Jendrišek strelil svoj prvý gól za grécke Xanthi, pomohol k výhre svojho tímu

Kedysi patril Jendrišek k stabilným členom slovenskej reprezentácie.
Kedysi patril Jendrišek k stabilným členom slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
SITA|27. aug 2017 o 11:42

Slovenský futbalista upravil na konečných 2:0.

BRATISLAVA. Slovenský útočník Erik Jendrišek si v sobotu otvoril ligový strelecký účet v službách gréckeho futbalového klubu FC Xanthi.

V 25. minúte zvýšil na napokon konečných 2:0 na trávniku tímu Platanias. Na ihrisku pobudol do 76. minúty. Xanthi má po dvoch kolách na konte štyri body, na úvod bezgólovo remizovalo doma s Lamiou.

Tridsaťročný Jendrišek do 30. júna pôsobil v poľskej Cracovii Krakov, nedohodli sa na predĺžení spolupráce. Do Krakova prišiel pred jarnou časťou sezóny 2014/2015, celkovo odohral 83 zápasov a strelil osemnásť gólov.

V minulosti pôsobil aj v nemeckých mužstvách Hannover 96, 1. FC Kaiserslautern, Schalke 04 Gelsenkirchen, SC Freiburg a Energie Cottbus. Na Slovensku si obliekal dresy MFK Ružomberok a Spartaka Trnava.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Jendrišek strelil svoj prvý gól za grécke Xanthi, pomohol k výhre svojho tímu