Slovenský elitný štvorkajak postúpil do A-finále, darilo sa aj Mládkovej

Slovenský štvorkajak v Riu vybojoval striebro.
Slovenský štvorkajak v Riu vybojoval striebro. (Autor: TASR)
SITA|26. aug 2017 o 17:12

Slováci budú bojovať o medaily v nedeľu dopoludnia.

RAČICE. Dve slovenské lode si v sobotu popoludní vybojovali postup do A-finále, a teda bojov o medaily, na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach. Sú nimi štvorkajak v K4 500 m a kajakárka Ivana Mládková v K1 200 m. O medailu zabojujú v nedeľu predpoludním.

V záverečný deň MS 2017 predpoludním bude mať Slovensko v A-finále dovedna štvornásobné zastúpenie. Už v piatok si účasť v najlepšej deviatke vybojovali Peter Gelle v K1 500 m (11.27) a tiež štvorkajak Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Gábor Jakubík v K4 1000 m (10.02).

Elitný slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka skončil v druhej z troch semifinálových jázd na treťom mieste. Slovákov tesne zdolali Francúzi a Srbi. Do A-finále postúpili práve tri najlepšie lode z každého semifinále.

Členovia posádky slovenskej K4 napriek postupu do finále neboli spokojní so svojou semifinálovou jazdou. "Štart nebol ideálny, a tak som sa spoliehal aspoň sa na finiš, ktorý máme dobrý. Táto semifinálová jazda bola ešte horšia ako rozjazda, verím, že v nedeľu nám to konečne vyjde. Musíme si sobotňajšiu jazdu zanalyzovať, boli tam chybičky. Je lepšie, keď o nich vieme,“ povedal Juraj Tarr.

Denis Myšák sa vyjadril v podobnom duchu: "Chceli sme vyhrať toto semifinále, aby sme mali vo finále lepšiu dráhu a mohli v ňom byť s lepšími loďami v kontakte. Nepodarilo sa, bolo to tesné. Hlavne, že sme finále dali a verím, že nám to v nedeľu pôjde lepšie.“

Ivana Mládková finišovala v druhom z troch semifinále ako tretia a do boja o medaily postúpili práve najlepšie tri lode. Víťazkou tejto semifinálovej jazdy sa stala Dánka Emma Aastrand Jörgensenová.

Mládková za ňou zaostala o 322 tisícin sekundy. Skúsená slovenská kajakárka v sobotu veľmi dobre zvládla náročný dvojboj na 200 a 500 m, na dlhšej vzdialenosti sa už predpoludním predstavila v A-finále a skončila na ôsmej priečke.

Ďalšie dve slovenské lode zo sobotňajšieho semifinále zamierili do nedeľňajšieho B-finále. Sú nimi Miroslav Zaťko v K1 200 m a Gabriela Ladičová v C1 200 m.

6.Gabriela LadičováSR51,349 s

Domov»Ďalšie športy»Slovenský elitný štvorkajak postúpil do A-finále, darilo sa aj Mládkovej