Slováci v domácej odvete prehrali s Čechmi. Takto prebiehal ich zápas

Radosť českých hokejistov po jednom z gólov.
Radosť českých hokejistov po jednom z gólov. (Autor: SITA)

Prečítajte si najdôležitejšie momenty zápasu.

Prípravný medzištátny hokejový zápas:

Slovensko - Česko 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. Zagrapan (Brejčák) - 31. Musil (Kaše), 37. Tomášek (Klok, Hanzl).

Rozhodovali: D. Konc, Stano - Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3763 divákov.

Slovensko: Tomek - Černák, Brejčák, Čerešňák, Gernát, Holenda, Kotvan, Romančík, Roman - Svitana, L. Hudáček, Nagy - Kudrna, Hovorka, Tybor - Macík, Zagrapan, Buc - Paulovič, Sukeľ, Koyš

Česko: Svoboda - Sklenička, Šulák, Pyrochta, Dvořák, Němeček, Klok, Kalina - Kaše, Musil, Lenc - Indrák, Stach, Straka - Hanzl, Tomášek, Uher - Tomeček, Herman, Šťastný

Priebeh zápasu:

I. tretina:

Už v 3. minúte mali domáci reprezentanti prvú presilovku, no nielenže v nej vážnejšie neohrozili Svobodu, ale po šanci Tomečeka ich zachránil brankár Tomek. Česi mali sľubnú príležitosť aj v 7. minúte, ani obranca Šulák však Tomeka neprekvapil.

Dianie v prvej tretine prinieslo niekoľko zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Bezgólové skóre platilo do začiatku 19. minúty, keď z vyhraného buly Zagrapana vyťažil obranca Brejčák a jeho dobre myslenú prihrávku tečoval do bránky práve Zagrapan - 1:0.

II. tretina:

Slovenský tím sa mohol v úvode druhej tretiny dostať aj do dvojgólového náskoku, ale príležitosť neúspešne dorážajúceho Tybora a ani pohotová strela Macíka v bránke neskončili. Česi postupne prevzali iniciatívu a slovenských príležitostí ubúdalo.

Slováci začali zaostávať najmä v pohybe a z toho pramenili gólové šance českého tímu.

V 27. minúte mali síce domáci presilovku, ale Česi v nej potvrdili hernú pohodu a okrem úspešného bránenia predviedli aj dve nebezpečné príležitosti.

Ich aktivita vyústila do vyrovnania v 31. minúte. Vyhrané buly v útočnom pásme tentoraz zúročili Česi, keď Musil získal puk a strelou spoza viacerých hráčov nedal šancu Tomekovi - 1:1.

Ani tento moment nenaštartoval Slovákov k väčšej aktivite a naďalej sa hralo najmä pred Tomekom. Ten síce viackrát podržal svoj tím, no v 37. minúte inkasoval druhýkrát, keď sériu chýb v obrannom pásme zužitkoval Tomášek - 1:2.

Ramsaymu domáca premiéra nevyšla, takto vyzeral zápas Slovenska s Českom: fotogaléria

25.8.2017

III. tretina:

Česi pokračovali v prevahe aj v tretej časti a ich brankár Svoboda dlho čakal na prvý zákrok. Výborný pohyb súpera robil starosti slovenskej defenzíve, ktorá sa viackrát nechala zatlačiť v obrannom pásme.

Tomek viackrát podržal svoj tím a Slováci sa do ofenzívy pustili v 55. minúte. V nej sa do šancí dostali Kotvan, Hudáček, no najmä Nagy, ktorého pohotovú strelu Svoboda zneškodnil. Slováci sa v závere dostali do tlaku, ktorý zvýraznili aj hrou bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci v domácej odvete prehrali s Čechmi. Takto prebiehal ich zápas