Smutná Magdaléna Rybáriková.
Smutná Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. sep 2017 o 00:15

Slovenská tenistka tým istým výsledkom podľahla Španielke aj vo Wimbledone.

NEW YORK. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá prehrala za 61 minút 1:6, 1:6 s jasne favorizovanou španielskou trojkou podujatia Garbine Muguruzovou-Blancovou v piatkovom stretnutí tretieho kola dvojhry žien na US Open 2017.

Na kurte Louis Armstrong Stadium sa teda nerevanšovala za úplne identický nezdar dvakrát 1:6 zo semifinále júlového Wimbledonu na tráve v Londýne, na ktorom Španielka napokon získala titul, pridala ho k svojmu celkovému triumfu na parížskom antukovom Roland Garros 2016.

Mala by sa dostať do Top 30

Dvadsaťosemročná Rybáriková, 32. vo svetovom rebríčku WTA, klesla v bilancii zo vzájomných duelov s 23-ročnou Muguruzovou-Blancovou na 2:4.

US Open - 3. kolo:

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) - Magdaléna Rybáriková (SR-31)

6:1, 6:1 za 61 minút (27, 34)

Venezuelská rodáčka bude v osemfinálovom štvrtom kole čeliť inej držiteľke dvoch primátov z Majors, 27-ročnej ľavorukej českej víťazke Wimbledonu 2011 a 2014 Petre Kvitovej (14.) nasadenej ako trinástej. Má proti nej skóre 1:2, hoci spočiatku viedla.

Rybáriková si odnesie prémiu 144 000 USD brutto a 130 bodov do singlového renkingu, v ktorom vzhľadom na svoju vlaňajšiu zdravím vynútenú absenciu na US Openzásadne atakuje osobný rekord v podobe 31. miesta z 19. augusta 2013.

V online nezáväznom prepočte je totiž na 25. pozícii. Do konca tohto podujatia sa vzhľadom na výdatné bodové porcie môže ešte veľa toho zmeniť, ale s veľkou pravdepodobnosťou nie natoľko, aby Rybáriková 11. septembra nedebutovala v najlepšej svetovej tridsiatke.

S Čepelovou je ešte vo štvorhre

Rybáriková hrala v hlavnej súťaži US Open deviaty raz. V rokoch 2008 a 2009 tiež bola v treťom kole dvojhry. Na US Open 2017 je ešte v boji vo štvorhre, s krajankou Janou Čepelovou sú v druhom kole.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková solídne umocnila svoje vyhliadky zahrať si minimálne na koncosezónnych tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji pre 9. - 19. tenistku v bodovaní Race plus jednu držiteľku voľnej karty.

Pozrite si momentky zo stretnutia medzi Rybárikovou a Muguruzovou-Blancovou: fotogaléria

2.9.2017

Slovenka sa nachádza na 20. pozícii k 28. augustu, ale v online hodnotení jej už patrí sedemnásty post.

Rybáriková má na konte 34 triumfov z ostatných 42 duelov. V rámci toho získala trofeje na turnajoch ITF v Gifu, Fukuoke, Surbitone a Ilkley.

V júli 2016 podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Po polročnej zdravotnej výluke sa vrátila vo februári, v marci figurovala na 453. pozícii.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Garbine Muguruzová-Blancová (US Open 2017, 3. kolo)

US Open - ženy 3. kolo 2017
01.09.2017 o 20:58
Rybáriková
0:2
(1:6, 1:6)
Muguruzaová
Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého sviatočného večera!
Koniec zápasu
1:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Garbiñe Muguruzaová!Hneď prvý mečbal tenistka zo Španielska využíva a tak aj druhý set vyhráva pomerom 6:1! Muguruzaová mala zápas vo svojej réžii a stratila len dva gemy. Po hodine hry tak vyradila našu tenistku na tohtoročnom US Open.
15-40
importantDva mečbaly pre Garbiñe Muguruzaovú!
15-30
Loptu získava Rybáriková.
0-30
Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a v dôležitej výmene vyhráva o dva fiftíny.
0-15
A začína úspešne a fiftín putuje na jej konto.
1:5
importantMuguruzaová sa prezentovala presným úderom na čiaru a tak druhý brejkbal využíva! Dostáva sa do vedenia 5:1 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
30-40
Prichádza úspešný bekhend našej tenistky a tak je prvá hrozba odvrátená.
15-40
importantNaša tenistka však opäť chybovala zbytočne a Muguruzaová získava dva brejkbaly!
15-30
Magda teraz výborne zapracovala na sieti a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Chyba našej tenistky a Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Muguruzaová začína presným bekhendom.
1:4
importantMuguruzaová po chybe našej tenistky využíva hneď prvý gembal a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:1 v druhom sete!
15-40
Loptička v aute z rakety našej tenistky a tak získava Muguruzaová dva gembaly.
15-30
Magdaléna nestihla zareagovať na bekhend svojej súperky a tak prehráva o jeden fiftín.
15-15
Muguruzaovej nevyšlo podanie a tak to je po 15 na obcoh stranách.
0-15
Chyba našej tenistky, fiftín tak získava jej dnešná súperka.
1:3
importantŠpanielka opäť výborne zapracovala na sieti a využíva tak hneď prvý brejkbal. Muguruzaová vyhráva v druhom sete 3:1!
0-40
importantMuguruzaová získava tri brejkbaly!
0-30
Presný úder z bekhendu od tenistky zo Španielska, Magda prehráva o dva fiftíny.
0-15
Magde nevyšiel úder na sieti a tak fiftín putuje na konto Muguruzaovej.
1:2
importantTen však po presnom údere na čiaru využíva a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia v druhom sete 2:1!
30-40
Muguruzaová má k dispozícii posledný gembal.
15-40
0-40
Muguruzaová získava šancu na čistú hru!
0-30
Magdaléna poslala z bekhendu loptičku do autu a tak jej súperka vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Muguruzaová dobre zapracovala na sieti a získava fiftín.
1:1
importantVýborný úder od Muguruzaovej a tak využíva brejkbal a berie si svoje podanie naspäť! Stav v druhom sete tak je vyrovnaný 1:1.
30-40
importantMuguruzaová pomohla páska a získava brejkbal!
30-30
Magda to však napravila esom a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Jastrabie oko potvrdilo aut našej tenistky, Muguruzaová vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Magdaléna posiela loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Muguruzaová teraz chybovala z forhendu a fiftín získava naša tenistka.
1:0
importantŠpanielka poslala loptičku do autu a tak Magdaléna využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 1:0! To môže byť pre našu tenistku povzbudivý moment do zvyšku zápasu.
A-40
importantMuguruzaová poslala loptičku do siete a Magdaléna tak získava brejkbal!
40-40
Pekný dlhý forhend po čiare od našej tenistky a sme na ďalšej zhode.
40-A
Výborné podanie Muguruzaovej, tenistka zo Španielska získava ďalší gembal.
40-40
Ďalšia zhoda! Muguruzaová podobne posiela loptičku do siete, sledujeme tak najvyrovnanejšou časť hry tohto zápasu.
40-A
Nevynútená chyba našej tenistky, Magda poslal loptičku do siete z dobrej pozície a tak Muguruzaová získava gembal.
40-40
Muguruzaová však dobre zapracovala na sieti a odvracia aj túto hrozbu. V tejto výmene tak pokračujeme ďalej.
A-40
importantPekný úder z forhendu od našej tenistky a tak tu je tretí brejkbal pre našu tenistku!
40-40
Teraz však Muguruzaová poslala loptičku len do siete a tak sa vraciame späť na zhodu!
40-A
Výhoda a gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
importantNapokon nevyužíva ani túto možnosť a loptičku poslala len do autu! Dostávame sa tak na zhodu 40:40.
40-30
Naša tenistka poslala loptičku len do siete a tak stráca prvý brejkbal.
40-15
importantMagdaléna po presnom bekhende získava dva brejkbaly!
30-15
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Muguruzaovej úder putoval len do siete.
15-15
Teraz však chybovala na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Muguruzaová zahajuje druhý set úspešne, loptičku poslala presne na čiaru.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Garbiñe Muguruzaová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:6
importantMagdaléna poslal loptičku len do siete a tak po necelej polhodine prehráva prvý set pomerom 1:6! Muguruzaová jasne ovládla toto dejstvo a stratila v ňom len jeden gem. Uvidíme, či sa v podobnom duchu bude niesť aj druhý set.
30-40
importantNuž a napokon si Muguruzaová presným úderom na čiaru vybojovala setbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách, Muguruzaová vytiahla úspešný forhend. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Magdaléna poslala loptičku presne na čiaru.
15-15
Po 15 na oboch stranách, podobne sa teraz prezentovala aj Muguruzaová.
0-15
Magdaléna však nezačína úspešne a jej bekhend končí v aute.
1:5
importantMuguruzaová na nič nečakala a po presnom údere sa dostáva do vedenia 5:1! To znamená, že Magdaléna Rybáriková ide podávať na udržanie sa v prvom sete.
15-40
Následne poslala Magdaléna loptičku do siete a tak má jej súperka k dispozícii dva gembaly.
15-30
Naša tenistka teraz chcela prehodiť svoju súperku, ale nepodarilo sa jej to a tak Muguruzaová získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Magdaléne tento úder nevyšiel a loptička skončila v aute.
15-0
Naša tenistka poslala úder z bekhendu presne na čiaru a získava fiftín.
1:4
importantHneď prvú možnosť napokon naša tenistka využíva a po presnom údere na čiaru získava prvý gem v prvom sete a znižuje tak na 1:4!
40-15
Muguruzaová poslala loptičku do autu a tak má naša tenistka k dispozícii dva gembaly.
30-15
Magdaléna sa prezentovala úspešným bekhendom po čiare a tak znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Muguruzaová poslala loptičku presne na čiaru.
15-0
Naša tenistka zahájia svoje podanie úspešne a získava fiftín.
0:4
importantMagdaléna poslala loptičku len do siete a tak Muguruzaová po potvrdení brejku ide do vedenia v prvom sete 4:0!
15-40
Čistá hra to už nebude, Muguruzaová napálila loptičku do siete.
0-40
Teraz sa našej tenistke vôbec nedarí a opäť poslala loptičku za vymedzenú čiaru. Muguruzaová má šancu na čistú hru.
0-30
Napokon našej tenistke nevyšiel ani forhend a loptička skončila v aute. Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Ani túto výmenu nezačala Magdaléna úspešne, jej bekhend zastavila sieť.
0:3
importantMagdaléna zahrala loptičku od siete len do autu a tak Muguruzaová využíva druhý brejkbal a dostáva sa do vedenia 3:0!
15-40
0-40
importantVýborná práca Muguruzaovej na sieti a tak má táto tenistka k dispozícii tri brejkbaly!
0-30
Druhá loptička v rade pre tenistku zo Španielska, Magdaléna poslala loptičku do siete.
0-15
Jastrabie oko teraz potvrdilo presný úder na čiaru od Muguruzaovej a tak táto tenistka získava fiftín.
0:2
importantLoptička z rakety našej tenistky opustila vymedzený priestor a tak Muguruzaová po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0!
30-40
Naša tenistka však znova len poslala loptičku do siete a tak Muguruzaová získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Magdaléna poslal loptičku za postrannú čiaru. Uvidíme, čo bude nasledovať teraz.
30-15
Teraz však naša tenistka úspešne zapracovala na sieti a znova tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Magdaléna poslala loptičku iba do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Španielka začala svoje podanie neúspešne, loptičku poslala z bekhendu mimo vymedzený priestor.
0:1
importantGarbiñe Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a tak druhú možnosť využíva! Berie tak hneď prvé podanie našej tenistke a dostáva sa do vedenia 1:0!
30-40
Magdaléna aj s prispením svojej súperky prvú hrozbu odvracia, Muguruzaová má však ešte jednu možnosť ako jej preraziť podanie.
15-40
importantŠpanielka teraz dobre zapracovala na sieti a tak sa dostáva k dvom brejkbalom!
15-30
Muguruzaová sa prezentovala úspešným bekhendom, znova tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, naša tenista umiestnila loptičku presne na čiaru.
0-15
Magdaléna musela ísť na úvod cez druhé podanie a napokon nestihla dobehnúť na sieť. Fiftín pre Muguruzaovú.
0:0
Ako prvá začne na servise naša tenistka, zápas by sa mal už čoskoro začať!
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Garbiñe Muguruzaová. Zápas má naplánovaný začiatok na 20:30!

Dnešným dňom pokračuje ženská časť turnaja US Open. Slovenská farby na tomto turnaji háji už iba Magdaléna Rybáriková, ktorá si dnes zahráva v 3.kole. Má však pred sebou veľmi náročnú prekážku a v tomto zápase bude v pozície favorita jej súperka.

Magdaléna Rybáriková :
Naša 28-ročná tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 32. mieste. Magdaléna má v tomto roku celkom úspešnú sezónu, čo potvrdila účasťou v Semifinále vo Wimbledone. Naposledy sa naša tenistka predstavila na turnaji v New Haven v USA, ale stroskotala vo finále kvalifikácie. Momentálne sa jej na US Open darí, uvidíme, či sa jej podarí postúpiť aj do ďalšieho kola.

Garbiñe Muguruzaová:
Mladá 23-ročná tenistka zo Španielska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 3. pozícii. Španielka mám momentálne vynikajúcu formu a zaznamenáva jedno víťazstvo za druhým, čo potvrdila aj prvenstvom na turnaji v Cincinnati. Na US Open jej tak je predpovedaný ďalší úspech.

Favorit:
Ako som už spomínal, tak Muguruzaová nastupuje do toho zápasu v pozícii jasného favorita zápasu, uvidíme, či sa Magdaléne podarí prekvapiť tenisový svet.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Tenis»US Open»Rybáriková nestačila na Muguruzovú ani na US Open, opäť získala iba dva gemy