Marek Hamšík medzi hráčmi Slovinska.
Marek Hamšík medzi hráčmi Slovinska. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)
Sportnet|2. sep 2017 o 01:47

Prečítajte si ohlasy svetových médií po výhre Slovenska nad Slovinskom.

ĽUBĽANA. Ohlasy slovinských a ďalších zahraničných médií na piatkový zápas F-skupiny kvalifikácie MS 2018 vo futbale Slovensko - Slovinsko (1:0):

wwww.delo.si: "Slováci boli tentoraz lepší. Slovinci napriek smelým plánom odchádzajú z Trnavy po nevýraznom výkone s prázdnymi rukami.

Súper využil individuálnu kvalitu, dominoval v strede poľa a vzhľadom na počet šancí mohlo byť jeho víťazstvo aj vyššie. Druhá priečka v skupine sa pre ekipu Srečka Katanca zdá byť vzdialená méta."

www.dnevnik.si: "Slovinsko môže začať hľadať nového reprezentačného trénera, Srečko Katanec vzal zodpovednosť za prehru na seba. Kapitán Boštjan Cesar otvorene kritizoval výkon mužstva a prístup niektorých spoluhráčov."

Pozrite si, ako Slovensko zdolalo Slovinsko: fotogaléria

2.9.2017

Ekipa24: "Slovinci s hrou ako na klavíri prehrali so Slovákmi. Srečko Katanec a jeho družina nesplnili misiu neprehrať na pôde Slovenska.

Po zásahu Nemca Slováci vyhrali 1:0 a vzdialili sa ostatným tímom v skupine. Vyzerá to tak, že Slovensko postúpi do baráže."

www.vecer.com: "Nemcov gól otriasol nádejami Slovinska na obsadenie druhého miesta v skupine. Strata na Slovákov sa zvýšila na štyri body."

www.zurnal24.si: "Slovinsko sa po prehre 0:1 so Slovenskom ocitlo v zložitej situácii. Šance na postup rapídne poklesli."

FIFA: "Zdalo sa, že boj o druhé miesto v F-skupine ponúkne dramatickú zápletku.

Zápas Slovensko - Slovinsko mal blízko k bezgólovej remíze, ale gól domáceho Adama Nemca v 81. minúte zabezpečil, že Slováci zostanú na druhej priečke v tabuľke."

UEFA: "Slovensko zostáva o dva body za Anglickom, ale na druhom mieste má štvorbodový náskok pred prenasledovateľmi vďaka vlastnému gólu Mihu Mevlju z piatkového zápasu proti Slovinsku. Obranca nedokázal odvrátiť loptu do bezpečia pod tlakom Adama Nemca po strele Mareka Hamšíka do brvna. Za Slovákmi nasleduje v tabuľke 11-bodová dvojica Slovinsko a Škótsko."

idnes.cz: "Slovensko gólom Adama Nemca vyhralo 1:0 nad Slovinskom a piatykrát za sebou získalo tri body. Brankár Jan Oblak bol dlho hrdinom slovinskej reprezentácie, keď zneškodnil niekoľko šancí Slovákov.

Ekipa24

V 81. minúte ale kapituloval, keď Hamšíkovu strelu do brvna dorazil Nemec. Slovensko urobilo dôležitý krok, po tesnej výhre je v F-skupine druhé o dva body za Anglickom."

lequipe.fr: "Angličania na Malte prepli po bezgólovom prvom polčase na vyššie obrátky a vyhli sa hanbe. Ich pondelňajší zápas so Slovenskom bude kľúčový v boji o prvé miesto v F-skupine.

Slováci si v dôležitom zápase poradili so Slovinskom 1:0 a odskočili rivalovi na rozdiel štyroch bodov."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovinsko môže začať hľadať nového trénera, píšu tamojšie médiá po prehre so Slovákmi