Homola odštartuje z pole position, kvalifikáciu vyhral o štyri tisíciny

Slovák si v tejto sezóne medzinárodného seriálu TCR vybojoval už svoju tretiu pole position.

Kvalifikácia:

1.Matej HomolaSROpel Astra TCR1:43,093 min
2.James NashVeľká BritániaSeat León TCR+ 0,004 s
3.Norbert MicheliszMaďarskoHonda Civic Type-R TCR+ 0,135 s

BURIRAM. Slovenský automobilový jazdec Matej Homola sa stal víťazom sobotňajšej kvalifikácie v rámci 8. kola medzinárodného seriálu TCR v thajskom Burirame. Dvadsaťtriročný Bratislavčan jazdiaci za tím DG Sport Compétition triumfoval výsledným časom 1:43,093 minúty.

Bol len o štyri tisíciny sekundy rýchlejší než Brit James Nash.

3

kvalifikačné víťazstvo v tejto sezóne zaznamenal Matej Homola v medzinárodnom seriáli TCR.

Z tretieho miesta do prvých pretekov odštartuje Maďar Norbert Michelisz, ktorý za Homolom zaostal o 135 tisícin sekundy.

Pre pilota Opelu Astra TCR Homolu to bola tretia víťazná kvalifikácia v tejto sezóne, tešil sa aj v apríli v bahrajnskom Sachíre a v júni v rakúskom Spielbergu.

"Som šťastný, že sa mi podarilo vyhrať kvalifikáciu. Okruh vyhovuje ako mne, tak aj nášmu autu, pretože na rýchlych rovinkách vieme dokonale zúročiť silný motor. Som zvedavý, ako budeme schopní konkurovať v týchto teplotách na ploche celých pretekov. Chcem urobiť len to, čo sa odo mňa očakáva - vyhrať preteky," povedal Homola prostredníctvom tlačovej správy.

Nedeľňajšie prvé preteky odštartujú o 9:30 SELČ, druhá ostrá jazda je na programe o 11:05 nášho času.

Homolovi v desaťdielnom seriáli momentálne patrí deviata pozícia so 74 bodmi. Lídrom je Franúcz Jean-Karl Vernay, ktorý nazbieral 155 bodov.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Homola odštartuje z pole position, kvalifikáciu vyhral o štyri tisíciny