Žilina utrpela ďalšiu prehru, nezvládla duel v Dunajskej Strede

vpravo brankár Patrik Macej a Ľubomír Šatka  (Dunajská Streda) a Filip Kaša (Žilina) v zápase 5. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda a MŠK Žilina.
vpravo brankár Patrik Macej a Ľubomír Šatka (Dunajská Streda) a Filip Kaša (Žilina) v zápase 5. kola futbalovej Fortuna ligy medzi DAC 1904 Dunajská Streda a MŠK Žilina. (Autor: TASR/Michal Svítok)
TASR|20. aug 2017 o 20:42

Domáci DAC viedol o tri góly, napokon vyhral 4:2.

DUNAJSKÁ STREDA. V nedeľňajšom záverečnom súboji 5. kola futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 zvíťazila Dunajská Streda nad úradujúcim majstrom MŠK Žilina 4:2.

Dunajská Streda privítala úradujúceho majstra už bez útočníka Pavla Šafranka, ktorý v sobotu prestúpil do dánskeho Aalborgu. Jeho miesto na hrote zaujal Erik Pačinda.

Domáci začali s veľkým nasadením, v 8. minúte musel Holec parádne zakročiť, aby zneškodnil Ljubičičovu strelu. Úvodná aktívna snaha domácim sa vyplatila, po krásnej akcií poslal center pred bránu Vida a hlavou Pačinda otvoril skóre zápasu - 1:0.

V 20. minúte už mohlo byť domáce vedenie dvojgólové, po rohu Pačindu hlavičkoval tesne nad bránu Kalmár. O päť minút mal vyrovnávajúci gól na kopačke Škvarka, ale jeho strelu brankár Macej výborne chytil.

V 32. minúte bola v akcii dvojica Pačinda - Kalmár, ktorí predviedli vynikajúci útok, na konci strela Kalmára z pravej strany minula Holecovu bránu len o centimetre. V 38. minúte pohrozil Čmelík, v 43. minúte strela Pačindu po nájazde Pačindu bola slabá.

Krátko po zmene strán pridal DAC druhý. V 47. minúte Davisovu strelu ešte Holec vyrazil, ale Kalmár loptu poslal do siete a otvoril si strelecký účet v novom klube - 2:0.

Domáci ani po druhom góle nepoľavili, neustále ohrozovali Holecovu bránu. V 64. minúte už svietil na svetelnej tabuli stav 3:0, peknou strelou sa prezentoval kapitán Dunajskej Stredy Marin Ljubičič.

O tri minúty sa hosťom podarilo znížiť, z ľavej strany prihral pred bránu Polievka a Otubanjo loptu poslal do siete - 3:1.

Po strelenom góle Žilinčania ožili, čoho výsledkom bol druhý gól do siete DAC. V 78. minúte po prihrávke Káčera sa Mráz z hranice pokutového územia trafil do Macejovej brány - 3:2.

V 86. minúte po protiútoku Dunajskej Stredy sa Davis snažil prelobovať Holeca, ale brankár Žiliny loptu bravúrne vyrazil. V 90. minúte bolo rozhodnuté, v protiútoku sa rútil sám na bránu Divkovič a mladý útočník Dunajskej Stredy nezaváhal - 4:2.

Fortuna liga - 5. kolo:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 4:2 (1:0)

Góly: 15. Pačinda, 48. Kalmár, 64. Ljubičič, 90. Divkovič - 66. Otubanjo, 78. Mráz. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Ochotnický, ŽK: Čmelík, Kontár - Hancko, 7139 divákov.

DAC Dun. Streda: Macej - Živkovič, Huk, Šatka, Davis - Ljubičič - Vida, Kalmár (68. Kontár), Simon, Čmelík (62. Koštrna) - Pačinda (83. Divkovič)

Žilina: Holec - Chvátal (54. Otubanjo), Kaša, Hancko (46. Vavro), Mazáň - Káčer, Diaz, Škvarka - Špalek, Mráz, Jankauskas (63. Jankauskas)

Hlasy:

Marco Rossi, tréner DAC Dun. Streda: "Dnešný prvý polčas bol najlepší v tejto sezóne. Do 60. minúty sme hrali veľmi dobre, zaslúžili sme si trojgólové vedenie. Žilina je tím, ktorý hrá futbal a nie nadarmo vyhral titul. Polievka nám narobil veľa problémov. Je to zaslúžené víťazstvo, ale z posledných 30 minút sa musíme poučiť."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Dnes to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, boli dôrazní a efektívni. Podarilo sa nám zápas zdramatizovať, bolo to dobré hlavne pre fanúšikov. Hralo sa v slušnom tempe a vo skvelej atmosfére."