Nadal prehral prvý set, no jedenástykrát po sebe postúpil do 3. kola

Rafa Nadal prehral prvý set, no víťazstvo mu neuniklo.
Rafa Nadal prehral prvý set, no víťazstvo mu neuniklo. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. sep 2017 o 07:25

Súboj Nadala s Danielom zavŕšili až po polnoci newyorského času.

NEW YORK. Po Švajčiarovi Rogerovi Federerovi aj španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do 3. kola dvojhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open 2017 v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II).

Turnajová jednotka Nadal zdolal Japonca Tara Daniela 4:6, 6:3, 6:2, 6:2, keď proti 121. hráčovi rebríčka ATP musel doháňať manko setu a brejku.

Španielsky ľavák tradične vystupňoval svoj výkon a v koncovke na kurte dominoval. V záverečných dvoch setoch súperovi, ktorému zjavne dochádzal dych, povolil len 4 gemy.

Pozrite si najlepšie zábery zo zápasu Nadala s Danielom (US Open 2017): fotogaléria

1.9.2017

Jedenástykrát po sebe

Postupujúci hráč nastrieľal 40 víťazných úderov, zdolaný tenista 26. Na nevynútené chyby to bolo 35:38 z pohľadu Španiela.

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Rafael Nadal (Šp.-1) - Taro Daniel (Jap.) 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 za 173 minút

Zatiaľ čo dvojnásobný šampión US Open 31-ročný Nadal prenikol do 3. kola v New Yorku jedenásty raz v sérii, 24-ročný Daniel ani na ôsmy pokus neprešiel na grandslame medzi 32 najlepších.

Súperom 15-násobného grandslamového šampióna Nadala v 3. kole bude Argentínčan Leonardo Mayer (59.).

"Vážim si každé víťazstvo. Keď nehráte najlepší tenis, súper to využije. Som rád, že som postúpil a môžem sa ešte zlepšiť. V prvom sete som mal šance, ale nevyužil som ich. Vedel som, že neskôr to príde aj prišlo. Som rád za ďalšiu šancu," uviedol Rafael Nadal v prvom interview ešte na kurte.

Dvadsiate víťazstvo v nočných zápasoch

Američania zrátali, že Nadal dosiahol jubilejné dvadsiate víťazstvo v tzv. night sessions, čiže nočných zápasoch na ústrednom newyorskom dvorci Arthura Ashea, ktorými sa spravidla končí zápasový program dňa.

"Verím, že ma ešte nejaké víťazstvo v tejto obrovskej aréne počká," vravel Nadal za potlesku divákov a potom odpálil podpísané loptičky do hľadiska.

Domov»Tenis»US Open»Nadal prehral prvý set, no jedenástykrát po sebe postúpil do 3. kola