Štvrtú etapu na BinckBank Tour vyhral Theuns, Sagan skončil tesne štvrtý

Slovák bojoval o víťazstvo.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: SME - Jozef Jakubčo)

BinckBank Tour 2017

4. etapa (Riemst - Lanaken, 154,7 km):

1.Edward TheunsBelgickoTrek-Segafredo3:24:23 h
2.Marko KumpSlovinskoUAE Team Emirates+ 0 s
3.Tim MerlierBelgickoVérandas Willems-Crelan+ 0 s
4.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+ 0 s
5.Dylan GroenewegenHolandskoLottoNL-Jumbo+ 0 s
57.Michael KolářSRBora-Hansgrohe+ 0 s

Poradie po 4. etape:

1.Stefan KüngŠvajčiarskoBMC Racing Team11:39:31 h
2.Maciej BondarPoľskoBora-Hansgrohe+ 4 s
3.Tom DumoulinHolandskoTeam Sunweb+ 5 s
4.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+ 5 s
5.Sören Kragh AndersenDánskoTeam Sunweb+ 8 s
97.Michael KolářSRBora-Hansgrohe+ 1:12 min

Bodovacia súťaž:

1.Peter SaganSRBora-Hansgrohe79 b
2.Edward TheunsBelgickoBMC Racing Team55 b
3.Dylan GroenewegenHolandskoLottoNL-Jumbo55 b

LANAKEN, BRATISLAVA. Na sté víťazstvo si Peter Sagan bude musieť počkať. Upršanú štvrtú etapu BinckBank Tour 2017 vyhral Edward Theuns. Pre Belgičana to bolo len šieste víťazstvo v kariére.

Sagan prišiel do cieľa na štvrtom mieste. Nezískal tak žiadne bonifikačné sekundy a v celkovom hodnotení je naďalej štvrtý so stratou piatich sekúnd na Švajčiara Stefana Künga.

V bodovacej súťaži je však naďalej prvý a aj v piatok bude jazdiť v modrom drese.

Sagan nemal výhodnú pozíciu

Záver štvrtej etapy bol rovnako ako v predchádzajúcej hektický. V posledných kilometroch sa viacerí jazdci pokúšali ujsť. Striedali sa viaceré nástupy.

Sľubne vyzeral pokus Yvesa Lampaerta, ktorý viedol ešte aj na cieľovej rovinke a veľa mu nechýbalo, aby etapu vyhral. Pelotón ho dobehol menej ako dvesto metrov pred cieľom.

Šprint bol chaotický a Sagan nemal takú výhodnú pozíciu ako v predchádzajúcich dňoch.

"Máme za sebou ďalší rýchly, mokrý a ťažký deň. Tím odviedol perfektnú prácu pri kontrole utečencov, dobehli sme ich vlastne iba my," cituje Sagana portál cycling-info.sk

"Podľa očakávania vyvrcholila etapa hromadným šprintom, kde som obsadil štvrté miesto. V nasledujúcich etapách sa môže stať čokoľvek, my budeme bojovať každý deň," dodal.

Greipel je frustrovaný

Tradiční šprintéri ako Arnaud Démare, Marcel Kittel či André Greipel sa dokonca do šprintu ani nezapojili. Greipel strávil netradične väčšinu etapy v úniku. V predchádzajúcich etapách sa mu vôbec nedarilo a tak sa rozhodol vo štvrtok pre inú stratégiu.

„Tím vo mňa neprestáva veriť, ale zdá sa mi akoby som stratil svoje inštinkty pre správne rozhodnutie v šprinte,“ opisoval Greipel pre denník Het Nieuwsblad po tretej etape.

Tento rok mu nevychádza podľa predstáv. Prvýkrát v kariére nevyhral na Tour de France ani jednu etapu. Celkovo má v tomto roku na konte štyri víťazstvá. To posledné však získal ešte začiatkom mája na Giro d'Italia.

„Nie je to moje najlepšie obdobie. Neviem, čo s tým robiť,“ vraví 35-ročný Greipel.

V piatok môže Sagan opäť viesť

Piatková etapa BinckBank Tour je čisto klasikárska. To znamená, že profil je zvlnený a do cieľa by nemala prísť veľká skupina pohromade. Naopak pelotón sa môže rozdeliť na malé skupinky.

Ak sa Saganovi podarí udržať vpredu, môže sa vrátiť na pozíciu lídra pretekov.

Počas piatej etapy absolvujú cyklisti 167 kilometrov, štart aj cieľ sa nachádza v Sittard-Geleene. Začiatok etapy je naplánovaný na 12:30, najrýchlejší jazdci v cieli sa očakávajú okolo 16:30. Záver etapy odvysiela Eurosport.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: ONLINE: 5. etapa BinckBank Tour 2017 (sledujte na SME.sk)

Online prenos: 4. etapa BinckBank Tour 2017 (Peter Sagan, Michael Kolář)

Stav si vo Fortune za 30 EUR úplne bez rizika! >>

BinckBank Tour

10. August 2017 o 12:50
4. etapa: Lanaken - Lanaken
Víťaz: Edward Theuns (Trek-Segafredo)
Prenos
Priebežné poradie BinckBank Tour po 4 etapách:
1. Stefan Küng (BMC) – 11:39:31 hod.
2. Maciej Bodnar (BOH) + 4 s
3. Tom Dumoulin (SUN) + 5 s
4. Peter Sagan (BOH) + 5 s
5. Soren Kragh Andersen (SUN) + 8 s
Konečné poradie 4. etapy:
1. Edward Theuns (TFS) – 3:24:23 hod.
2. Marko Kump (UAD)
3. Tim Merlier (VWC)
4. Peter Sagan (BOH)
5. Dylan Groenewegen (TLJ) – všetci rovnaký čas

Pelotón dnes nedal priestor úniku a trojčlennú skupinu pohltil ešte tridsať kilometrov pred cieľom. Potom však prišlo viacero nástupov, balík sa potrhal a odpadli z neho aj špičkoví šprintéri. V posledných metroch sa zdalo, že triumfuje Yves Lampaert, ale nakoniec nestačil tempu rozbehnutého pelotónu a prenechal etapové víťazstvo Edwardovi Theunsovi. Peter Sagan skončil na štvrtom miesto a nezískal bonifikačné sekundy.
cieľ Neprehľadný záver napokon priniesol etapový triumf pre Edwarda Theunsa z tímu Trek-Segafredo. Yves Lampaert bol dostihnutý približne sto metrov pred cieľom. Peter Sagan finišoval štvrtý.
1 km Posledný kilometer dnešnej etapy. Yves Lampaert má dobrú pozíciu pred záverečným finišom a môže pomýšľať na víťazstvo.
2 km Situácia je veľmi hektická. Vidíme dokonca atak lídra celkového poradia Stefana Künga. Vpredu je však osamotený Yves Lampaert.
3 km Záver etapy je technický, takže ponúka opäť priestor na útoky. Skúšajú to viacerí cyklisti.
4 km Pelotón je pohromade. Štyri kilometre pred cieľom sa všetko spojilo, a tak uvidíme zase hromadný šprint.
5 km Zdá sa, že ani dnešná etapa nebude priať úniku. Dowsett ide veľmi dobre, ale jeho spoločník Smith nemá také rýchlostné parametre.
6 km Bora-Hansgrohe prebrala kontrolou nad špicou pelotónu. Nemecký tím pracuje v prospech Petra Sagana a znižuje náskok úniku.
8 km Peter Sagan je v pelotóne veľmi vysoko. Momentálne sa nachádza na druhej pozícii za Marcusom Burghardtom.
9 km Pelotón teraz nespolupracuje ideálne. Dvojica vpredu sa výborne strieda a má k dobru už dvadsať sekúnd.
10 km Do cieľa zostáva posledných desať kilometrov. Alex Dowsett a Dion Smith pokračujú vo svojom úniku a získavajú sekundu po sekunde.
13 km Situácia v pelotóne sa na chvíľu upokojila a ihneď prišiel útok dvojice cyklistov. Jej náskok je však minimálny.
14 km Balík je už o niečo kompaktnejší, ale poriadne natiahnutý. Každý šprintér si teraz musí udržať pozíciu vpredu. Inak nemá šancu na víťazstvo.
16 km Pelotón sa poriadne preriedil. Bora sa snaží využiť to, že viacero cyklistov má problémy a pokračuje vo vysokom tempe. Pridáva sa aj tím BMC s lídrom Stefanom Küngom.
18 km V šprinte dnes určite neuvidíme Demara. Francúzsky majster sa nedokázal udržať s najlepšími a nebude bojovať o víťazstvo v etape.
20 km Tím Sky rozdelili balík, nastolil veľmi vysoké tempo, ale doplácajú naň aj samotní cyklisti britského celku.
22 km Vysoké tempo potrhalo pelotón. Niektorí cyklisti zvesili nohy a dôjdu do cieľa s časovou stratou.
24 km Deviaty muž celkového poradia Miles Scotson spadol na klzkom povrchu a musel čakať na doprovodné vozidlo, pretože potreboval vymeniť bicykel.
27 km Cyklisti prešli cieľovým priestorom a čaká ich už len posledný okruh v okolí Lanakenu. Únik je minulosťou.
29 km André Greipel sa pozrel za seba a bol sklamaný, pretože pelotón má únik na dosah. Ťažko povedať, čo vyprovokovalo cyklistov k takému vysokému tempu tridsať kilometrov pred cieľom.
32 km Únik prešiel zlatým kilometrom pred pelotónom. Deväť sekúnd k dobru získal Pim Ligthart, ktorému súperi nerobili problémy. Balík však znížil svoju stratu na dvadsať sekúnd.
34 km Trojica v úniku čoskoro dorazí na zlatý kilometer, kde sú pripravené tri prémie za sebou, na ktorých môže víťaz získať dovedna až deväť bonifikačných sekúnd.
37 km Sky nám teraz pripomína Tour de France. Britský celok ovládol čelo balíka a stiahol náskok úniku na približne minútu.

40 km Tím Sky rýchlo reaguje na zvýšenie úsilia v úniku. Rozdiel medzi skupinami sa pohybuje od 90 do 120 sekúnd.
44 km Trojica Greipel, Politt, Ligthart pridala a jej náskok sa postupne približuje k dvom minútam. Pelotón sa však drží na dostrel.

47 km Pelotón nedávno prešiel bufetom, kde sa všetci cyklisti občerstvili pred záverom dnešného programu. Vpredu sa držia muži Bory-Hansgrohe.
50 km Do konca etapy zostáva posledných päťdesiat kilometrov. Skupina v úniku má k dispozícii už len náskok minúty a pol.
52 km Nils Politt urobil chybu v jednej zo zákrut a na chvíľu stratil kontakt s dvojicou v úniku. Po chvíli sa však vrátil späť.
55 km Okrem Petra Sagana je na BinckBank Tour 2017 aj ďalší Slovák Michael Kolář. Člen tím Bora-Hansgrohe figuruje v celkovom poradí na 122. priečke so stratou 72 sekúnd.
58 km Tempo v pelotóne je stále vysoké. Cyklisti chcú byť asi čo najrýchlejšie v cieli. Na čele balíka sa objavil aj Peter Sagan.
62 km V úvode etapy prudko pršalo, ale momentálne je situácia pokojnejšia. Dážď však visí vo vzduchu a môže kedykoľvek zasiahnuť do priebehu pretekov.
68 km Slovenský cyklista môže dnes poskočiť aj do čela celkového hodnotenia. Momentálne stráca na vedúceho Stefana Künga iba päť sekúnd. Ak by obsadil vo štvrtej etape prvé alebo druhé miesto, vďaka bonifikácii sa posunie na líderskú pozíciu.
72 km Peter Sagan dnes nastúpil do etapy v modrom drese pre lídra bodovacej súťaže. Vďaka dvom etapovým víťazstvám má na svojom konte 60 bodov a čoskoro môže pridať ďalšie.
78 km Pelotón rovnako ako v predchádzajúcich etapách kontroluje únik a nedáva mu veľa priestoru. Trojica vpred má náskok 2:20.
82 km Z trate prišla ďalšia správa o cyklistovi, ktorý musel odstúpiť z BinckBank Tour 2017. Je ním Martijn Tusveld z tímu Roompot-Nederlandse Loterij.

86 km Dnešná etapa má rýchly spád. Ide sa po rovine, takže rovnaký priebeh môžeme očakávať aj vo zvyšných kilometroch. Cyklisti by mohli doraziť do cieľa približne o 16:30.
89 km André Greipel sa v aktuálnej sezóne ťažko presadzuje v hromadných šprintoch. Nemec preto zamieril do úniku, kde mu nehrozí žiadna tlačenica.
93 km André Greipel, Nils Politt a Tim Ligthart v úniku dobre spolupracujú a postupne zvyšujú svoj náskok pred pelotónom. Rozdiel medzi skupinami dosiahol hodnotu 2 minúty a 35 sekúnd.
97 km Jazdci, ktorí odpadli z pelotónu v úvode etapy by už mali byť späť v skupine. Stále však platí, že na čele sa nachádza trojica cyklistov.
100 km Vyzerá to tak, že André Greipel s Nilsom Polittom sa dostali úspešne do úniku. Ich náskok pred pelotónom dosiahol minútu a navyše sa k ním pripojil Pim Ligthart.
102 km BinckBank Tour 2017 sa predčasne skončila pre Sebastiana Langevelda z tímu Cannondale-Drapac, ktorý dnes ani nenastúpil na štart.

107 km Stále čakáme na vytvorenie úniku. Teraz skúšajú šťastie Nemci André Greipel a Nils Politt.
110 km Ako prvý prešiel rýchlostnou prémiou Primus checkpoint Laurens de Vreese, ktorý nastúpil z pelotónu. Tento pretekár bol aktívny aj v prvej etape, kde sa ocitol v úniku.
116 km V pelotóne sa ide vysoké tempo. Aj preto stále nie je nikto v úniku. Naopak, z balíka začínajú odpadať prví pretekári.
120 km Boli sme svedkami zaujímavých momentov. Skupina jazdcov zainteresovaná v boji o celkové prvenstvo nečakane zaútočila. Dopredu sa tlačili Stefan Küng, Tony Gallopin alebo Greg van Avermaet. Pelotón však zostal pokope.
130 km Postupne sa približujeme na prvý Primus checkpoint, kde sa bude bojovať o body do tzv. súťaže kombativity. V nej bojujú hlavne jazdci z únikov.
136 km Mokrá vozovka už priniesla prvý pád. Na zemi sa ocitol Guillaume van Keirsbulck, ktorý však pokračuje ďalej bez problémov.

140 km Situácia na trati je zatiaľ pokojná. Stále čakáme na to, kedy sa vytvorí vpredu stabilný denník únik.
145 km Dnešná etapa bude vyhovovať šprintérom, pretože na trati sa nenachádza náročnejšie stúpanie. Medzi favoritov patrí opäť Peter Sagan, ktorý môže dosiahnuť jubilejné sté víťazstvo v profi pelotóne.

150 km Pelotónu dnes nepraje počasie. V Lanakene už dlhšie prší a predpoveď nie je príliš priaznivá. Pretekári ani nemôžu pred dažďom uniknúť, pretože celá etapa je situovaná v okolí mesta, kde sa štartovalo.
154 km Štvrtá etapa pretekov BinckBank Tour 2017 bola práve odštartovaná. Cyklistov čaká 154 kilometrov po rovine, ale v daždi.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtej etapy BinckBank Tour 2017, ktorá je situovaná v okolí belgického mesta Lanaken.

Organizátori si pripravili pre cyklistov 154 kilometrov dlhú trať, ktorá bude sedieť najmä šprintérom. Nájdeme na nej aj mierne stúpania, no tie nie sú klasifikované a nebude sa na nich súperiť o body. Nachystané sú však dve rýchlostné prémie a tradičný zlatý kilometer, kde sa dá získať až deväť bonifikačných sekúnd.

Štvrtá etapa bude posledná, ktorá povedie prevažne po rovine. Od piatku do nedele sú naplánované klasikárske etapy s množstvom malých kopcov, na ktorých sa bude rozhodovať. V hre o celkové prvenstvo má zatiaľ výbornú pozíciu Peter Sagan. S dvoma etapovými triumfmi figuruje na tretej priečke s päťsekundovou stratou na vedúceho Künga.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:50.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Energetici predávajú nevyužívaný majetok
 2. Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?
 3. Vydanie denníka SME spolu s knihou od Michala Havrana
 4. Aby vám neukradli ani auto, ani kolesá
 5. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV
 6. Príďte diskutovať o budúcnosti Európy v slovenských mestách
 7. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja
 8. PSK Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej
 9. Maurícius: Slnečná dovolenka v zime
 10. Podnikajte vo vlastnom blízko historického centra
 1. Aby vám neukradli ani auto, ani kolesá
 2. Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?
 3. Vydanie denníka SME spolu s knihou od Michala Havrana
 4. Energetici predávajú nevyužívaný majetok
 5. Posledných 30 r. cena fotovoltických panelov klesla 100 násobne
 6. Trendy udržateľnej architektúry
 7. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV
 8. Ako dobre bývať v centre Bratislavy?
 9. Príďte diskutovať o budúcnosti Európy v slovenských mestách
 10. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja
 1. Maurícius: Slnečná dovolenka v zime 10 866
 2. Nečakaným favoritom na predsedu PSK je prešovský advokát Garaj 3 456
 3. PSK Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej 2 432
 4. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV 2 247
 5. Ukážeme vám, prečo je dobré sporiť si na dôchodok 1 778
 6. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja 1 668
 7. M-MARKET s novým konceptom KOCKAminiv Prešove 1 133
 8. Ako na refinancovanie hypotéky 1 051
 9. Pivovar Šariš opäť podporí rozvoj domáceho regiónu 601
 10. Podnikajte vo vlastnom blízko historického centra 551

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Online prenosy, Peter Sagan, Bicykle, bicyklovanie, cyklotrasy

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.

KOMENTÁRE

Rusko: Keď úspešných mužov dobiehajú staré hriechy

Môžeme podozrenie polície nazvať odôvodneným?

DOMOV

Polícia zatkla bývalého šéfa Markízy Pavla Ruska

V roku 1997 si Rusko údajne objednal vraždu.

Neprehliadnite tiež

Ronalda zvolili za najlepšieho na svete. Zaslúžene?

Cristiano Ronaldo bol zvolený za najlepšieho futbalistu sveta už piatykrát.

Chceli, aby sa oholil. Slovanista sa pomstil bývalému klubu

Dvadsaťdva zápasov strelecky mlčal. Lukáš Kašpar strelil prvé dva góly v sezóne proti Dinamu Moskva.

Cristiano Ronaldo sa stal najlepším futbalistom za rok 2017

Cenu odovzdali počas galavečera v Londýne.