Bystrica začala Ligu majstrov prehrou, nestačili ani góly v závere

Josh Brittain si za Banskú Bystricu nezahrá v jednom zápase.
Josh Brittain si za Banskú Bystricu nezahrá v jednom zápase. (Autor: TASR)
Sportnet|25. aug 2017 o 00:00

Slovenský majster dal v závere dva góly.

Liga majstrov - A-skupina - piatok:

Grizzlys Wolfsburg (Nem.) - HC '05 iClinic Banská Bystrica (SR) 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Góly: 6. Fauser (Furchner, Foucault), 10. Hohenleitner (B. Krupp), 35. Riefers (Foucault, Wurm), 42. Weiss (Ankert, Dixon) - 41. Dame-Malka (Sedlák), 58. Kubka (Gabor, Lamper), 60. Lamper (Gabor, Ďatelinka)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hejduk (ČR), Schukies - Höfer, Merten (všetci Nem.), 2058 divákov

Wolfsburg: Kuhn - Wurm, Likens, B. Krupp, Sharrow, Dehner, Ankert - Furchner, Haskins, Fauser - Karachum, Voakes, Aubin - Foucault, Dixon, Weiss - Hohenleitner, Mulock, Riefers

Banská Bystrica: J. Lukáš - Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gelinas, Kubka, V. Mihálik, Hohmann, Gründling - Gabor, Bortňák, Lamper - M. Bartánus, Tamási, Bubela - Brittain, Faille, Belluš - Andrisík, Češík, Roth

BRATISLAVA. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica prehrali tesne 3:4 s hráčmi domáceho nemeckého tímu Grizzlys Wolfsburg v piatkovom zápase A-skupiny Ligy majstrov 2017/2018.

Wolfsburg viedol už 3:0, keď za hostí znížil Olivier Dame-Malka, v závere zápasu Branislav Kubka a Patrik Lamper dali konečnú podobu výsledku.

Pre slovenského majstra to bola premiéra v tejto nadnárodnej súťaži, miestenku v nej si vybojoval ziskom slovenského titulu v uplynulej sezóne.

Už v nedeľu 27. augusta absolvujú hokejisti Banskej Bystrice druhý zápas v Lige majstrov, o 19.30 h sa predstavia na ľade rakúskeho tímu EC Red Bull Salzburg.

Liga majstrov - sumáre:

C-skupina:

JYP Jyväskylä - EV Zug 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Kolehmainen, 27. Turkulainen, 56. Puustinen - 33. Martchini, 42. Kast

Neman Grodno - Viedeň Capitals 5:4 pp (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 1. Koršunov, 36. Stefanovič, 46. Levša, 50. Maljavko, 62. Židkich - 18. Sharp, 18. Pollastrone, 36. Klubertanz, 53. McKiernan

D-skupina:

HC Oceláři Třinec - Esbjerg Energy 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)

Góly: 1. a 13. Petružálek, 19. a 34. Svačina, 19. Rákos (MARCINKO), 33. Růžička, 46. Jank, 49. Rákos, 51. Adamský - 22. McMillan

G-skupina:

EHC Red Bull Mníchov (Nem.) - ComArch Cracovia Krakov (Poľ.) 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: 18. Kettemer, 36. M. Lauridsen, 40. Jaffray, 50. Hager, 58. Flaake, 58. Eder - 33. Kapica, 47. Urbanowicz

Brynäs IF (Švéd.) - IFK Helsinki (Fín.) 4:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 30. a 44. Palushaj, 59. Clark, rozhodujúci sam. nájazd Blomqvist - 13. a 41. P. Carlsson, 50. Tamminen

Online prenos: Grizzlys Wolfsburg - HC'05 iClinic Banská Bystrica (Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
25.08.2017 o 18:00
Wolfsburg
4:3
(2:0, 1:0, 1:3)
60' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Fauser (Furchner, Foucault), 10. Hoehenleitner (Krupp), 35. Riefers (Foucault), 42. Weiss (Ankert, Dixon) – 41. Dame-Malka, 58. Kubka (Gabor, Lamper), 60. Lamper (Gabor, Ďatelinka). Rozhodca: Hejduk (CZE), Schukies (GER)– Höfer, Merten (obaja GER).
Prenos
Banskobystričania vyhrali tretiu tretinu pomerom 3:1, ale na vyrovnanie im chýbal jediný gól. Hostia teda v prvom zápase bodovo neuspeli a pripisujú si prehru 3:4.
Koniec zápasu.
59:43
goalBanská Bystrica dala gól!
Hosťom sa podarilo takmer nemožné! Banskobystrickí hokejisti znížili v samom závere na rozdiel jediného gólu a majú ešte 17 sekúnd, aby zabojovali o vyrovnanie. O gól sa postaral PATRIK LAMPER. Asistencie: Gilbert Gabor, Ivan Ďatelinka.
58:00
Začína sa záverečná dvojminútovka riadnej hracej doby. Banskobystričania budú chcieť všetky sily poslať do útoku.
57:11
57:11
Tak napokon sme to možno zakríkli! BRANISLAV KUBKA využil dve krásne prihrávky svojich spoluhráčov a znížil na rozdiel dvoch gólov. Záver duelu bude teda ešte dramatický. Asistencie: Gilbert Gabor, Patrik Lamper.
57:00
Začína sa záverečná trojminútovka tretej tretiny a pravdepodobne aj celého zápasu. Aj Banskobystričania už pravdepodobne vedia, že sa im vyrovnať asi nepodarí.
56:39
Nemecký celok hrá už v plnom počte. Teraz pokojne prestriedal a pravdepodobne už bude chcieť duel iba dohrať.
56:10
Slovenský majster teraz strieľa z každej možnej pozície, ale puky lietajú iba vedľa bránky domáceho Wolfsburgu.
55:46
Bubela to napokon vyskúšal strelecky z predbránkového priestoru, ale Kuhn jeho pokus udržal.
55:02
Hostia sa držia v útočnom pásme, ale nevedia si vytvoriť žiadnu pozíciu ani šancu.
54:25
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Weiss – 2 min., podrazenie).
54:03
Puk je v rohu klziska, kde oň prebieha tuhý boj. Rozhodca navyše signalizuje, že Banská Bystrica si zahrá presilovku.
53:36
Nasleduje komerčná prestávka. Tréneri počas nej môžu dať hráčom posledné taktické pokyny pred záverečnou päťminútovkou.
53:19
Bubela bol v dobrej pozícii a mohol sa pokúsiť o zníženie, ale prihrávku Tamášiho nevyužil. Stále pokračujeme za stavu 4:1.
52:20
Za domácou bránkou sa zrazili dvaja Banskobystričania. To mohol domáci celok využiť, ale hostia sa stihli rýchlo vrátiť.
51:22
Domáci Foucault teraz veľmi zaváhal a puk neudržal na svojej hokejke. Odovzdal ho iba hráčom hosťujúceho tímu.
50:38
Kuhn teraz musel vykorčuľovať pomerne ďaleko, aby pomohol spoluhráčom odohrať puk. Wolfsburgu ostáva v presilovke už iba niekoľko sekúnd.
50:24
Domácich teraz zastavil ofsajd, ktorého sa dopustil Dehner.
50:00
Domáci technici všetko rýchlo zvládli a hra môže pokračovať. Wolfsburg hrá stále presilovku.
50:00
Vyzerá to, že na kocke sa teraz rozbehol čas určený na prestávku. Zápas je prerušený a technické problémy sa musia odstrániť.
50:00
Na štadióne sa teraz rozhúkala siréna oznamujúca koniec tretiny. Zápas sa preto musí prerušiť.
49:59
Furchner dostal krížnu prihrávku a puk posunul k Dehnerovi. Banskobystrický gólman Lukáš potom strelu aj s pomocou svojich obrancov zlikvidoval.
49:23
DOmáci Dixon bol v dobrej streleckej pozícii, ale nevyšlo mu to. Bystrica stále prhráva o tri góly.
48:52
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., nedovolené bránenie).
48:13
Domáci hráči vyhodili puk z pásma a je po banskobystrickej presilovke. Skóre sa v nej nezmenilo.
47:37
Hostia hrajú preislovku veľmi dobre, ale najaktívnejší je zrejme Belluš, ktorý si neustále vymieňa puky so spoluhráčmi.
46:58
Banskobystričania sa ihneď pokúšajú o druhý gól. Strieľal Sedlák, no trafil iba blokujúceho domáceho hráča.
46:26
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Dixon – 2 min., sekanie).
46:26
Zápas teraz na moment preruší reklamná prestávka, po ktorej si hostia zahrajú presilovku.
45:49
Belluš chcel rozohrávať, ale pošmykol sa a spadil. Domáci tak môžu ísť opäť do útoku.
44:52
Domáci hokejisti mali k dispozícii presilovku, v ktorej si vytvorili niekoľko šancá, ale žiadne z nich neboli gólové. Bystrica prežila oslabenie bez inkasovania.
42:52
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Belluš – 2 min., podrazenie).
41:48
41:48
goalTím Wolfsburg práve strelil gól!
Domáci opäť vyhrávajú trojgólovým rozdielom. Postaral sa o to aktívny ALEXANDER WEISS, ktorý tečoval strelu Ankerta až za gólmana Lukáša. Asistencie: Torsten Ankert, Stephen Dixon
40:43
40:43
Tento gól bude gólmana Kuhna ešte poriadne dlho mrzieť! OLIVIER DAME-MALKA skôr iba nahodil puk na bránku, ale nesústredenému Kuhnovi sa odrazil od betónov do siete. Bez asistencií.
40:32
Banskobystričania dostali puk do útočného pásma.
40:03
Hostia sa ihneď v úvode dopustili zakázaného uvoľnenia, takže domáci celok bude mať výhodu vhadzovania v útočnom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa skončila. Banskobystrickým hráčom sa v jej úvode podarilo dostať do hry a pre Wolfsburg boli vyrovnaným súperom, ale nedokázali skórovať a inkasovali. Pred záverečnou dvadsaťminútovkou preto prehrávajú už rozdielom troch presných zásahov.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
Domáci držia v závere tretiny puk vo svojej moci a nikam sa neponáhľajú.
39:02
importantBanskobystričania predviedli veľmi dobrú akciu! Aubin si z ľavého kruhu nakorčuľoval smerom na bránku, ale napokon puk prenechal za seba, kde bol Dame-Malka. Ten to skúsil bez prípravy, ale mieril nad bránku.
38:26
Sharrow teraz nechcel na nič čakať a skúsil to prudkou strelou. Jeden z banskobystrických obrancov však do dráhy puku obetavo vložil korčulu a výrazne tak pomohol svojmu gólmanovi.
37:41
Domáci Mulock chcel prihrávať niekomu pred bránkou Lukáša, ale tam nik z jeho spoluhráčov nebol, a tak vrátil puk iba na modrú čiaru.
37:23
Čiarovému rozhodcovi sa teraz niečo nepozdávalo na vhadzovaní, takže sa buly bude opakovať. Do konca druhej tretiny ostávajú necelé tri minúty.
37:00
Slovenská tím by rád skóroval a zdramatizoval tak zápas, ale nedarí sa mu prekonať obranu domácich hokejistov.
36:39
Domáci sa vrátili do útoku. Sharrow to tam skúsil z ľavého kruhu, ale Lukáš jeho pokus schoval do lapačky.
35:52
Hostia sa pokúšajú reagovať, ale nevhychádza im to. Belluš teraz nedosiahol na prihrávku, no aj tak bol zrejme v ofsajde.
35:13
Pre hostí je to veľká škoda, preotže v posledných minútach začali hrať vyrovnane, ale zahadzovali svoje šance a prišiel trest v podobe inkasovania.
34:18
34:18
Dobrá ofenzívna pasáž Banskej Bystrice sa končí gólom v jej sieti. Foucault si najskôr pekne obhodil Dame-Malku, a potom nahodil pred bránku k tyči, kde už stál pripravený PHILIP RIEFERS. Ten dorážal do odkrytej bránky. Asistencia: Kris Foucault.
33:54
Hostia sa dostlai dopredu. Po ľavom krídle to zvládol Bubela, ale bol tiesnený, a tak jeho strela napokon ani netrafila bránku.
33:20
importantVoakes teraz mohol napraviť predchádzajúci neúspech, ale z doprej pozície trafil iba Lukáša. Banská Bystrica odoláva.
32:50
Domáci celok sa teraz dostal k menšiemu tlaku v útočnom pásme, ale zbytočnými prihrávkami si to skomplikovali a nič z toho nebolo.
32:03
Haskins teraz musel ustáť osobný súboj s Ďatelinkom. Rozhodca ale ostal pokojný a vylučovať sa nebude.
31:37
Hosťujúci Róth sa chcel dostať späť do pásma, ale domáca obrana bola proti a nepustila ho tam.
31:00
importantPozor ale na rýchlu kontru Banskobystričanov! Kuhn sa na opančej polovici klziska musel poriadne natiahnuť, aby zabránil takmer istému gólu vo svojej sieti.
30:27
importantDomáci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému! Boli v ňom Likens s Furchnerom, prvý menovaný vzal zakončenie na seba, ale bránku minul.
29:56
Domáci ešte ostali v pásme a Weiss chcel prihrávať pred bránku, ale bol tiesnený dvoma hráčmi Bystrice a tí jeho pokus prečítali.
29:37
Voakes si spravil výbornú pozíciu po prihrávke od Aubina, nakorčuľoval si medzi kruhy a strieľal, ale ďalší gól domáceho celku nepridal.
28:57
Niektoré prihrávky hostí teraz vyzerali dosť riskantne, ale domáci tím ich nevyužil a Lukáša počas uplynulých desiatok sekúnd neohrozil.
27:57
Slovenskí majstri sú terza na ľadovej ploche aktívnejší a Wolfsburg sa spolieha viac na defenzívu. Uvidíme, či sa to domácim hokejistom vypomstí.
27:18
importantBanskobystričania teraz pochybili v rozohrávke a mohli za to pykať! Puku sa v kruhu zmocnil Weiss a ihneď tvrdo strieľal, ale Lukáš pokus zastavil betónmi.
27:02
Zdá sa, že hokejisti slovenského majstra sa osmelili a už sa viac dostávajú do hry. Budeme zvedaví, či to Banskobystričanom prinesie úpsech v podobe gólu.
26:41
Domáci vyhrali buly a zamierili do útoku. Weiss to skúšal skôr nahodením, ale gólman Lukáš nič neriskoval a puk podržal.
26:36
Domáci hokejisti sa teraz dvakrát v krátkom slede dopustili ofsajdu. Nasledovať bude komerčná prestávka.
25:28
Banská Bystrica vyhrala vhadzovanie v útočnom pásme, ale Dame-Malka sa zocnil puku a vyviedol ho preč z tretiny.
24:57
importantHostia sa ale v útoku udržali a domáci gólman musel čeliť ďalším nepríjemným zakončeniam! Banskobystričania sa snažia využiť každý moment v ofenzíve naplno. Všetko začal Gábor, keď si obkorčuľoval Kuhna a chcel zakončiť do prázdnej, a potom nasledovali ďalšie pokusy o strely.
24:23
Hostia sa napokon predsa len dostali do zakončenia. Bol v ňom Bubela, ale jeho pokus gólmana Kuhna neprekvapil. Ten puk vyrazil pred seba.
23:25
Banskobystričania sa v tejto tretine nevedia dlhšie udržať na puku, pretože oň vždy pre nepresnú prihrávku prídu.
22:40
Na ľadovej ploche sa stále nič nemení. Domáci Mulock teraz pálil spoza obrany, takže toho veľa nevidel a minul pravú žrď.
22:18
Banská Bystrica sa stále musí brániť. Teraz to od modrej čiary skúšal Likens, ale nebol dostatočne razantný. Hostia sa potom opäť dopustili zakázaného uvoľnenia.
21:48
Opäť sme zaznamenali strelecký pokus domáceho celku. Hostia sa po ňom ubránili iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
21:07
Ďalšia strela domácich, tentokrát od Sharrowa, ktorý dostal prihrávku do jazdy a pálil od morej čiary, ale Lukáš aj teraz úspešne zasiahol.
20:23
Wolfsburg prešiel až do útoku. Fauser tam strieľala na dvakrát, pričom prvý pokus zblokovala obrana hostí a druhý musel zastavovať Lukáš.
20:04
DOmáci hokejisti vyhrali úvodné buly a druhú tretinu začnú rozohrávkou od vlastnej bránky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Wolfsburgom a Banskou Bystricou, v ktorej bol jednoznačne lepším celkom ten domáci. Wolfsburg skóroval počas svojej presilovky i oslabenia a po 20 minútach hry vedie pomerom 2:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Zdá sa, že pred prestávkou sa už nič podstatné neudeje.
18:45
Riefers v tejto chvíli kombinoval s Mulockom, vážnejšie strelecké zakončenie sme ale nevideli.
17:50
Domáci v tejto chvíli nie sú príliš aktívni, Banská Bystrica bude striedať.
16:31
Lukáš je teraz v plnej permanencii, pálil totiž aj Foucault. Ten zasiahol svojou strelou rameno banskobystrického gólmana.
16:01
Napokon pálil už spomínaný Karachun, ktorý to nemyslel vôbec zle, avšak gólman jeho puk podržal. Následnú šarvátku pred bránkou rozhodcovia zvládli a hráčov upokojili.
15:13
Grizzlys Wolfsburg sa usadil v pásme Banskej Bystrice, kde postupne roztáča presilovkový kolotoč. Budeme zvedaví na to, či príde aj nejaká zaujímavejšia strela.
14:41
Domáci hráči si v úvode presilovej hry príliš nerozumeli, Karachun totiž vyslal zlú prihrávku priamo na čepele súperových korčuliarov.
14:33
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dame-Malka – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
13:49
K strele sa v tejto chvíli odhodlal Foucault, ktorého pokus sa ale ani nepriblížil k priestoru bránky. Puk tak končí v ochrannej sieti.
12:23
Tamáši sa ešte následne dostal k druhému slovu a prezentoval sa individuálnou akciou, avšak to len dovtedy, kým nenarazil na trojicu hokejistov domáceho Wolfsburgu.
12:00
Po dlhšom čase sme sledovali zakončenie slovenského celku. Na konci celej akcie bol Tamáši, ktorý stál ale v pomerne veľkom uhle a Kuhna tak prekvapiť nedokázal.
11:00
Za nahodeným pukom teraz korčuľoval Faille, obranca bol ale o krok rýchlejší a dostal sa k rozohrávke súpera.
10:26
Domáci celok sa na malý moment stiahol s pukom za vlastnú bránku, avšak jeho hráči už korčuľujú pred svätyňu Banskej Bystrice.
09:21
Domáci už pokračujú s piatimi korčuliarmi.
09:01
09:01
goalTím Wolfsburg práve strelil gól! Tak sa na to pozrime. Banská Bystrica tento zápas absolútne nezvláda a inkasuje aj druhý gól, navyše sa tak udialo počas jej presilovej hry. Prečíslenie dvoch proti jednému využil CHRISTOPH HOEHENLEITNER. Asistencie Björn Krupp.
08:18
importantBanská Bystrica má značné problémy aj počas vlastnej presilovej hry. Využiť to chcel Dehner, avšak jeho puk v sieti neskončil.
07:44
Gélinas to teraz nevymyslel vôbec dobre, strelu totiž len naznačil a následne vyslal čitateľnú prihrávku, ktorú domáci zachytili a oslobodili sa.
07:20
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Wurm – 2 min., nedovolené bránenie).
06:34
Riefers teraz nahadzoval puk do priestoru medzi tromi žrďami, Lukáš puk reflexívne pokryl, i keď na neho dobre nevidel. Dôležitý zákrok gólmana slovenského celku.
06:08
importantVeľká chyba banskobystrického gólmana Lukáša, ktorý teraz za vlastnou bránkou stratil koordináciu a padol. Hostia môžu byť radi, že sa ich súper k puku nedostal.
06:04
Nasleduje komerčná prestávka.
05:55
05:55
goalTím Wolfsburg práve strelil gól! Domáci celok sa teší zvyužitej presilovky. Na Lukáša teraz smerovalo niekoľko striel, pričom puk bol len vyrazený späť do hry. Využil to GERRIT FAUSER, ktorý trafil presne. Asistencie: Sebastian Furchner, Kris Foucault.
04:58
Domáci celok teraz operuje v pásme Banskej Bystrice, avšak stále to nie je na strelu, keďže puk jeho hráčom odskakuje od čepelí.
04:36
Sharrow našiel Likensa, tomu ale puk preskočil cez čepeľ hokejky. Domáci tak pre túto chvíľu zakončovať nemôžu.
04:14
03:36
Sharrow sa teraz snažil technickou prihrávkou uvoľniť jedného zo svojich spoluhráčov, puk ale nemal dostatočnú razanciu a našiel len obrancov Banskej Bystrice.
03:31
Wolfsburg sa pokúsil o rýchly prechod do útočnej tretiny, prihrávka však bola pridlhá a znamenala len zakázané uvoľnenie.
03:11
Gólman Kuhn mal ďalšie problémy, keď sa iba obzeral po puku a nevedel, kde je. Napokon ho ale našiel pred bránkovou čiarou, skóre sa tak meniť nebude.
03:07
Hostia sa takisto dostali do útočenia. Strelecky to skúšal Bartánus, ale jeho pokus domáci gólman radšej prikryl lapačkou.
02:49
Domáci ešte v útočnej tretine ostali, ale Hoehenleitner nedokázal dokorčuľovať puk odrazený od mantinelu.
02:30
Domáci Dehner to skúsil individuálnym prienikom, na konci ktorého aj strieľal, ale jeho pokus skončil iba na ochrannej sieti.
01:59
Domáci Dixon mal dostatok priestoru na ľavom krídle, obkorčuľoval si bránku súpera a pokúšal sa prihrávať, ale v tom už nebol presný.
01:30
Banskobystričanom sa podarilo aspoň na moment oslobodiť vysokým oblúčikom. Úvod duelu ale strávili v obrannej tretine.
00:58
Nemecký tím sa znovu zmocnil puku a presunul sa do útočnej tretiny, kde predvádza dobrý tlak. Hostia, na čele s gólmanom Lukášom, sa musia brániť.
00:20
importantBanskobystrickí hokejisti musia ihneď od úvodu čeliť veľkému náporu súpera. Domáci celok mohol do vedenia už po dvadsiatich sekundách poslať Haskins, ale z medzikružia minul bránku.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Grizzlys Wolfsburg: Kuhn (Brückmann) – Likens, Wurm, Krupp, Sharrow, Dehner, Ankert – Haskins, Furchner, Fauser – Aubin, Karachun, Voakes – Dixon, Weiss, Foucault – Hoehenleitner, Mulock, Riefers

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Gélinas, Dame-Malka, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sedlák, Gründling, Hohmann – Bartánus, Tamáši, Bubela – Brittain, Faille, Belluš – Gabor, Bortňák, Lamper – Andrisík, Češík, Róth

Rozhodca: Hejduk (CZE), Schukies (GER)– Höfer, Merten (obaja GER).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Bystrica začala Ligu majstrov prehrou, nestačili ani góly v závere