Cibulková otočila zápas a v New Haven postúpila ďalej

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. aug 2017 o 00:00

Cornetovú zdolala siedmy raz.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá zdolala Francúzku Alizé Cornetovú za 122 minút 2:6, 6:2, 6:4 v osemfinále dvojhry na turnaji kategórie WTA Premier na tvrdom povrchu v americkom New Havene.

Cibulková prehrala prvý set 2:6, v treťom sete zaostávala 2:4, ale sériou štyroch víťazných gemov vydrela zápas aj postup do štvrťfinále.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Dominika Cibulková (SR-2) - Alizé Cornetová (Fr.)

2:6, 6:2, 6:4 za 122 minút

Cornetovú (47. v rebríčku WTA) zdolala v desiatom vzájomnom stretnutí po siedmy raz. V súboji o postup do semifinále sa svetová jedenástka Cibulková stretne s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou (20.), šestkou žrebu, ktorá vyradila Španielku Carlu Suárezovú-Navarrovú /7:6 (3), 6:0/.

"Vedela som, že ma nečaká nič ľahké. Hrala som proti Cornetovej minulý týždeň v Cincinnati, zvíťazila som vo dvoch setoch, a tušila som, že ona bude na dnešný zápas veľmi dobre pripravená," uviedla Dominika Cibulková v prvom interview po zápase ešte na dvorci.

"Naozaj to nebolo jednoduché vrátiť sa do zápasu, ale pripomenula som si svoju hru z minulého roka, keď sa mi darili takéto comebacky aj v treťom sete," dodala 28-ročná Slovenka.

Cibulková ukončila stretnutie s 22 víťaznými údermi a 36 nevynútenými chybami, jej súperka mala podobné čísla (21 resp. 32).

V konečnom dôsledku rozhodol jeden brejk navyše v prospech Slovenky, premenila 6 z 9 možností, kým Francúzka 5 z 12. Pred súbojom proti Pavľučenkovovej (bilancia 5:3) Cibulková poznamenala:

"Bude to opäť náročné, ale práve preto som prišla na tento turnaj, aby som si odskúšala čo najviac takých stretnutí pred US Open. Mám rada veľké výzvy, verím v ďalší dobrý zápas."

Aj takéto údery predvádzala Cibulková

Online prenos: Alizé Cornetová - Dominika Cibulková (WTA New Haven, 2. kolo)

WTA New Haven Osemfinále 2017
24.08.2017 o 01:11
Cornetová
1:2
(6:2, 2:6, 4:6)
Cibulková
importantSlovenská ženská jednotka Dominika Cibulková prehrala prvý set vysoko 2:6, no potom rovnakým výsledkom vyrovnala a osemfinálový boj pokračoval tretím dejstvom. Tam prehrávala naša reprezentantka už 2:4, ale napokon získala štyri gemy v rade a teší sa z víťazstva. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme úspešný štvrtok.
Koniec zápasu
4:6
importantDruhý mečbal už ale Dominika Cibulková využila a teší sa z postupu do štvrťfinále! Alizé Cornetová sa s turnajom lúči.
30-40
Prvý mečbal francúzska tenistka odvrátila. Boj pokračuje ďalej, Cornetová podáva na udržanie sa v hre.
15-40
importantCornetová teraz zahrala iba za základnú čiaru na svojej polovici. Znamená to zisk dvoch mečbalov pre slovenskú tenistku.
15-30
importantDominika Cibulková bola osamotená pri sieti, pohodlne si počkala na padajúcu loptičku a nekompromisne smečovala. Od víťazstva v zápase ju delia dve lopty.
15-15
Francúzska hráčka teraz využila, že jej oponentka boa na pravej strane vedľa hracej plochy a zakončila do opačnej časti.
0-15
Cibulková začala skvelým returnom k telu svojej súperky. Cornetová reagovala iba odpalom za základnú čuaru.
4:5
importantSlovenskej hráčke sa to podarilo! Dominika Cibulková získala tretí gem v rade a otočila stav rozhodujúceho setu vo svoj prospech. Vedie 5:4 a jej oponentka teraz musí podávať na udržanie sa v zápase.
0-40
Cornetovej loptička doletela iba do siete. Francúzska tenistka v tomto geme ešte nebodovala a Cibulková ho teraz môže ukončiť.
0-30
Cornetová teraz returnovala iba do autu. Slovenská hráčka získava druhý fiftín tohto gemu.
0-15
Cibulková ide do vedenia aj v deviatom geme, pretože jej súperka poslala loptičku iba do siete. Slovenka má navyše výhodu servisu.
4:4
importantDominika Cibulková zakončila ôsmy gem rozhodujúceho setu skvelým zakončením z forhendu, ktoré smerovala popri postrannej čiare. Skóre tretieho dejstva sa vyrovnáva na 4:4.
30-40
importantPodávajúca francúzska hráčka hrala veľmi ťažký bekhend iba do siete. Slovenka sa teší zo zisku dôležitého brejkbalu.
30-30
Dominika Cibulková teraz využila pásku na sieti, odkiaľ sa loptička nepríjemne odrazila. Cornetová ju ešte dobehla, ale následný súboj pri sieti prehrala.
30-15
Cibulková sa snažila o krížny úder, ale poslala ho až za postrannú čiaru. Podávajúca Francúzka tak znova vedie rozdielom fiftínu.
15-15
Teraz slovenská hráčka uspela úderom pred základnú čiaru súperky a vyrovnala tým na 15:15.
15-0
Cornetová začala ôsmy gem perfektným servisom, na ktorý si Cibulková siahla, ale iba ho rámom rakety odrazila mimo hracej plochy.
4:3
Alizé Cornetová sa pokúšala o krátky úder za sieť, ale loptička na opačnú polovicu neprešla. V rozhodujúcom sete tak francúzska hráčka vedie 4:3.
0-40
Naša reprezentantka svoj servis nechce pustiť z rúk. Súperku opúť zatlačila k otmu, aby zakončila iba do siete a k dispozícii má tri gembaly.
0-30
importantDominika Cibulková hrala na sieti veľmi nekompromisne a vyslúžila si za to potlesk publika. Slovenka uspela záverečným volejom z bekhendu.
0-15
Úvodná výmena siedmeho gemu bola krátka, pretože Cornetová ju ukončila úderom za základnú čiaru. Vedenia sa ujíma slovenská tenistka.
4:2
importantAlizé Cornetová ukončila šiesty gem rozhodujúceho setu perfektným krížnym úderom a ujala sa vďaka tomu vedenia 4:2.
40-15
Pri sieti bola teraz aj Slovenka, ale nepomohlo jej to. Súperka ju efektným oblúčikom obstrelila a získala tak dvojicu gembalov.
30-15
Alizé Cornetová si povybehla k sieti a odtiaľ nekompromisne zakončila k zadnej čiary. Cibulková ešte loptu odbila, ale iba úplne mimo hracej plochy.
15-15
Teraz to Cibulková skúsila krížnym forhendom z opančej strany a uspela. Jej súperka loptičku odvrátila iba hlboko do autu.
15-0
Cibulková zahrala krížny bekhend iba do autu. Vedenia sa v šiestom geme ujíma podávajúca francúzska hráčka.
3:2

Thank you Cincinnati off to New Haven ???? #luxurytraveler ????????

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

3:2
importantAlizé Cornetová predviedla skvelý return na časť kurtu, kde stála Cibulková. Slovenka ale na toto vôbec nebola pripravená a nestihla zakročiť, kvôli čomu prišla o gem so svojím servisom a prehráva 2:3.
40-15
importantDominika Cibulková si pripisuje druhú dvojchybu v tomto geme. Slovenka bude kvôli nej čeliť dvom brejkbalom.
30-15
Cornetová teraz returnovala iba do autu, takže sme žiadnu výmenu nevideli. Cibulková znížila na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
sa snažila zakončiť do pravého zadného rohu, ale loptičku poslala iba mimo hracej plochy. Francúzska tenistka preto získava aj druhý fiftín.
15-0
Dominika Cibulková začala na servise dvojchybou, vedenia sa preto ujíma jej súperka.
2:2
importantAlizé Cornetová predviedla na záver gemu podanie smerom von z krutu. Cibulková si na loptu síce siahla, ale nasmerovala ju iba do siete.
A-40
Cibulková mierila zrejme k základnej čiare, ale jej úder bol príliš silný a lopta skončila iba hlboko v aute.
40-40
Cibulková vynikajúco zakončila do pravého rohu, kde síce jej súperka loptu ešte odohrala, ale nie cez polovicu.
A-40
Cibulkovej sa teraz po dlhšej výmene nepodarilo prestreliť sieť. Alizé Cornetová získava výhodu a bude podávať na ukončenie gemu.
40-40
Loptičku zahrala za základnú čiaru aj francúzska tenistka, takže nasleduje ďalšia zhoda.
A-40
Ďalší aut v podaní Cibulkovej znamená výhodu pre jej súperku.
40-40
Brejkbal je odvrátený, pretože Cibulková zahrala iba do autu. Štvrtý gem rozhodujúceho setu pokračuje zhodou.
30-40
importantDominika Cibulková teraz svojím nekompromisným forhendomprebudila aj divákov a získala brejkbal. Slovenka predvádza jej typickú agresívnu hru.
30-30
Cornetová mala problémy a opäť musela ísť až do pokľaku, ale jej súperka napokon zakončila do siete, takže sa skóre vyrovnalo na 30:30.
15-30
Cornetovej loptička terza pristála v aute. Z fiftínu sa preto teší slovenská hráčka.
15-15
Cornetová teraz popreháňala svoju súperku z jednej strany na druhú! Cibulková síce obetavo behala, ale napokon nestihla zakročiť vo svojom pravom rohu.
0-15
Cornetová odohrala forhend zo svojej základnej čiary iba do autu. Vedenia sa v štvrtom geme ujíma prijímajúca Slovenka.
1:2
importantDominika Cibulková predviedla obrovskú bojovnosť, keď dobehla krátky úder svojej súperky a poslala ho za Cornetovú. Slovenka sa vďaka tomu v rozhodujúcom sete ujíma vedenia 2:1.
40-A
Cornetová veľmi zle odbila loptičku krížom cez hraciu plochu iba hlboko do autu. Znamená to zisk výhody pre podávajúcu slovenskú hráčku.
40-40
Brejkbal je odvrátený, pretože Cornetová vo svojom pravom zadnom rohu neuspela. Tretí gem rozhodujúceho setu pokračuje zhodou.
40-30
Slovenská ženská jednotka chcela zakončiť po pravej postrannej čiare zo svojho pohľadu, ale bol z toho iba aut. Jej súperka získava brejkbal.
30-30
Alizé Cornetová predviedla dokonalý krátky úder. Ten síce Cibulková dobehla, ale potom sa už Slovenka iba prizerala, ako ju súperka obstrelila.
15-30
Do vedenia ide podávajúca tenistka, pretože jej oponentka zakončila iba do autu. 30:15 pre Cibulkovú.
15-15
Rovnakú chybu teraz robí aj Cibulková, ktorá krížne zakončila až za postrannú čiaru. Skóre sa vyrovnáva na 15:15.
0-15
V treťom geme začína úspešnejšie slovenská reprezentantka, pretože jej oponentka poslala loptičku do autu.
1:1
importantDominika Cibulková využila svoj hneď prvý brejkbal tretieho setu a vzala si späť požičaní. Slovenka v rozhodujúcom dejstve vyrovnala na 1:1.
15-40
Dominika Cibulková dobre returnovala k svojej súperke, ktorá potom ešte poslala loptičku na druhú stranu, ale následne už zareagovať nestihla. Slovenka má k dispozícii dva brejkbaly.
15-30
Cibulková teraz uspela krížnym forhendom z pravej strany. Loptičku umiestnila do protiľahlého rohu.
15-15
Loptu získava Cibulková.
15-0
Druhý gem začala slovenská tenistka krížnym zakončením vedľa postrannej čiary. Vedenia sa opúäť ujíma jej súperka.
1:0
importantDominika Cibulková si vo veľmi nevhodnej chvíli pripisuje dvojchybu a stráca úvodný gem so svojím podaním v rozhodujúcom treťom sete.
40-15
importantCornetová predviedla dva zakončenia bekhendom. Zdalo sa, že Cibulková má situáciu pod kontrolou, ale napokon opäť trafila sieť a sú z toho dva brejkbaly pre jej súperku.
30-15
Do tretice sa výmena konči loptičkou v sieti, tentokrát opäť z rakety Cibulkovej. Francúzka ide do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Cornetová zahrala bekhend od svojej základnej čiary takisto iba do siete. Skóre úvodného gemu tretieho setu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Tretí set odštartovalo podanie slovenskej reprezentantky. Tá však nezačala úspešne, pretože bojovnú výmenu ukončila iba pokusom o krátky úder, ktorý skončil v sieti.
2:6
2:6
importantCornetová poslala bekhend od svojej základnej čiary až do autu, takže slovenská tenistka sa teší z vyrovnania na 1:1. O osude duelu rozhodne tretí set.
30-40
importantAlizé Cornetová neuspela na svojej základnej čiare, zakončila do autu a súperke tým venovala setval.
30-30
Slovenka chcela zakončiť na základnú čiaru na pravú stranu polovice svojej súperky, ale loptička doletela až do autu. Skóre ôsmeho gemu sa vyrovnáva.
15-30
Slovenka teraz dobre zakončila do zadného ľavého rohu a ujala sa vedenia o jeden fiftín. Francúzka loptičku opäť nestihla.
15-15
Cibulková si teraz povybehla smerom k sieti a nekompromisne odtiaľ zakončila forhendom. Cornetová sa mohla iba prizerať vyrovnávajúcemu údermu.
15-0
Alizé Cornetová podáva na udržanie sa v sete a začala úspešne, pretože Slovenka returnovala do autu.
2:5
importantAlizé Cornetová zakončovala zo svojho ľavého rohu rovno pred seba, kde Cibulková nebola. Slovenka tam ani nestihla dobehnúť, a tak sa jej náskok v druhom sete znížil na 5:2.
40-15
importantDominika Cibulková chcela zahrať krátky úder za sieť, ale loptička na polovicu francúzskej hráčky neprešla. Cornetová má preto k dispozícii dva brejkbaly.
30-15
Tentokrát Cornetovej return cez sieť neprešiel, Slovenka tak znížila na rozdiel jediného fiftínu.
30-0
importantCibulková na druhý pokus podala smerom von z kurtu a nasledoval nechytateľný return priamo po postrannej čiare.
15-0
Cibulková zakončovala z pravej strany krížnym bekhendom, ale loptička zasiahla iba pásku na sieti a od nej sa odrazila späť na slovenskú polovicu kurtu.
1:5
A napokon Slovenke nevyšla ani štvrtá výmena, ktorú rýchlo zakončila do autu. Dominika Cibulková vyhráva v druhom sete 5:1 a teraz bude podávať na víťazstvo v druhom dejstve.
40-0
Slovenka returnovala iba priamo do siete. Jej súperka má k dispozícii tri gembaly.
30-0
Cibulková teraz zakončovala v ťažkej pozícii v pokľaku a loptičku poslala iba do siete. Slovenská tenistka prehráva už rozdielom dvoch fiftíínov.
15-0
Alizé Cornetová si pripisuje pri svojom servise prvý fiftín a ujíma sa vedenia v šiestom geme.
0:5
importantDominika Cibulková využila jastrabie oko, ktoré potvrdilo, že jej servis sa o milimetre vošiel na čiaru. Slovenka tak prešla piatym gemom bez straty fiftínu a jej súperka bude podávať na udržanie sa v druhom sete.
0-40
Alizé Cornetová returnovala iba do siete a pôsobí veľmi odovzdane. Slovenská tenistka má k dispozícii tri gembaly.
0-30
Slovenská tenistka získava aj druhý bod piateho gemu, pretože výborne zakončila po pravej postrannej čiare.
0-15
Cibulková začala dobrým servisom, ktorý jej oponentka bekhendom odvrátila iba do siete. Slovenka sa tak ujíma vedenia.
0:4
Cornetová predĺžila svoju loptičku až do autu, čo potvrdilo aj jastrabie oko. Francúzska hráčka nezískala v druhom sete zatiaľ ani gem a prehráva vysoko 0:4.
40-A
importantDominika Cibulková predviedla perfektný return do odkrytej časti kurtu pri ľavej postrannej čiare. Slovenka vďaka tomu získala brejkbal.
40-40
Cibulková sa gembalom svojej súperky nenechala rozhodiť a uspela v ďalšej výmene. Je z toho zhoda.
40-30
importantVzápútí predviedla Alizé Cornetová úplne prvé eso v zápase.
30-30
Alizé Cornetová si pripisuje svoju siedmu dvojchybu.
30-15
Veľmi bojovná a agresívna výmena sa skončila Cibulkovej autom. Druhý fiftín si tak na svoje konto pripísala podávajúca Francúzka.
15-15
Cibulková bola v pravom rohu a súperka ju chcela prekvapiť krátkym úderom, ale ten cez sieť neprešiel. Skóre štvrtého gemu druhého setu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Cibulková zakončovala vo výmene forhendom opakovane k ľavej postrannej čaire, ale posledný úder predĺžila až do autu.
0:3
importantDominika Cibulková zahrala skvelý krátky úder za sieť. Zdalo sa, že Cornetová loptičku ani nestihne, ale napokon ju dobehla a poslala do autu.
40-A
Slovenka dokázala vybojovať pri svojom vlastnom podaní výhodu.
40-40
Alizé Cornetová chcela zahrať na základnú čiaru svojej súperky, ale bol z toho iba aut. takže tu máme zhodu.
40-30
Cornetová zakončila iba za základnú čiaru na polovici svojej oponentky. Cibulková znižuje na rozdiel jediného fiftínu.
40-15
importantTeraz však aut zahrala aj Cibulková, čo znamená, že jej súperka bude mať k dispozícii dva brejkbaly.
30-15
Cornetová returnovala iba do autu, fiftín preto získava aj podávajúca Slovenka.
30-0
Krátka výmena sa skončila Cibulkovej bekhendom umiestneným iba do siete. Francúzska teda získava aj druhý fifftín v rade.
15-0
Cornetová začala tretí gem perfektným returnom k postrannej čiare. Slovenka si na loptičku nestihla siahnuť.
0:2
importantKrátka výmena sa skončila iba Cornetovej úderom do pásky na sieti. Francúzka sa teraz na seba veľmi hnevá, pretože v druhom sete prehráva už 0:2.
30-40
importantAlizé Cornetová si pripisuje šiestu dvojchybu. Cibulková má k dispozícii brejkbal.
30-30
Dominika Cibulková predviedla veľmi tvrdé zakončenie do ľavého rohu. Cornetová sa tam síce bekhendom ešte pokúšala loptičku zasiahnuť, ale bezúspešne.
30-15
Podávajúca hráčka otáča stav gemu vo svoj prospech, pretože jej súperka teraz do siete poslala loptičku aj počas výmeny.
15-15
Teraz už francúzskej tenistke servis vyšiel a dokonca ním aj bodovala, pretože Cibulková returnovala do siete.
0-15
Alizé Cornetová začla na servise iba svojou piatou dvojchybou v zápase.
0:1
Dominika Cibulková ukončila úvodný gem druhého setu skvelým úderom na pravú postrannú čiaru a ujala sa vedenia 1:0.
30-40
Cibulková si teraz vyslúžila potlesk aj za vynikajúcu reakciu na return jej oponentky. Cornetová sa iba prizerala loptičke letiaej na opačnú stranu.
30-30
Je vyrovnané! Slovenská reprezenatka teraz predviedla svoj typický agresívny forhend, ktorý umiestnila do odkrytej časti kurtu.
30-15
Alizé Cornetová predviedla vynikajúci forhendový return priamo pred seba. Slovenka tam síce bežala, ale loptičku nestihla.
15-15
Druhý fiftín už ale smeruje na konto slovenskej hráčky a skóre sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Cibulková nezačala druhý set úspešne, pretože return sovjej súperky poslala iba hlboko do autu a pri vlastnom servise prehráva.
6:2
6:2
importantDruhý setbal už ale Alizé Cornetová využíva a ujíma sa vedenia 1:0! Slovenka teraz neuspela na príjme, kde síce loptičku zasiahla, ale returnovala ju iba do siete.
40-30
Alizé Cornetová si pripisuje svoju štvrtú dvojchybu v zápase. Slovenka sa ešte drží v úvodnom sete.
40-15
importantKrátka výmena sa skonrčila Cibulkovej forhendom umiestneným až za hraciu plochu. Alizé Cornetová má preto k dispozícii dva setbaly!
30-15
Aj teraz podávala Cornetová na dvakrát, ale po druhom servise bola úspešná. Cibulková si pripísala svoju desiatu nevynútenú chybu.
15-15
Druhý servis francúzskej tenistke nevyšiel a pripísala si svoju tretiu dvojchybu v tomto zápase.
15-0
Alizé Cornetová podáva na víťazstvo v sete. Začala veľmi agresívnou výmenou, ktorú ukončila na ľavú postrannú čiaru na polovici svojej súperky a ujala sa vedenia.
5:2
importantDominika Cibulková nehrala od základnej čiary, pretože súperka si ju povytiahla smerom k sieti. Napokon to Francúzke veľmi pomohlo, pretože záverečný úder nasmerovala až za našu reprezentantku.
40-30
Alizé Cornetová si ďalšou dobrou hrou vypýtala brejkbal.
30-30
Cibulková dobehla loptičku na vzdialenejšej časti svojej polovice a predviedla skvelý krížny forhend, ktorý jej súperka poslala už iba do siete.
30-15
Cibulkovej sa podaril dobrý tvrdý servis, ktorý jej súperka odvrátila iba mimo hracej plochy. Fiftín teda smeruje an na konto Slovenky.
30-0
Cibulková zo sovjho ľavého rohu bekhendom zahrala len vedľa postrannej čiary. Slovenka sa nevie chytiť ani pri svojom vlastnom servise.
15-0
Cibulková neuspela pri svojej základnej čiare, odkiaľ chcela zrejme predviesť krátky úder, ale trafila iba sieť. Vedenia sa ujíma jej oponentka.
4:2
Slovenskej tenistke nevyšla ani posledná výmena šiesteho gemu a napokon v ňom nezískala ani jeden fifftín. Francúzska hráčka vedie 4:2 a bude čeliť podaniu.
40-0
Cornetová zahrala forhendom do ľavého rohu. Cibulková to nečakala, tak sa snažila iba narýchlo zareagovať bekhendom, ale trafila sieť.
30-0
Slovenka to skúšala forhendovým úderom od svojej základnej čiary, ale trafila iba sieť, takže aj druhý fiftín smeruje na francúzsku stranu.
15-0
Šiesty gem sa začal skvelým servisom a ešte lepším retrunom. Dôležité bolo, že Cornetová vynikajúco zareagovala na return súperky a zahrala ho do opačnej strane, kde už Cibulková loptu nestihla.
3:2

Kind of magic ???????????? ! #solareclipse @connecticutopen

Príspevok, ktorý zdieľa Alizé Cornet (@alizecornet),

3:2
importantAlizé Cornetová zakončovala forhendom od svojej základnej čiary, ale trafila iba pásku na sieti a od nej sa loptička odrazila do autu. Dominika Cibulková tak v náročnom geme odolala trom brejkbalom a znížila na 2:3.
40-A
Naša tenistka opäť našla voľný priestor na polovici svojej oponentky a druhýkrát v tomto geme získala výhodu.
40-40
importantDominika Cibulková bola nekompromisná a odvrátila aj tretí brejkbal tohto gemu! Slovenka teraz vynikajúco vyšiel forhend do ľavého rohu, ke síce bola jej súperka, ale tá loptičku netrafila.
A-40
Cibulková podala na dvakrát a nasledovala obojstranne bojovná výmena. V nej Francúzka dvakrát zachránila ťažký bekhend, aby napokon Slovenka zakončila len do siete.
40-40
Cornetová mala problém s tvrdými útokmi jej súperky a bolo vidieť, že ich odvracia iba s veľkými ťažkosťami. Cibulková však pochybila napokon sama, pretože zahrala aut.
40-A
Stav gemu sa otáča v prospech podávajúcej Slovenky. Cornetová neuspela na príjme, pretože jej return zastavila iba sieť.
40-40
Cornetová nevyužila ani druhý brejkbal! Jej súperka totiž nechytateľne zakončila na základnú čiaru, kde Francúzka nemala šancu uspieť.
40-30
Francúzska hráčka teraz dokázala returnovať tvrdý servis svojej oponentky, ale iba do autu, takže prvý brejkbal je minulosť.
40-15
importantCornetová stála tesne pred svojou základnou čiarou a mala veľa času na dobrý úder. Napokon si vybrala prázdne miesto po ľavici súperky a získala tým dva brejkbaly.
30-15
Dominika Cibulková si pripisuje svoju prvú dvojchybu v zápase, jej oponentka má zatiaľ na konte dve dvojchyby.
15-15
Francúzska hráčka poslala svoje return iba do autu. Skóre sa preto vyrovnáva na 15:15.
15-0
Cornetová sa vedenia ujíma aj v piatom geme pri servise svojej súperky. Cibulková stratila pevnú pôdu pod nohami a teraz sa jej vôbec nedarí.
3:1
importantDominika Cibulková s obrovskými ťažkosťami returnovala vynikajúci servis svojej súperky. Cornetová si následne oproti loptičke vybehla a vrátila ju priamo na telo Slovenky, ktorá potom už nedokázala správne odvrátiť.
A-40
Alizé Cornetová zahrala od svojej základnej čiary vynikajúci krátky úder za sieť. Cibulková tam nestihla dobehnúť a bude čeliť gembalu.
40-40
Slovenka obetavo bojovala, ale brejkbol napokon nevyužila. Cibulkovej rana od základnej čiary trafila pásku na sieti a od nej sa loptička odrazila do autu.
30-40
importantFrancúzska tenistka chcela forhendom zmeniť smer zakončenia, ale loptičku poslala iba hlboko do autu. Znamená to zisk brejkbalu pre Cibulkovú.
30-30
Alizé Cornetová na dvakrát nepodala dobre a pripisuje si svoju druhú dvojchybu v zápase.
30-15
Naša reprezentantka zakončovala od svojej základnej čiary bekhendom, ale loptička bola príliš silná a skončila v aute.
15-15
Je vyrovnané! Teraz sa Slovenka neenechala oklamať ani počas výmeny a vybehla smerom k sieti, odkiaľ obstrelila svoju súperku popri jej ľavej ruke.
15-0
Cornetová najskôr podala hlboko do autu, ale potom si vybrala opačnú polovicu štvorca a odtiaľ Cibulková returnovala len mimo hracej plochy.
2:1
importantAlizé Cornetová napokon druhý brejkbal zvládla! Francúzka obetavo vybehla aj k sieti, kde urobila posledný potrebný krok, aby ukradla súperke servis a ujala sa vedenia 2:1.
40-30
Alizé Cornetová chcela gem ukončiť krížnym úderom, ale jej ťažký bekhend skončil iba za postrannou čiarou. Cibulková znížila na rozdiel fiftínu.
40-15
importantCornetová zakončila priamo na telo svojej súperky. Cibulková sa loptičky ešte dotkla, ale odvrátila ju iba do siete. Teraz bude Slovenka čeliť dvom gembalom.
30-15
Cibulková chcela bekhendom od svojej základnej čiary zakončiť do prázdnej časti súperkinej polovice, ale napokon loptička dopadla iba za postrannú čiaru.
15-15
Cornetová svoju súperku opäť vytiahla k sieti, ale teraz sa prerátala. Dominika kontrovala útokmi do ľavého rohu, odkiaľ Francúzka po veľkom boji raz trafila iba sieť.
15-0
Cibulková na dvakrát podala smerom na téčko a videli sme krátku výmenu. Teší sa po nej Cornetová, ktorá efektne zakončila za sieť.
1:1
Zhodu už ale Slovenka nevybojuje, pretože aj jedna z jej loptičiek skončila iba v sieti. Po dvoch gemoch je teda stav úvodného setu vyrovnaný 1:1.
40-30
Slovenka zatlačila svoju súperku k základnej čiare a francúzska hráčka odtiaľ nedokázala prehodiť sieť. Cibulková znížila na rozdiel jediného fiftínu.
40-15
Alizé Cornetová si pripisuje svoju prvú dvojchybu v zápase.
40-0
Francúzka boduje aj tretíkrát v rade! Cibulková sa teraz pokúšala zakončiť popri postrannej čiare bekhendom, ale loptička cez sieť neprešla.
30-0
Cornetová opäť zakončovala a opäť trafila pásku na sieti. Teraz naša reprezentantka loptičku dobehla, ale odpálila ju až za základnú čiaru.
15-0
Cibulková returnovala priamo na svoju súperku. Tá chcela následne rýchlo zakončiť, no trafila iba pásku na sieti, od ktorej sa loptička nechytateľne odrazila na slovenskú polovicu.
0:1
Alizé Cornetová teraz síce returnovala, ale iba priamo na raketu slovenskej hráčky. Cibulková potom nezaváhala a tvrdo zakončila do odkrytej časti súperkinej polovice, čím získala posledný potrebný fifftín.
0-40
Dominika Cibulková si pripisuje bod po servise, jej oponentka nedokázala správne returnovať. Slovenka má k dispozícii tri gembaly.
0-30
Cornetová teraz vo výmene vydržala iba veľmi krátko a poslala loptičku do siete. Slovenská tenistka vyhráva už rozdielom dvoch fifftínov.
0-15
Ako prvá začala na podaní Slovenka Dominika Cibulková. Hneď úvodná výmena bola z jej strany veľmi rýchla a agresívna, až jej súperka, behajúca z jednej strany na druhú, odpálila loptičku do autu.
0:0
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní osemfinále WTA New Haven. Slovenská ženská jednotka Dominika Cibulková v ňom v pozícii favoritky vyzve Francúzku Alizé Cornetovú.

Pre tenistky to bude už ôsmy vzájomný zápas v histórii. Lepšiu bilanciu má Slovenka, ktorá zvíťazila päťkrát, zatiaľ čo jej súperka iba raz. Zaujímavosťou je, že naposledy proti sebe Cibulková a Cornetová nastúpili iba pred týždňom v šestnásťfinále WTA Cincinnati, kde naša reprezentantka vyhrala za hodinu a 23 minút hladko 6:1, 6:4.

Dominika Cibulková v druhom najväčšom meste štátu Connecticut v USA dnes začína, pretože bola v pozícii druhej nasadenej hráčky turnaja. Pokúsi sa tu uspieť, pretože naposledy vyhrala viac ako dva zápasy v rade ešte v októbri 2016 a odvtedy sa nevie výsledkovo chytiť. Jej oponentka Alizé Cornetová takisto neprichádza v ideálnej forme, aj keď na sebavedomí by jej mohlo pridať, že v úvodnom kole zdolala Kazašku Putincevovú za hodinu a minútu hladučko 6:0, 6:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.