Oslavujúci hráči United Eric Bailly (vľavo) a Romelu Lukaku.
Oslavujúci hráči United Eric Bailly (vľavo) a Romelu Lukaku. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. aug 2017 o 16:08

Tím Josého Mourinha dominoval najmä v druhom polčase.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United zvíťazili aj vo svojom druhom zápase novej sezóny anglickej Premier League. Zverenci Josého Mourinha v sobotu triumfovali na ihrisku Swansea City presvedčivo 4:0.

Swansea sa v úvodných minútach snažila dostať súpera pod tlak a vypracovala si aj šance. To však trvalo len krátko a potom už prebral opraty duelu favorit, ktorý diktoval tempo a neustále hrozil.

Aj minulý rok sme mali po dvoch zápasoch šesť bodov a skončili sme šiesti

JOSÉ MOURINHO

Do vedenia išiel v 45. minúte, keď po rohu hlavičkoval Paul Pogba, brankár Lukasz Fabianski jeho pokus vyrazil na brvno, odkiaľ sa lopta odrazila na bránkovú čiaru a do siete ju dorazil Eric Bailly.

Manchester tlačil aj v druhom polčase a v priebehu 80.-84. minúty pridal ďalšie tri góly. Presadili sa postupne Romelu Lukaku, Paul Pogba a striedajúci Anthony Martial.

United tak majú po úvodných dvoch dueloch na konte šesť bodov a výborné skóre 8:0, keďže 4:0 zdolali aj West Ham. Priebežne tak sú na čele tabuľky.

United dominovali v držaní lopty a pomerom šancí

Mužstvo trénera Josého Mourinha opäť ukázalo, že hrá naplno až do konca. V prvom stretnutí s londýnskymi West Hsmom dosiahlo dva góly v záverečnej desaťminútovke, teraz vo Swansea v rovnakom úseku dokonca tri.

"Áno, presadili sme sa v posledných minútach zápasu, ale bolo to preto, že súper prehrával a snažil sa dostať k lopte. Realitu stretnutia lepšie odzrkadľuje prvých 75 minút, keď bol stav 1:0 a výsledok bol stále otvorený. Na lavičke som však bol pokojný, priebeh duelu sme mali pod kontrolou," vyhlásil Mourinho pre oficiálnu klubovú televíziu.

"Náš tím si verí. V oboch dueloch sme po prvom polčase viedli 1:0 a druhé dejstvá nezačali spôsobom, že by sme mali vyhrať a udržať si čisté konto. V oboch stretnutiach sme dominovali v držaní lopty a vytvorili si množstvo šancí. Taktiež v oboch meraniach síl vniesli do našej hry svieži vietor striedajúci hráči. Páči sa mi prístup všetkých chlapcov, dokonca aj tých, ktorí sa na ihrisko nedostali," doplnil rodák zo Setúbalu.

Udržať si výkonnosť

Mourinho vie, že dobrý štart do sezóny nemusí nič znamenať.

"Samozrejme, aj minulý rok sme mali po dvoch zápasoch šesť bodov a skončili sme šiesti. Tento vydarený úvod nič neznamená. Pre mňa je oveľa dôležitejšie, že hráme dobre. Mnohí si myslia, že naše víťazstvá sa zrodili ľahko, ale nebolo to tak. Musíme si túto výkonnosť udržať aj v ďalších kolách," skonštatoval José Mourinho, ktorého družina si v tomto kalendárnom roku udržala čisté konto už 13-krát, viac ako ktorýkoľvek z účastníkov Premier League.

Prehra Arsenalu

Hráči West Bromwichu uspeli na ihrisku premožiteľa majstrovskej Chelsea z prvého kola - FC Burnley. Najvýraznejšou postavou stretnutia bol waleský útočník hostí Hal Robson-Kanu. V 63. minúte prišiel na trávnik ako striedajúci hráč a o osem minút strelil jediný gól duelu.

V zápase však absolvoval len dvadsať minút, v 83. minúte zasiahol domáceho obrancu Matthewa Lowtona lakťom do hlavy a rozhodca mu ukázal červenú kartu.

Arsenal Londýn zakopol na ihrisku Stoke City, ktorému napriek dominancii podľahol 0:1. O jediný gól sa v 47. minúte postaral strelou zblízka španielsky útočník Jese.

Liverpool zaznamenal prvé víťazstvo, keď zdolal na domácom trávniku Crystal Palace tesne 1:0. Liverpoolčania v zápase jasne dominovali, kontrolovali hru a obliehali bránku súpera, no nevedeli sa strelecky presadiť.

O víťazný zásah sa postaral v 73. minúte s dávkou šťastia Senegalčan Sadio Mané, ku ktorému sa v šestnástke poodrážala lopta a on ju zasunul sa vybiehajúceho brankára.

Premier League 2017/2018 - 2. kolo:

Swansea City - Manchester United 0:4 (0:1)

Southampton - West Ham 3:2 (2:1)
Góly: 11. Gabbiadini, 38. Tadič (z pok. kopu), 90.+ Austin (z pok. kopu) - 45. a 74. J. Chicharito Hernández, ČK: 33. Arnautovič (West Ham)

Stoke City - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 47. Jese

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester United vysoko zvíťazil na pôde Swansea, Arsenal prekvapivo zaváhal