Slováci sa na turnaji stretnú aj s domácim výberom.
Slováci sa na turnaji stretnú aj s domácim výberom. (Autor: SITA)

Slováci strelili úvodný gól, no ďalší už nepridali.

Prípravný medzištátny hokejový zápas:

Slovensko - Česko 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. Zagrapan (Brejčák) - 31. Musil (Kaše), 37. Tomášek (Klok, Hanzl).

Rozhodovali: D. Konc, Stano - Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3763 divákov.

Slovensko: Tomek - Černák, Brejčák, Čerešňák, Gernát, Holenda, Kotvan, Romančík, Roman - Svitana, L. Hudáček, Nagy - Kudrna, Hovorka, Tybor - Macík, Zagrapan, Buc - Paulovič, Sukeľ, Koyš

Česko: Svoboda - Sklenička, Šulák, Pyrochta, Dvořák, Němeček, Klok, Kalina - Kaše, Musil, Lenc - Indrák, Stach, Straka - Hanzl, Tomášek, Uher - Tomeček, Herman, Šťastný

ŽILINA. Kanadský tréner Craig Ramsay držal v ruke papier a pozorne sledoval dianie na ľade. Keď sa novému koučovi slovenskej reprezentácie niečo nepáčilo, okamžite sa so svojimi postrehmi podelil s Michalom Handzušom a Ľubomírom Višňovským.

Obaja počas zápasu hráčom často dohovárali a vysvetľovali, čo mohli urobiť lepšie. Pri kvalitnom napádaní a bojovnosti ich potľapkali po pleci. Aj pri krátkych prestávkach si slovo väčšinou brali dočasní slovenskí asistenti.

Pri pohľade na slovenskú striedačku bolo vidieť tri hokejové osobnosti. Na tribúne ešte sedel i tréner brankárov Ján Lašák a generálny manažér Miroslav Šatan.

Premiéra nového realizačného tímu pred domácimi divákmi dopadla neúspešne. Zverenci Craiga Ramsayho podľahli českým hokejistom 1:2.

Česi Slovákov výrazne prestrieľali

V Žiline bola prajná atmosféra, v hľadisku bolo takmer štyritisíc divákov. Prevahu mali slovenskí fanúšikovia, ktorí každú peknú akciu odmenili potleskom.

Skóre duelu otvorili Slováci dve minúty pred koncom prvej tretiny. Chladnokrvnosť a prehľad ukázal obranca Brejčák, ktorý našiel pred bránkou voľného Zagrapana. Tridsaťročný útočník, ktorý sa vrátil do reprezentácie po piatich rokoch, poslal jemným tečom puk za českého brankára Svobodu.

Ramsaymu domáca premiéra nevyšla, takto vyzeral zápas Slovenska s Českom: fotogaléria

25.8.2017

Po góle sa na žilinskom štadióne spustila mexická vlna. Ďalší gól už Slováci nepridali, hoci mali k dispozícii viaceré presilové hry. V nich sa poriadne trápili a súperovi dovolili nebezpečné protiútoky, s ktorými si viackrát poradil slovenský brankár Tomek.

Prvý raz inkasoval až v polovici stretnutia, keď ho strelou švihom prekonal Musil. Po góle Česi prebrali iniciatívu a do konca druhej časti skóre otočili gólom Tomášeka. V záverečnom dejstve už gól nepadol.

Českí hokejisti Slovákov v zápase výrazne prestrieľali, pomer striel na bránu bol 42:21 v prospech hostí.

Roman zažil novú skúsenosť

Slovenskí hokejisti si tak v prípravnom dvojzápase s českým výberom pripísali jedno víťazstvo i prehru.

V stredajšom stretnutí v Třinci najskôr zvíťazili po góloch Pauloviča a Svitanu 2:0. Čisté konto si zapísal brankár Branislav Konrád.

V druhom stretnutí ho v bránke nahradil žilinský brankár Tomáš Tomek. Zraneného obrancu Juraja Mikuša, ktorý utrpel zlomeninu nosa, nahradil v zostave iba 19-ročný Michal Roman.

„Som z tejto príležitosti nadšený. Dozvedel som sa to v stredu neskoro večer. Bude to pre mňa nová skúsenosť, ešte nikdy som nehral pod koučom zo zámoria či z inej európskej krajiny okrem Slovenska a Česka,“ priznal pre SZĽH Michal Roman.

Online prenos: Slovensko - Česko (prípravný zápas, Žilina)

Reprezentácia  2017/2018
24.08.2017 o 17:00
Slovensko
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
60' minúta
Česko
Góly a asistencie: 19. Zagrapan (Brejčák) – 31. Musil (Kaše), 37. Tomášek (Klok, Hanzl). Rozhodca: D. Konc st., Stano – Výleta, J. Tvrdoň. Diváci: 3763.
Česi boli aj v tomto stretnutí aktívnejším tímom. Dlho sa im ale nedarilo streliť gól, Tomek ostal neprekonaný polovicu zápasu. V závere prvej tretiny dostal Slovákov do vedenia Zagrapan. V druhej tretine vyrovnal strelou po vhadzovaní Musil a neskôr zvrátil stav Tomášek. Skóre sa už neskôr nemenilo a tak Česi vrátili Slovákom prehru z domáceho prostredia. Ďakujeme za pozornosť.
Najlepší hráči zápasu:
Slovensko –
brankár Tomáš Tomek
Česko – brankár Miroslav Svoboda
Slováci už nedokázali v závere vyrovnať a Česi sa tak radujú z výhry.
59:30
Slováci sa dostali dopredu a Tomáš Tomek odchádza na striedačku.
58:48
Musil trafil do Nagya, Tomek sa napokon strely nedočkal. Stále sa ale hrá v našom obrannom pásme.
58:25
Dvaja naši hráči pri Tomekovej bráne, Kaše sa snaží čím dlhšie tu puk zdržať.
57:53
Na druhej strane Tomek vyrážal menší brejk.
57:46
Ani táto presilová hra nepomohla ku gólu.
56:50
Len nahodenie do pásma a znova sa Česi oslobodili.
56:35
Dvořák si ale počkal pri mantineli a nepustil Slovensko do útočného pásma.
55:55
Brejčák nezachytil prihrávku na modrej, Černák ide po puk von z pásma.
55:38
Vylúčenie v tíme Česko (Indrát – 2 min., držanie).
55:08
Len nahodenie do pásma v podaní Čechov, ale Indrát sa nechce zmieriť s takouto hrou, agresívne tam vkorčuľoval v snahe získať puk, ale dopustil sa pri tom faulu.
54:37
Po vhadzovaní dobrá strela Kotvana, ale Svoboda ju vyrazil betónom.
54:05
Česi sa stiahli na svoju polovicu a nechávajú puk Slovákom, ale nechcú ich pustiť dopredu.
53:04
Čerešňák si vymenil puk s Gernátom, následne poslal Koyšovi puk príliš dopredu, icing.
52:38
Svoboda drží v betónoch strelu od modrej čiary. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.
51:33
Tomek s ďalším zákrokom po tom, čo na jeho bránu Česi nahodili puk.
50:00
Ani v tejto presilovke sme teda gól nevideli.
49:29
Šulákova strela sa odrazila od mantinelu von z tretiny.
49:10
Česi už usadení v pásme si posúvajú puk za piskotu divákov.
48:33
Slovákom sa podarilo puk vyhodiť preč.
48:00
Vylúčenie v tíme Slovensko (Hovorka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
47:31
Straka sa po vhadzovaní snažil s pukom prejsť k bráne, ale odskočil mu.
47:26
Tomek prerušuje hru krátko po vhadzovaní. Jeho náprotivok ešte naopak v tejto tretine nezasahoval ani raz.
46:25
Česi kombinujú v útočnom pásme, Kaše ani Šulák z diaľky neuspeli.
44:51
Vylúčenie v tíme Slovensko (trest pre hráčsku lavicu, 2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Sukeľ.
44:51
Romančík a Tomášek sa trošku poobjímali, ale rozhodcovia ich k väčšej šarvátke nepustili.
44:35
Slovensko reaguje oddychovým časom.
44:35
Znova len zakázané uvoľnenie Slovenska. S rovnakými hráčmi.
44:07
Sukeľ len pretečoval prihrávku a aj tak to ešte bolo spoza stredovej čiary a tak je to slovenský icing.
43:42
Paulovič to z otočky skúsil naslepo, Svoboda puk usmernil na zadný mantinel.
43:14
Naveľa-naveľa sa Lencovi podarilo puk získať a poslať k Tomekovi.
42:36
Snaha o zrýchlenie v kombinácii, Bucovo usmernenie ale skacká na sieťke z bočnej strany.
41:29
Vylúčenie v tíme Česko (Stach – 2 min., držanie).
40:46
Česi pokračujú v útočnej hre. Tomek musel kryť už niekoľko striel.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina patrila českému tímu. Na dva góly sa nadreli, ale napokon zaslúžene vedú 2:1. Vyrovnal v 31. minúte Musil krátko po vhadzovaní a druhý gól strelil po Klokovej prihrávke spoza brány Tomášek.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Nahodenie dokorčuľoval Nagy a skúsil to z uhla, Svoboda puk ležérne pustil cez betón na druhú stranu.
39:25
Nagy dostal puk do pásma Hudáčkovi, ktorý prihral na Svitanu, jeho strelu z prvej dostal Svoboda do tela.
39:03
Sklenička sa vytiahol do peknej šance, od mantinelu po dvoch kľučkách prešiel medzi kruhy, jeho strela mieri ale nad.
38:46
Česi sú znova usadení v útočnom pásme, hoc hodnú chvíľu sa zatiaľ puk drží pri mantineli.
37:31
Po Bucovej šanci sa Česi vrátili dopredu, Hermanova strela mieri tesnúčko mimo.
36:38
36:38
goalČesko dalo gól!
Pokračujúci tlak napokon dokázal DAVID TOMÁŠEK pretaviť do druhého gólu. Počkal si pred bránou a zúžitkoval prihrávku Kloka spoza brány.
Asistencie: Lukáš Klok a Martin Hanzl.
35:08
Klok od modrej, zblízka teč, ale odrazil puk mimo bránu.
34:50
Šťastný na Dvořáka, ktorému ale puk ušiel cez modrú. Slováci utekajú striedať.
34:05
Šulák pri strele od modrej zlomil hokejku, následne rukami zadržal Pauloviča, čo sa fanúšikom nepáči a dávajú to najavo piskotom. Paulovič sa vymanil a ešte chcel ísť dopredu, ale už nemal potrebnú rýchlosť.
33:40
Po vhadzovaní Roman prihral na modrej Romančíkovi, jeho strela šla tesne mimo. Následne to ešte skúšal Koyš.
32:57
Hoci sa už niekoľkokrát snažili Slováci presunúť hru pred Svobodu, naďalej ostávame pred Tomekom. Ďalšia šanca rozvlnila sieť jeho brány z bočnej strany.
31:45
Šulákova strela skončila v Kudrnovi, ktorý razom otočil hru. Slováci sa ale dostali do ofsajdu.
31:36
Stach sa preštrikoval cez os na pravú stranu a vypálil, Tomek skrýva puk efektne do lapačky.
31:11
Tomek ostal v zákroku, puk mu ale vypadol. Mal však blízko obrancu, ktorý ho poslal k mantinelu.
30:19
30:19
PAVEL MUSIL sa od mantinelu natlačil na kruh, prebral puk po vhadzovaní a skrytou strelou spoza hráčov vyrovnáva!
Asistencia: David Kaše.
30:13
importantMichal Roman teraz vo výbornom zákroku! Sklenička strieľal z pravého kruhu, Tomek puk len zblokoval a razom tam boli ďalší dvaja na dorážky, ale Roman vytiahol puk z bránkoviska ešte pred čiarou.
29:27
Šulák s Hanzlom v prečíslení, Šulák to skúšal sám, ale už bol trochu z uhla.
28:20
importantČesi do tretice vo svojom oslabení ohrozili slovenskú bránu! Tomek už bol vykorčuľovaný, ale Česi znova nedokázali streliť gól.
27:40
Pred Nagyom český brankár puk radšej zobral do lapačky a prerušil hru.
27:23
Gernátova strela od modrej, Svoboda ju vyrazil a puk opustil útočné pásmo.
26:31
Vylúčenie v tíme Česko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
25:13
importantMacík dostal prihrávku na únik, z pravého kruhu mieril na vzdialenejší vinkel a trafil žrď!
24:52
Stach nechal pri mantineli Šťastnému, ktorý to skúšal zblízka. Kaše sa ešte načahoval po puku na dorážku.
24:31
Kudrna prihral na modrú, Černák si prihrávku pristavil a vypálil, ale len po ľade.
23:36
Tak teraz to pred Tomekom horelo a domáci brankár sa vyznamenal! Postupne to zblízka skúšali strelami traja-štyria hráči, zakaždým ale narazili na brankára.
22:15
Hanzl prihrával od brány spätne na kruh, ale nikoho nenašiel a puk ide až do obranného pásma Čechov.
21:57
Príležitosť na druhej strane, Tomeček z pravej strany a neskôr Indrák, ale Tomek je proti.
21:15
importantBrejčák poslal puk pred bránu, prihrávka sa odrazila od Pyrochtovej korčule a Tybor tak mal sťaženú pozíciu a napokon sa mu nepodarilo dostať puk cez Svobodov betón.
20:44
Nagyovi vypichol puk Šulák len na Svitanu, tomu zas vypichol puk Sklenička.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina sa rozbiehala pomalšie, oba tímy nevyužili po presilovke. Neskôr už sa hralo vo vyššom tempe a Slováci na začiatku 19. minúty otvorili skóre, keď Zagrapana našiel prihrávkou Brejčák.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Buc sa ešte snažil v závere tretiny zahroziť.
19:40
Tempo hry prerušili technické prestávky, keď puk skončil napríklad na striedačke.
19:00
Tomek chytá do lapačky strelu z ľavej strany.
18:47
Musil sa snažil o individuálny prechod, ale cez Brejčáka to nešlo.
18:01
18:01
goalSlovensko dalo gól!
Brejčák si s prihrávkou rozumne počkal, našiel pred bránou stojaceho MAREKA ZAGRAPANA, ktorý len vtečoval puk do siete!
Asistencia: Ján Brejčák.
17:55
Čerešňák si spracoval prihrávku, nakorčuľoval bližšie na kruh, jeho strelu nadvakrát Svoboda pokryl.
17:39
Romančík od modrej, Tybor sa snažil puk usmerniť a len tesne minul priestor brány.
17:05
Stach spoza brány posielal puk zadovkou na kruhy, ale nenašiel nikoho.
16:38
Šulák sa rovno zapojil do hry, od modrej nahodil puk vzduchom k bráne, tečoval ho asi hráč pred bránou tak, že skočil len tesne mimo bránu.
16:20
Opäť vo svojom oslabení Česi dokázali zahroziť, puk sa po nepodarenej strele odrazil na Musila, na ktorého príklep sa Tomek stihol presunúť.
15:50
Po ďalšej dobre vyzerajúcej strele puk odrazený von z pásma. Hudáček sa snaži ho rýchlo vrátiť späť.
15:17
importantPekná kombinácia zakončená strelou od modrej čiary, ale Svoboda to ustál!
14:27
Vylúčenie v tíme Česko (Šulák – 2 min., podrazenie).
13:20
Po vhadzovaní to skúšal Holenda spoza kruhu, puk sa odrazil na Zagrapana, ale ten si ho zblízka nevedel narýchlo spracovať na strelu.
13:13
Nahodenie na českú bránu Svoboda radšej podržal, nebezpečne už sa totiž blížil Paulovič.
12:16
Gernát vystrelil puk od našej brány o mantinel ďaleko preč.
11:44
Kudrna zachytil puk pri pravom mantineli a presunul sa dopredu, kde ho nahodil na zadný mantinel.
10:38
Tomek mal zakrytý výhľad, ale odolal strele. Následne Slováci puk vyhadzujú.
10:19
Vylúčenie v tíme Slovensko (Romančík – 2 min., hákovanie).
10:04
Česi trochu zvýšili tempo a vyzvŕtali nás v útočnom pásme. Prišiel tam faul a presilovku si tak pre zmenu zahrajú Česi.
09:09
Hluché chvíle na oboch stranách, sledujeme viac súbojov.
07:20
Pri bránení Nagya sa zrazili dvaja českí hráči a slovenský útočník tak mal uľahčenú prácu, Svoboda ale na jeho strelu švihom reaguje lapačkou.
06:52
importantŠulák sa krásne preštrikoval až k bráne, kde mal dobrú šancu! Puk sa snažil zblízka dvihnúť, ale minul priestor brány.
06:26
Pri súboji o puk za našou bránou sa po prvý raz poriadne prebudili aj žilinské tribúny a pokrikom ženú Slovákov dopredu.
05:55
Tomeček dokorčuľoval nahodenie a prihral medzi kruhy, ale pred Šťastným už bol pripravený náš brániaci hráč.
04:50
Gernát dostal prihrávku od Kudrnu, ale ešte posúval po modrej. Čerešňákovi však puk ušiel k mantinelu.
04:26
Česi záver oslabenia strávili vpredu, nahodenie od modrej bolo zblokované medzi kruhmi.
04:05
04:05
Nagyovi nevyšla strela a puk zblokovaný znova mieri k Tomekovi.
03:50
Slováci teraz na chvíľu zahnaní vo vlastnom obrannom pásme.
02:41
importantČesi sa ale dostali do úniku, Tomeček zakončoval z pravého kruhu, ale Tomek jeho strelu vyrazil!
02:25
02:24
Zagrapan v strednom pásme pri preberaní puku bol faulovaný.
02:05
Slovákov v ďalšom prechode do útoku zastavil ofsajd.
01:28
Kudrna prevzal Čerešňákovo vysunutie puku a hodil si ho na zadný mantinel, a hoci sa mu podarilo predrať za bránu, puk si nespracoval.
00:56
Musil dorážal zblízka, ale prepálil bránu a puk tak poslal do plexiskla.
00:42
Brejčákovo nahodenie od modrej čiary našiel Svoboda ľavým betónom.
00:28
Na druhú stranu tečovaná rozohrávka, Sklenička sa snaží dokorčuľovať puk ako prvý.
00:17
Prvé české nahodenie puku do pásma si prebrali naši obrancovia.
00:01

Slovensko: T. Tomek (Konrád) – E. Černák, J. Brejčák, P. Čerešňák, Gernát, Holenda, O. Kotvan, L. Romančík, Mi. Roman – P. Svitana, L. Hudáček, L. Nagy – Kudrna, Hovorka, Tybor – Macík, Zagrapan, Buc – Paulovič, M. Sukeľ, P. Koyš.

Česko: Svoboda (Bartošák) – Sklenička, Šulák, Pyrochta, Dvořák, Němeček, Klok, Kalina – Kaše, Musil, Lenc – Indrák, Stach, Straka – Hanzl, Tomášek, Uher – Tomeček, Herman, Šťastný.

Rozhodca: D. Konc st., Stano – Výleta, J. Tvrdoň.
Zostavy v úvodnom prípravnom zápase:
Česko:
Bartošák (Svoboda) – Šulák (A), Dvořák (A), Klok, Sklenička, Musil, Pyrochta, Němeček, Kalina – Lenc (C), Musil, Kaše – Straka, Stach, Indrák – Uher, Herman, Hanzl – Šťastný, Tomášek, Tomeček.

Slovensko: Konrád (Tomek) – J. Mikuš (A), Černák, Gernát, Čerešňák, Kotvan, Holenda, J. Brejčák, L. Romančík – Nagy (C), Hovorka, Kudrna – Tybor, L. Hudáček (A), Svitana – Buc, Zagrapan, Macík – Koyš, M. Sukeľ, Paulovič.

Včera sme Čechov porazili, podarí sa nám to aj dnes v Žiline? ???????? Aký tipujete výsledok ? ???? #CCM #MadeOfHockey

Príspevok, ktorý zdieľa CCM Hockey Slovakia (@ccmhockeyslovakia),

Vítame vás pri sledovaní odvety prípravného zápasu s Českou republikou.

V prvom stretnutí v Třinci si kanadský tréner Craig Ramsay na slovenskej lavičke pripísal víťazný debut. Brankár Konrád neinkasoval, a jeho náprotivok dostal gól síce už v 5. minúte od nováčika v seniorskej reprezentácii Pauloviča, avšak ďalej držal Česko nad vodou. Druhý gól pridal Svitana až v závere do prázdnej brány.

Tréner nebol s hrou ešte celkom spokojný, jeho zverencov ešte čaká veľa práce. Česko bolo v zápase aktívnejšie a určite by v odvete chcelo napraviť chuť. Podarí sa im v derby vrátiť Slovákom prehru, alebo sa v Žiline budú tešiť "domáci"? Sledujte spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Ramsaymu domáca premiéra nevyšla, slovenskí hokejisti v odvete prehrali s Českom