Viviani vyhral preteky EuroEyes Cyclassics

Talian Elia Viviani z tímu Sky vyhral cyklistické preteky EuroEyes Cyclassics v nemeckom Hamburgu. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. aug 2017 o 17:40

Talian v službách Sky mal najviac síl v záverečnom špurte.

HAMBURG. Talian Elia Viviani sa stal víťazom nedeľňajších cyklistických pretekov EuroEyes Cyclassics v nemeckom Hamburgu zaradených do kalendára World Tour.

Dvadsaťosemročný člen tímu Sky sa po vyše piatich hodinách presadil v záverečnom špurte, pripísal si piate víťazstvo v sezóne a celkovo 45. v kariére.

Na druhom mieste finišoval Francúz Arnaud Démare zo zoskupenia FDJ, na tretej priečke skončil Holanďan Dylan Groenewegen z formácie LottoNL-Jumbo.

Slovenskí cyklisti z tímu Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška obsadili 89., resp. 101. pozíciu, za víťazom zaostali o viac ako tri minúty.

Obaja pracovali pre svojho lídra Sama Bennetta, ktorého klasifikovali na 11. mieste.

Únik sa vytváral veľmi ťažko, napokon sa dopredu dostali Kamil Malecki (CCC) a Nikolaj Trusov (RusVelo). Tých však pelotón dostihol 60 km pred cieľom a napriek viacerým snahám o ďalší atak sa preteky skončili hromadným dojazdom. Aktívny bol najmä Greg van Avermaet (BMC), ale sila balíka bola väčšia.

Výsledky - EuroEyes Cyclassics v Hamburgu (218 km):

1. Elia Viviani (Tal.) Sky 5:15:52 h, 2. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 3. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo, 4. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša-Alpecin, 5. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal, 6. Maximiliano Richeze (Arg.) Quick-Step Floors - všetci rovnaký čas ako víťaz