Slovenským lodiam sa darilo, do A-finále postúpili tri

Erik Vlček spolu s Tiborom Linkom postúpili do semifinále.
Erik Vlček spolu s Tiborom Linkom postúpili do semifinále. (Autor: TASR)
TASR|24. aug 2017 o 12:40

Duo Erik Vlček, Tibor Linka bolo v semifinále suverénne.

RAČICE. Vo štvrtok sa na MS v rýchlostnej kanoistike v Račiciach prebojovali do A-finále tri slovenské lode.

Dvojkajak v zložení Erik Vlček, Tibor Linka vyhral druhé semifinále s vyše sekundovým náskokom pred bieloruským tandemom Oleg Gusev, Vladislav Blincov. Pre strieborných olympijských medailistov v K4 z OH 2016 v Riu de Janeiro je K2 doplnkovou disciplínou.

Do bojov o medaily postúpil aj novozložený dvojkajak s posádkou Peter Gelle, Adam Botek na 1000 m trati. V prvom semifinále triumfoval o takmer pol sekundy pred Poliakmi Bartoszom Stabnom a Rafalom Rosolskim.

Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom skončili v semifinále na 200 m na piatej priečke a predstavia sa v B-finále.

Ako prvá postúpila do A-finále kajakárka Ivana Mládková v K1 na 500 m. V treťom semifinále finišovala tretia za Bieloruskou Volgou Chudenkovou a Novozélanďankou Lisou Carrigtonovou.

Deblkanoe v zložení Lucia Valová, Hana Mikéciová skončilo v semifinále na šiestej priečke a bude štartovať v B-finále rovnako ako singlkanoista Matej Rusnák, ktorý dopádloval na 1000 m trati piaty. Na piatej pozícii prišiel do cieľa aj Gábor Jakubík v K1, čo stačilo na C-finále.