Nedeľa, 21. apríl , 2019

Real zatienil Barcelonu, Zidane má partiu hladnú po trofejách

Po odvete Španielskeho superpohára si pochvalu od trénera vyslúžil Asensio, strelil krásny gól.

Hráči Realu Madrid s trofejou.Hráči Realu Madrid s trofejou.(Zdroj: SITA/AP)

MADRID. Futbalisti Realu Madrid sa stali desiatykrát víťazmi španielskeho Superpohára. V odvetnom dueli zvíťazili na domácej pôde nad FC Barcelona 2:0 a nadviazali na nedeľňajší triumf 3:1 z Camp Nou.

Pre zverencov trénera Zinedina Zidana je to už druhá trofej v novej sezóne, pred týždńóm vyhrali v macedónskom Skopje v zápase o európsky Superpohár nad Manchestrom United 2:1.

Raketový štart Realu

Real nastúpil v odvete proti Barcelone bez Cristiana Ronalda, ktorý dostal v úvodnom súboji červenú kartu, následne strčil do hlavného rozhodcu a vyslúžil si päťzápasový dištanc. Po vypršaní trestu už bol k dispozícii dispečer stredu poľa Luka Modrič.

Prečítajte si tiež: Výsmech futbalu a prenasledovanie, odkázal potrestaný Ronaldo

Real mal raketový štart a už v 4. minúte sa ujal vedenia po exportnej ďalekonosnej strele Marca Asensia. Barcelona mohla vyrovnať vďaka Lionelovi Messimu, no ten stroskotal na Keylorovi Navasovi. Triumf Realu spečatil v 39. minúte Karim Benzema po prihrávke Marcela. V druhom polčase mala Barcelona viaceré šance na skorigovanie výsledku, Messi však iba opečiatkoval brvno a hlavička Luisa Suareza skončila na žrdi.

Hviezdou Realu Asensio

Zidane po skončení zápasu vyzdvihol výkon celého tímu, špeciálnu pochvalu zožal Asensio.

"Náš triumf v Superpohári je dielom kolektívu. Lepší úvod sezóny sme si ani nemohli želať. Táto partia je hladná po ďalších trofejach, je radosť na ňu pozerať. Gól Asensia bol fantastický, musel ulahodiť každému milovníkovi futbalu. Marco potvrdzuje, že je pre Real veľmi dôležitý, aj v prvom zápase dal krásny gól," uviedol francúzsky tréner.

Prečítajte si tiež: Real vyhral aj druhé slávne derby a ovládol superpohár

Podľa Daniho Carvajala sa Real v úvode odvetného zápasu riadil zásadou, že najlepšou obranou je útok.

"Prvých 20 minút bolo z našej strany fantastických. Od začiatku sme na nich vybehli a nevedeli, kam z konopí, boli poriadne zaskočení."

Pique: Real bol vo všetkom lepší

Na hre Barcelony bola opäť citeľná neúčasť Brazílčana Neymara, ktorý prestúpil do Paríža St. Germain za rekordných 222 miliónov dolárov.

"Úvod sezóny nás nezastihol v najlepšej forme. Musíme dať hore hlavy a čo najrýchlejšie sa zmobilizovať. Musíme všetci ťahať za jeden povraz. Po prvý raz od môjho príchodu do Barcelony som mal pocit, že Real je vo všetkom lepší, v tomto dvojzápase jednoznačne dominoval," priznal obranca Barcelony Gerard Pique.