Banská Bystrica v Lige majstrov znova nebodovala, prehrala o päť gólov

Banskej Bystrici zápas v Salzburgu vôbec nevychádza.
Banskej Bystrici zápas v Salzburgu vôbec nevychádza. (Autor: TASR)

Slovenský majster na štadiónoch súperov ani raz neuspel.

Hokejová Liga majstrov 2017/2018:

A-skupina:

EC Red Bull Salzburg - HC'05 iClinic Banská Bystrica 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Rauchenwald (Heinrich, Trattnig), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald (Raffl), 34. Cijan (Brouillette, Huber), 53. Duncan (Harris, Trattnig).

Rozhodovali: Hallin (Nór.), Smetana - Verworner (obaja Rak.), Paradatscher (Tal.), vylúčení: 9:8 na 2 min., presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0.

EC Red Bull Salzburg: Gracnar - Brouillette, Heinrich, Generous, Trattnig, Pallestrang, Raymond, Viveiros - Duncan, Welser, Harris - T. Raffl, Rauchenwald, Aleardi - Cijan, Schiechl, Huber - Latusa, Hochkofler, Baltram - Wachter.

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lassila - Ďatelinka, Kubka, Dame-Malka, Sedlák, Mihálik, Gélinas, Gründling - Gabor, Bortňák, Lamper - Bartánus, Bubela, Hohmann - Brittain, Faille, Belluš - Andrisík, Tamášik, Češík - Róth

1.Tappara Tampere22013:26 b
2.EC Salzburg2116:63 b
3.Grizzlys Wolfsburg2115:103 b
4.Banská Bystrica2023:90 b

SALZBURG. Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica neuspeli ani vo svojom druhom zápase v A-skupine Ligy majstrov a na ľade rakúskeho EC Red Bull Salzburg prehrali vysoko 0:5.

V zápase bohatom na vylúčenia sa ako kľúčový ukázal záver prvej tretiny, v ktorom domáci využili dve presilovky, čím sa dostali do hernej pohody.

Banskobystričania tak zostávajú bez bodového zisku na poslednom štvrtom mieste A-skupiny, vo svojom prvom stretnutí podľahli nemeckému Wolfsburgu na jeho štadióne 3:4.

Slovenský majster bude v Lige majstrov pokračovať v piatok 1. septembra domácim zápasom práve proti Wolfsburgu.

Hlas (chl.com):

Miloš Bubela, útočník B. Bystrice: "Dostali sme štyri góly z presiloviek súpera, naopak, my sme v našich nedali ani jeden. To nám pokazilo celý zápas. Podporu fanúšikov, ktorí za nami prišli, si veľmi vážime a o to viac nás mrzí, že sme im toho veľa neukázali."

Priebeh zápasu

I. tretina:

Potýčka Generouza s Lamperom už po 26. sekundách naznačila, že zápas bude aj emóciách. Úvodné minúty boli skôr oťukávacie, dianie v prvej tretine však postupne gradovalo.

Najväčšiu šancu slovenského tímu na otvorenie skóre mal v 14. minúte Hohmann, v samostatnom úniku však brankára Gracnara neprekvapil. Hostia mali v 16. minúte aj výhodu presilovej hry, ale zahrali ju nevýrazne, navyše ich brankár Lassila musel riešiť nebezpečný pokus Harrisa.

O tom, aké dôležité sú presilovky, sa slovenský majster onedlho presvedčil. Obranca Dame-Malka dostal trest na 2+2 minúty, čo najskôr využil individuálnym prienikom cez pasívne brániacich hostí Rauchenwald a o 27 sekúnd zužitkoval elegantnú prihrávku Welsera Harris - 2:0.

II. tretina

Dva góly do šatne zamávali s hráčmi slovenského majstra a tí museli aj v úvode druhej časti čeliť viacerým nebezpečným výpadom súpera. Najskôr Lassilu neprekonal Harris a následne fínskeho brankára neprekonal ani Raffl z trestného strieľania po faule Dame-Malku.

Hostia mali problémy s pohybom hráčov Salzburgu, čoho výsledkom bol aj počet vylúčených. V 28. minúte Rauchenwald nenápadným pokusom využil presilovku a zvýšil už na rozdiel triedy.

Slovenský majster nevedel nájsť recept na rozbehnutých domácich, ktorí sa miestami až príliš ľahko dostávali do zakončenia. Rýchla kombinácia domácich v 34. minúte so zakončujúcim Cijanom znamenala skóre 4:0.

III. tretina

Jednoznačné skóre sa premietlo aj do diania v tretej časti. Domáci hráči bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok a rovnako tak odolávali snahám Banskej Bystrice o jej prvý gól.

Dianie na ľade dokumentovala aj situácia v 53. minúte, keď hostia zle striedali a Duncan chladnokrvne využil svoju šancu.

Online prenos: EC Red Bull Salzburg - HC'05 iClinic Banská Bystrica (Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
27.08.2017 o 19:30
Salzburg
5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
B. Bystrica
Prehľad
Góly a asistencie: 19. Rauchenwald (Trattnig), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald (Raffl), 34. Cijan (Brouillette, Huber), 53. Duncan (Harris, Trattnig). Rozhodca: Hallin (NOR), Smetana (AUT) – Paradatscher (ITA), Verworner (AUT).
Prenos
Ani tretia tretina hosťom nevyšla, naopak domáci opäť skórovali v presilovke a tieto situácie rozhodli jednoznačne tento zápas. Banská Bystrica tak prehráva na ľade Salzburgu vysoko 5:0 a domov tak z dvoch zápasov vonku v Lige majstrov neprinesie ani bod.

Ďakujem Vám za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera!
Koniec zápasu.
59:57
Ešte prišla strela od modrej v podaní Ďatelinku, ale brankára domácich ani tento pokus nepripravil o čisté konto. Ešte jedno buly v útočnom pásme hostí.
59:15
Hostia sú v závere zápasu v útočnej tretine, ale domáci ich do zakončenia nepúšťajú. Zrejme sa tak slovenský celok nedočká ani čestného zásahu v tomto zápase.
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a určite aj tohto zápasu, ktorý domácim vyšiel výborne.
57:22
Ani tento pokus Banskej Bystrice úspešný nebol a domáci prečkali aj toto oslabenie bez inkasovaného gólu. Domáci brankár Gracnar si tak zrejme v tomto zápase udrží čisté konto.
56:57
Salzburg hrá so 4 hokejistami, hostia tak nevyužili ani presilovku 5 na 3, majú však k dispozícii ešte jednu presilovku 5 na 4.
56:00
Ale aj v trojici to domáci zatiaľ zvládajú a dostávajú puk do bezpečia. Hostia však majú ešte presilovkové minúty.
55:40
Hohmannova strela skončila iba na ochrannej sieti. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
55:35
Banská Bystrica získava presilovku 5 na 3, je to tak šanca aspoň na čestný gól. Hostia sa už usadili v útočnom pásme.
55:22
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Welser – 2 min., nedovolené bránenie).
54:35
Vo vlastnom pásme získavajú domáci puk a snažia sa aj zaútočiť. Hosťom dnes proste presilové hry vôbec ale vôbec nevychádzajú.
53:35
Slovenskému celku však chýba väčší pokoj na hokejkách, ani táto presilovku mu nič výnimočného neprináša. Hostia však ešte majú nejaký ten čas to napraviť.
53:00
Banská Bystrica opäť získava presilovku na 4 minúty, snáď konečne predvedú niečo v presilovke aj hostia.
52:57
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Raffl – 2 min. + 2 min., vrazenie na mantinel).
52:35
Hostia sa snažia zápas dohrať už bez ujmy a vyskúšať si ešte nejaké situácie. Uvidíme, či záver tohto zápasu ešte niečo prinesie.
52:06
goalTím Salzburg práve strelil gól!
Domácim dnes proste presilovky vychádzajú výborne! Hosťujúca obrana si nedala pozor na túto situáciu, nechala preniknúť na svoju bránu RYANA DUNCANA a domáci hokejista bezpečne zvyšuje nad Lassilovu lapačku na 5:0! Zápas je tak definitívne rozhodnutý, rozhodli o ňom presilové hry.
Asistencia: Brant Harris, Matthias Trattnig.
51:15
A domáci celok už hrá skrátenú presilovku 5 na 4. Hostia sa teraz budú musieť brániť.
50:50
Sledujeme ta už hru 4 na 4, puk majú na svojich hokejkách domáci a pohodlne kontrolujú túto časť hry.
50:36
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dame-Malka – 2 min., podrazenie).
50:22
Konečne prišlo aj zaujímavé zakončenie na bránku domáceho tímu, Sedlákov pokus však brankár Gracnar vyrazil do rohu klziska.
49:35
Teraz sa podarilo hosťom zakombinovať pred bránkou domácich, ale nič to hokejistom Banskej Bystrice neprinieslo. Domáci sa aj naďalej bránia úspešne.
49:11
Prvá časť presilovky slovenského celku uplynula, nič prevratného sme nevideli. Hostia sa už aspoň dokázali usadiť v útočnom pásme.
48:15
Slovenský majster sa konečne usadil v útočnom pásme, ale nepodarilo sa mu vyslať strelu na bránku domácich. Hosťom stále presilovky v tomto zápase nevychádzajú.
48:00
Hostia tak získavajú presilovku až na 4 minúty, uvidíme, ako sa im bude dariť teraz. V presilovke má Banská Bystrica čo zlepšovať, zatiaľ sa však hostia nemôžu dostať do pásma.
47:11
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Trattnig – 2 min. + 2 min., napadnutie).
46:10
Trattnig sa dostal k puku a pohodlne prenikol do útočného pásma. Hostia sa tak teraz musia mať na pozore a vyvarovať sa chybám.
44:55
Domáci sa teraz usadili v útočnom pásme a zápas pohodlne kontrolujú. Zrejme nás už žiadny zvrat nečaká a Salzburg získa prvé body do tabuľky.
44:10
Salzburg je po oslabení pri chuti, Aleardi potiahol puk do útočného pásma a hostia zblokovali jeho strelu na ochrannú sieť.
43:52
Domáci v plnom počte. Ani táto presilovka hosťom nevyšla podľa predstáv, slovenský celok nič nebezpečné nevymyslel.
43:15
Belluš sa presunul s pukom do útočného pásma, nič však už nevymyslel pretože domáca obrna včas zasiahla. Čas v presilovke sa Banskej Bystrici už kráti.
43:00
Ani táto presilovka slovenskému celku nevychádza, navyše sa hostia previnili ofsajdom. Domáci sa tak zatiaľ pohodlne bránia.
42:25
Hostia hrajú presilovku o jedného hráča, pred bránu domácich sa tlačil Hohmann, brankár domáceho tímu predviedol úspešný zákrok.
41:52
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Baltram – 2 min., podrazenie).
41:10
Do zakončenia na bránku hostí sa dostal domáci Rauchenwald, ktorý ma chuť na hettrick. Brankár Lassila sa však prezentoval úspešným zákrok a hra je prerušená.
40:05
Posledná tretia tretina sa už rozbehla, buly vyhrali hostia. Uvidíme, či slovenský celok dokáže ešte niečo s týmto výsledkom spraviť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak už čoskoro začne!
Skončila sa druhá tretina, v ktorej jasne dominovali domáci hokejisti. Banská Bystrica hralo od úvodu tejto tretiny stále v oslabení, prečkala dva oslabenia 5 na 3, napokon však pri presilovke o jedného hráča predsa len inkasovala gól na 3:0. Dlho netrvalo a dostali aj štvrtý gól a s našim celkom to tak nevyzerá dobre v tomto zápase. Uvidíme, čo nám ponúkne posledná tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny, domáci sa momentálne sústreďujú na prácu v obrane, hostia sa tak nemôžu dostať do zakončenia.
37:45
Lamper sa snažil preniknúť s pukom po pravej strane klziska, ale pri rohu mu ho domáca obrana vzala. Pomaly sa už blíži záver druhej tretiny.
36:25
Domáci dnes vynikajú aj v defenzíve. Nedovoľujú domácim dostať sa do ich pásma, hosťom nevychádzajú ani krátke prihrávky cez stredné pásmo. Uvidíme, či hostia ešte niečo dokážu spraviť.
35:15
Hostia sa snažili o prechod do útočného pásma, Belluš však neprešiel cez obrancov domácich. Salzburg získava puk a snaží sa o prechod do útočného pásma.
35:00
To už naozaj nevyzerá pre Banskú Bystricu dobre. Domáci sú veľmi efektívni a využívajú každú príležitosť na skórovanie. Hosťom však nevychádza ani druhá tretina a zatiaľ je tak zápas v réžii domáceho tímu.
33:04
A je to 4:0! Domáci sa rýchlo presunuli do útočného pásma, predviedli krásnu kombináciu pred bránou hostí, ALEXANDER CIJAN si poradil so skackajúcou prihrávkou a puk umiestnil za chrbát brankára Lassilu!
Asistencia: Julien Brouillette, Mario Huber.
32:45
Pred bránu domácich sa tlačil Bubela, ale nepodarilo sa mu nič vymyslieť a puk stráca. Na svoje hokejky ho získava domáce mužstvo.
32:15
Buly vo svojom pásme Banská Bystrica vyhrala a okamžite sa presunula do útočného pásma. Domáci však nášmu majstrovi veľa priestoru neposkytujú.
32:05
Tlak domácich hokejistov začal pomaly narastať, Lassila tak znova radšej hru prerušil. Výsledok je pre domácich prijateľný, aj naďalej sa však tlačia do útočného pásma.
31:15
Banská Bystrica sa však snaží ešte niečo s výsledkom spraviť, momentálne sa však len ťažko dostáva do útočného pásma. Domáci tak majú zápas zatiaľ pod kontrolou.
30:25
Lassila v bránke hostí si na nedostatok práce sťažovať nemôže. Opäť musel hru prerušiť a domáci získavajú buly v útočnom pásme.
30:15
Domáci sú však aj naďalej nebezpeční, prenikajú do útočného pásma a robia hosťom problémy. Hra sa však postupne vyrovnáva, domáci ale vyhrávajú 3:0!
29:05
Hostia sa teraz držia v útočnom pásme, pre svoj tím ho dokázal zachrániť Mihálik. Snáď hostia ešte dokážu s týmto výsledkom niečo spraviť, zatiaľ sa opakuje scenár z prvého zápasu na pôde nemeckého celku.
28:15
Za bránkou domácich získal puk na svoju hokejku Bartánus, snažil sa otočiť okolo bránky a skórovať, brankár domácich však tento pokus kryje. V zvukových mikrofónoch sme počuli trénera hostí, ktorý nabáda svojich hráčov k častejšej streľbe.
27:14
Očakávaný tretí gól domácich prichádza! Presilovku 5 na 3 hostia ustáli, ale domáci pokračovali v prevahe 5 na 4 a z tejto presilovky domáci už gól vyťažili. Raffl sa dostal k strele na bránku hostí, tento pokus ešte brankár Lassila vyrazil, ale na dorážku od ALEXANDERA RAUCHENWALDA už nestačil – 3:0!
Asistencia: Thomas Raffl.
26:15
A znova hrá rakúsky celok presilovku 5 na 3, tak to sú naozaj veľmi nepríjemné chvíle pre nášho majstra. Od úvodu druhej tretiny sa len bráni a hrá v oslabení.
25:54
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Češík – 2 min., hákovanie).
25:40
Domáci hrajú presilovku 5 na 4, prvú hrozbu tak hostia prečkali úspešne, ale Salzburg v presilovku pokračuje ďalej.
25:35
Raffl získal puk a tvrdo vypálil, brankár hostí sa však včas presunul a tento pokus domáceho hokejistu kryje. Slovenský majster je tak aj ďalej pod tlakom.
25:00
Domáci tak hrajú skrátenú presilovku 5 na 3, to sú už veľké tlaky zo strany domácich hokejistov. Uvidíme, či to Banská Bystrica ustojí bez ujmy.
24:53
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držanie hokejky).
24:40
Toto mohlo vyzerať zaujímavo pre hostí, Bortňák však premáhal situáciu v dobrej príležitosti a tak sa do zakončenia nedostal. Presilovka domácich pokračuje ďalej.
24:00
Slovenský celok hrá opäť v oslabení a čakajú ho dúfajme že dve náročné minúty. Vladimír Országh určite nebude s touto časťou hry svojich zverencov spokojný.
23:41
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., nedovolené bránenie).
23:35
Bubela získal puk na svoju hokejku, hosťujúci hokejista sa dostával do veľkej šance, ale obrana domácich zafungovala výborne a hodila sa mu čisto pod nohy.
23:15
Vstup do druhej tretiny je tak veľmi zaujímavý, sledovali sme dohrávanú presilovku, domáci trafili tyčku a videli sme aj trestné strieľanie a to všetko v neprospech Banskej Bystrice.
22:42
importantDomáci hokejista Raffl však trestné strieľanie nepremenil, Lassila udržal nádeje slovenského celku! Hostia však urýchlene musia hru v druhej tretine zlepšiť.
22:42
importantRaffl sa dostal do samostatného nájazdu na brankára hostí a Malka ho zahákoval, takže rozhodca nariaďuje trestné strieľanie!
22:22
Slovenský majster je už v plnom počte, domáci hrajú aj naďalej veľmi aktívne a dostávajú sa častejšie do útočného pásma.
21:20
importantTyč! Banská Bystrica teraz malá veľké šťastie, Harris z výbornej príležitosti na skórovanie trafil iba pravú tyčku bránky slovenského celku.
21:00
Hostia hrajú ešte v oslabení, pretože v závere prvej tretiny bol vylúčený jeden z hráčov hostí.
20:10
Druhá tretina sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti sa už sa dostávajú do útočného pásma.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tak, už je všetko v poriadku, o malú chvíľu bude vhodené buly a druhá tretina sa začne.
Na štadióne sú menšie technické problémy, momentálne nefunguje časomiera. Na začiatok druhej tretiny si tak ešte musíme počkať.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, druhá tretina sa už čoskoro začne!
Skončila sa prvá tretina tohto zápasu, domáci vyhrávajú 2:0! Hralo sa však vyrovnané stretnutie, zápas mal vysoké tempo a hostia mali aj veľkú šancu na skórovanie. Banská Bystrica nevyužila dve presilovky a tak prišiel trest zo strany domácich. V 18. minúte dostal Malka 2+2 za faul lakťom a domáci z toho vylúčenia zúžitkovali čo sa dalo a strelili dva góly! Pre slovenský celok však ešte nie je nič stratené, má dve tretiny na to, aby ešte niečo s týmto výsledkom spravil.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Domáci vyhadzujú puk do bezpečia a zrejme už v prvej tretine nič neuvidíme.
19:31
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Gélinas – 2 min., podrazenie).
19:03
Nuž, Salzburg využíva aj to druhé vylúčenie z trestu a ide do vedenia 2:0! Welser poslal spoza bránky puk do dobrej pozície pre BRANTA HARRISA a ten sa nemýlil. Pre hostí to je veľmi nepríjemná situácia, kvôli jednému faulu inkasovali dva góly.
Asistencia: Daniel Welser.
18:26
Dlho netrvalo a domáci využívajú presilovku! ALEXANDERA RAUCHENWALDA teraz až neuveriteľne prešiel cez troch hokejistov hostí, dostal sa pred brankára Lassilu a pohotovou strelou dáva prvý gól tohto zápasu – 1:0! Presilovka domácich pokračuje ďalej.
Asistencia: Matthias Trattnig.
18:00
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Malka – 2 min. + 2 min., faul lakťom).
17:36
Domáci v plnom počte.
17:20
Presilovka hostí už bude čoskoro končiť, ani teraz to slovenskému majstrovi nevychádza, ešte však má pár sekúnd aspoň na jednu strelu.
16:55
Banská Bystrica má však problém dostať sa do útočného pásma, aj keď sa im to podarí tak domáci okamžite prerušia náznak akejkoľvek šance.
16:20
Ani táto presilovka však hosťom zatiaľ nevychádza, domáci odvracajú nebezpečné puky ďaleko od svojej brány. Snáď táto presilovka pôjde nášmu majstrovi lepšie ako tá prvá.
15:36
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Pallestrang – 2 min., nedovolené bránenie).
15:25
Tlak hostí teraz môže narásť, slovenský majster bude hrať presilovku!
14:35
Banská Bystrica je však v týchto chvíľach veľmi aktívna a robí domácim problémy v obrannom pásme. Domáci len odvracajú puky do bezpečia.
13:57
importantHohmann sa ocitol v nádejnej situáciu pred domácim brankárom, ale jeho slabé zakončenia na betóny brankára úspech neprinieslo! Škoda, hostia sa mohli dostať do vedenia o jeden gól.
13:15
Útočné výpady aj naďalej sledujeme na oboch stranách, zatiaľ sme však presný zásah nevideli. Je to už zrejme len otázka času.
11:55
Opäť sa však hosťujúcemu mužstvu podarilo založiť rýchly brejk a strelu od modrej v podaní Andrisíka domáci tečovali na ochrannú sieť. Hostia získavajú buly v útočnom pásme.
11:30
Netrvalo dlho a dopredu opäť vyrazili hokejisti Banskej Bystrice, avšak Lamper sa už do zakončenia nedostal. Teraz sa hostia musia rýchlo vrátiť pred svojho brankára.
10:05
Hostia zachytili puk v strednom pásme, avšak následný prechod do útočného pásma už úspešný nebol. Dopredu to tak už skúšajú domáci hokejisti.
09:30
Zápas má však aj naďalej veľmi slušné tempo, hra sa postupne vyrovnáva. Uvidíme, kedy opäť prídu nejaká zaujímavé situácie na jednej či druhej strane.
08:05
Prišiel však teraz útok zo strany hostí, k puku sa dostal Bubela, ale už nestihol nič zaujímavého pre svoj tím vymyslieť a napokon puk stráca.
07:25
Slovenský majster sa usadil v útočnom pásme, napokon však brankár domáceho tímu zasahovať nemusel. Do útočného pásma však už opäť idú domáci hokejisti.
05:45
Lassila v bránke hostí musel opäť zasahovať, zatiaľ je tak najvyťaženejším mužom v tomto zápase. Hostia ale aj naďalej odolávajú úspešne.
05:12
Až teraz prišla prvá strela na bránu domácich, postaral sa o ňu od modrej Ďatelinka. Brankár domácich hru následne prerušil a tak hostia získavajú buly v útočnom pásme.
04:45
Banská Bystrica sa teraz konečne usadila v útočnom pásme a rozbieha svoju kombináciu. Domáci celok však zatiaľ nemusí čeliť ničomu nebezpečnému.
03:40
importantBrankár hostí mal aj teraz plné ruky práce! Schiechl sa ocitol sám pred bránou hostí, ale puk za brankára slovenského majstra už nepretlačil.
03:15
Teraz sa na pozore museli mať hostia, Lassila však hru včas prerušil a domáci získavajú buly v útočnom pásme. Zápas začína mať vysoké tempo.
02:45
Napokon nám presilovka Banskej Bystrice nič zaujímavého nepriniesla a domáci sa prakticky bez problémov ubránili. Škoda, avšak zápas sa ešte len nedávno začal.
01:40
Hostia sa však nemôžu dostať do útočného pásma, domáci tím tak zatiaľ oslabenie zvláda výborne.
01:05
Slovenský majster tak hrá presilovku o jedného hráča a má šancu na strelenie prvého gólu v tomto zápase.
00:26
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Trattnig – 2 min., nedovolené bránenie).
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Generous – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2 min., hrubosť).
00:25
importantTak to je zaujímavá situácia! Matt Generous a Patrik Lamper sa po prerušení hry pustili do pästných súbojov a rozhodcovia už takto v úvode zápasu majú plné ruky práce.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už rozbehla, vhadzovanie vyhrali hostia z Bystrice a už prenikajú do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, zápas sa tak už čoskoro začne!
Príjemný večer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku tohto zápasu už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Môžme teda zrejme očakávať zaujímavé a vyrovnané stretnutie, oba tímy zabojujú o prvé dôležité body. Verme tak, že slovenský majster bude v tomto stretnutí úspešný. Pri sledovaní tohto zápasu Vám prajem príjemný športový zážitok.
Úvodné zostavy:

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Starkbaum) – Brouillette, Heinrich, Generous, Trattnig, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Duncan, Welser, Harris – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Hochkofler, Baltram – Wachter

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalik, Gründling – Gabor, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Brittain, Belluš, Faille – Češík, Tamáši, Andrisík – Róth

Rozhodca: Hallin (NOR), Smetana (AUT) – Paradatscher (ITA), Verworner (AUT)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá EC Red Bull Salzburg a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 19:30.

Dnes pokračujú základné skupiny hokejovej Ligy majstrov. V rámci skupiny A sa môžme tešiť na konfrontáciu rakúskeho celku s našim majstrom.

EC Red Bull Salzburg:
Domáci sú už tradičným účastníkom hokejovej Ligy majstrov. Prvý zápas im však nevyšiel na ľade fínskeho majstra podľa predstáv. Zápas s Tapparu však začali ideálne a už v 5. minúte Salzburg viedol 1:0. Fínsky celok však prekvapenie nedopustil a postupne nastrieľal až 6 gólov a zápas vyhral presvedčivo 6:1! Salzburg tak bude mať čo v tomto zápase napravovať.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Ani náš majster nezačal púť v tejto súťaži úspešne, avšak nebol ďaleko aspoň od zisku jedného bodu. Zverenci Vladimíra Országha nastúpili na ľade nemeckého Wolfsburgu. Slovenský celok však tiež nezačal zrovna najlepšie a prehrával pomerom 3:0. Majster našej najvyššej súťaže sa však nevzdal a bojoval ďalej. Zásluhou Dame-Malka znížil na 1:3, ale Wolfsburgu znova išiel do vedenia o 3 góly. Potom prišiel parádny záver zápasu v podaní Banskej Bystrice a dvoma gólmi slovenský majster znížil na 3:4! Na viac sa však už náš celok nezmohol a tak prvý zápas prehral, zanechal však určite dobrý dojem.

Aktuálna tabuľka skupiny A:

1. Tappara – 1 Z, 1-0-0-0, 6:1, 3 b.
2. Wolfsburg – 1 Z, 1-0-0-0, 4:3, 3 b.
----------------------------------------------------------
3. Banská Bystrica – 1 Z, 0-0-0-1, 3:4, 0 b.
4. Salzburg – 1 Z, 0-0-0-1, 1:6, 0 b.

Favorit:
Zápas jasného favorita nemá. Dá sa totižto očakáva vyrovnané stretnutie a obom tímom pôjde o veľmi dôležité body. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Banská Bystrica v Lige majstrov znova nebodovala, prehrala o päť gólov