Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Trenčín nezvíťazil už v šiestom zápase, doma remizoval so Slovanom

Slovan v aktuálnom ligovom ročníku ešte neprehral.

Slovan remizoval v Trenčíne 2:2.Slovan remizoval v Trenčíne 2:2. (Zdroj: TASR)

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi Slovana Bratislava 2:2 v sobotňajšom stretnutí 7. kola slovenskej Fortuna ligy.

Domáci sa ujali vedenia v 27. min zásluhou Giorgiho Beridzeho. Belasí odpovedali o trinásť minút, keď hlavou skóroval Filip Hološko.

V úvode druhého polčasu v šestnástke fauloval Diamantis Chouchoumis prenikajúceho Martina Šuleka a kapitán Trenčína Peter Kleščík sa pri exekúcii pokutového kopu nepomýlil.

Zverenci Martina Ševelu sa napokon z triumfu netešili, keď v 80. min zariadil bod pre hostí svojím druhým zásahom v dueli Hološko.

Trenčín nezvíťazil už v šiestom zápase po sebe, Slovan v aktuálnom ligovom ročníku ešte neprehral.

V šesťgólovom zápase vyhrala Žilina

Futbalisti Žiliny zdolali vonku hráčov Podbrezovej 4:2. Prvý polčas skončil nerozhodne 1:1, keď na úvodný zásah Miroslava Káčera odpovedal z pokutového kopu Matúš Mikuš.

Po zmene strán sa hostia opäť dostali do vedenia zásluhou Nikolasa Špaleka, o osude duelu následne rozhodol dvoma gólmi Samuel Mráz.

Domáci dokázali iba skorigovať - presadil sa Andrej Rendla. Žilina uspela v druhom zápase po sebe, naopak Podbrezová prehrala tretíkrát v sérii.

Prečítajte si tiež: Vlani prehrala na dedine s jej béčkom. Prvá Nitra vyzve Trnavu Čítajte

Ružomberok dokázal otočiť zápas

Futbalisti Zemplínu Michalovce prehrali na pôde MFK Ružomberok 1:2.

V stretnutí tímov, ktoré boli v tabuľke pred víkendom bok po boku, išli prekvapivo do čela hostia.

Už v 6. min si nabehol na rohový kop Peter Kavka a hlavičkou umiestnil loptu presne k žrdi Macíkovej bránky. Ružomberok následne zvýšil svoju aktivitu, no Zemplínčania hrozili z protiútokov.

V 35. min mohol zvýšiť Žofčák, no Macík mu presne mierenú strelu vyrazil. Po prestávke bol Ružomberok výrazne aktívnejší a svoj tlak pretavil na gól, keď v 79. min skóroval po priamom kope Mareka Saparu obranca Ján Maslo.

Tri body pre Liptákov zariadil Erik Daniel, ktorý v 88. min trafil presne z voleja.

Fortuna liga - 7. kolo:

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 27. Beridze, 53. Kleščík (z pok. kopu) - 40. a 80. Hološko

ŽK: 39. Šulek (Trenčín), rozhodovali: Očenáš - Balko, Hancko, 2663 divákov

Trenčín: A. Chovan - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Paur, Van Haaren (72. Ubbink) - H. Gong (76. Kvocera), Janga (62. Mance), Beridze

Slovan: Greif - Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis - De Kamps (62. Savičevič), Rabiu (90. Droppa) - Čavrič (82. F. Oršula), Holman, Hološko - J. Mareš

FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 2:4 (1:1)

Góly: Góly: 15. M. Mikuš (z pok. kopu), 76. Válovčan - 66. a 75. S. Mráz, 4. Káčer, 52. Špalek

ŽK: 65. Baéz, 66. Kupčík - 15. Králik, 86. Káčer, rozhodovali: Marhefka - Bobko, Lieskovský, 1360 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko (33. Migaľa), Krivák, Kostelný, M. Turňa - Baéz (69. Kopičár), Kupčík - M. Mikuš (69. Bernadina), Válovčan, D. Leško - Rendla

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, Králik, Hancko - Káčer (90. Klec), I. Díaz, Škvarka (90.+ Hučko) - Špalek, S. Mráz, L. Jánošík (77. Polievka)

FC DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 49. Kalmár - 8. Wiezik, rozhodovali: Glova - Vorel, Bednár

Dunajská Streda: Macej - Koštrna, T. Huk, Šatka, M. Živkovič - M. Ljubičič - Pačinda (71. Čmelík), Kalmár, B. Ľupták, Vida (59. E. Davis) - T. Malec (77. Pambou)

Prešov: J. Talian - Streňo, Jacko, Udeh, Miliutin - T. Sedlák, J. Dzurík - R. Černák (90.+ Hovančík), P. Katona, Issa Adekunle (80. Špyrka) - Wiezik (67. Keresteš)

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce2:1 (0:1)

Góly: 88. E. Daniel, 79. J. Maslo - 6. Kavka

ŽK: 60. J. Maslo - 66. Božok, rozhodovali Smolák - T. Somoláni, Žákech, 1470 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak - Qose, M. Kochan - E. Daniel (90.+ Jonec), Kostadinov (73. Kunca), Gál-Andrezly - Gerec - D. Takáč (63. Sapara)

Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, I. Žofčák, Turik (70. Regáli), Šimčák - Sulley (85. Bragin)

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:1 (0:1)

Gól: 45. Karlík (z pok. kopu), ŽK 68. Richtárech - 56. Gešnábel, 63. Ľ. Urgela, 85. Cléber

rozhodovali Kráľovič - Benko, Ferenc, 682 divákov

Senica: Plach - Medvěděv, Ranko, Jarabica, Podhorin - Sarpei, Krč (64. Richtárech) - Duga (46. Obiechina), Vaščák, Šefčík - Romulo Silva (46. A. Kováč) .

Zlaté Moravce: Pavel Kováč - Horník (67. Szymonowicz), M. Nikolič, Dobrotka, Záhumenský - Karlík - Gešnábel (75. Ewerton Paixao da Silva), Mateus de Oliveira Silva, Bariš, Cléber (89. Renan de Oliveira) - Ľ. Urgela.