Barcelona v šlágri zdolala Juventus, za PSG dali góly Neymar aj Mbappé

Gianluigi Buffon blahoželá Lionelovi Messimu k výhre a dvom streleným gólom.
Gianluigi Buffon blahoželá Lionelovi Messimu k výhre a dvom streleným gólom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. sep 2017 o 00:00

Londýnska Chelsea deklasovala svojho súpera, darilo sa i Manchestru United či Bayernu Mníchov.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v utorňajšom šlágri prvého kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 na domácej pôde nad Juventusom Turín jednoznačne 3:0.

Z úspešného vstupu do novej sezóny sa tešili aj hráči Bayernu Mníchov, Manchestru United, Parížu Saint-Germain, či Chelsea Londýn.

Messi strelil dva góly

Barcelona sa svojmu súperovi revanšovala za vyradenie vo štvrťfinále uplynulej sezóny prestížnej súťaže, v ktorej to Juventus dotiahol až do neúspešného finále.

Prvú šancu v zápase D-skupiny na Camp Nou si vypracovali hostia, Mattia De Sciglio vypálil spoza šestnástky a Marc-Andre ter Stegen mal čo robiť, aby loptu vyškriabal. O ďalších šesť minút ho preveril aj Miralem Pjanič.

Pozrite si, ako prebiehal zápas medzi FC Barcelona a Juventusom Turín: fotogaléria

13.9.2017

V ďalších minútach už prebrali taktovku domáci, no súper ich držal ďaleko pred svojou šestnástkou. Tempo bolo pomalé a šancí málo. Zaujala strela Luisa Suareza po priamom kope a výborný zákrok Gianluigiho Buffona, i šanca Ousamu Dembélého.

V samom závere prvého polčasu sa domáci dočkali. Lionel Messi sa po narážačke so Suarezom dostal na hranicu šestnástky a strelou ľavačkou pomedzi nohy Mehdiho Benatiu k pravej žrdi otvoril skóre.

Bol to jeho 95. gól v Lige majstrov a 98. v európskych pohároch.

Argentínsky hráč mohol zvýšiť v 52. minúte, ale jeho strela skončila na pravej žrdi. O štyri minúty neskôr už pridal druhý Ivan Rakitič, ktorý sa presadil z dorážky - 2:0.

Domáci mali hru pod kontrolou aj v ďalšom priebehu a v 69. minúte po rýchlej kontre pridal Messi tretí gól svojho klubu. V 78. minúte dostal Suarez loptu štvrtýkrát za Buffona, no rozhodca gól neuznal pre ofsajd.

V ďalšom stretnutí skupiny vyhral Sporting Lisabon na pôde Olympiakosu Pireus 3:2.

PSG strelilo päť gólov

Brazílčan Neymar strelil svoj premiérový gól v Lige majstrov v drese Parížu Saint-Germain už v 19. minúte duelu B-skupiny s Celticom Glasgow, keď otvoril skóre po vyhratom šprintérskom súboji a presnom zakončení pod brvno.

O štvrťhodinu neskôr si nabehol na dlhý center, hlavou sklepol loptu do vápna a Kylian Mbappé ju poslal do siete.

Pre francúzskeho mladíka to bol taktiež prvý gól v Lige majstrov za PSG. Do polčasu ešte premenil jedenástku Edison Cavani a o víťazovi bolo rozhodnuté.

V druhom dejstve si navyše strelil vlastný gól domáci Mikael Lustig a na konečných 5:0 zaokrúhlil Cavani. Uspel aj Bayern, ktorý zdolal oslabený Anderlecht 3:0.

Darilo sa anglickým klubom

AS Rím si v domácom zápase C-skupine zmeral sily s vlaňajším semifinalistom Atleticom Madrid a duel, v ktorom dominovali hostia, sa nakoniec skončil bezgólovou remízou.

Paul Pogba striedal pre zranenie už v prvom polčase.
Paul Pogba striedal pre zranenie už v prvom polčase. (Autor: TASR/AP)

V druhom skupinovom zápase si londýnska Chelsea pochutila na nováčikovi Karabach Agdam, ktorého privítala medzi európskou elitou debaklom 6:0.

Manchester United sa po ročnej pauze predstavil v skupinovej fáze a otvoril ju triumfom na domácej pôde nad švajčiarskym FC Bazilej 3:0.

Trénerovi Jose Mourinhovi pokazilo víťazstvo v A-skupine zranenie stredopoliara Paula Pogbu, ktorý musel z ihriska už v 19. minúte. Na jeho miesto prišiel Marouane Fellaini a o štvrťhodinu neskôr otvoril hlavou skóre.

Druhý gól pridal v 53. minúte Romelu Lukaku a skóre uzavrel Marcus Rashford. V ďalšom stretnutí A-skupiny vyhrali futbalisti CSKA Moskva na štadióne Benfica Lisabon 2:1, keď otočili z 0:1.

Liga majstrov 2017/2018 (utorok 12. septembra):

A-skupina:

Benfica Lisabon - CSKA Moskva 1:2 (0:0)
Gól:
50. Seferovič - 63. Vitinho (z 11m), 71. Žamaletdinov

Manchester United - FC Bazilej 3:0 (1:0)

B-skupina:

Celtic Glasgow - Paríž St. Germain 0:5 (0:3)
Góly:
19. Neymar, 34. Mbappé, 40. a 85. Cavani (prvý z 11m), 83. Lustig (vl.)

Bayern Mníchov - Anderlecht Brusel 3:0 (1:0)

C-skupina:

Chelsea Londýn - Karabach Agdam 6:0 (2:0)
Góly:
5. Pedro, 30. Zappacosta, 55. Azpilicueta, 71. Bakayoko, 76. Batshuayi, 82. Medvedev (vl.)

45. a 69. Messi, 56. Rakitič

Olympiakos Pireus - Sporting Lisabon 2:3 (0:3)

4.Juventus Turín10010:30 b

Online prenos: FC Barcelona - Juventus Turín (Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina D 2017/2018
12.09.2017 o 20:45
Barcelona
3:0
(1:0, 2:0)
90+2 minúta
Juventus
Góly: 45. Messi, 56. Rakitić, 69. Messi. ŽK: 35. Semedo (BAR), 54. Messi (BAR) – 25. Bentancur (JUV), 61. Barzagli (JUV), 89. Caligara (JUV).
Máme za sebou ostro sledovaný duel medzi Barcelonou a Juventusom, ktorý sa skončil jasným výsledkom v prospech domáceho mužstva. Barcelona po dvoch góloch Messiho a jednom presnom zásahu Rakitića zdolala Juventus 3:0. To je od nás na dnes všetko. Prajem vám príjemný zvyšok večera.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:15.
90+2
90+1
Nastavujú sa dve minúty!
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Fabrizio Caligara (Juventus Turín).
87
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Gonzalo Higuaín, prichádza Fabrizio Caligara.
86
Juventus sa už niekoľko minút nedostal k lopte a len sa prizerá, ako Barcelona kombinuje na jeho obrannej polovici.
84
Barcelona drží loptu na súperovej polovici a nepúšťa ho k záverečnému tlaku a pokusom o prípadné zníženie.
83
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza André Gomes.
82
82
importantVzápätí obrovská šanca Juventusu, keď po rohovom kope zblokoval hlavičku jedného z hosťujúcich hráčov na čiare stojaci Gerar Piqué, ktorý teraz výrazne pomohol svojmu brankárovi.
81
81
importantTer Stegen musel predviesť ťažký zákrok, keď sa k strele z väčšej vzdialenosti odhodlal Dybala, no brankár domácich bol pozorný.
79
importantBarcelona strelila gól, ktorý však neplatí :D Sergimu Robertovi bol odpískaný tesný ofsajd, hvizd rozhodcu však nikto nepočul. V hre sa pokračovalo a lopta sa dostala na Suáreza, ktorý ju poľahky zasunul za Buffona, vzápätí však prišla korekcia rozhodcu.
77
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Paulinho.
76
Dybala priťukol loptu Bernardeschimu, ktorý skúsil vystreliť z voleja. Jeho strela však neznamenala pre ter Stegena žiadne väčšie nebezpečenstvo.
75
Umtiti sa snažil vysunúť Suáreza, no jeho prihrávka nebol príliš dôrazná.
73
O osude tohto stretnutia je už zrejme rozhodnuté. Tri body zostanú doma, Barcelona tak môže toto stretnutie v kľude dohrať.
70
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Sergi Roberto.
69
69
goalBarcelona dala gól! On je naozaj nezastaviteľný! LIONEL MESSI strieľa svoj druhý gól v tomto stretnutí. Všetko sa to zrodilo tak, že Messi si prabral loptu v strede ihriska, povodil si dvoch protihráčov a strelou k ľavej žrdi nedal Buffonovi šancu.
68
Tempo zápasu v posledných minútach mierne opadlo.
66
importantSuárez sa dostal do veľkej šance, keď zabehol za obranu a špičkou svojej kopačky tečoval strieľanú prihrávku Jordiho Albu. Lopta však nesmerovala medzi tri žrde brány hostí.
64
Na druhej strane pohrozil Juventus, keď sa k lopte dostal nový muž na ihrisku, Bernardeschi, ktorý z hranice šestnástky vystrelil, no domácu bránu netrafil.
63
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Rodrigo Bentancur, prichádza Federico Bernardeschi.
63
Rohový kop nebezpečenstvo pre bránu skúseného talianskeho veterána neznamenal.
62
Messi zahrával priamy kop z dobrej pozície. Buffon si však jeho strelu dokázal postrážiť, no vyrazil ju len na rohový kop.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Andrea Barzagli (Juventus Turín).
59
Juventus sa snažil zaútočiť. Dybala vystrelil z veľkej diaľky, ale jeho strela sa k brankárovi ter Stegenovi nedostala.
56
56
goalBarcelona dala gól! A je to 2:0! Barcelona sa odpútava na rozdiel dvoch gólov, keď Messi potiahol loptu po pravom krídle, odkiaľ smeroval prihrávku pred bránu. Tam ju jeden z vracajúcich sa hráčov zachytil, no poslal ju len na kopačku IVANA RAKITIĆA, ktorý už nemal problém skórovať.
54
yellowCardŽltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).
53
Juventus sa ubránil postupnému útoku Barcelony a bude môcť založiť svoju útočnú akciu.
52
52
importantTakmer to bolo 2:0! Lionel Messi mal na kopačke svoj druhý gól v tomto stretnutí, keď dostal dobrú prihrávku presne na os brány a svojou strelou trafil žrď! Lopta sa potom odrazila do chrbta Buffonovi, ktorý mal šťastie, že si ju nezrazil do vlastnej brány.
50
Hra sa momentálne odvíja v strede poľa, kde Juventus drží loptu, no do útoku sa zatiaľ veľmi nehrnie.
48
Rýchla útočná kontra Juventusu, ktorú potiahol Alex Sandro. Ten loptu prihral do krídla na Costu a krídleník hostí poslal do šestnástky prízemný center, ktorý odvrátil Piqué, no len na kopačku Dybalu. Kanonier hostí však vysoko prestrelil.
47
Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá v takých zostavách, v akých išli do kabín. Výkop mal Juventus, no pri lopte sú už hráči Barcelony.
46
Začal sa druhý polčas.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
45
goalBarcelona dala gól! Z ničoho-nič tu máme otvárací gól tohto duelu. Geniálny LIONEL MESSI si loptu narazil so Suárezom a vystrelil pomedzi nohy Benatiu. Lopta zapadla presne k ľavej žrdi hosťujúcej brány, v ktorej nemal Buffon žiadnu šancu.
44
V pokutovom území bol pískaný útoćný faul na Umtitiho.
43
Na druhej strane sa po priťuknutí Higuaína k strele dostával Matuidi, no jeho pokus znamená len rohový kop pre Juventus.
42
Zatiaľ nesledujeme žiadne oku lahodiace stretnutie. Zápas sa nesie v duchu vysokého držania lopty Barcelony, ktorá sa však do nebezpečných pozícií dostáva len zriedka.
41
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Mattia De Sciglio, prichádza Stefano Sturaro.
39
Na ihrisku sledujeme obrovskú hernú prevahu Barcelony, ktorá sa snaží do konca polčasu ešte streliť otvárací gól.
38
38
importantObrovská šanca Barcelony, do ktorej sa dostal Dembelé! De Sciglio veľmi zle prihrával krížom cez vlastnú šestnástku, loptu zachytil Dembelé, no jeho strelu vyrazil ter Stegen na rohový kop.
37
Barcelona drží loptu na polovici súpera a oblieha pokutové územie, no do nebezpečných pozícií sa nedostáva.
35
yellowCardŽltú kartu dostáva Nélson Semedo (FC Barcelona).
34
De Sciglio chvíľu ležal na trávniku, no obranca hostí je už v poriadku a pokračuje v hre.
33
Veľmi nepresná prihrávka z kopačky Bentancura, ktorý tak pripravil svoje mužstvo o loptu.
31
Barcelona už dlhšie nepúšťa Juventus k lopte. Dembelé pekne obišiel Alexa Sandra, no do zakončenia sa natlačiť nedokázal.
29
Messi bol nepríjemne faulovaný Bentancurom, ktorý už má žltú kartu a tak sa na ihrisku spustila veľká diskusia s rozhodcom. Ten to však vyriešil s chladnou hlavou a hráčovi Juventusu len dohovoril.
28
Juventus mohol využiť chybu v rozohrávke Barcelony. Do rýchleho protiútoku sa dostali Dybala a Higuaín, druhý menovaný napokon zakončoval, no jeho zblokovaný pokus nenarobil ter Stegenovi žiadne problémy.
27
Momentálne sledujeme rozháranú pasáž stretnutia. Dembelé si zakryl loptu v strede ihriska a vypýtal si nedovolený zákrok.
25
yellowCardŽltú kartu dostáva Rodrigo Bentancur (Juventus Turín).
25
Rohový kop Juventus rozohral nakrátko, ale Dybalovi napokon center vôbec nevyšiel.
24
Bentancur si spracoval ťažkú prihrávku v šestnástke domácich a ihneď sa z voleja snažil vystreliť, no jeho strelu dokázal zblokovať Jordi Alba na rohový kop.
23
Pri lopte je už Juventus, ktorý kombinuje na vlastnej polovici a čaká na vhodnú príležitosť zaútočiť.
21
Rohový kop nebezpečenstvo pre bránu hostí neznamenal. Pri lopte je však opäť Barcelona.
20
importantFantastický Buffon. Messimu nevyšiel priamy kop, no lopta sa odrazila na kopačku Suáreza, ktorý vystrelil, ale Buffon predviedol výborný zákrok a loptu vyrazil na rohový kop.
19
Iniesta sa perfektne uvoľnil pri šestnástke Juventusu a vypýtal si faul. Barcelona bude zahrávať priamy kop z veľmi dobrej pozície.
18
Semedo na pravom krídle zakombinoval s Dembelém, lopta sa však napokon dostala iba opäť dozadu na stopérov Barcelony.
17
Na druhej strane sa v bežeckom súboji snažil presadiť Higuaín, ale Umtiti bol omnoho rýchlejší.
16
Dembelé ukázal svoju rýchlosť, keď v behu za dlhou prihrávkou predbehol stopérov hostí, no na túto situáciu výborne zareagoval Buffon, ktorý proti lopte vybehol a dokázal ju poslať do bezpečia.
15
Lopta sa dostala až k brankárovi ter Stegenovi, ktorý ju dlhým nákopom poslal do stredu ihriska, kde nasledovalo množstvo osobných súbojov.
14
Postupným útokom sa domáci dostali až k pokutovému územiu, kde sa snažil vystreliť Iniesta, no jeho strela bola zblokovaná. Lopta sa tak opäť dostáva na k obrancom Barcelony.
13
Barcelona sa momentálne prezentuje pre ňu tradičným štýlom hry, keď drží loptu na vlastnej polovici a zakladá postupný útok.
12
12
importantPjanić teraz vyskúšal pozornosť ter Stegena, ktorý dobrú strelu dokázal najprv vyraziť a napokon aj skrotiť vo svojom náručí.
11
Máme za sebou jedenásť minút tohto stretnutia. Zatiaľ nesledujeme žiadny otvorený futbal, oba tímy vyčkávajú na chybu súpera.
9
Priamy kop nebezpečenstvo neznamenal, naopak na druhej strane sa do rýchleho protiútoku dostal Dybala, no kanonier hostí nemal dostatočnú rýchlosť a tak vystrelil z väčšej diaľky. Ter Stegen s jeho strelou nemal žiadny problém.
8
Napokon to na seba zobral Semedo a spravil to výborne. Rýchlym prienikom vybojoval priamy kop z dobrej pozície.
7
Barcelona má momentálne problémy loptu vyviesť dopredu, domáci futbalisti sa núkajú a prihrávajú si na vlastnej polovici.
6
6
De Sciglio sa s tým nepáral a skúsil vystreliť z veľkej diaľky. Jeho strela nebola vôbec zlá a ter Stegen musel loptu vyraziť mimo brány, no rohový kop z toho nebude, pretože rozhodcovia sa domnievajú, že brankár Barcelony sa lopty nedotkol.
5
Dembelé s ďalším útočným výpadom, no tentokrát ho zastavil vynykajúco brániaci Pjanić.
4
Buffon si však tento rohový kop postrážil a dokázal loptu vyboxovať.
3
Dembelé v prvom útočnom výpade, keď loptu potiahol po pravom krídle a snažil sa odcentrovať do šestnástky, nasledovať bude rohový kop pre Barcelonu.
2
Začal sa ostro sledovaný duel medzi Barcelonou a Juventusom Turín. Výkop mali hostia, ktorí držia loptu na svojich kopačkách.
1

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – A. Gomes, Mascherano, Roberto, Denis Suárez, Deulofeu, Paulinho.

Juventus Turín: Buffon (C) – De Sciglio, Barzagli, Benatia, Sandro – Pjanić, Matuidi – Bentancur, Dybala, Costa – Higuaín.
Náhradníci: Szczęsny – Asamoah, Sturaro, Bernardeschi, Rugani..
Dnes sa jedná o reprízu minuloročného štvrťfinále, v ktorom boli úspešnejší futbalisti z Turína, ktorí v dvojzápase zvíťazili v pomere 3:0. Zápas má výkop o 20:45 a ako hlavný rozhodca ho bude viesť Damir Skomina.
FC Barcelona
Pre Kataláncov to bude nesmierne ťažký štart do tejto sezóny Ligy majstrov, pretože do nej vstupujú bez hviezdneho Neymara, ktorý sa pred pár týždňami stal najdrahším hráčom planéty, keď prestúpil do PSG.

Juventus Turín
Mužstvo na čele s mladou hviezdou, Paulom Dybalom bude chcieť hneď v prvom kole skupinovej fázy Ligy majstrov prekvapiť Barcelonu. Juventus má za sebou veľmi úspešný vstup do ligovej sezóny, keď dokázal vyhrať úvodné tri duely. Postupne porazil Cagliari, Janov a Chievo Verona.
Pekný večer prajem všetkým fanúšikom futbalu!
Dnes večer štartuje tento ročník ligy majstrov. Hneď v prvom zápase tu máme pikantný súboj medzi tímami FC Barcelona a Juventus Turín. Stretnutím vás bude sprevádzať Patrik Porubský. Prajem príjemný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Barcelona v šlágri zdolala Juventus, za PSG dali góly Neymar aj Mbappé