Šarapovová na US Open skončila, Kvitová nastúpi vo štvrťfinále proti Venus

Anastasija Sevastovová sa teší z víťazstva nad Mariou Šarapovovou.
Anastasija Sevastovová sa teší z víťazstva nad Mariou Šarapovovou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. sep 2017 o 23:24

Pozrite si prehľad nedeľňajších výsledkov dvojhry žien na grandslamovom turnaji US Open.

NEW YORK. Domáca Sloane Stephensová sa stala prvou štvrťfinalistkou dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open.

Premožiteľka Dominiky Cibulkovej z druhého kola zvíťazila v nedeľu za 101 minút 6:3, 3:6, 6:1 nad nemeckou tridsiatkou podujatia Juliou Görgesovou.

Osemfinále bolo konečnou stanicou pre Rusku Mariu Šarapovovú, ktorá nestačila na Lotyšsku Anastasiju Sevastovovú a prehrala v troch setoch.

Pozrite si, ako vyzeral zápas Šarapovovej so Sevastovovou: fotogaléria

4.9.2017

Kvitová: Tvrdo som makala

Česká tenistka Petra Kvitová a Američanka Venus Williamsová nastúpia proti sebe vo štvrťfinále ženskej dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open.

Kvitová si v osemfinále ako nasadená trinástka poradila so Španielkou Garbiue Muguruzovou Blancovou 7:6 (3), 6:3.

"Postup do štvrťfinále US Open pre mňa veľa znamená. Tvrdo som makala, aby som sa po operácii ruky vrátila a opäť si mohla zahrať na veľkých kurtoch. Ďakujem svojmu tímu."

"Ťažko to opísať slovami, pretože v uplynulých mesiacoch som prežila krušné chvíle a nevedela som, ako sa táto cesta skončí. Výhra na najväčšom kurte sveta je ako rozprávka," citoval slová Kvitovej server idnes.cz.

Ďalej ide aj Venus

Češka si vylepšila vzájomnú bilanciu s Muguruzovou na 3:1 a v New Yorku vyrovnala svoje maximum z roku 2015. Vo Flushing Meadows v tomto roku ešte nestratila ani set.

Muguruzová má napriek osemfinálovej prehre stále šancu, že po skončení US Open bude nová svetová jednotka.

Wimbledonská víťazka však musí čakať na to, ako ďaleko sa na turnaji dostanú súčasná líderka rebríčka WTA Češka Karolína Plíšková a Ukrajinka Jelina Svitolinová. Obe v pondelok absolvujú osemfinálové zápasy.

Venus Williamsová ako nasadená deviatka zdolala ďalšiu španielsku hráčku Carlu Suarezovú Navarrovú 6:3, 3:6, 6:1.