Quick-Step našiel náhradu za Kittela. Získal Vivianiho zo Sky

Na majstrovstvách Európy v dánskom Herningu získal Viviani (vľavo) striebornú medailu v pretekoch s hromadných štartom. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. aug 2017 o 18:32

Viviani bude mať v novom pôsobisku silnú šprintérsku konkurenciu.

BRATISLAVA. Taliansky cyklista Elia Viviani po tejto sezóne odíde z tímu Sky a stane sa novým členom zoskupenia Quick-Step Floors.

S vedením belgického družstva podpísal kontrakt na najbližšie dva roky. Prestup 28-ročného špecialistu na šprintérske dojazdy sa objavil na verejnosti ani nie dve hodiny po tom, ako Quick-Step oznámil sťahovanie Marcela Kittela do tímu Kaťuša-Alpecin.

Viviani bude mať v novom pôsobisku silnú šprintérsku konkurenciu v podobe talentovaného Kolumbijčana Fernanda Gaviriu.

"Quick-Step bola najlepšia voľba, ktorú som si mohol vybrať. Keď za mnou prišiel s ponukou pán Lefevere, nemohol som povedať nie jednému z najväčších tímov na svete. Som poctený, že môžem jazdiť vo farbách tímu s takou fantastickou históriou špecializujúcim sa na šprintérske závery. Chcem sa poďakovať novému tímu za šancu a dôveru. Tiež chcem vyjadriť vďaku tímu Sky za skvelé tri roky. Prišiel však čas na zmenu, je to ten správny krok v mojej kariére, pretože verím, že môžem napredovať. Teší ma aj partnerstvo s Gaviriom, ktorý je jedným z najrýchlejších jazdcov v pelotóne," cituje Vivianiho portál Cyclingnews.

Elia Viviani od roku 2015 jazdí v tíme Sky, kam prestúpil z Cannondalu. V drese britského tímu si pripísal víťazstvo v etape na Giro d'Italia 2015, tento rok sa však nedostal do nominácie.

Rodák z mestečka Isola della Scala vlani triumfoval v omniu na dráhe na OH v Riu, na ceste má na konte dokopy 44 profesionálnych víťazstiev, zatiaľ posledné si pripísal na júlovom podujatí Okolo Rakúska.

Pred desiatimi dňami na majstrovstvách Európy v dánskom Herningu získal striebornú medailu v pretekoch s hromadných štartom.