Kiss strelil svoj prvý gól v Saudskej Arábii, pomohol svojmu tímu k remíze

Filip Kiss prekvapil svojím prestupom do Saudskej Arábie.
Filip Kiss prekvapil svojím prestupom do Saudskej Arábie. (Autor: TASR)
SITA|18. aug 2017 o 22:34

Slovák znižoval na priebežných 1:2 z pohľadu svojho tímu.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Filip Kiss sa v piatok dočkal svojho premiérového gólu v drese svojho nového zamestnávateľa, saudskoarabského klubu Al-Ittifaq.

Saudskoarabská futbalová Pro League 2017/2018 - 2. kolo:

Al-Nasr - Al-Ittifaq 2:2

/Filip Kiss (Al-Ittifaq) odohral celý zápas a v 65. minúte strelil gól, znížil na 1:2 z pohľadu hostí/

Niekdajší kapitán národného tímu do 21 rokov odohral celý zápas na ihrisku klubu Al-Nasr v rámci druhého kola tamojšej najvyššej súťaže a v 65. minúte znížil na 1:2 z pohľadu hostí. Tí napokon vybojovali nerozhodný výsledok 2:2.

Al-Ittifaq, ktorý má na konte dva saudskoarabské tituly (1983, 1987), figuruje v 14-člennej tabuľke so štyrmi bodmi na štvrtej priečke (bilancia 1-1-0, skóre 4:3).

Dvadsaťšesťročný stredopoliar Kiss zamieril do Saudskej Arábie koncom júla z nórskeho FK Haugesund, v ktorom bol kapitánom. Dunajskostredský rodák s 11 štartmi v seniorskej reprezentácii sa v novom pôsobisku upísal na dva roky.

V minulosti pôsobil aj v škótskom Ross County, Cardiffe City, Slovane i Interi Bratislava a v Petržalke.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kiss strelil svoj prvý gól v Saudskej Arábii, pomohol svojmu tímu k remíze