Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Rybáriková nestačila na Muguruzovú ani na US Open, opäť získala iba dva gemy

Slovenská tenistka tým istým výsledkom podľahla Španielke aj vo Wimbledone.

Smutná Magdaléna Rybáriková.Smutná Magdaléna Rybáriková. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá prehrala za 61 minút 1:6, 1:6 s jasne favorizovanou španielskou trojkou podujatia Garbine Muguruzovou-Blancovou v piatkovom stretnutí tretieho kola dvojhry žien na US Open 2017.

Na kurte Louis Armstrong Stadium sa teda nerevanšovala za úplne identický nezdar dvakrát 1:6 zo semifinále júlového Wimbledonu na tráve v Londýne, na ktorom Španielka napokon získala titul, pridala ho k svojmu celkovému triumfu na parížskom antukovom Roland Garros 2016.

Mala by sa dostať do Top 30

Dvadsaťosemročná Rybáriková, 32. vo svetovom rebríčku WTA, klesla v bilancii zo vzájomných duelov s 23-ročnou Muguruzovou-Blancovou na 2:4.

Venezuelská rodáčka bude v osemfinálovom štvrtom kole čeliť inej držiteľke dvoch primátov z Majors, 27-ročnej ľavorukej českej víťazke Wimbledonu 2011 a 2014 Petre Kvitovej (14.) nasadenej ako trinástej. Má proti nej skóre 1:2, hoci spočiatku viedla.

Rybáriková si odnesie prémiu 144 000 USD brutto a 130 bodov do singlového renkingu, v ktorom vzhľadom na svoju vlaňajšiu zdravím vynútenú absenciu na US Openzásadne atakuje osobný rekord v podobe 31. miesta z 19. augusta 2013.

V online nezáväznom prepočte je totiž na 25. pozícii. Do konca tohto podujatia sa vzhľadom na výdatné bodové porcie môže ešte veľa toho zmeniť, ale s veľkou pravdepodobnosťou nie natoľko, aby Rybáriková 11. septembra nedebutovala v najlepšej svetovej tridsiatke.

S Čepelovou je ešte vo štvorhre

Rybáriková hrala v hlavnej súťaži US Open deviaty raz. V rokoch 2008 a 2009 tiež bola v treťom kole dvojhry. Na US Open 2017 je ešte v boji vo štvorhre, s krajankou Janou Čepelovou sú v druhom kole.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková solídne umocnila svoje vyhliadky zahrať si minimálne na koncosezónnych tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji pre 9. - 19. tenistku v bodovaní Race plus jednu držiteľku voľnej karty.

Slovenka sa nachádza na 20. pozícii k 28. augustu, ale v online hodnotení jej už patrí sedemnásty post.

Rybáriková má na konte 34 triumfov z ostatných 42 duelov. V rámci toho získala trofeje na turnajoch ITF v Gifu, Fukuoke, Surbitone a Ilkley.

V júli 2016 podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Po polročnej zdravotnej výluke sa vrátila vo februári, v marci figurovala na 453. pozícii.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Garbine Muguruzová-Blancová (US Open 2017, 3. kolo)

Prenos
Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého sviatočného večera!
Koniec zápasu
1:6GEM, SET, ZÁPAS Garbiñe Muguruzaová!Hneď prvý mečbal tenistka zo Španielska využíva a tak aj druhý set vyhráva pomerom 6:1! Muguruzaová mala zápas vo svojej réžii a stratila len dva gemy. Po hodine hry tak vyradila našu tenistku na tohtoročnom US Open.
15-40Dva mečbaly pre Garbiñe Muguruzaovú!
15-30Loptu získava Rybáriková.
0-30Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a v dôležitej výmene vyhráva o dva fiftíny.
0-15A začína úspešne a fiftín putuje na jej konto.
1:5Muguruzaová sa prezentovala presným úderom na čiaru a tak druhý brejkbal využíva! Dostáva sa do vedenia 5:1 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
30-40Prichádza úspešný bekhend našej tenistky a tak je prvá hrozba odvrátená.
15-40Naša tenistka však opäť chybovala zbytočne a Muguruzaová získava dva brejkbaly!
15-30Magda teraz výborne zapracovala na sieti a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30Chyba našej tenistky a Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.
0-15Muguruzaová začína presným bekhendom.
1:4Muguruzaová po chybe našej tenistky využíva hneď prvý gembal a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:1 v druhom sete!
15-40Loptička v aute z rakety našej tenistky a tak získava Muguruzaová dva gembaly.
15-30Magdaléna nestihla zareagovať na bekhend svojej súperky a tak prehráva o jeden fiftín.
15-15Muguruzaovej nevyšlo podanie a tak to je po 15 na obcoh stranách.
0-15Chyba našej tenistky, fiftín tak získava jej dnešná súperka.
1:3Španielka opäť výborne zapracovala na sieti a využíva tak hneď prvý brejkbal. Muguruzaová vyhráva v druhom sete 3:1!
0-40Muguruzaová získava tri brejkbaly!
0-30Presný úder z bekhendu od tenistky zo Španielska, Magda prehráva o dva fiftíny.
0-15Magde nevyšiel úder na sieti a tak fiftín putuje na konto Muguruzaovej.
1:2Ten však po presnom údere na čiaru využíva a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia v druhom sete 2:1!
30-40Muguruzaová má k dispozícii posledný gembal.
15-40Loptu získava Rybáriková.
0-40Muguruzaová získava šancu na čistú hru!
0-30Magdaléna poslala z bekhendu loptičku do autu a tak jej súperka vyhráva o dva fiftíny.
0-15Muguruzaová dobre zapracovala na sieti a získava fiftín.
1:1Výborný úder od Muguruzaovej a tak využíva brejkbal a berie si svoje podanie naspäť! Stav v druhom sete tak je vyrovnaný 1:1.
30-40Muguruzaová pomohla páska a získava brejkbal!
30-30Magda to však napravila esom a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30Jastrabie oko potvrdilo aut našej tenistky, Muguruzaová vyhráva o jeden fiftín.
15-15Magdaléna posiela loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0Muguruzaová teraz chybovala z forhendu a fiftín získava naša tenistka.
1:0Španielka poslala loptičku do autu a tak Magdaléna využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 1:0! To môže byť pre našu tenistku povzbudivý moment do zvyšku zápasu.
A-40Muguruzaová poslala loptičku do siete a Magdaléna tak získava brejkbal!
40-40Pekný dlhý forhend po čiare od našej tenistky a sme na ďalšej zhode.
40-AVýborné podanie Muguruzaovej, tenistka zo Španielska získava ďalší gembal.
40-40Ďalšia zhoda! Muguruzaová podobne posiela loptičku do siete, sledujeme tak najvyrovnanejšou časť hry tohto zápasu.
40-ANevynútená chyba našej tenistky, Magda poslal loptičku do siete z dobrej pozície a tak Muguruzaová získava gembal.
40-40Muguruzaová však dobre zapracovala na sieti a odvracia aj túto hrozbu. V tejto výmene tak pokračujeme ďalej.
A-40Pekný úder z forhendu od našej tenistky a tak tu je tretí brejkbal pre našu tenistku!
40-40Teraz však Muguruzaová poslala loptičku len do siete a tak sa vraciame späť na zhodu!
40-AVýhoda a gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40Napokon nevyužíva ani túto možnosť a loptičku poslala len do autu! Dostávame sa tak na zhodu 40:40.
40-30Naša tenistka poslala loptičku len do siete a tak stráca prvý brejkbal.
40-15Magdaléna po presnom bekhende získava dva brejkbaly!
30-15Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Muguruzaovej úder putoval len do siete.
15-15Teraz však chybovala na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15Muguruzaová zahajuje druhý set úspešne, loptičku poslala presne na čiaru.
0:0Koniec prestávky, podávať bude Garbiñe Muguruzaová.
0:0Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:6Magdaléna poslal loptičku len do siete a tak po necelej polhodine prehráva prvý set pomerom 1:6! Muguruzaová jasne ovládla toto dejstvo a stratila v ňom len jeden gem. Uvidíme, či sa v podobnom duchu bude niesť aj druhý set.
30-40Nuž a napokon si Muguruzaová presným úderom na čiaru vybojovala setbal!
30-30Po 30 na oboch stranách, Muguruzaová vytiahla úspešný forhend. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Magdaléna poslala loptičku presne na čiaru.
15-15Po 15 na oboch stranách, podobne sa teraz prezentovala aj Muguruzaová.
0-15Magdaléna však nezačína úspešne a jej bekhend končí v aute.
1:5Muguruzaová na nič nečakala a po presnom údere sa dostáva do vedenia 5:1! To znamená, že Magdaléna Rybáriková ide podávať na udržanie sa v prvom sete.
15-40Následne poslala Magdaléna loptičku do siete a tak má jej súperka k dispozícii dva gembaly.
15-30Naša tenistka teraz chcela prehodiť svoju súperku, ale nepodarilo sa jej to a tak Muguruzaová získava druhý fiftín v rade.
15-15Po 15 na oboch stranách, Magdaléne tento úder nevyšiel a loptička skončila v aute.
15-0Naša tenistka poslala úder z bekhendu presne na čiaru a získava fiftín.
1:4Hneď prvú možnosť napokon naša tenistka využíva a po presnom údere na čiaru získava prvý gem v prvom sete a znižuje tak na 1:4!
40-15Muguruzaová poslala loptičku do autu a tak má naša tenistka k dispozícii dva gembaly.
30-15Magdaléna sa prezentovala úspešným bekhendom po čiare a tak znova vedie o jeden fiftín.
15-15Po 15 na oboch stranách, Muguruzaová poslala loptičku presne na čiaru.
15-0Naša tenistka zahájia svoje podanie úspešne a získava fiftín.
0:4Magdaléna poslala loptičku len do siete a tak Muguruzaová po potvrdení brejku ide do vedenia v prvom sete 4:0!
15-40Čistá hra to už nebude, Muguruzaová napálila loptičku do siete.
0-40Teraz sa našej tenistke vôbec nedarí a opäť poslala loptičku za vymedzenú čiaru. Muguruzaová má šancu na čistú hru.
0-30Napokon našej tenistke nevyšiel ani forhend a loptička skončila v aute. Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.
0-15Ani túto výmenu nezačala Magdaléna úspešne, jej bekhend zastavila sieť.
0:3Magdaléna zahrala loptičku od siete len do autu a tak Muguruzaová využíva druhý brejkbal a dostáva sa do vedenia 3:0!
0-40Výborná práca Muguruzaovej na sieti a tak má táto tenistka k dispozícii tri brejkbaly!
0-30Druhá loptička v rade pre tenistku zo Španielska, Magdaléna poslala loptičku do siete.
0-15Jastrabie oko teraz potvrdilo presný úder na čiaru od Muguruzaovej a tak táto tenistka získava fiftín.
0:2Loptička z rakety našej tenistky opustila vymedzený priestor a tak Muguruzaová po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0!
30-40Naša tenistka však znova len poslala loptičku do siete a tak Muguruzaová získava gembal.
30-30Po 30 na oboch stranách, Magdaléna poslal loptičku za postrannú čiaru. Uvidíme, čo bude nasledovať teraz.
30-15Teraz však naša tenistka úspešne zapracovala na sieti a znova tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15Magdaléna poslala loptičku iba do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0Španielka začala svoje podanie neúspešne, loptičku poslala z bekhendu mimo vymedzený priestor.
0:1Garbiñe Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a tak druhú možnosť využíva! Berie tak hneď prvé podanie našej tenistke a dostáva sa do vedenia 1:0!
30-40Magdaléna aj s prispením svojej súperky prvú hrozbu odvracia, Muguruzaová má však ešte jednu možnosť ako jej preraziť podanie.
15-40Španielka teraz dobre zapracovala na sieti a tak sa dostáva k dvom brejkbalom!
15-30Muguruzaová sa prezentovala úspešným bekhendom, znova tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15Po 15 na oboch stranách, naša tenista umiestnila loptičku presne na čiaru.
0-15Magdaléna musela ísť na úvod cez druhé podanie a napokon nestihla dobehnúť na sieť. Fiftín pre Muguruzaovú.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise naša tenistka, zápas by sa mal už čoskoro začať!
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Garbiñe Muguruzaová. Zápas má naplánovaný začiatok na 20:30!

Dnešným dňom pokračuje ženská časť turnaja US Open. Slovenská farby na tomto turnaji háji už iba Magdaléna Rybáriková, ktorá si dnes zahráva v 3.kole. Má však pred sebou veľmi náročnú prekážku a v tomto zápase bude v pozície favorita jej súperka.

Magdaléna Rybáriková :
Naša 28-ročná tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 32. mieste. Magdaléna má v tomto roku celkom úspešnú sezónu, čo potvrdila účasťou v Semifinále vo Wimbledone. Naposledy sa naša tenistka predstavila na turnaji v New Haven v USA, ale stroskotala vo finále kvalifikácie. Momentálne sa jej na US Open darí, uvidíme, či sa jej podarí postúpiť aj do ďalšieho kola.

Garbiñe Muguruzaová:
Mladá 23-ročná tenistka zo Španielska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 3. pozícii. Španielka mám momentálne vynikajúcu formu a zaznamenáva jedno víťazstvo za druhým, čo potvrdila aj prvenstvom na turnaji v Cincinnati. Na US Open jej tak je predpovedaný ďalší úspech.

Favorit:
Ako som už spomínal, tak Muguruzaová nastupuje do toho zápasu v pozícii jasného favorita zápasu, uvidíme, či sa Magdaléne podarí prekvapiť tenisový svet.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.