Slovan Bratislava stratil doma prvé body, prehral po nájazdoch

Sportnet|3. sep 2017 o 00:00

Nad sily slovenského tímu bola Jugra Chanty-Mansijsk.

KHL - nedeľa:

HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 41. Viedenský (Barker, Kašpar), 45. Meszároš (Smoleňák, Colby Genoway) - 11. Lekomcev (Varfolomejev, K. Majorov), 48. Iľjin (Valentenko)
Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Varfolomejev

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: T. Hrnka - Valentenko (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Vasiliev - Zacharenkov, Majtak (všetci Rus.), 7040 divákov

Slovan: Marek Mazanec - Barker, Meszároš, Després, Ebert, Švarný, Taimi, T. Voráček, Hedera - L. Kašpar, Viedenský, Buchtele - Smoleňák, Colby Genoway, Řepík - T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický - A. Šťastný, Sádecký, Ščerbato

Jugra: Proskuriakov - Pereťagin, Ugoľnikov, Lekomcev, Šulakov, Štajnoch, Valentenko, Meľakov - Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov - Skačkov, D. Makarov, Pestuško - Savinainen, Kurianov, Koroľov - Kupcov, Iľjin, Panov

Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (fotogaléria): fotogaléria

3.9.2017

BRATISLAVA. HC Slovan Bratislava v jubilejnej desiatej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) stratil prvé body v domácom prostredí.

Po triumfoch nad Dinamom Minsk (4:2) a Sibirom Novosibirsk (2:1) zverenci trénera Miloša Říhu v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi prehrali s Jugrou Chanty-Mansijsk 2:3 po samostatných nájazdoch.

Slovan v nedeľu prehrával po prvej tretine 0:1, v tretej však gólmi Marek Viedenského a kapitána Andrej Meszároša otočil na 2:1.

V 48. minúte Iľjin vyrovnal a rozhodnutie napokon padlo až v nájazdoch, ten víťazný premenil Pavel Varfolomejev. Za Slovan nepochodili postupne Lukáš Kašpar, Michal Řepík, Juraj Mikúš a Radek Smoleňák.

Bratislavský klub má na svojom konte sedem bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí deviate miesto. Najbližšie sa predstaví opäť doma.

V utorok 5. septembra o 19:30 privíta Avangard Omsk.

Maxim Pestuško (v strede) sa snaží dotlačiť puk za chrbát brankára Slovana Mareka Mazanca. (Autor: SITA)

Priebeh zápasu Slovan - Jugra Chanty-Mansijsk:

Začiatok duelu priniesol náznaky šancí na oboch stranách, ale brankári príliš veľa práce nemali. V 9. minúte pálil Hrnka, Proskuriakov bol pripravený.

O dve minúty neskôr sa už skóre menilo, keď Lekomcev z ostrého uhla našiel medzeru medzi Mazancom a jeho bránkou - 0:1.

V prvej tretine sa Slovanu zranil zámorský obranca Després, ktorý už do duelu nezasiahol.

Slovan stav otočil v úvode tretej tretiny

Najbližší zápas Slovana:

5. september (utorok)

19:30 HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk

V 23. a 24. minúte mal veľké šance Lukáš Kašpar, ale v prvom prípade trafil žŕdku a v druhom betóny gólmana Proskuriakova.

Na opačnej strane zachránil Marek Mazanec pri pokuse Pestuška.

Skóre sa nezmenilo ani pri tvrdej strele Kašpara v 36. minúte, vzápätí nepochodil ani fínsky obranca Slovana Taimi.

Slovan sa dočkal až v 41. minúte, keď odrazený puk poslal do súperovej bránky spomedzi kruhov Viedenský - 1:1. Kapitán Meszároš dostal domácich do vedenia v 45. minúte, jeho delovka spoza kruhov skončila za Proskuriakovom.

Nepremenili ani jeden nájazd

Radosť fanúšikov bratislavského klubu trvala iba tri minúty, keďže v 48. minúte si domáca obrana nedala pozor na Iľjina a ten vyrovnal.

V ďalšom priebehu tretej tretiny sa Tomáš Hrnka pobil s Pavelom Valentenkom, gól však už nepadol a duel dospel do predĺženia.

V ňom v oslabení nezakončil svoj únik obranca Ebert, preto rozhodnutie priniesli až nájazdy. V nich domácich neuspeli ani raz, hostia hneď dvakrát.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Začiatok nebol dobrý, ale postupne sme si vytvorili veľký tlak. Chýbal nám dôraz v koncovke. Dostali sme dva góly spoza brány, to ma mrzí. Dnes sme stratili dva body."

Igor Zacharkin, tréner Jugry: "Bol to pre nás ťažký zápas, ale napokon sme ho zvládli. Rozhodlo, že sme za stavu 2:1 nedostali ďalší gól."

Andrej Meszároš, obranca Slovana: "Brankár súpera podal výborný výkon, dva góly z toľkých striel je málo. Veľmi vybiehal, videl všetky puky. Mali sme obetovať jedného hráča, ktorý by mu clonil. Musíme na tom pracovať."

Marek Viedenský, útočník Slovana: "Dnes prehral lepší tím. Mali sme prevahu väčšinu zápasu, ale nedokázali sme skórovať. Chýbal nám tretí gól, ktorým by sme súpera zlomili."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
03.09.2017 o 17:00
Slovan
2:3
(0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Jugra Chanty-Mansijsk
Prehľad
Góly a asistencie: 41. Viedenský (Barker, Kašpar), 45. Meszároš (Smoleňák, Co. Genoway) – 11. Lekomcev (Varfolomejev, K. Majorov), 48. Iľjin (Valentenko), rozh. náj. Varfolomejev. Rozhodca: Beľajev, Vasiliev – Zacharenkov, Majtak. Diváci: 7.040.
Prenos
Jugra dnes zvíťazila v Bratislave po samostatných nájazdoch a do tabuľky si zapíše dva body, Slovan bod jeden. Videli sme festival zahodených šancí a tak to skončilo aj pri realizácii samostatných nájazdov, keď z tímu domácich nebol úspešný ani jeden aktér. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení: Iľja Proskuriakov a Marek Viedenský. O dva dni hostíme Avangard Omsk a ja všetkým želám z Bratislavy pekný večer a dobrú noc, lúči sa s vami Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Jugra Chanty-Mansijsk.
Rozhodujúci nájazd premenil PAVEL VARFOLOMEJEV.
Smoleňák to chcel vpravo na kľučku, Proskuriakov ho vychytal v rozkľaku cez betóny.
Kurianov puk poslal nad bránku Slovana.
Mikúš to skúsil na kľučku na ľavú stranu a puk poslal za bránku hostí.
Panov premiešal puk pred Mazancom a poslal ho pod brvno domácej bránky.
Řepík sa dostal s pukom z uhla, vystrelil, Proskuriakov chytá puk do lapačky.
Ankudinov strelou oprel puk o betóny Mazanca.
Kašpar zvolil kľučku, Proskuriakov ho vychytal.
Varfolomejev zvolil kľučku, puk skončil pod Mazancom, no v sieti.
Samostatné nájazdy začínajú.
Predĺženie ako sa patrí, vylúčenie a krásne šance na oboch stranách, víťaza nepoznáme, po krátkej úprave ľadu si diváci pozrú samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
63:55
importantPrečíslenie hostí dva na jeden, Pestuško mal puk na hokejke pred opustenou bránkou belasých, ja ani neviem, kde ten puk poslal, no spálil tutovku zápasu.
63:00
Slovan so štyrmi hráčmi a tak budeme pokračovať v hre do prvého prerušenia hry.
62:32
importantLekomcev puk poslal na ochranné sklo, do brejku sa dostal Ebert, zoči-voči Proskuriakovovi neuspel a puk skončil cez vyrážačku brankára mimo priestor hosťujúcej bránky.
61:54
Až teraz sa podarilo belasým poslať puk von z pásma a okamžite chlapci odišli striedať.
61:07
importantPuk po buly smeroval na modrú, tam sa doň oprel Štajnoch a príklepom prevetral lapačku Mazanca.
61:00
Barker inkasuje dve minúty za hákovanie, Jugra bude hrať presilovku.
60:19
importantSkačkov vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec puk vyrazil späť do hry, Skačkov bol faulovaný, Proskuriakov na striedačke a Jugra so štyrmi hráčmi drží Slovan v pásme.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme videli obrat vývoja zápasu v podaní domácich, Jugra sa len a len bránila, no vyrobila akciu a Iľjin lišiacki zakončil. Trochu sa nám na ľadovej ploche aj iskrilo a diváci videli pekný pästný súboj. O víťazovi ešte nie je rozhodnuté a tak si pozrieme po prvýkrát v tejto sezóne aj predĺženie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:10.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:28
Smoleňák poslal z ľavého kruhu puk do priestoru bránky Jugry, Proskuriakov opäť v pokľaku puk zlikvidoval vo svojom náručí.
58:52
Domáci v plnom počte a do konca tretej tretiny už veľa času nezostáva. Slovan pohodlne oslabenie ubránil, Mazanec bol bez práce.
58:24
Ďalší puk mimo obranného pásma belasých, čas plynie.
57:44
Jugra držala Slovan v pásme, bez strely na bránku, Smoleňák puk zachytil za kruhmi a poslal ho von z pásma.
56:52
Slovan pôjde do štvorky, za podrazenie dostal dve minúty Viedenský.
56:31
Slovan obstreľoval bránku hostí, jeden puk z pravej strany z hokejky Eberta Proskuriakov vyrazil, ostatné minuli jeho bránku.
55:40
importantAnkudinov po prechode modrou spoza kruhov pohotovo vystrelil, Mazanec v pokľaku aj tento puk likviduje, pôjdeme do predĺženia?
54:36
Viedenský strieľal z pravého kruhu, Proskuriakov v pokľaku cez svoju hruď poslal puk späť do hry.
53:57
Pästný súboj Valentenka a Hrnku postavil divákov zo sedadiel, obaja po päť minút za hrubosť, Valentenko ťahal za kratší koniec a tak putoval do šatne. Hráme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
53:34
Majorov pohotovo vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec dobre čítal hru a puk poslal na druhú stranu klziska.
52:29
Po prihrávke rukou arbitri hru prerušili a budeme vhadzovať po ľavej ruke Proskuriakova.
51:35
Ebert pálil z pravého kruhu bez úspechu, potom prešiel poza bránku a nakorčuľoval na ľavú stranu ku kruhu, ani odtiaľ sa mu nepodarilo spracovaný puk poslať do siete Jugry.
50:19
Skačkov rovnako z ľavého kruhu z ostrého uhla poslal puk do priestoru domácej bránky, Mazanec v pokľaku puk zneškodnil.
49:50
Majorov vystrelil po ľade z ľavého kruhu, puk preletel cez bránkovisko a skončil v rohu klziska.
48:31
importantSkrumáž pred bránkou hostí vyriešil Proskuriakov, predtým puk z hokejky Viedenského opečiatkoval konštrukciu hosťujúcej bránky.
47:48
47:48
goalJugra dal gól!
DANIIL IĽJIN spoza bránky s pukom na hokejke nakorčuľoval pred bránkovisko a po ľade pomedzi betóny Mazanca zakončil. Asistencia: Pavel Valentenko.
47:36
Pestuško zakončil z ľavého kruhu švihom, Mazanec vykryl priestor pri pravej žrdi a v pokľaku puk likviduje vo svojom výstroji.
46:45
Slovan sa previnil proti pravidlám na modrej a vyrobil ofsajd, v hre budeme pokračovať po reklamnej prestávke.
44:15
44:15
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan vyhral buly, puk smeroval za kruh, Smoleňák ho posunul na stred a strela v podaní ANDREJA MESZÁROŠA končí v sieti hostí. Asistencie: Radek Smoleňák a Colby Genoway.
43:14
44:11
Makarov si vykoledoval osobný trest v trvaní desiatich minút a už zohrieva trestnú lavicu.
43:14
importantSlovan nahodil puk na bránku hostí, v malej skrumáži sa najlepšie zorientoval Viedenský, no Proskuriakov sa stihol presunúť v bránkovisku a puk do svojej siete nepustil.
41:54
Mikúš dostal puk na pravý kruh spoza bránky, s jeho pukom si Proskuriakov poradil a poslal ho späť do hry.
40:47
40:47
Tak to tam padlo, Barker vystrelil od modrej, puk zblokovali hráči na medzikruží a MAREK VIEDENSKÝ puk poslal do siete hostí. Asistencie: Cam Barker a Lukáš Kašpar.
40:18
Domáci v plnom počte, Jugra so štyrmi hráčmi, príklep Barkera poslal Proskuriakov do rohu klziska cez svoju hokejku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:44.
V druhej tretine sme gól nevideli, domáci diktovali tempo hry a hostia sa len bránili spoliehajúc na svoje brejky. Proskuriakov v bránke Jugry však dnes čaruje a likviduje puk za pukom z hokejok domácich. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 19:7, pred treťou časťou je tak všetko otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:33
Majorov dve minúty za držanie Smoleňáka, Slovan bude hrať presilovku štyroch proti trom.
39:03
Kašpar poslal puk od bránkovej čiary pred bránkovisko, zakončil Buchtele, Proskuriakov puk poslal späť za svoju bránkovú čiaru.
38:18
Viedenský a Ankudinov po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom.
38:18
Buchtele poslal z ľavého kruhu puk do priestoru bránky, Proskuriakov puk zlikvidoval na svojej hrudi a máme tu malú šarvátku.
36:31
importantTaimi pálil od modrej z pravej strany, Proskuriakov aj teraz roztiahol betóny a puk usmernil do rohu klziska. Dnes akoby domácim nebolo súdené vsietiť.
35:11
36:13
Kurianov vystrelil spoza ľavého kruhu, Mazanec cez vyrážačku puk poslal späť do hry.
35:27
Řepík poslal po ľade puk spoza pravého kruhu na bránku hostí, Proskuriakov s týmto pukom nemal najmenšie problémy a poslal ho za bránkovú čiaru.
35:11
importantViedenský mal puk na hokejke medzi kruhmi, prenechal ho Kašparovi, Lukáš vystrelil vo výbornej pozícii, Proskuriakov vykorčuľoval z bránky a v pokľaku puk zlikvidoval.
34:31
Ankudinov nahodil puk na Mazanca, Marek ho cez svoju hruď rozohral na hokejky svojim spoluhráčov a k prerušeniu hry nedošlo.
32:54
Hrnka nakorčuľoval spoza bránky s pukom na pravý kruh a vystrelil, Proskuriakov puk zrazil dole na ľad a zlikvidoval aj dorážku Hrnku, po malej skrumáži hostia puk poslali von z pásma.
31:00
Buchtele pohotovo spoza kruhov pomedzi dvoch obrancov hostí, Proskuriakov pravým betónom puk poslal k mantinelu.
30:14
Proskuriakov sa naťahoval za pukom za oblúk svojej bránky a zostal ležať na ľade, už je v rukách lekára hosťujúceho tímu.
29:42
Jugra nezvládla prechod do pásma, vyrobila ofsajd, Slovan si vytvára tlak v pásme hostí, Proskuriakov na čele defenzívy zatiaľ odoláva.
28:45
28:45
importantGenoway poslal krásny puk z pravej strany na ľavý kruh, pohotovo vystrelil Řepík, Proskuriakov sa stihol presunúť a puk poslal späť do hry!
27:47
importantValentenko vystrelil príklepom od modrej, puk letiaci nad ľadom Mazanec zatočil do svojej lapačky.
27:04
Šerbatov a jeho strela od modrej z ľavej strany od mantinelu, aj tento puk skončil v rohu klziska na opačnej strane.
25:45
Smoleňákov puk z pravého kruhu končí na hrudi Proskuriakova, ktorý likviduje ďalšiu akciu belasých.
24:26
23:25
24:26
importantKašpar si puk potiahol z pravého kruhu medzi kruhy, vystrelil a vyprášil betóny Proskuriakova, ktorý naďalej drží čisté konto.
23:41
importantPuk po buly smeroval za kruh, pohotovo vystrelil Kašpar a opečiatkoval brvno hosťujúcej bránky!
23:32
Šerbatov pálil z medzikružia, aj on minul bránku Jugry a puk poslal na zadný mantinel.
23:15
Barker z ľavého kruhu a jeho puk konči v rohu klziska.
22:54
Skalický sa uvoľnil na ľavom kruhu a pekne vystrelil, Proskuriakov puk zrazil dole na ľad a okamžite ho schoval pod svoje rukavice.
22:23
Puk poskakuje na hokejkách raz hráčov Jugry v pásme belasých, potom zasa na hokejkách hráčov Slovana v pásme Jugry, brankári však boli bez práce.
20:43
Slovan vyrobil akciu a puk z pravej strany priletel pred bránkovisko, Genoway vložil do dráhy puku svoju hokejku, škoda, že ho usmernil len za bránku Jugry.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.
Prvá tretina duelu je za nami, Jugra začala ako sa patrí a diktovala tempo hry. Slovan až po inkasovanom góle prepol na vyšší rýchlostný stupeň, vyrovnania sme sa však nedočkali. Uvidíme, aký scenár nám pripraví druhá časť duelu. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 17:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:41
Barkerov príklep z ľavého kruhu a betón Proskuriakova, ktorý v pokľaku likviduje puk domácich.
19:29
Sádecký v individuálnej akcii potiahol puk od bránkoviska Mazanca až na ľavý kruh, potom prihral Barkerovi, Cam nakorčuľoval a vystrelil spred bránkoviska, puk mu ale nesadol a skončil v rohu klziska.
17:51
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku vcelku dobre, takmer celý čas v pásme súpera, bez efektného streleckého zakončenia.
17:45
Barker vystrelil od modrej, Proskuriakov puk vyrazil pred seba, hostia domácich k dorážke nepustili.
16:52
Hostia vyhodili puk von z pásma, zaznamenali sme dva strelecké pokusy v podaní Barkera, prvý zblokoval hráč hostí, druhý skončil pred bránkoviskom hostí.
15:51
Meszároš bol tvrdo atakovaný a ukazoval na svoje koleno, Skačkov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel a presilovku si zahrá Slovan.
15:18
Makarov priviezol z pravej strany puk pred bránkovisko, bol tiesnený, zakončiť nedokázal a poskakujúci puk Mazanec pohotovo schoval pod svoje rukavice.
15:05
Šerbatov pálil príklepom od modrej, Proskuriakov puk zastavil na svojej hrudi a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
14:09
Domáci v plnom počte, Jugra raz v úvode presilovky nahodila puk na Mazanca, inak bol Marek v bránke belasých bez práce, defenzíva Slovana hosťom ohroziť svojho brankára nedovolila.
13:45
Švarný vyhodil umne puk von z pásma, Slovan by už toto oslabenie mal prežiť bez ujmy.
13:01
Proskuriakov zastavil puk za svojou bránkou, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
12:23
Meszároš poslal pozdrav na opačnú stranu klziska a Slovan zbiera sekundy zo svojho oslabenia.
12:09
Faul kolenom a dve minúty inkasuje Šťastný, Jugra bude po reklamnej prestávke hrať presilovku.
11:57
Šerbatov mal puk na hokejke, rozhodol sa z medzikružia prihrávať na ľavý kruh Šťastnému, Andrej však gólmana hostí neprekonal. Šerbatov mal voliť strelu.
10:56
10:56
IVAN LEKOMCEV dostal spoza bránky puk na bránkovú čiaru, z ostrého uhla z pravej strany vystrelil a našiel pod brvnom priestor okolo Mazancovho ramena. Asistencie: Pavel Varfolomejev a Konstantin Majorov.
08:03
10:36
Řepík po prechode modrou pálil po ľade z pravého kruhu, Proskuriakov mal ideálny výhľad a puk poslal k mantinelu na pravú stranu.
08:46
Lekomcev poslal príklepom puk od modrej medzi tri žrde, Mazanec v pokľaku puk vyrazil pred seba, obrana domácich puk následne vyviezla von z pásma.
08:03
importantHrnka dostal puk na palicu za kruhmi a zakončil, Proskuriakov šiel do pokľaku a puk zlikvidoval medzi svojimi betónmi.
07:55
Voráček pálil spoza ľavého kruhu, Proskuriakov cez svoju hokejku poslal puk za svoju klietku.
06:51
importantPuk do jazdy dostal Makarov, pohotovo vystrelil na pravej strane pred bránkoviskom domácich, Mazanec podržal domáci klub a puk schoval vo svojej lapačke.
06:12
Viedenský z pravého kruhu nakorčuľoval ešte pred bránkovisko a vystrelil, Proskuriakov si s pukom poradil a poslal ho k mantinelu na ľavú stranu.
05:29
Z ľavej strany od modrej pálil Valentenko, Mazanec aj tento puk dobre videl a schoval ho vo svojej lapačke.
04:59
Od modrej od mantinelu z pravej strany vystrelil švihom Šulakov, Mazanec puk zlikvidoval vo svojej lapačke a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
03:22
04:08
Koroľov bol dobre postavený na pravej strane pred bránkoviskom, volil prihrávku na ľavý kruh, spoluhráča však nenašiel a belasí poslali puk von z pásma.
03:22
importantDomáci pokazili akciu pred bránkou hostí, Jugra sa dostala do prečíslenia tri na jeden, puk smeroval z pravej strany na ľavý kruh, príklepom vystrelil Štajnoch, Mazanec v rozkľaku puk vyrazil späť do hry.
02:39
Ankudinov vystrelil z otočky z pravého kruhu, puk zasiahol Mazanca do ľavého ramena a po odraze na ľad ho defenzíva belasých dostala pod svoju kontrolu.
02:11
Prvé prerušenie v hre po zakázanom uvoľnení hostí, hra sa sťahuje pred Proskuriakova.
00:49
Makarov prenikal po pravej strane okolo mantinelu s pukom na hokejke, Després ho pri kruhu pribil na mantinel a bolo po akcii Jugry.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tábory, vypočujeme si hymny oboch krajín a po predstavení sa kapitánov oboch tímov s rozhodcami duelu začíname.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, na ľadovej ploche pomaly končí rozcvička oboch tímov, domáci dnes klasicky v modrých dresoch, hostia v bielo-modrej kombinácii farieb.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Štepánek) – Barker, Meszároš (C), Després, Ebert, Švarný (A), Taimi, Hedera, Voráček – Kašpar (A), Viedenský, Buchtele – Smoleňák, Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – Šťastný, Sádecký, Šerbatov

Jugra Chanty-Mansijsk:

Proskuriakov (Fokin) – Pereťagin, Ugolnikov, Šulakov, Lekomcev (A), Štajnoch, Valentenko, Meľakov – Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov – Skačkov, D. Makarov, Pestuško – Savinainen, Kurianov (A), Koroľov – Kupcov, Iľjin, Panov (C)

Rozhodca:

Beľajev, Vasiliev – Zacharenkov, Majtak.
Hokejisti HC Slovan sa po prvom ťažkom tripe, ktorým odštartovali svoje účinkovanie v desiatom ročníku KHL a svojej šiestej sezóne v nadnárodnej hokejovej lige, predstavia po druhý krát domácemu publiku. V stredu večer zvíťazili nad Dinamom Minsk 4:2 vďaka obratu v tretej tretine, v piatok podvečer pokorili tesne Sibir Novosibirsk, v nedeľu podvečer budú hostiť Jugru Chanty-Mansijsk.

Jugra Chanty-Mansijsk, klub založený v roku 2006. Chanty-Mansijsk, mesto v Ťumenskej oblasti v autonómnom okruhu Jugra, preslávené celosvetovo predovšetkým organizovaním vrcholných lyžiarskych podujatí v behu na lyžiach a biatlone. Hokejový klub Jugra hneď po vzniku vyhral druhú hokejovú divíziu a o rok neskôr aj prvú hokejovú divíziu. V nasledujúcich dvoch ročníkoch vyhral klub Vyššiu hokejovú ligu, čo je druhá najvyššia hokejová súťaž v Rusku a rok na to klub zavítal medzi elitu v KHL. V jej piatich ročníkoch obsadil 11., 14., 17., 22., 25. a 23 a 25. miesto. Domáce zápasy hráva Jugra v Kultúrno-zábavnom komplexe s názvom Aréna-Jugra, ktorá má kapacitu 5.500 divákov.

Modro-zelený dres klubu obliekajú predovšetkým hráči Ruskej federácie, káder dopĺňa po jednom mužovi USA, Fínsko a Slovenská republikaMartin Štajnoch. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Igor Vladimírovič Zacharkin.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Jugra Chanty-Mansijsk a my vám z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.