Torsten Ankert (druhý zľava) z Wolfsburgu padá na ľad po súboji s hráčom Banskej Bystrice Marekom Bartánusom. (Autor: SITA)

Nemeckému tímu stačil na víťazstvo jediný zásah.

Liga majstrov 2017/2018 - A-skupina:

Banská Bystrica (SR) - Grizzlys Wolfsburg (Nem.) 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 34. Fauser (B. Krupp, Foucault)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Tscherring (Švaj.) - Šefčík, Výleta (obaja SR), 2063 divákov

Banská Bystrica: Lassila - B. Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, Košecký - Gábor, Bortňák, Lamper - M. Bartánus, Faille, Lunter - Brittain, Bubela, Hohmann - Belluš, Tamáši, Češík - Róth

Wolfsburg: F. Brückmann - Likens, Wurm, Ankert, B. Krupp, Dehner, Roach - Karachum, Voakes, Aubin - Furchner, Hohenleitner, Fauser - Foucault, Dixon, Weiss - Mulock, Riefers

Priebežná tabuľka
1.Tappara Tampere3300017:49 b
2.Grizzly Wolfsburg320016:106 b
3.Red Bull Salzburg310028:103 b
4.Banská Bystrica300033:100 b

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica ani v treťom zápase v Lige majstrov 2017/2018 nezískali prvé body.

Po dvoch minulotýždňových prehrách u súperov tentoraz nezvládli premiérový domáci duel v LM a nemeckému Wolfsburgu podľahli tesne 0:1.

Zverenci trénera Vladimíra Országha nestrelili gól už v druhom zápase za sebou. Predtým na ľade Salzburgu prehrali 0:5.

V nedeľu 3. septembra absolvujú hokejisti Banskej Bystrice ďalší zápas v LM. Od 14:00 privítajú rakúsky tím EC Red Bull Salzburg.

Pozrite si, ako Banská Bystrica doma bojovala proti Wolfsburgu: fotogaléria

2.9.2017

Priebeh zápasu Banská Bystrica - Wolfsburg:

Slovenský majster zažíval doma v Lige majstrov premiéru aj s veľkou snahou konečne v tejto súťaži po dvoch prehrách na ľade súperov zabodovať.

Vo Wolfsburgu prehral len tesne o gól a mohol sa aj poučiť, pretože mu nevyšiel hlavne úvod. Tentoraz nastúpil oveľa pozornejšie.

Poslúžiť mu mohla tiež rýchla presilovka už v prvej minúte, no vyťažil z nej len strely Dameho-Malku a Gélinasa od modrej.

V ďalšom priebehu sa Bystričania nechali často vylučovať a nemohli sa dostať do primeraného tempa.

Wolfsburgu nahrávali presilovky

Až tri oslabenia v krátkom rozpätí nahrali súperovi, ani Nemci si však s touto výhodou gólovo neporadili. V siedmej minúte namieril v presilovke Furchner vedľa a v 16. minúte spálil zblízka asi najväčšiu šancu Höhenleitner.

Domáci hokejisti Banskej Bystrice skúšali prestreliť brankára Brückmana najmä pokusmi od modrej a tiež s nahadzovanými strelami, pred bránkou sa však nenašiel nikto, kto by puk optimálne tečoval.

Najbližší program B. Bystrice v Lige majstrov:

3. september 2017 (nedeľa):

Banská Bystrica - EC Red Bull Salzburg (o 14:00)

V deviatej minúte vyslal nádejnú strelu v oslabení Mihálik, v 14. minúte preváhal Brittain najlepší okamih na ohrozenie bránky a v 18. minúte trochu zabudnutý Češík márne skúšal strelecké šťastie.

V druhej tretine spočiatku kombinácie viazli na oboch stranách, až v 29. minúte po odrazenom puku spálil šancu domáci Hohmann.

Vzápätí v protiútoku nastrelil Roach žŕdku a nádejných príležitostí začalo pred oboma bránkami pribúdať.

Banskej Bystrici nepomohla ani power play

V ďalších šanciach sa ocitli v 32. minúte v presilovke hosťujúci Karachun i Aubin a v 34. minúte po odrazenom puku z ostrého uhla Fauser otvoril skóre.

V tretej tretine sa pustil do samostatnej akcie v 46. minúte Belluš, zakončiť presnejšie nestihol a Nemci boli neustále bližšie k víťazstvu.

V 49. minúte v oslabení korčuľoval Weiss sám na brankára Lassilu, ale nedal a nádej na zvrat neustále žila, najmä keď mal Matej Češík v oslabení v päťdesiatej druhej minúte gól na svojej hokejke.

Banskobystričanom na vyrovnanie nepomohla na konci ani ďalšia presilovka i výrazný tlak a v samom závere 80-sekundová hra bez brankára šiestich na štyroch s obrovskými príležitosťami Mária Luntera a Dalibora Bortňáka.

Hlasy po zápase:

(zdroj: TASR)

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to vyrovnaný zápas a aj výsledok hovorí za všetko. Rozhodovali detaily a my sme urobili o niečo viac chýb. Mali sme šance, gól nepadol, no je pozitívne, že sme vyhrávali viac osobných súbojov ako v predchádzajúcich zápasoch. Aj v defenzíve sa objavilo viac zodpovednosti, zlepšili sa oslabovky, zlé je, že v presilovkách sa aj naďalej trápime. Chalani bojovali, makali, a to je dobre. Len tie góly nie a nie strieľať, pri šanciach sme dosť špekulovali. My v zostave hľadáme neustále optimálne zloženie, máme nové mužstvo a zosúladiť formácie nemožno zo dňa na deň."

Mário Lunter, útočník Banskej Bystrice: "Hralo sa mi po polroku dobre, aj šance som mal, len mrzí, že som ich nepremenil. V oslabovkách to bolo o super robote, v presilovkách horšie. Máme neustále na čom pracovať a dúfam, že nám aj góly začnú padať. Rozhodujú detaily, ja som na konci strelil žŕdku, mrzí to, všetko by sme si mali vynahradiť v nedeľu proti Salzburgu."

Miloš Bubela, útočník Banskej Bystrice: "Bol to vyrovnaný zápas, bez nášho gólu, takto sme nemohli vyhrať. Aj v presilovkách sme sa nepresadili, dosť sme v nich pohoreli. Mali sme veľa šancí, z ktorých sme mali skórovať. Tak ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať, v šanciach sa treba viac oprieť, viac sa tlačiť do bránky."

Online prenos: HC'05 iClinic Banská Bystrica - Grizzlys Wolfsburg (Liga majstrov 2017/2018, hokej)

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
01.09.2017 o 18:00
B. Bystrica
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
60' minúta
Wolfsburg
Góly a asistencie: 35. Fauser. Rozhodca: Baluška, Tscherring – Šefčík, Výleta.
Skončilo sa dnešné stretnutie medzi celkami HC 05 iClinic Banská Bystrica a Grizzlys Wolfsburg, a to výsledkom 0:1. Banská Bystrica si tak vo svojom treťom v zápase v CHL prepísala už tretiu prehru a naďalej tak ostáva bez zisku jediného bodu na chvoste skupiny A.

59:00
importantBanská Bystrica má k dispozícii presilovú hru, navyše to skúša hrou bez brankára. Šiesti barani proti štyrom hráčom nemeckého celku!
58:08
importantNeuspel ani Marek Bartánus, ktorý si nakorčuľoval pred bránku, z dobrej pozície totiž pálil nepochopiteľne len priamo do nemeckého gólmana.
58:06
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Jeff Likens – 2 min., hákovanie).
56:11
importantBanská Bystrica bola veľmi blízko vyrovnania, Felix Brückmann ale pravdepodobne definitívne potvrdil svoje postavenie muža zápasu. Najskôr zneškodnil bekhendový pokus Bortňáka, následne zastavil aj nebezpečný puk z dorážky.
55:33
Od mantinelu strieľal Alexander Karachun, nebolo to ale najpresvedčivejšie zakončenie, a tak si dokázal Lassila s pukom poradiť.
53:00
Podobné spálené gólové príležitosti ešte môžu Banskú Bystricu poriadne mrzieť. Do konca riadnej hracej doby totiž ostáva 7 minút a slovenský účastník stále prehráva.
52:48
Olivier Dame-Malka spálil dve obrovské šance, najskôr pálil z bezprostrednej blízkosti Brückmanna do jeho betóna, neskôr našiel z medzikružia jeho lapačku.
52:35
S vylúčeniami sa teraz ptrtrhlo vrece, veľmi dlho sa na ľade nestretli piati hrači na oboch stranách.
50:35
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest si odsedí za hráčsku lavicu Bubela.
48:24
48:24
importantBanská Bystrica teraz vrhla všetky sily do útoku a úplne zabudla na defenzívu, čo mohol využiť Alexander Weiß. Ten sa dostal do samostatného úniku, Lassila ale domácich výborne podržal.
46:46
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Mark Voakes – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
46:25
importantK oveľa lepšej strele sa ešte dostal pri modrej čiare Olivier Dame-Milka, ktorý vyslal poriadne tvrdý projektil. Ten ale presvišťal popri pravej šibenici nemeckej bránky až na zadné plexisklo.
45:17
importantPo dlhšom čase sa na útočný výpad vydal niekto z domácich, konkrétne to bol Lamper. Ten sa dostal aj k zakončeniu, avšak pozorný Felix Brückmann ostáva aj naďalej neprekonaný.
44:42
Až teraz z toho bol strelecký pokus nemeckého celku, táto rana ale presná nebola a puk tak zadunel len na zadnom mantineli.
44:06
Wolfsburg sa v ostatných minútach zameral skôr na pozorné bránenie a puk zbytočne poslal cez všetky čiary nedovoleným spôsobom. Zakázané uvoľnenie.
42:41
To bola mimoriadne nepresná strela domáceho korčuliara, ktorá skončila až v ochrannej sieti. Hra je tak vykázaná do stredného pásma.
42:19
Banská Bystrica sa bude musieť o podobné výpady pokúšať čo najčastejšie, v opačnom prípade sa totiž môže stať, že bude aj naďelej jediným tímom v skupine A, ktorý nemá na svojom konte ani bod.
41:30
Domáci sa pokúsili odpovedať rovnakou mincou a natlačili sa do zakončenia, toto ale minulo priestor torch žrdí a skončilo na zadnom mantineli.
40:49
Gerrit Fauser sa na malý moment uvoľnil v pravom kruhu, a tak to skúsil pohotovou strelou. Bolo to ale z veľkého uhla, preto nemal Lassila veľa práce.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla jeden gól, nanešťastie pre Banskú Bystricu sa tak stalo po strele Fausera. Ak sa domácim nepodarí na tento presný zásah počas poslednej časti riadnej hracej doby odpovedať, pripíšu si aj tretiu prehru v CHL.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:04
importantK výbornej strele sa ešte dostal Alexander Karachun, ktorý sa teraz poriadne zahnal svojou hokejkou a vystrelil k vzdialenejšej žrdi. Lassila sa postaral o to, že prehrávajú domáci stále len o jeden gól.
39:00
Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.
38:21
Grizzlys Wolfsburg sa ešte necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny pokúšal o založenie rýchlej útočnej akcie, nemecký celok ale zastavilo zbytočné zakázané uvoľnenie po nepresnej prihrávke.
35:55
importantSebastian Furchner odviedol v pravom kruhu kusisko práce, naviazal na seba troch hráčov a dal spoluhráčom možnosť zakončiť. Lassila Banskú Bystricu podržal a druhý rýchly gól nedostal.
34:16
34:16
goalTím Wolfsburg práve strelil gól! Gól je potvrdený. GERRIT FAUSER sa ešte po prvom zákroku Lassilu dostal k strele a poslal Wolfsburg do vedenia 1:0.
33:11
33:11
importantBubela je dnes skutočne aktívnym mužom, čo potvrdil aj v tejto situácii. Sám si totiž vypracoval priestor pred bránkou a zakončil, Felixa Brückmanna ale neprekonal.
32:17
Paradoxne, najväčšiu šancu na gól mal práve tím Grizzlys Wolfsburg. Lassila bol ale pozorný a svoj tím podržal. Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
30:17
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Björn Krupp – 2 min., sekanie).
27:58
importantBubela sa rozhodol ukončiť hluchú pasáž dobrou strelou po ľade k vzdialenejšej žrdi, Felix Brückmann si ale pripísal výborný zákrok. Nemecký gólman následne ešte zneškodnil aj dorážku.
27:29
Hra v ostatných minútach poriadne stratila na svojom tempe. Smerom dopredu sa chceli pobrať bankosbystrickí barani, dopustili sa ale zakázaného uvoľnenia.
26:41
Felix Brückmann sa teraz takticky pobral za vlastnú bránku, kde sa mu podarilo upokojiť puk a pomôcť tak svojim spoluhráčom v následnej kombinácii.
26:12
Hostia teraz boli príliš rýchli a vystavili sa postaveniu mimo hry, z ktorého už následne vykorčuľovať nedokázali.
24:44
Banská Bystrica nepredviedla počas spomínanej presilovej hry nič zaujímavé, a tak môžeme opäť pokračovať v hre s piatimi korčuliarmi na oboch stranách.
22:44
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Tyson Mulock – 2 min., podrazenie).
21:12
importantTeraz to už ale bolo o poznanie nebezpečnejšie. Sebastian Furchner vyslal dobrý puk, ktorý sa Lassilovi ešte stratil z dohľadu. Gólman si ho však rukou pritlačil o telo a hru prerušil.
20:51
Strela k tyči teraz smerovala do horných partií Lassilovho tela, pričom v takýchto momentoch je dnes gólman Banskej Bystrice mimoriadne pozorný. Puk tak opäť ukryl v lapačke.
20:13
Banská Bystrica ešte dohrávala svoju presilovú hru, počas 13 sekúnd ale jej hráči nič nevymysleli, a tak hrá Wolfsburg opäť s päticou korčuliarov.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodných 20 minút stretnutia gól neprinieslo, do šatní sa tak pôjde za stavu 0:0. Hostia v prvej tretine nevyužili ani jednu z troch presilových hier, Banská Bystrica svoju jedinú. V úvode prostrednej tretiny ale bude pokračovať druhou.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Sledovali sme zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice, už sa nič neudeje.
19:00
Do konca úvodnej tretiny ostáva jedna minúta.
18:11
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Alexander Roach – 2 min., hákovanie).
17:28
importantTak Lassila je zatiaľ jednoznačne mužom zápasu, minimálne zo strany Banskej Bystrice. Teraz sa totiž včas presunul k vzdialenejšej žrdi a zneškodnil puk, ktorý posielal Stephen Dixon.
15:49
Philip Riefers využil chvíľu nepozornosti v obrane domácich a dostal sa k dobrej strele. Puk smeroval priamo k žrdi, tam si na neho ale výborne počkal domáci brankár.
14:31
importantNebezpečná situácia prišla aj na opačnej strane klziska, kde to hostia skúšali od mantinela strelou pod brvno banskobystrickej bránky. Našťastie pre domácich bol ale Lassila na mieste a puk tak zachytil.
13:47
importantJosh Brittain mal teraz na hokejke ovárací gól stretnutia, v súboji s Brückmannom ale neuspel. Domáci hokejista dlho váhal, kam puk pošle a napokon si zvolil priestor medzi betónmi, na ktoré si dal gólman dostatočný pozor.
12:00
Bubela je už opäť na ľadovej ploche. hosťujúci celok z Nemecka nevyužil ani tretiu presilovú hru v zápase, čo ho ešte môže mrzieť.
11:02
Jednému z obrancov Wolfsburgu teraz na modrej čiare prepadol puk cez korčuľu a nemecký celok tak následne hral aj za cenu avizovaného postavenia mimo hry. Pískalo sa, hra sa presunie do stredného pásma.
09:53
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
08:53
importantNa ľade v Banskej Bystrici sa teraz odohrali krásne hokejové momenty! Domáci najskôr súperovi pohrozili počas vlastného oslabenia, následne ale podcenili prechod do obrany, z čoho ťažil Jeremy Dehner. Jeho nepresná strela sa ešte odrazila, k puku sa však dostal Gerrit Fauser, proti ktorému musel zasiahnuť Lassila svojou lapačkou.
08:13
Hosťom sa ale zatiaľ v kombinácii príliš nedarí, čo sa potvrdilo aj v tejto chvíli. Wolfsburg si nedokázal presne prihrať, a tak sme boli svedkami zakázaného uvoľnenia.
07:16
Tak Kubka v týchto minútach svojmu tímu vôbec nepomáha. Banskobystrický hráč sa vrátil na ľad len pred 20 sekundami, na lavicu hanby však smeruje opäť.
07:13
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Branislav Kubka – 2 min., nedovolené bránenie).
06:53
Ani hostia svoju prvú presilovú hru v zápase nevyužili, Kubka už korčuľuje späť na ľad. Po dvoch minútach hry tak pokračujeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
06:08
Až teraz sa Wolfsburg usadil pred banskobystrickou bránkou, kde roztočil aj presilovkový kolotoč, jeho hráči sa ale napriek tomu k streleckému zakončeniu nedostali.
05:27
Domáci sa počas svojho oslabenia dobre bránia, dokonca dokázali sami ohroziť súperovho gólmana. Ten ale spoluhráčov podržal a puk prikryl na ľadovej ploche.
04:53
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Branislav Kubka – 2 min., hákovanie).
03:26
Mark Voakes sa prezentoval peknou individuálnou akciou, keď puk zaviezol z obrannej tretiny až do pásma Banskej Bystrice. Tám následne medzi kruhmi aj sám strieľal, avšak jeho pokus smeroval len priamo na pripraveného Lassilu.
02:58
Wolfsburg medzičasom pokračuje s piatimi korčuliarmi na ľade, hostia svoju prvú hru v početnej nevýhode zvládli.
02:35
Domáci Barani sa do vážnejšej šance dostali až v závere svojej presilovej hry, keď si puk niekoľkokrát posunuli, následná strela z uhla ale Brückmanna medzi tromi žrďami prekvapiť nemohla.
00:40
Banská Bystrica si zahrá v úvode zápasu dvojminútovú presilovú hru, má tak jedinečnú šancu súpera rýchlo zaskočiť a ujať sa vedenia.
00:34
Vylúčenie v tíme Grizzlys Wolfsburg (Alexander Karachun – 2 min., sekanie).
00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalik, Košecký, Róth – Lamper, Bortňák, Gabor – Bartánus, Faille, Lunter – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Belluš

Grizzlys Wolfsburg: Brückmann (Kuhn) – Likens, Wurm, Ankert, Krupp, Dehner, Roach – Aubin, Voakes, Karachun – Furchner, Fauser, Hoehenleitner – Weiß, Dixon, Foucault – Riefers, Mulock

Rozhodca: Baluška, Tscherring – Šefčík, Výleta.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Banská Bystrica nezvládla ani tretí zápas Ligy majstrov, Wolfsburgu doma nedala gól