Neymar debutoval gólom.
Neymar debutoval gólom. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2017 o 19:15

Súhrn nedeľných výsledkov francúzskej futbalovej súťaže.

PARÍŽ. V nedeľňajšom zápase 2. kola francúzskej futbalovej ligy zvíťazil Štrasburg doma nad Lille 3:0.

Úradujúci majster AS Monako zvíťazil na pôde Dijonu 4:1, keď sa hetrikom prezentoval útočník Radamel Falcao. Monako tak odštartovalo obhajobu titulu úspešne.

Najdrahší futbalista sveta Neymar sa strelecky presadil hneď vo svojom premiérovom vystúpení za Paríž St. Germain. Strelil tretí gól pri nedeľnom víťazstve 3:0 na pôde Guingampu v 2. kole najvyššej francúzskej súťaže.

Brazílčan nastúpil pri debute po rekordnom prestupe za 222 miliónov eur z FC Barcelona na ľavom krídle ofenzívnej trojice Parížanov.

Ich tréner Unai Emery zvolil formáciu 4-3-3, v strede útoku bol Edinson Cavani a na opačnej strane Angel Di Maria. Neymar prihral v 62. minúte Cavanimu na gól a o dvadsať minút neskôr skóroval sám.

Ligue 1 - 2. kolo:

Štrasburg - Lille 3:0 (0:0)