Rozhodca použil video proti Juventusu, Buffon zasiahol

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon (Autor: SITA/AP)
TASR|20. aug 2017 o 10:42

Aj v tomto zápase využili technológiu videorozhodcu, takzvaný systém VARs.

TURÍN. Futbalisti Juventusu Turín otvorili novú sezónu talianskej Seria A presvedčivým víťazstvom 3:0 nad Cagliari a úspešne tak vstúpili za obhajobou vlaňajšieho titulu a ziskom siedmeho v rade.

Rovnako ako na úvod nemeckej bundesligy aj v tomto zápase využili technológiu videorozhodcu, takzvaný systém VARs (Video Assistant Referees).

Ten zmenil verdikt hlavného arbitra a v 39. minúte za stavu 1:0 pre Juventus nariadil penaltu v prospech hostí.

Video ukázalo, že prienik Duje Copa zastavil faulom v šestnástke Alex Sandro. Klubová legenda a kapitán Juventusu Gianluigi Buffon však chytil pokus Diega Fariasa a výrazne sa pričinil o triumf.

"Nechcem komentovať VARs, tak ako som ani predtým nekomentoval rozhodcov. Chcem povedať len toľko, že našťastie našu bránku stráži Buffon. Stále je najlepší na svete," povedal tréner turínskeho klubu Massimiliano Allegri.

Úvodný gól jeho zverencov strelil Mario Mandžukič, druhý pridal krátko po nepremenenej penalte hostí Paulo Dybala. V 66. minúte uzavrel skóre duelu Gonzalo Higuain.

Do zápasu zasiahol už aj čerstvý prírastok Juventusu Blaise Matuidi, ktorý naskočil v 71. minúte.

Dvadsaťtriročný argentínsky útočník Dybala nastupuje v novej sezóne v drese s číslom 10, ktoré v Juventuse nosil Alessandro del Piero a ďalšie klubové legendy.

"Snažím sa hrať čo najlepšie. Nie je jednoduché ísť v stopách takýchto velikánov, takého množstva fantastických hráčov, ktorí nosili toto číslo predo mnou. Musím na sebe pracovať," povedal Dybala.