Tréner Atlética Diego Simeone.
Tréner Atlética Diego Simeone. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. aug 2017 o 11:29

Ligový nováčik siahal po víťazstve, favorit sa stihol spamätať.

GIRONA. Futbalisti Girona FC boli pri svojom historickom debute v najvyššej španielskej futbalovej lige len pár minút od senzácie. Ešte v 77. minúte vyhrávali nad slávnym Atleticom Madrid 2:0, no nakoniec sa pred vlastnými fanúšikmi museli uspokojiť s remízou 2:2.

Girona vyhrávala o dva góly

Nováčik začal proti favoritovi bez rešpektu a v 25. minúte viedol 2:0 po dvoch góloch Uruguajčana Cristiana Stuaniho.

Hostia si ešte viac skomplikovali situáciu vylúčením Antoina Griezmanna. Francúzsky krídelník dostal v 66. minúte žltú za filmovanie v šestnástke a červenú za následné protesty. V záverečnej štvrťhodine však napokon hostia zachránili bod po presných zásahoch Angela Correu a Joseho Gimeneza.

"Bolí to, pretože sme boli na ceste za historickým výsledkom. Zaslúžili sme si viac," smútil po stretnutí tréner Girony Pablo Machin.

Simeone spokojný so záverom

Girona bola v prvom dejstve lepšia, získala dvojgólový náskok a keď išiel predčasne pod sprchy Griezmann, zdolalo sa, že triumf jej už nik nezoberie.

"Odchádzam s dobrým pocitom z toho, ako sme hrali v závere zápasu. V druhom polčase sme mali lepšiu dynamiku v ofenzíve a to nám pomohlo vypracovať si viacero šancí. Sústredím sa na dobré veci, ktoré sme ukázali," uviedol tréner Atletica Diego Simeone.

Všetky víkendové zápasy v Španielsku odštartovali minútou ticha za obete tohtotýždňových teroristických útokov v Barcelone a Cambrilse. Domáci fanúšikovia z katalánskeho mesta vytiahli aj transparenty s nápisom: "Girona je s vami."