Cibulková zvládla slovenské derby na US Open, v prvom kole zdolala Čepelovú

Dominika Cibulková v zápase proti Jane Čepelovej.
Dominika Cibulková v zápase proti Jane Čepelovej. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|28. aug 2017 o 00:05

O víťazke musel rozhodnúť až tretí set.

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako jedenásta zvíťazila 6:7 (5), 6:3, 6:2 nad Janou Čepelovou v pondelňajšom derby v prvom kole dvojhry žien na grandslamovom US Open 2017 v New Yorku.

V bilancii zo vzájomných súbojov zvýšila Cibulková na 2:0. Nadviazala na úspech 7:5, 6:4, ktorý dosiahla pred štyrmi rokmi takisto na tvrdom povrchu v kanadskom Toronte.

Čepelová Cibulkovú potrápila

Cibulková sa vo vstupnom zápase s krajankou potrápila. V prvom sete favoritka viedla 4:2, ale Čepelová zrovnala krok a v tajbrejku jej stačil jeden setbal, ktorý využila na triumf 7:5.

US Open - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-11) - Jana Čepelová (SR)

6:7 (5), 6:3, 6:2 za 151 minút (53. 53, 45)

V druhom dejstve Cibulková cez päť brejkbalov pretlačila na 3:2 a od stavu 3:3 už súperke neprenechala ani gem. Pri svojom podaní zužitkovala druhý setbal.

V rozhodujúcom sete Cibulková ušla Čepelovej z 3:2 na 6:2, hoci v koncovke potrebovala štyri mečbaly.

Postupujúca hráčka odvrátila 11 z 12 brejkových pokusov súperky a mala bilanciu víťazných úderov a nevynútených chýb 40:31. Čepelová bola tiež vysoko aktívna a presná (winnery, resp. nevynútené chyby: 36:28). Na celkovo získané body to bolo 112:101.

Čaká ju Stephensová

Finalistka minulotýždňového podujatia v New Havene v Connecticute Cibulková už má istotu 70 bodov do hodnotenia a prémie 86 000 USD brutto. Zdolaná niekdajšia členka najlepšej svetovej päťdesiatky Čepelová (87. v rebríčku) si odnesie 10 bodov a 50 000 USD pred zdanením.

Dvadsaťosemročná Cibulková, momentálne desiata v singlovom renkingu, bude v stredu v druhom kole čeliť 24-ročnej domácej semifinalistke rovnako významných melbournských Australian Open 2013 a niekdajšej jedenástke poradia Sloane Stephensovej (83).

Má proti nej skóre 1:2. Vo februári 2016 prehrala tesne 4:6, 6:4, 6:7 (5) vo finále v mexickom Acapulcu.

Finalistka rovnako hodnotných melbournských Australian Open 2014 Cibulková zatiaľ má na US Open rekord v podobe štvrťfinále zo sezóny 2010, nestačila v ňom na Dánku Caroline Wozniacku.

Vlani prehrala v treťom kole s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou. V prvom kole na veľkej štvorke teraz má Cibulková bilanciu 31:9, z toho na US Open 8:2.

Cibulková neprežíva najlepšiu sezónu

Nedávna svetová štvorka Cibulková celkovo do leta nezažívala práve najvydarenejšiu sezónu. Po parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros má zápasovú štatistiku 9:7, tento rok dovedna 23:18.

Cibulková v New Yorku posilňuje svoje vyhliadky zahrať si minimálne na koncosezónnych tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji pre 9. - 19. v bodovaní Race plus jednu držiteľku voľnej karty.

Pochopiteľne, stále môže zaútočiť aj na hlavný výberový šampionát WTA Finals v Singapure pre osem najlepších v sezóne, na ktorom vlani senzačne triumfovala.

Dvadsaťštyriročná Čepelová si zahrala tretie kolo londýnskeho Wimbledonu 2012 a 2016. V New Yorku bola v druhom kole v sezóne 2014, odvtedy v hlavnej súťaži absentovala. So súperkami z elitnej svetovej desiatky má skóre 3:6.

Online prenos: Dominika Cibulková - Jana Čepelová (US Open 2017, 1. kolo)

Prenos
Veľmi dlhý a vyrovnaný duel je na konci. Slovenské derby prinieslo bojovný tenis, ktorý bol ale viackrát plný nepresností a chybičiek. Diváci videli tri sety, po ktorých sa teší favorizovaná Bratislavčanka Dominika Cibulková a mladšia Košičanka Jana Čepelová sa s turnajom lúči.
Koniec zápasu
2:6
importantJana Čepelová od sovjej základnej čiary trafila iba sieť, zápas sa končí! Dominika Cibulková postupuje do druhého kola US Open.
40-A
importantČepelová dlho odolávala bekhendmi, ale na posledný tvrdý úder svojej súperky už nemala nárok. Je z toho štvrtý mečbal pre Cibulkovú.
40-40
Čepelová nedokázala return umiestniť do polovice svojej súperky. Je z toho ďalšia zhoda, ôsmy gem rozhodujúceho setu pokračuje.
A-40
Cibulková poslala svoj úder do siete. Výhodu i brejkbal získava Jana Čepelová.
40-40
Aj Cibulková to prehnala so silou úderu a loptičku poslala až do autu. Je z toho iba ďalšia zhoda.
40-A
Čepelová od svojej základnej čiary vysokým oblúčikom prestrelila hrací priestor. Cibulková má možnosť využiť svoj tretí mečbal.
40-40
Cibulková si vytiahla súperku k sieti a potom ju nekompromisne obstrelila. Bratislavská hráčka vybojovala zhodu.
A-40
Cibulková sa pokúšala zakončiť zo svojho ľavého zadného rohu, ale loptičku poslala iba do siete a súperke tak venovala výhodu i brejkbal.
40-40
Jana Čepelová returnovala podanie na téčko a Cibulková následne tvrdo zakončila iba do siete. Aj druhý mečbal ostáva nevyužitý.
40-A
importantVýhoda a ďalší mečbal pre podávajúcu Cibulkovú.
40-40
Čepelová sa nevzdáva, mečbal odvrátila po aute svojej súperky.
30-40
importantAut z rakety Čepelovej znamená zisk mečbalu pre bratislavskú tenistku!
30-30
Skóre ôsmeho gemu sa dokonca vyrovnáva, Čepelová teraz výborne zakončila forhendom do odkrytej ľavej časti kurtu
15-30
Čepelová ešte nič nevzdáva, košickej tenistke teraz k fiftínu pomohol aut z rakety jej súperky.
0-30
Bratislavčanka boduje vzápätí opäť a je už iba dve loptičky od víťazstva v zápase.
0-15
Dominika Cibulková začla v úsmom geme úspešne, pretože jej oponentka zahrala do autu, čo potvrdilo aj jastrabie oko.
2:5
importantCibulková predviedla krížny bekhend, ktorý jej oponentka odvrátila len do siete. Bratislavčanka tak v rozhodujúcom sete vyhráva už 5:2 a bude podávať na ukončenie zápasu.
30-40
Aj druhý brejkbal sa košickej hráčke podarilo odvrátiť, teraz skvelým úderom do ľavého zadného rohu.
15-40
Cibulková prepálila loptičku až do autu, takže jej prvý brejkbal ostáva nevyužitý.
0-40
Cibulková si vybrala priestor pri pravej postrennej čiare, ktorý bol úplne odkrytý. Bratislavčanka teraz na kurte jasne dominuje.
0-30
Cibulková s ťažkosťami zachránila loptu na svojej základnej čiare, aby ju následne jej oponentka zasmečovala len do autu.
0-15
Aj v siedmom geme ide do vedenia Cibulková, pretože predviedla víťazný return.
2:4
Dominika Cibulková dobre zakončila za sieť na pravú stranu. Bratislavská rodáčka sa vďaka tomu ujala vedenia 4:2.
15-40
Čepelová returnovala iba do siete. Podávajúca tenistka má k dispozícii dva gembaly.
15-30
Cibulková si vybrala zakončenie k postrannej čiare a urobila dobre. Jej súperka tam na loptičku nedosiahla.
15-15
Čepelová zakončila do ľavého zadného rohu a vyrovnala na 15:15.
0-15
Cibulková začala šiesty gem posledného setu na podaní úspešne, ej súperka nedokázala returnovať. Hrá sa už 135 minút.
2:3
Košičanka bola pri sieti a Cibulková sa ju pokúšala obstreliť vysokým oblúčikom, ale loptička skončila iba v aute.
40-15
Čistý gem z toho nebude, ani Čepelová neuhrala jeden úder na sovjej základnej čiare.
40-0
Čepelová popreháňala svoju súperku zo strany na stranu. Cibulková vzdorovala, ale napokon jednu z loptičiek nestihla.
30-0
Obojručný bekhend priniesol Košičanke úspech. Tento svoj servis nechce pustiť z rúk.
15-0
Dominika Cibulková chcela zakončiť na istotu, ale jej smeč od siete trestuhodne preletel až do autu.
1:3
Jana Čepelová sa pokúšala o krížny úder zrejme za sieť, ale loptičku cez polovicu hracej plochy nedostala. Cibulková vedie v rozhodujúcom sete 3:1.
30-40
Podávajúca tenistka zakončila na základnú čiaru, Čepelová odvrátila len do pásky na sieti.
30-30
Skóre štvrtého gemu tretieho dejstva sa vyrovnáva, Cibulková nestihla dobehnúť return svojej súperky.
15-30
Podávajúca Cibulková sa vracia do vedenia, Čepelová teraz bekhendom returnovala azda až na divácku tribúnu.
15-15
Je vyrovnané, po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika Cibulková je na servise a začína úspešne, súperku teraz tvrdými údermi naozaj nepríjemne zničila.
1:2
importantDominika Cibulková zahrala skvelý bekhend do pravého zadného rohu, čím využila svoj druhý brejkbal v tomto geme a v rozhodujúcom sete sa ujala vedenia 2:1.
15-40
Čepelová vynikajúco zakončila do ľavého rohu na súperkinej polovici. Cibulková sa snažila, ale loptičku nedobehla.
0-40
importantDominika Cibulková zaútočila na telo svojej súperky, tá zareagovala iba odpalom do siete. Tri brejkbaly pre Bratislavčanku.
0-30
Bratislavčanka získava aj druhý fiftín, jej oponentka sa príliš silno oprela do forhendu a poslala ho za základnú čiaru.
0-15
Cibulková je na príjme, ale aj napriek tomu sa ujíma vedenia.
1:1
Bratislavská rodáčka využíva hneď prvý gembal, pretože jej súperka opäť zakončila iba do autu. Stav rozhodujúceho setu sa vyrovnáva.
15-40
Košičanka teraz loptičku presunula na polovicu svojej súperky, ale iba do autu. Dva gembaly pre Cibulkovú.
15-30
Cibulková potiahla útok forhendom presne do ľavého zadného rohu na polovici svojej súperky. Čepelová stála blízko, ale nezareagovala.
15-15
Skúsenejšia reprezentantka teraz zakončila len do siete. Skóre druhého gemu sa vyrovnáva.
0-15
Cibulková zaútočila na základnú čiaru svojej súperky. Čepelová tam loptičku stihla, ale odrazila ju iba hlboko do autu.
1:0
Dominika Cibulková ani teraz nedokázala uspeiť na returne a v rozhodujúcom sete prehráva 0:1.
A-40
Cibulkovej return skončil iba v aute. Podávajúca hráčka má výhodu.
40-40
Cibulková vybojovala druhú zhodu tohto setu.
A-40
Jana Čepelová si pripísala priamy bod zo servisu a získala výhodu.
40-40
Brejkbal bratislavskej rodáčky je minulosťou, zaútočila totiž iba za základnú čiaru.
30-40
Cibulková zahrala na súperkinu polovicu nedôrazný oblúčik, ale Čepelová aj napriek tomu nedokázala presve zakončiť.
30-30
Cibulková trafila od svojej základnej čiary iba sieť. Vyrovnaný duel pokračuje za stavu 30:30 v rozhodujúcom sete.
15-30
Zabodovala aj Košičanka, a to po výbornej hre na sieti. Cibulková na ňu reagovala, ale len odpalom do autu.
0-30
Čepelová zahrala do autu, takže aj druhý fiftín získava iba jej oponentka.
0-15
Tretí set sa začal ziskom fiftínu pre skúsenejšiu Cibulkovú.
3:6
importantDominika Cibulková si vybehla na sieť, odkiaľ nekompromisne smečovala do odkrytej časti kurtu. Stav zápasu sa vyrovnáva na 1:1.
15-40
Jana Čepelová odvrátila prvý setbal svojej súperky v tomto zápase.
0-40
importantDo tretice tu máme bodík pre bratilsavskú tenistku. Tá má teraz k dispozícii tro setbaly.
0-30
ďalší fiftín pre Bratislavčanku, ktorá teraz súperku poriadne zatlačila.
0-15
Cibulková podáva na víťazstvo v sete a začala úspešne, Čepelová totiž returnovala len za čiaru.
3:5
importantDominika Cibulková predviedla skvelý švih, ktorým od základnej čiary výborne zakončila k pravej postrannej čiare a ujala sa vedenia 5:3.
30-40
Prvý brejkbal ostáva nevyužitý. Čepelová sa drží v hre o gem so svojím servisom.
15-40
Dominika Cibulková sa prezentovala skvelým krátkym úderom za sieť a vypýtala si dva brejkbaly.
15-30
Bratislavčanka predviedla dobrý return, ale túto loptičku potom Košičanka poslala len do autu.
15-15
Loptu získava Cibulková.
15-0
Čepelová podávala na dvakrát, jej súperka returnovala do siete.
3:4
Na druhý pokus už ale bratislavská tenistka gem uončuje, pretože jej súperka reurnovala iba hlboko do autu.
15-40
Prvý gembal je odvrátený, pretože Cibulkovej nevyšiel servis.
0-40
Bratislavská tenistka nekompromisne zahrala na sieti, odkiaľ pohodlne našla odkrytú časť kurtu. Tri gembaly pre Cibulkovú.
0-30
Cibulková predviedla krátky úder za sieť, Čepelová tam nebola.
0-15
V siedmom geme začína úspešnejšie naša skúsenejšia reprezentantka.
3:3
Jana Čepelová dokázala svoju druhú výhodu využiť, pretože Cibulková popri čiare zakončila iba do autu. Skóre druhého setu sa vyrovnáva na 3:3.
A-40
Ďalšia výhoda pre podávajúcu Košičanku.
40-40
Čepelová napálila forhend od základnej čiary iba do pásky na sieti, loptička potom na opačnú polovicu neprešla.
A-40
Košičanka získava výhodu, pretože Cibulková returnovala do siete.
40-40
Čepelová teraz zakončila až za základnú čiaru. Máme tu prvú zhodu v tomto geme.
40-30
Košičanka poslala forhend od svojej základnej čiary iba do siete. Šiesty gem pokračuje.
40-15
Cibulková stála v strede svojej zadnej čiary a iba sa prizerala zakončeniu do pravého rohu.
30-15
Cibulková veľmi obetavo bojovala pri sieti a už sa zdalo, že zo súboja výjde víťazne, ale potom ju jej súperka obstrelila.
15-15
Je vyrovnané, Košičana teraz nedokázala podať ani na dvakrát a pripísala si svoju prvú dvojchybu.
15-0
Cibulkovej loptička dopadla za základnú čiaru. Vedenia sa preto ujíma mladá Košičanka.
2:3
Košičanka zahrala tesne za sieť, kde sa Cibulková pripravila na úder, ktorý umiestnila k základnej čiare. Dlhý gem sa končí víťazstvom podávajúcej hráčky.
40-A
Čepelová opäť nedokázala pokryť priestor po svojej ľavej ruke. Cibulková to nekompromisne potrestala.
40-40
Cibulková si našla odkrytý celý ľavý zadný roh na polovici svojej súperky. Je z toho opäť raz iba zhoda.
A-40
Piaty brejkbal tohto gemu pre košickú tenistku. Potvrdila to aj videoanalýza.
40-40
Situácia sa zopakovala, ale v opačnom prevedení. Teraz po čiare útočila Cibulková a aut zahrala jej súperka.
A-40
Čepelová zaútočila po čiare. Cibulková odvrátila podobným spôsobom, ale až do autu a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu.
40-40
Nekonečný piaty gem druhého setu pokračuje ďalšou zhodou, pretože Čepelovej loptičku zastavila sieť.
A-40
Jana Čepelová zakončila k pravej čiare priamo pred svoju súperku. Lopta bola príliš rýchla a Čepelová ju nestihla zasiahnuť.
40-40
Košičanka si nabehla k sieti a od nej to skúsila tvrdým forhendom. Úder bol naozaj nekompromisný a priniesol ďalšiu zhodu.
40-A
Čepelová nedokázala úspešne returnovať, jej súperka má výhodu.
40-40
Štvrtýkrát v tomto geme je tu zhoda.
A-40
importantČepelová umiestnila svoj útok k ľavej postrannej čiare. Cibulková sa iba prizerala a bude čeliť brejkbalu.
40-40
Čepelová predviedla vynikajúci return priamo na postrannú čiaru. Je z toho iba tretia zhoda v tomto geme.
40-A
Čepelová zahrala do autu, z výhody sa teší košická tenistka.
40-40
Skúsenejšia tenistka reagovala na return svojej súperky veľmi nekompromisne a vypýtala si ďalšiu zhodu.
A-40
importantVýhoda a zároveň aj brejkbal pre Čepelovú. To všetko po aute zo strany Cibulkovej.
40-40
Gembal bratislavskej rodáčky je minulosťou, pretože bekhend poslala len do autu. V piatom geme tu máme zhodu.
30-40
Opäť aut v podaní Košičanky. Cibulková môže gem ukončiť.
30-30
Čepelová returnovala za pravý zadný roh, skóre piateho gemu sa preto vyrovnáva.
30-15
Je znížené, Bratislavčanke sa osvedčil opakovaný útok do pravého zadného rohu.
30-0
Cibulková zahrala svoj forhend iba do siete a prehráva už rozdielom dvoch fiftínov.
15-0
Piaty gem sa začal isemnástym winnerom košickej tenistky.
2:2
importantJana Čepelová si súperku vytiahla k sieti a následne ju obstrelila popri pravej ruke. Košičanka tak v druhom dejstve vyrovnala na 2:2.
A-40
Cibulková zakončila do siete, je z toho výhoda pre Čepelovú.
40-40
Cibulková predviedla skvelý dropšot, ale Čepelová ho perfektne dobehla a súperku obstrelila. Brejkbal Bratislavčanky je minulosťou.
30-40
Dominika Cibulková predviedla skvelú prácu na sieti. Po nej loptička dopadla tesne za deliacu čiaru.
30-30
Je vyrovnané, po 30 na oboch stranách.
15-30
Čepelová to opäť prehnala so silou úderu a poslala ho až za základnú čiaru.
15-15
Cibulková s ťažkosťami returnovala, ale túto loptu Košičanka trestuhodne poslala iba do siete.
15-0
Cibulková to chcela skúsiť krížnym úderom, ale ten skončil iba v aute.
1:2
importantKošičanka s ťažkosťami returnovala až za základnú čiaru. Čepelová preto v druhom sete prehráva 1:2, aj keď mala k dispozícii dva brejkbaly.
40-A
Čepelová zahrala forhend od základnej čiary až do autu. Je z toho výhoda pre Cibulkovú.
40-40
Čepelová returnovala do protipohybu súperky a aj keď Cibulková ešte stihla zahrať úder, namierila ho iba do siete.
40-A
Čepelová returnovala tesne za sieť, ale Cibulková túto loptičku skvele dobehla a dropšotovala na opačnú polovicu. Bratislavčanka si teraz vyslúžila potlesk publika.
40-40
Cibulková uspela na sieti, odkiaľ zakončila do odkrytej časti kurtu. Opäť jez toho zhoda.
A-40
Čepelová bola na príjme úspešná, jej súperka ale return poslal len do siete. Ďalší brejkbal pre Košičanku.
40-40
Cibulková si ešte nenechala vziať gem so svojím servisom, teraz výborne zaútočila do ľavého zadného rohu.
A-40
importantVýhoda a zároveň aj brejkbal pre prijímajúcu Čepelovú. Cibulková totiž od siete zakončovala na istotu, ale Košičanka loptičku skvelo zasiahla a následne sa prizerala útoku do siete.
40-40
V treťom geme druhého dejstva tu máme zhodu.
30-40
Podávajúca Cibulková bodovala, pretože skvele zakončovala zo strany na stranu. Čepelová nedokázala dlho vzdorovať.
30-30
Je vyrovnané! Košičankaa zvldála return a následne sa po dvoch úderoch prizerala súperkinmu zakončeniu do autu.
15-30
Čepelová teraz predviedla úspešný return do protipohybu svojej súperky. Cibulková to nečkala a nezareagovala.
0-30
Cibulková mala k dispozícii volej od siete, s ktorým si poradila na výbornú. Skúsenejšia Bratislavčanka si pripisuje druhý fiftín.
0-15
Čepelová sa na pravej strane pokúšala podvihnúť nízku loptičku, ale nevyšlo jej to. Poslala ju iba do siete.
1:1
Jana Čepelová druhý gem druhého dejstva zvládla a pri vlastnom servise vyrovnala na 1:1.
A-40
Výhoda pre podávajúcu tenistku, Čepelová retutnovala až za základnú čiaru.
40-40
Košičanka vybojovala zhodu, pretože Cibulkovej krížny úder zastavila iba sieť.
30-40
importantČepelovej bekhend od základnej čiary zastavila iba sieť. Brejkbal pre Cibulkovú.
30-30
Skóre sa vyrovnáva, Cibulkovej loptička sa nezmestila do vyznačenej hracej plochy.
15-30
Cibulková diktovala tempo výmeny, až kým Košičanka nezahrala za základnú čiaru. Prijímajúca hráčka otáča stav gemu vo svoj prospech.
15-15
Čepelová chcela nepríjemne zmeniť smer zakončenia, ale loptičku zastavila len páska na sieti. Skóre sa vyrovnáva.
15-0
Košičanka je na servise a začína úspešne. Cibulkvoá totiž nepredviedla dobrý return a Čepelová zaútočila.
0:1
Prvý gem druhého setu zvládla Cibulková bez straty fiftínu, o posledný bod sa jej postarala Čepelová returnom do siete.
0-40
Bratislavčanka boduje aj do tretice, teraz jej súperka loptičku od základnej čiary odvrátila len do siete.
0-30
Podávajúca tenistka získava aj druhý fiftín, pretože predviedla skvelý krátky úder priamo za sieť.
0-15
Cibulková si zbehla k sieti a zahrala odtiaľ skvelý krížny bekhend, vďaka čomu sa ujala vedenia v druhom sete.
7:6
importantCibulkovej nevyšiel úder do ľavého rohu, loptička doletela až mimo hracej plochy. Bratislavská tenistka tak po veľkom boji prekvapivo stratila prvý set, aj keď v ňom vyhrávala už 4:2.
6-5
importantJana Čepelová zakončila do pravého zadného rohu, odkiaľ už Cibulková nedokázala úspešne odvrátiť. Je tu prvý setbal pre Košičanku.
5-5
Cibulková si uvedomila vážnosť situácie a nekompromisne zakončila k ľavej postrannej čiare. Jej súperka loptičku nestihla.
5-4
Košičanka získava tretí bod v rade a ujíma sa vedenia! Čepelová teraz výborne podala a return smeroval iba do autu.
4-4
Čepelová vyrovnávana 4:4!
3-4
Je znížené opäť iba na rozdiel bodu, Cibulková nedokázala dobr epodať.
2-4
Bratislavčanka uskakuje v tajbrejku na rozdiel dvoch bodov a vedie už 4:2. Čepelová sa teraz pokúsi, aby Cibulková nezvýšila svoj náskok ešte váraznejšie.
2-3
Cibulková diktovala tempo hry a napokon ju aj ukončila do ľavého zadného rhu.
2-2
Znovu je vyrovnané. Podávajúca Košičanka teraz mieril krížne až veľmi do strany a bol z toho jasný aut.
2-1
Čepelová otáča stav tajbrejku vo svoj prospech, pretože Cibulková jej return odvrátila len do siete.
1-1
Je vyrovnané, Cibulková teraz bekhendom od základnej čiary neprestrelila sieť.
0-1
Prvý tajbrejkový bod smeruje na konto skúsenejšej Cibulkovej, ktorá okopírovala postrannú čiaru ukážkovým bekhendom.
6:6
importantDominika Cibulková získala aj posledný potrebný fiftín a stav úvodného setu vyrovnala na 6:6. O osude prvého dejstva tak rozhodne tajbrejk.
30-40
Podávajúca Cibulková si vybojovala gembal, pretože jej oponentka returnovala iba hlboko do autu.
30-30
Je vyrovnané, Cibulková krížne opäť nezmestila loptičku do vyhradenej hracej časti kurtu.
15-30
Čepelová dokázala znížiť na rozdiel jediného bodu skvelým returnom, ktorý už Cibulková cez polovicu nedostala.
0-30
Bratislavčanka sa teší po dlhej výmene, pretože úder smerujúci k jej pravej čiare skončil v aute.
0-15
Cibulková v dvanástom gmee začala dvomi podaniami, pričom jej súperka returnovala iba do siete.
6:5
Dominika Cibulková chcela loptičku umiestniť na pravú postrannú čiaru z pohľadu jej súperky, ale bol z toho iba aut, takže Bratislavčanka bude podávať na udržanie sa v sete.
40-0
Do tretice v rade fiftín pre Čepelovú, teraz po returne súperky uspela takmer až pri sieti.
30-0
Servujúca Košičanka sa teší aj z druhého bodu, pretože Cibulkovej krátky úder zastavila len sieť.
15-0
Jedenásty gem sa začína fiftínom podávajúcej Čepelovej, pretože perfektne zahrala po pravej čiare. Cibulková loptičku nestihla.
5:5
Dominika Cibulková hrala dva voleje od siete, pri tom druhom už bola nekompromisná. Stav prvého setu sa vyrovnáva na 5:5.
15-40
Košičanka sa príliš oprela do krížneho forhendu a poslala ho až za základnú čiaru.
15-30
Je znížené. Cibulková chcela hrať pri sieti na istotu, ale krátky úder jej nevyšiel, pretože neprešiel na opačnú polovicu kurtu.
0-30
Aj druhý fiftín desiateho gemu získava podávajúca Bratislavčanka. Jej oponentka teraz loptičku predĺžila až hlboko za základnú čiaru.
0-15
Podávajúca Cibulková sa ujíma vedenia, pretože Čepelová chcela krížnym bekhendom zmeniť smer zakončenia, ale loptička skončila iba v sieti.
5:4
importantJana Čepelová zakončila deviaty gem skvelým útokom na ľavú postrannú čiaru na polovici svojej súperky. Dominika Cibulková tak prišla o svoj náskok a teraz bude musieť podávať na udržanie sa v sete.
40-0
Ďalší fiftín pre Čepelovú, teraz perfektne zmenila smer zakončenia a zaútočila do pravého zadného rohu, kam Cibulková nestihla dobehnúť!
30-0
Cibulková na svojej základnej čiare iba s ťažkosťami zasiahla loptičku a poslala ju do autu.
15-0
Deviaty gem sa začína fiftínom pre podávajúcu hráčku. Cibulková totiž krížne opäť zasiahla iba pásku na sieti a od nej sa loptička vrátila na polovicu Bratislavčanky.
4:4
importantDruhý brejbal už ale Jana Čepelová využila a stav prvého setu vyrovnáva na 4:4! Cibulková zahrala od svojej základnej čiary iba do autu.
40-15
Čepelová prvý z trojice svojich brejkbalov nevyužila, pretože trafila iba aut.
40-0
Do tretice v tomto geme tu máme bod pre prijímajúcu tenistku. Cibulková chcela hrať volejom od siete na istotu, ale bol z toho iba aut.
30-0
Čepelová získala aj druhý fiftín, pretože jej return poslala Cibulková do siete.
15-0
V ôsmom geme začala úspešnejšie prijímajúca hráčka, pretože Cibulková krížnym úderom trafila iba sieť.
3:4
Jana Čepelová zvládla gem bez straty fiftínu a v úvodnom sete znížila na 3:4. Teraz však bude čeliť servisu svojej súperky.
40-0
Do tretice fiftín pre podávajúcu tenistku. K dispozícii má tri gembaly.
30-0
Aj druhý bod získava Košičanka, pretože jej súperka zahrala až za základnú čiaru.
15-0
V siedmom geme sa vedenia ujíma Čepelová, ktorá krížny bekhend umiestnila tesne na postrannú čiaru.
2:4
importantDominika Cibulková zvldála aj posledný potrebný krúčik a gem s vlastným servisom z rúk nepustila. Bratislavčanka vyhráva 4:2.
40-A
Výhoda pre podávajúcu Bratislavčanku, ktorá si pri sieti počkala na pomalú loptičku a nekompromisným volejom ju vrátila späť.
40-40
Cibulková odvrátila úvodný brejkbal svojej súperky perfektným úderom od siete. Umiestnila ho do odkrytého priestoru.
40-30
importantČepelová teraz diktovala tempo výmeny a donútila súperku zakončiť iba do siete. Brejkbal pre mladú Košičanku.
30-30
Čepelová zakončovala od základnej čiary forhendom, ale iba do siete. Skóre sa vyrovnáva.
30-15
Košičanka na príjme dokonca otáča stav gemu vo svoj prospech! Čepelová sa ujíma vedenia 30:15.
15-15
Skóre šiesteho gemu sa vyrovnáva, pretože Čepelová krátky úder k sieti dobehla a potom úspešne zakončila do odkrytej časti kurtu.
0-15
Cibulková sa vedenia ujíma aj pri svojom servise. Podávala na dvakrát, ale Čepelovej nevyšiel krátky úder a lopta skončila v sieti.
2:3
importantDominika Cibulková predviedla od svojej základnej čiary skvelý krížny úder a prvý brejkbal využila! Bratislavská tenistka sa ujala vedenia 3:2 a teraz bude podávať.
30-40
importantČepelová chcela zahrať na postrannú čiaru, ale bol z toho iba aut. Cibulková má k dispozícii prvý brejkbal zápasu.
30-30
Je vyrovnané, Čepelová sa totiž teraz do lopty oprela až príliš a poslala ju za základnú čiaru. Po 30 na oboch stranách.
30-15
Cibulková behala z jednej strany na druhú a čelila útokom svojej súperky, ale napokon krížne zahrala iba do autu.
15-15
Cibulková to skúšala krížnym bekhendom od základnej čiary, ale jej súperka zrýchlila a vybrala si presne postrannú čiaru. Je vyrovnané.
0-15
V piatom geme sa prvýkrát vedenia ujíma prijímajúca hráčka, Cibulková totiž výborne zvládla return.
2:2
Cibulková dobre zmenila smer zakončenia. Jej súperka loptičku stihla, ale v rýchlosti ju odvrátila iba do siete.
30-40
Dominika Cibulková si pripisuje dvojchybu. Čepelová je stále v hre o tento gem.
15-40
Čepelová to zrejme chcela vyskúšať krátkym úderom, ale loptičku nedostala za sieť a Cibulková má k dispozícii dva gembaly.
15-30
Košičanka sa dostala do štvrtého gemu, aut totiž teraz zahrala jej sokyňa.
0-30
Cibulková boduje aj druhýkrát v rade, jej oponentka urobila rovnakú chybu ako v predošlej výmene.
0-15
Čepelová returnovala krížne iba vedľa postrannej čiary. Bod smeruje na konto podávajúcej hráčky.
2:1
Jana Čepelová si povybehla k sieti, od ktorej predviedla dobrý dropšot. Cibuková sa mohla na túto loptičku iba prizerať, a tak prehráva 1:2.
40-0
Čepelová mierila na pravú stranu súperkinej polovice. Bratislavčanka sa do loptičky oprela, ale umiestnila ju iba do siete.
30-0
Teraz Košičanke výborne vyšiel krížny bekhend. Cibulková sa iba prizerala.
15-0
Cibulková returnovala až za základnú čiaru. Do vedenia sa tak opäť dostáva podávajúca hráčka.
1:1
Dominika Cibulková zvládla gem so svojím servisom bez straty jedinej loptičky a vyrovnáva na 1:1.
0-40
Čepelová sa pokúšala zahrať krížny bekhend, ale trafila iba sieť.
Bratislavská tenistka má šancu na zisk čistého gemu.
0-30
Cibulková získava aj druhý fifftín, pretože po krátkej výmene poslala jej súperka loptičku len za postrannú čiaru.
0-15
Cibulková sa postavila na servis a začala úspešne, pretože Čepelová returnovala až do autu.
1:0
Jana Čepelová zvldála prvý gem bez výraznejšieho zaváhania. Ukončika ho esom z podania a ujíma sa vedenia 1:0.
40-15
Čepelová zahrala od siete vynikajúci dropšot, na ktorý si jej oponentka ani nesiahla. Podávajúca hráčka je kúsok od ukončenia gemu.
30-15
Čepelovej loptičku teraz zastavila iba sieť. Bratislavskej hráčke sa podarilo znížiť na rozdiel fifftínu.
30-0
Košičanka boduje aj druhýkrát v rade a vedie už 30:0.
15-0
Ako prvá začala na podaní Jana Čepelová a bola úspešná, jej súperka poslala loptičku z hry iba do autu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:25.

Domov»Tenis»US Open»Cibulková zvládla slovenské derby na US Open, v prvom kole zdolala Čepelovú