Basketbalisti zakončili predkvalifikáciu MS tesnou prehrou vo Švédsku

Najlepším strelcom tímu SR bol s 20 bodmi Mário Ihring.

Európskej predkvalifikácia o postup na MS 2019:

Švédsko - Slovensko 86:82 (17:20, 27:19, 23:17, 19:26)

Švédsko: Gaddefors 17, Eriksson 16, Lindqvist 7, Massamba 6, Ramstedt 2 (Spires 14, Pahlmblad 11, Borg 7, Person 6)

Slovensko: Ihring 20, Jones 15, Žiak 13, Sedmák 11, Baťka 10 (Fusek 8, Musil a Hlivák po 2, Bachan 1, Krajčovič)

TH: 19/13 - 19/13, fauly: 24:21, trojky: 13:7, rozhodovali: Jasevičius (Lit.), Zapolski (Poľ.), Zapolski (Poľ.), Ozols (Lot.), 1678 divákov. štvrtiny: 17:20, 27:19, 23:17, 19:26

Tabuľka A-skupiny:ZVPSkóreB
1. Švédsko642476:44710
2. Bosna a Hercegovina642502:46510
3. Arménsko633470:4829
4. Slovensko615434:4887

UPPSALA, Slovenskí basketbalisti prehrali v sobotu v Uppsale s domácimi Švédmi 82:86 (39:44) v poslednom zápase európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019.

Najlepším strelcom tímu SR bol s 20 bodmi Mário Ihring. Slováci predtým zdolali tohto súpera v Bratislave 68:59. V záverečnom zápase nebojovali o postup do kvalifikácie o MS, o šancu na prienik ďalej prišli už skôr.

Tréner Ivan Rudež nemal vo Švédsku k dispozícii skúseného Radoslava Rančíka, ktorého realizačný tím nechal doma pre teplotu.

Prvá polovica zápasu mala vyrovnaný priebeh. Slováci dokázali zvíťaziť v prvej štvrtine 20:17, no nasledujúcich desať minút im nevyšlo podľa predstáv.

Domáci si vytvorili pred prestávkou päťbodový náskok (44:39). Vyrovnaná bola aj tretia štvrtina, ale Švédi išli už do 7-bodového vedenia. Tím SR sa v závere snažil dohnať manko a priblížil sa na rozdiel dvoch bodov, no domáci napriek tomu zvíťazili 86:82.

Hlasy:

Ivan Rudež, tréner SR: "V dnešnom zápase sme podali dobrý kolektívny výkon a naši hráči dali do dnešného zápasu sto percent. Počas celého zápasu sme hrali ako tím a otvorili sme minutáž každému hráčovi. Dnešný zápas bol pre našich hráčov dobrá škola. O výhre Švédov rozhodla najmä ich výborná streľba za tri body."

Peter Sedmák, center SR: "Dnešný zápas sme začali veľmi dobre. Pozitívne by som hodnotil prvú štvrtinu, ktorú sme dokázali vyhrať. Počas celého zápasu sme predvádzali dobrú hru a kolektívny výkon. O dnešnej výhre Švédov rozhodli iba maličkosti, ktoré sa priklonili na ich stranu."

Ďalší výsledok: Arménsko - Bosna a Hercegovina 66:83 (41:44)

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalisti zakončili predkvalifikáciu MS tesnou prehrou vo Švédsku