Moment, kedy dostal Cristiano Ronaldo červenú kartu.
Moment, kedy dostal Cristiano Ronaldo červenú kartu. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|14. aug 2017 o 12:11

Prinášame päť zaujímavých faktov, ktoré ukázalo úvodné El Clásico v sezóne.

BRATISLAVA. V prvom zápase španielskeho superpohára zvíťazili futbalisti Realu Madrid na ihrisku FC Barcelona 3:1.

Pred stredajšou odvetou (začiatok o 23.00) na štadióne Santiaga Bernabéua sú blízko k zisku trofeje, ktorú naposledy vybojovali pred piatimi rokmi.

1. Výnimočný i frustrovaný Ronaldo

Hoci na ihrisku strávil len dvadsať minút, opäť predviedol, prečo je považovaný za najlepšieho i najkontroverznejšieho futbalistu na svete. Strelecký inštinkt potvrdil pár minút po svojom príchode, ale gól mu pre tesný ofsajd neuznali.

Španielsky superpohár - 1. zápas:

FC Barcelona - Real Madrid 1:3 (0:0)

Góly: 77. Messi (z 11 m) - 50. Pique (vlastný), 80. Ronaldo, 90. Asensio

ČK: 82. Ronaldo (Real) po 2. ŽK, 89.514 divákov

Onedlho však pri presnom zásahu predviedol rýchlosť, technickú vyspelosť a chladnokrvné zakončenie. Pri oslave gólu ukázal aj svoju samoľúbosť, keď štadiónu ukázal vypracované svaly, za čo dostal aj žltú kartu.

To, že medzi slávou a pádom je tenká čiara, sa ukázalo o dve minúty neskôr. Ronaldo šiel sám na bránku, ale po súboji s Umtitim padol na trávnik.

Možno aj preto, že má povesť simulanta, dostal prísnu druhú žltú kartu. Ronaldo sa chytal za hlavu a v miernom afekte strčil do rozhodcu. Za to mu podľa španielskych médií hrozí trest na štyri až dvanásť zápasov.

„Penalta sa pískať nemusela, ale zo strany Cristiana určite nešlo o filmovanie. Červená karta bola absurdná. Jeho vylúčenie môže mať výrazný vplyv na dvojzápas a urobíme všetko preto, aby mohol v stredu v odvete hrať,“ reagoval tréner Realu Zinedine Zidane.

2. Priemerná Barcelona

Barcelona nastúpila prvýkrát v súťažnom stretnutí bez Neymara, ktorý sa po odchode do Paríža St. Germain stal najdrahším futbalistom planéty.

Na jeho mieste nastúpil Deulofeu, ktorý ani zďaleka nedosahuje Brazílčanove kvality. Hoci Messi so Suárezom patria medzi najlepších útočníkov na svete, v zálohe i obrane Barcelone chýbajú výraznejšie individuality.

Ronaldo vylúčeniu nemohol uveriť. Takto prebiehal prvý duel medzi FC Barcelona a Realom Madrid: fotogaléria

15.8.2017

Real má v súčasnosti minimálne na ôsmich postoch lepšieho futbalistu ako Barcelona. Papierovo silnejší káder ako Katalánci majú aj oba manchesterské tímy, Bayern Mníchov i parížsky PSG.

Barcelončania si proti Realu nedokázali vypracovať toľko príležitostí ako v minulosti. V ich hre chýbala väčšia kreativita a priamočiarosť.

„V zápase sme mali dobré momenty, ale súper nás v protiútokoch nachytal dvomi krásnymi gólmi,“ priznal tréner Barcelony Ernesto Valverde.