofálny výkon chorvátskej tenistky na podaní. V úvodnom geme druhého setu spravila už tretiu dvojchybu. Na svete je tak po dlhšom čase zhoda.
40-30Po dvoch dvojchybách z pravej strany si Mirjana Lučičová-Baroniová pomáha priamym bodom z podania. K dispozícii má tak jednu šancu na ukončenie tohto gemu.
30-30Mirjana Lučičová-Baroniová to teraz zahrala veľmi dobre. Úderom do protipohybu prekvapila súperku a donútila ju z ťažkej pozície poslať loptičku do siete.
15-30Druhá dvojchyba rodáčky z Dortmundu v tomto geme. Magdaléna Rybáriková má tak šancu dostať sa k ďalším brejkbalovým šanciam.
15-15Následne jej ale slovenská súperka pomáha. Pomerne ľahký forhendový úder Magdaléna Rybáriková poslala len do polovice siete, a tak je skóre vyrovnané.
0-15Druhý set začína na servise opäť Mirjana Lučičová-Baroniová. Takto si ale štart rozhodne Chorvátka nepredstavovala, keďže sa dopustila dvojchyby.
5:7Magdaléna Rybáriková vyhrala šesť gemov za sebou, a tak získava na svoje konto prvý set. Mirjana Lučičová-Baroniová dvakrát podávala na ukončenie úvodného dejstva, ale napokon ho uzatvorila len nepodareným forhendovým úderom po čiare.
0-40Slovenská hráčka si teraz prešla na sieť a bekhendovým volejom ukončila výmenu vo svoj prospech. K dispozícii má tak tri šance na ukončenie úvodného setu.
0-30Priamy bod z podania na strane slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková je veľmi blízko k tomu, aby dotiahla prvý set do úspešného konca.
0-15Magdaléna Rybáriková začína veľmi dobre. Hlavná rozhodkyňa opravila výrok čiarového, a tak si Slovenka pripisuje na konto ďalšie eso.
5:6Mirjana Lučičová-Baroniová to absolútne v hlave nezvláda a dvojchybou ukončuje jedenásty gem. Magdaléna Rybáriková získava piaty gem po sebe a po výmene strán pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.
15-40Slovenská tenistka fantastickým spôsobom skrátila hru. Mirjana Lučičová-Baroniová nemala šancu reagovať a teraz bude čeliť dvom brejkbalom súperky.
15-30Magdaléna Rybáriková vynikajúco dobehla skrátenie svojej súperky a zahrala víťazný úder. Po veľmi dlhej dobe sa dostáva aspoň do takéhoto vedenia.
15-15Opäť máme vyrovnaný stav. Mirjana Lučičová-Baroniová chybovala z forhendovej strany a pomaly pribúdajú chyby na jej konte.
15-0Jedenásty gem lepšie začala Mirjana Lučičová-Baroniová. Forhendovým úderom po čiare si vytvorila prevahu, prešla si na sieť a nedala súperke šancu.
5:5Podarilo sa! Magdaléna Rybáriková získava štvrtý gem za sebou a vyrovnáva skóre prvého setu. Mirjana Lučičová-Baroniová to absolútne nezvládla a bude musieť ešte bojovať.
30-40Druhé eso za sebou z rakety slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková má obrovskú šancu na to, aby sa definitívne vrátila do hry o prvý set.
30-30Super, Magdaléna Rybáriková predviedla vynikajúce podanie, z ktorého pramení druhé eso dnešného zápasu. Setbaly sa tak zatiaľ odkladajú.
30-15Slovenská tenistka opäť chybuje, keď posiela loptičku len do siete. Mirjana Lučičová-Baroniová je tak opäť dve loptičky od zisku úvodného dejstva.
15-15To je škoda. Magdaléna Rybáriková je teraz na koni, no zbytočnou dvojchybou daruje loptičku svojej súperke. V desiatom geme tak máme vyrovnaný stav.
0-15Mirjana Lučičová-Baroniová si cez prestávku zavolala na pomoc trénera, no taktické rady zatiaľ nepomohli. Chorvátska tenistka z forhendu poslala loptičku do autu.
5:4Tak tento raz to už vyšlo. Mirjana Lučičová-Baroniová posiela loptičku do autu, a tak prichádza o svoje podanie. Magdaléna Rybáriková sa doťahuje, no potrebuje získať aj nasledujúci gem pri vlastnom servise.
30-40Ani druhý pokus nevyšiel. Mirjana Lučičová-Baroniová tentokrát predviedla veľmi dobre podanie, na ktoré jej súperka nedokázala dostatočne reagovať.
15-40Prvú možnosť ešte slovenská tenistka nevyužila. Mirjana Lučičová-Baroniová to zahrala veľmi dobre a forhendový úder prilepila o bočnú čiaru.
0-40Magdaléna Rybáriková predviedla veľmi pekný forhendový úder po čiare. Následne efektne skrátila hru a má tri šance na zisk ďalšieho brejku.
0-30Mirjana Lučičová-Baroniová zaznamenáva svoju druhú dvojchybu v dnešnom zápase. Výrazne si tak komplikuje aj druhú šancu dopodávať prvý set.
0-15Magdaléna Rybáriková bola teraz vo výmene jasne aktívnejšia. Prešla si na sieť a napokon donútila Chorvátku chybovať. Tá pri snahe o obhodenie netrafila priestor kurtu.
5:3Slovenská tenistka získava druhý gem po sebe, a tak ešte dramatizuje vývoj prvého setu. Opäť si pomohla kvalitným servisom na stred kurtu.
40-AMirjana Lučičová-Baroniová posiela loptičku mimo dvorca, a tak si komplikuje cestu za ziskom úvodného setu. Magdaléna Rybáriková má šancu udržať servis.
40-40Tým najlepším možným spôsobom odvracia Magdaléna Rybáriková setbal súperky. Zaznamenáva vôbec prvé eso dnešného stretnutia.
40-30Mirjana Lučičová-Baroniová sa predsa len dostáva k setbalu. Magdaléna Rybáriková posiela loptičku len do siete, a tak bude čeliť hrozbe straty celého setu.
30-30Mirjana Lučičová-Baroniová nezvládla jednoduchý úder z bekhendu. Loptička skončila len v sieti, a tak je stav ôsmeho gemu opäť vyrovnaný.
30-15Slovenská tenistka si teraz pomohla kvalitným prvým servisom. Vďaka priamemu bodu je jasné, že tri setbalové šance Chorvátky neuvidíme.
30-0Bekhendový úder slovenskej tenistky sa do kurtu nevošiel. Mirjana Lučičová-Baroniová je dve loptičky od zisku prvého setu dnešného zápasu.
15-0Mirjana Lučičová-Baroniová to teraz zahrala veľmi pekne. Po slabšom druhom servise si nabehla na sieť a výmenu ukončila precíznym volejom.
5:2Magdaléna Rybáriková sa ešte drží v hre o prvý set. Výrazne jej pomohli zbytočne chyby súperky, ktorá prvýkrát v zápase prichádza o svoje podanie. Mirjana Lučičová-Baroniová ale stále vedie o tri gemy.
0-40Mirjana Lučičová-Baroniová posiela loptičku len do siete, a tak si zrejme budeme musieť na koniec prvého setu počkať. Magdaléna Rybáriková má k dispozícii tri brejkbaly.
0-30Slovenská tenistka predviedla pekný forhendový úder, ktorým zatlačila súperku. Tá reagovala len úderom mimo vymedzeného priestoru.
0-15Chorvátska tenistka nezačína najlepšie. Snažila sa opäť skrátiť hru, ale loptička skončila ešte na jej strane dvorca.
5:1Bohužiaľ, Magdaléna Rybáriková posiela loptičku len do siete, a tak druhýkrát v zápase prichádza o svoje podanie. Mirjana Lučičová-Baroniová tak o chvíľu pôjde podávať na víťazstvo v úvodnom dejstve.
40-30Slovenská tenistka sa ešte drží v hre o šiesty gem. Tentokrát vytiahla krásny forhendový úder po čiare, na ktorý jej súperka nedokázala reagovať.
40-15Magdaléna Rybáriková predviedla katastrofálne druhé podanie, ktoré sa nezmestilo ani do priestoru na štvorhru. Mirjana Lučičová-Baroniová zadarmo získava brejkbaly.
30-15Magdaléna Rybáriková včas vytiahla svoje kvalitné prvé podanie. Mirjana Lučičová-Baroniová posiela loptičku len do siete, a tak sa jej náskok stenčil o polovicu.
30-0Ďalšia chyba zo strany slovenskej tenistky. Tento raz bol úder zverenky Petra Hubera príliš dlhý, čo znamená komplikácie pri geme na servise.
15-0Na úvod šiesteho gemu sme boli svedkami trošku dlhšej výmeny. Bod putuje na konto chorvátskej tenistky, keďže Magdaléna Rybáriková našla svojim úderom len sieť.
4:1Magdaléna Rybáriková chcela skrátiť hru, no z bekhendovej strany jej to nevyšlo. Škoda, v piatom geme mala k dispozícii brejkbal, ale nevyužila ho. Po výmene strán pôjde podávať s mankom troch gemov.
A-40Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len za základnú čiaru, a tak si na ďalší brejkbal budeme musieť počkať. Každopádne, Mirjana Lučičová-Baroniová má šancu ukončiť gem v jej prospech.
40-40To je veľká škoda. Magdaléna Rybáriková dobehla skrátenie svojej súperky, ale následne poslala loptičku len do siete. Sama na seba sa hnevá, no namiesto brejku budeme svedkami zhody.
30-40Magdaléna Rybáriková bude mať k dispozícii brejkbal. Po chybnom verdikte čiarového rozhodcu sa výmena musela opakovať, Chorvátka si prešla na sieť, no naša tenistka ju bekhendom obhodila.
30-30Mirjana Lučičová-Baroniová predviedla poriadne nevydarený úder. Loptička skončila možno aj dva metre za základnou čiarou, čo určite teší fanúšikov Magdalény Rybárikovej.
30-15Chorvátska tenistka sa dostáva do mierneho náskoku. Magdaléna Rybáriková netrafila loptičku ideálne a poslala ju len do polovice siete.
15-15Až teraz sa končí séria našej tenistky. Môže si za to ale sama, keďže jej forhendový úder skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-15Piata loptička za sebou pre slovenskú tenistku. Mirjana Lučičová-Baroniová mala síce komfortnú pozíciu na útok, ale jej forhend skončil mimo dvorca.
3:1Čistá hra na strane slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková tak prerušuje sériu troch získaných gemov súperky a v nasledujúcom geme sa bude snažiť získať späť aj stratené podanie.
0-40Mirjana Lučičová-Baroniová si prešla na sieť, no Slovenka jej zahrala úder pod nohy. Z náročnej pozície posiela loptičku do siete, a tak má Magdaléna Rybáriková trojicu gembalov.
0-30Magdaléna Rybáriková opäť trafila svoje prvé podanie a pomáha si priamym bodom. Vo štvrtom geme si tak vytvára nádejný náskok.
0-15Mirjana Lučičová-Baroniová predviedla veľmi dobrý return, no Slovenka dokázala reagovať. Výmena pokračovala ďalej a napokon chybuje práve rodáčka z Dortmundu.
3:0Chorvátska tenistka potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Magdaléna Rybáriková bola síce vo výmene aktívna, ale napokon nedokázala reagovať na krížny forhendový úder súperky.
40-30Magdaléna Rybáriková svoju šancu nevyužila. Podobne ako pred pár sekundami bol jej úder pridlhý, a tak má Mirjana Lučičová-Baroniová k dispozícii gembal.
30-30Mirjana Lučičová-Baroniová posiela loptičku z forhendovej strany len do siete. Magdaléna Rybáriková má tak veľkú šancu dostať sa k prvým brejkbalom.
30-15Mirjana Lučičová-Baroniová získava ďalšiu loptičku na svoje konto. Do výmeny síce musela ísť cez druhé podanie, no pomohla jej chyba našej hráčky.
15-15Následne si chorvátska tenistka pomáha priamym bodom z podania. Servis smeroval von z dvorca, čo prekvapilo wimbledonskú semifinalistku.
0-15Mirjana Lučičová-Baroniová podáva na potvrdenie brejku, no podobne ako jej súperka v predošlom geme začína zbytočnou dvojchybou.
2:0Magdaléna Rybáriková v tomto geme netrafila ani jedno prvé podanie a pyká za to. Jej súperka sa krásne položila do forhendového úderu a víťazným úderom získava úvodný brejk.
40-15Mirjana Lučičová-Baroniová bude mať dve šance na zisk cenného brejku. Mala teraz poriadnu dávku šťastia, keďže jej úder tečovala páska a loptička spadla na druhú stranu.
30-15Tentokrát bola slovenská tenistka trpezlivejšia. Čakala si na chybu svojej súperky a tá skutočne prišla. Mirjana Lučičová-Baroniová poslala loptičku za základnú čiaru.
30-0Mirjana Lučičová-Baroniová predviedla veľmi dobrý return. Loptička spadla tesne pred základnú čiaru, Magdaléna Rybáriková si nestihla odstúpiť a jej ďalší úder končí v aute.
15-0Magdaléna Rybáriková nezačína vôbec dobre. Oba jej servisy boli až príliš dlhé, a tak prvou dvojchybou daruje loptičku svojej skúsenej súperke.
1:0Chorvátska tenistka napokon zvládla úvodný gem pri svojom podaní. V jeho závere šikovne skrátila hru, čo Magdaléna Rybáriková vôbec nečakala. Po výmene strán pôjde podávať zverenka Petra Hubera.
40-30Prvý gem zápasu ešte nekončí. Mirjana Lučičová-Baroniová mala dobrú pozíciu na útok, no jej forhendový úder skončil niekoľko čísel za základnou čiarou.
40-15Mirjana Lučičová-Baroniová má dve šance na zisk úvodného gemu zápasu. Opäť si prešla na sieť, naša hráčka zahrala dobrý obranný úder, no Chorvátka previedla skvostný volej.
30-15Chorvátska tenistka otáča vývoj úvodného gemu. Po dlhšej výmene si prešla na sieť a mala aj kúsok šťastia, že ju Magdaléna Rybáriková neobhodila presnejšie.
15-15Mirjana Lučičová-Baroniová napravuje zaváhanie z predošlej výmeny. Prvé podanie sa síce muselo opakovať, no napriek tomu získava priamy bod.
0-15Dnešné stretnutie odštartovala na podaní chorvátska tenistka. Po dobrom servise si nabehla viac do dvorca, no jej následujúci úder skončil len v sieti.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového Rogers Cupu. Najlepšie hráčky sveta sa tentokrát presunuli do kanadského Toronta, kde dnes zvedú súboj prvého kola aj Mirjana Lučičová-Baroniová s Magdalénou Rybárikovou. Na kurte číslo 4 sa zápas začína krátko po 17:00 hod.

MIRJANA LUČIČOVÁ-BARONIOVÁ

Mirjana Lučičová-Baroniová je chorvátskou tenisovou dvojkou a aktuálne jej v rebríčku WTA patrí 31. miesto. Svoje kariérne maximum dosiahla začiatkom mája, keď uzatvárala elitnú dvadsiatku. Do tejto sezóny vstúpila ako kométa a na Australian Open si po 18 rokoch zahrala grandslamové semifinále. V ňom neuspela, keďže v zápase so Serenou Williamsovou ukoristila len tri gemy. Prostredná časť sezóny rodáčke z nemeckého Dortmundu výsledkovo absolútne nevychádza. Za posledné štyri mesiace vyhrala len dva zápasy a to jej ešte v Ríme skrečovala Maria Šarapovová. Na Roland Garros i Wimbledone vypadla v prvom kole a súťažný zápas vyhrala naposledy pred 82 dňami. V roku 2015 prešla v Toronte do druhého kola, kde ju zastavila Roberta Vinciová. Proti Magdaléne Rybárikovej ešte nehrala, no zaujímavosťou je, že proti Slovenkám má zápasovú bilanciu 2-8.

MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ

Magdaléna Rybáriková si v predošlých dňoch užívala pozornosť médií, keďže vo Wimbledone postúpila do semifinále. Raketovo sa posunula na 33. miesto svetového rebríčka, čo je v porovnaní so začiatkom apríla posun o takmer 400 miest. To znamená, že Slovenka sa môže predstavovať aj na takých prestížnych turnajoch, akým Rogers Cup nepochybne je. Na druhej strane, tenisová verejnosť už od nej čaká výsledky, čo jej môže zväzovať ruky. Dnes v Toronte pôvodne hrať nemala, keďže nezvládla záverečný duel kvalifikácie. Miesto v hlavnej časti ale napokon dostala, keďže čerstvá víťazka zo Stanfordu, Madison Keysová, sa pre zranenie odhlásila z turnaja. Magdaléna Rybáriková sa tak ako tzv. lucky loserka predstaví v prvom kole, kde snáď podá lepší výkon ako v zápase s domácou Varvarou Lepčenkovou. V prvom sete viedla 5:4, podávala na víťazstvo v úvodnom dejstve, no odvtedy prehrala deväť gemov po sebe.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Päť chýb pri zateplení strechy
 6. Vitajte v postapokalyptickom svete
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 046
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 936
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 725
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 530
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 833
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 734
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 486
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 369
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 159
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 146
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Tenis

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Online prenosy, Magdaléna Rybáriková
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pacientov s covidom budú musieť zrejme zakrátko voziť do ich nemocníc, lebo bojnická bola v utorok už plná.

Koronavírus: Na Slovensku potvrdili 17 úmrtí, Česko pokračuje v rekordoch (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 33 602. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 115 obetí.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.
Podcast Dobré Ráno.
Stĺpček Jakuba Fila

Najväčšie riziko dnešných dní - vystresovaný národ stratí dôveru v inštitúcie

Všetci rozumieme, že situácia je vážna.

Jakub Filo.