Gombos získal pre Slovensko prvý bod, po stretnutí ho chválil aj súper

Radosť Norberta Gombosa. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|15. sep 2017 o 00:00

Slovenská jednotka zdolala poľskú dvojku.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským textom

BRATISLAVA. Hoci je medzi jednotkou domáceho tímu Norbertom Gombosom (85. v ATP) a dvojkou v zostave súpera Hubertom Hurkaczom (411.) vo svetovom rebríčku rozdiel 326 miest, v piatkovom úvodnom daviscupovom zápase Slovensko - Poľsko o záchranu v I. skupine euro-africkej zóny to bol chvíľami vyrovnaný súboj.

Slovenský tenista na antuke v Aegon aréne pod otvorenou strechou nakoniec splnil úlohu favorita a zvíťazil 6:2, 6:2, 3:6, 6:4.

Davis Cup: SR - Poľsko 1:0

Norbert Gombos - Hubert Hurkacz

6:2, 6:2, 3:6, 6:4

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa hrajú v „druhej lige“ Davis Cupu nepretržite od roku 2007.

Spoľahlivá jednotka

Gombos bol prvý raz jednotkou slovenského tímu. Vedel, že v otváracom stretnutí sa od neho bezpodmienečne čaká bod. Ukázal silné nervy, využil väčšie skúsenosti.

Zdalo sa, že v úvode bol trochu nervózny, ale rýchlo sa upokojil a koncentroval sa na hru. V prvom aj v druhom sete zakaždým dva razy prelomil podanie súpera a vyzeralo to na hladký priebeh zápasu, no potom sa poľský mladík zlepšil a kládol väčší odpor.

„Bol to ťažký zápas,“ priznal po zápase rodák z Galanty. „Vedel som, že Hurkacz je nebezpečným hráčom, má delové podanie. V prvých dvoch setoch som hral dobre, agresívne. Po dhšej prestávke pred tretím setom, keď Hubert odišiel na toaletu, som však trochu vychladol, vypadol som z tempa," priznal.

Pozrite si momentky zo stretnutia medzi Gombosom a Hurkaczom: fotogaléria

15.9.2017

"Vo štvrtom sete som opäť pridal na agresivite mojej hry. Dával som si pozor, aby som poľskému tenistovi nedal priestor na tvorivosť, ale sám som diktoval hru. Škoda, že v závere setu za stavu 5:3 som si to pri vlastnom podaní trochu skomplikoval, no taký je tenis," pokračoval Gombos.

"Dôležité je, že som sa sústredil a premenil mečbal pri súperovom podaní. Spadol mi kameň zo srdca, z víťazstva som mal veľkú radosť.“

Gombos zvíťazil iba v treťom dueli z desiatich singlov v Davisovom pohári. Poliakom má čo odplácať, pred dvoma rokmi v baráži o svetovú skupinu v Gdyni prehral s Jerzym Janowiczom i Michalom Przysieznym obidva svoje zápasy a Slovensko podľahlo 2:3. Odvtedy v Davis Cupe nehral.

Víťazovi tlieskal aj Habera

„Norbert podal vynikajúci výkon,“ chválil slovenského tenistu 20-ročný Hurkacz. „Išiel mu servis, skvelo returnoval. Naopak, ja som začal príliš nervózne, robil som zbytočné chyby. Od tretieho setu sa moja hra zlepšila, znížil som skóre, ale na víťazstvo to nestačilo.“

Podľa poľského tenistu je medzi ním a hráčom najlepšej svetovej stovky najväčší rozdiel v tom, že Gombos hral vyrovnane počas celého zápasu, kým on mal veľké výkyvy.

Na slovenskej lavičke zatlieskal Gombosovi aj známy slovenský spevák Pavol Habera. Veľký fanúšik tenisu prišiel pred zápasom do kabíny domáceho tímu.

„Povedal nám zopár vtipných poznámok, dobre som sa zabavil. Uvoľnil som sa,“ zasmial sa Gombos. „Túžil som po víťazstve aj preto, aby sa za stavu 1:0 v druhom singli ľahšie hralo Andrejovi Martinovi. Verím, že po dobrom začiatku už zvládneme víkenový zápas.“

Online prenos: Norbert Gombos - Hubert Hurkacz (Davis Cup 2017)

Davis Cup  2017
15.09.2017 o 15:10
Gombos
3:1
(6:2, 6:2, 3:6, 6:4)
Hurkacz
Slovensko sa tak dostáva do vedenia 1:0! O ďalší bod o malú chvíľu zabojuje Andrej Martin proti poľskej jednotke Kamilovi Majchrzakovi.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:4
importantGEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo, presne umiestnil loptičku na čiaru a vyhráva štvrtý set pomerom 6:4 a tak vyhráva tento zápas celkovo 3:1 na sety! Hubert Hurkacz sa začína postupe prebúdzať a veľa nechýbalo, aby sme sledovali aj ďalší set. Norbert to však napokon zvládol a vybojoval pre Slovensko prvý bod!
40-30
importantMečbal pre nášho tenistu!
30-30
Priamy bod z podania pre Hurkacza, po 30 na oboch stranách.
30-15
Následne prišla dvojchyba Hurkacza, Norbert vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Výborné podanie poľského tenistu a je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Norbert umiestnil loptičku presne na čiaru a získava fiftín.
5:4
importantHurkacz teraz výborne pomohla páska a tak vyžíva tento brejkbal a znižuje na 4:5! Poľský tenista sa tak stále drží v zápase, pôjde po druhý krát podávať na udržanie sa v zápase.
15-40
Tento úder už presne umiestnil na čiaru a tak prvú hrozbu odvracia.
0-40
importantTri brejkaly pre poľského tenistu! Norbertovi hra v rozhodujúcej fáze nejde.
0-30
Ani tento úder nevyšiel nášmu tenistovi a tak prehráva o dva fiftíny.
0-15
Norbet poslal loptičku do siete a tak fiftín patrí poľskému tenistovi.
5:3
importantHubert Hurkacz to zvládol a po využitý gembalu sa zatiaľ udržal v tomto zápase a znížil na 3:5! Norbert Gombos však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.
15-40
Dva zachraňujúce gembaly pre poľského tenistu.
15-30
Presný úder na čiaru od nášho tenistu, Norbert znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu.
0-15
Úspešný volej poľského tenistu, Hurkacz zahajuje podanie úspešne.
5:2
importantTeraz to už nášmu tenistovi vyšlo a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 5:2 vo štvrtom sete a tak Hubert Hurkacz ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!
40-15
Čistá hra to už nebude, toto podanie nášmu tenistovi nevyšlo.
40-0
A následne získava náš tenista šancu na čistú hru!
30-0
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, ďalší presný úder z rakety Norberta.
15-0
Forhend po čiare od nášho tenistu, Norbert získava fiftín.
4:2
importantHneď ten prvý využíva a po chybe svojho dnešného súpera sa dostáva do vedenia 4:2! Norbert tak ide podávať na potvrdenie brejku.
40-0
importantTri brejkbaly pre nášho tenistu, Hurkacz zahral loptičku do autu.
30-0
Výborný ritern od nášho tenistu a vyhráva tak o dva fiftíny.
15-0
Norbert začína fiftínom, jeho úder padol presne na čiaru.
3:2
importantVýborne! Norbert zvládol ťažkú pozíciu a šnúrou štyroch fiftínov získava tento gem a ide do vedenia 3:2!
40-30
Presným úderom na čiaru získava náš tenista gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Loptu získava Gombos.
0-30
Opäť nevynútená chyba nášho tenistu a tak Norbert sa dostáva do neľahkej pozície.
0-15
Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel a tak fiftín získava jeho dnešný súper.
2:2
importantNorbert sa prezentoval nevynútenou chybou a tak Hurkacz čistou hrou vyrovnáva v štvrtom sete na 2:2!
0-40
Esom si vybojoval podávajúci hráč šancu na čistú hru.
0-30
Priamy bod z podania pre poľského tenistu.
0-15
Poliak zahajuje servis úspešne a získava fiftín.
2:1
importantAj toto podanie si po úspešnom údere dokázal Norbert udržať a tak sa dostáva v tomto sete do vedenia 2:1!
40-15
importantDva gembaly pre nášho tenistu.
30-15
Chyba poľského tenistu a Norbert opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder už nášmu tenistovi nevyšiel podľa predstáv.
15-0
Aj úvod tohto podania nášmu tenistovi vyšiel a získava tak fiftín.
1:1
importantHurkacz previedol výbornú hru pri svojom podaní a tak vyrovnáva vo štvrtom sete na 1:1!
15-40
Esom si tenista z Poľska vybojoval dva gembaly.
15-30
Hurkacz získava bod priamo po podaní a tak vyhráva o jeden fiftin.
15-15
Následne sa však poľský tenista prezentoval ďalšou dvojchybou a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Hurkacz ukázal dobrý prechod na sieť a zahajuje tak svoje podanie úspešne.
1:0
importantNorbert získava úvodný gem vo štvrtom sete a tak ide do vedenia 1:0!
40-15
Dva gembaly pre nášho tenistu, Hurkacz sa prezentoval nevynútenou chybou.
30-15
Hurkacz poslal loptičku presne na čiaru a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
15-0
Norbert zahajuje servis úspešne a získava fiftín.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:6
importantTento setbal už Hurkacz využíva a tak po veľmi zlepšenej hre získava poľský tenista prvý set v tomto zápase pomerom 6:3 a tak znižuje stav tohto zápasu na 1:2! Uvidíme tak aj štvrtý set a veríme, že to v ňom už Norbert zvládne a vybojuje pre náš tím prvý bod!
40-A
importantEsom si Hurkacz vybojoval ďalší setbal!
40-40
Poliak setbal nevyužíva, Norbert sa tak ešte drží v treťom sete.
40-A
importantHurkacz der padol presne na čiaru a poľský tenista získava setbal!
40-40
Norbert poslal loptičku do siete a tak nevyužíva ani tento brejkbal.
A-40
importantTeraz poslal podávajúci hráč loptičku do autu, Norbert tak získava tretí brejkbal!
40-40
Poliak však odvracia aj túto hrozbu, Norbert bol pri tomto údere bez šance.
A-40
importantĎalší brejkbal pre nášho tenistu, Hurkacz zahral loptičku do autu.
40-40
Hurkacz získal priamy bod z podania a tak sme na zhode 40:40!
40-30
importantVýborný úder nášho tenistu a Norbert tak získava brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách, nevynútená chyba nášho tenistu. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Teraz však poslal náš tenista loptičku do autu a tak Hurkacz znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Norbertov presný bekhend na čiaru a tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Poliak začína dvojchybou a úvodný fiftín získava Norbert.
3:5
importantVýborne! Esom na záver ukončil Norbert túto výmenu a čistou hrou znižuje stav v treťom sete na 3:5! Hurkacz však ide podávať na víťazstvo v treťom sete.
40-0
Hurkacz poslal loptičku iba do siete, Norbert získava šancu na čistú hru!
30-0
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Norbert sa prezentoval úspešným bekhendom.
15-0
Hurkacz poslal loptičku do autu, Norbert tak zahájil dôležitý servis úspešne.
2:5
importantPoliak napokon potvrdil brejkbal a dostáva sa do vedenia 5:2! To znamená, že Norbert ide podávať na udržanie sa v treťom sete.
30-40
Hurkaczov bekhend dopadol presne na čiaru a tak poľský tenista získava gembal.
30-30
Aj tento úder náš tenista zbytočne pokazil a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Teraz však prišla nevynútená chyba a tak Hurkacz znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Norbert úspešne zapracoval na sieti.
15-0
Hurkaczovi úvod podania nevyšiel a fiftín tak patrí nášmu tenistovi.
2:4
importantNorbert nezvládol ísť cez druhý servis a tak stráca toto podanie! Hurkacz ide do vedenia 4:2 a zatiaľ tak má nakročené k zisku prvého setu v tomto zápase.
40-A
importantTá istá situácia sa opakovala aj teraz a Hurkacz získava brejkbal!
40-40
Následne však prišla nevynútená chyba a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
Napokon si náš tenista úspešný úderom vybojoval gembal.
30-30
Úspešný bekhend nášho tenistu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhá nevynútená chyba v rade od nášho tenistu, Hurkacz vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Tento úder náš tenista pokazil a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Náš tenista zahajuje servis úspešne a získava fiftín na svoje konto.
2:3
importantNorbert napokon poslal loptičku mimo kurtu a tak Hurkacz ide do vedenia v treťom sete do vedenia 3:2! Uvidíme, ako pôjde ďalšie podanie nášmu tenistovi.
15-40
Čistá hra to nebude, Hurkacz poslal loptičku do autu.
0-40
Opäť chyba nášho tenistu a tak má aj Hurkacz šancu na čistú hru!
0-30
Presným úderom na čiaru sa poľský tenista dostáva do vedenia o dva fiftíny.
0-15
Hurkacz zahajuje servis úspešne a po chybe nášho tenistu získava fiftín.
2:2
importantAj sa tak stáva a čistou hrou Norbert potvrdil brejk a vyrovnáva v treťom sete na 2:2!
40-0
Tretia loptička v rade pre nášho tenistu, Norbert si úspešným úderom vybojoval šancu na čistú hru!
30-0
Náš tenista pekne zapracoval na sieti a dostáva sa do vedenia o dva fiftíny.
15-0
1:2
importantVýborne! Čistou hrou si Norbert berie svoje podanie späť a prvý gemom v treťom sete tak znižuje na 1:2! Náš tenista tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-0
importantĎalšia dvojchyba poľského tenistu, Norbert tak získava tri brejkbaly!
30-0
Opäť dvojchyba Hurkacza a Norbert tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Norbert dobre zapracoval na sieti a získava tak fiftín na svoje konto.
0:2
importantVíťazný ritern Hurkacza a tak prvý krát v zápase berie nášmu tenistovi podanie a dostáva sa v treťom sete do vedenia 2:0!
15-40
importantZbytočná chyba nášho tenistu, Hurkacz získava prvé dva brejkbaly v tomto zápase!
15-30
Bekhend nášho tenistu skončil v aute, Hurkacz vyhráva pri podaní súpera o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder už nášmu tenistovi vyšiel.
0-15
Úder nášho tenistu skončil v aute, úvod servisu tak Norbertovi nevyšiel.
0:1
importantNorbert poslal loptičku iba do siete a tak Hurkacz získava prvý gem v treťom sete a ide do vedenia 1:0!
15-40
Chyba nášho tenistu a tak Hurkacz získava dva gembaly.
15-30
Podobne sa teraz prezentoval aj Hurkacz a tak znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Norbert za prezentoval úspešným úderom po čiare.
0-15
Hurkacz zahajuje svoj servis úspešne a získa prvý fiftín v treťom sete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Hubert Hurkacz.
0:0
6:2
importantNorbert na nič nečakal, hneď prvý setbal využil a po chybe súpera vyhráva druhý set takým istým pomerom ako ten prvý – 6:2! Norbert tak pokračuje vo výbornej hre, hrá lepšie ako jeho dnešný súper a vyhráva tak už 2:0 na sety. Zatiaľ to vyzerá na jednoznačnú záležitosť nášho tenistu v tomto zápase.
40-15
importantDva setbaly pre nášho tenistu!
30-15
Priamy bod z podania pre nášho tenistu, vyhráva tak o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Norbert sa prezentoval ďalší úspešným forhendom.
0-15
Norbert ale zahajuje servis dvojchybou.
5:2
importantKrásny úder z bekhendu na čiaru od nášho tenistu a tak po využitom brejkbale ide do vedenia 5:2 a podávať na víťazstvo v druhom sete!
A-40
importantHurkacz posiela loptičku do autu a tak Norbert získava brejkbal!
40-40
importantTretí fiftín v rade po víťaznom údere po čiare a dostávame sa tak na zhodu 40:40!
30-40
Teraz prišla nevynútená chyba a Norbert odvracia aj ďalšiu hrozbu. Hurkacz má posledný gembal.
15-40
Poliak sa previnil ďalšou dvojchybou a tak stráca prvý gembal.
0-40
Hurkacz peknou zadovkou získava šancu na čistú hru!
0-30
Poliak poslal loptičku do odkrytej časti a tak vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Hurkacz zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.
4:2
importantVíťazný úder nášho tenistu a tak a dokázal vyhrabať z neľahkej situácie a dostáva sa do vedenia 4:2 v druhom sete!
40-30
Ďalší kvalitný servis nášho tenistu a tretím fiftínom v rade získava Norbert gembal.
30-30
Norbert poslal loptičku úspešne z bekhendu na čiaru a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Ani tento úder nášho tenistu nebol úspešný a Norbert začína mať komplikácie.
0-15
Norbert stráca úvodný fiftín, z jeho strany prišla nevynútená chyba.
3:2
importantHurkacz ukázal úspešný bekhend po čiare a tak znižuje na 2:3 v druhom sete.
30-40
Poliakovi nevyšiel prechod na sieť a Norbert prvú hrozbu odvracia.
15-40
Dobrý úder poľského tenistu na čiaru a tak Hurkacz získava dva gembaly.
15-30
Norbert poslal loptičku do siete, takže Hurkacz znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Poliakova ďalšia dvojchyba, takže po 15 na oboch stranách.
0-15
Hurkacz získava fiftín po chybe nášho tenistu.
3:1
importantVýborný úder z forhendu od nášho tenistu a tak tento gembal už využíva a v druhom sete sa tak dostáva do vedenia 3:1!
A-40
Hurkaczov bekhend skončil v aute a tak Norbert získava výhodu a gembal na svoju stranu.
40-40
importantNorbert zahral túto loptičku opäť iba do siete a tak je tu zhoda 40:40!
40-30
Hurkacz obhodil nášho tenistu a tak Norbert má poslednú šancu na zisku gemu.
40-15
Čistá hra to teda nebude, Norbert poslal loptičku do siete. Má tak k dispozícii ešte dva gembaly.
40-0
Po presnom údere získava Norbert ďalšiu šancu na čistú hru.
30-0
Hurkacz pokazil svoj lob a tak náš tenista získava druhú loptičku v rade.
15-0
Priamy bod z podania pre nášho tenistu, Norbert vyhráva o jeden fiftín.
2:1
importantHurkacz po dlhšom čase zvládol svoj servis úspešne a tak získava prvý gem v druhom sete, ktorým znižuje stav v druhom sete na 1:2!
15-40
Náš tenista zahral loptičku len do autu a tak sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Norbert následne chyboval na sieti a tak Hurkacz vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Následne však jeho úder zastavila páska a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Hurkaczovi konečne vyšlo jeho podanie a získava fiftín na svoju stranu.
2:0
importantAj sa tak stáva, Hurkacz posiela loptičku do autu a tak náš tenista čistou hrou potvrdil brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:0!
40-0
Tretia loptička v rade pre nášho tenistu, Norbert má šancu na čistú hru!
30-0
Norbertovi vychádza jeho podanie na výbornú a dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.
15-0
Náš tenista zahajuje podanie esom a ide do vedenia o jeden fiftín.
1:0
importantNorbert úspešným forhendom ukončil túto výmenu a využíva tak tento brejkbal a ide na úvod druhého setu do vedenia 1:0!
40-30
importantHurkacz ďalšia dvojchyba! Norbert tak na úvod druhého setu získava brejkbal!
30-30
Poliak však spravil ďalšiu dvojchybu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Hurkacz teraz dobre zapracoval na sieti a tak sa vracia do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Norbert vytiahol úspešné bekhend a tak to je po 30 na oboch stranách.
0-15
Hurkacz začína úspešným winerrom a prvý fiftín v druhom sete putuje na jeho konto.
0:0
0:0
6:2
importantNorbert na nič nečakal, opäť vytiahol úspešný servis a tak vyhráva prvý set pomerom 6:2! Úvod prvého setu bol vyrovnaný, ale náš tenista hral potom jasne lepšie a tak sa stáva víťazom prvého setu! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.
40-30
importantNáš tenista po chybe súpera získava setbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách, tento forhend nášho tenistu už bol úspešný.
15-30
Norbert poslal loptičku z forhendu do autu, Hurkacz tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Hurkacz vytiahol presný úder na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Začína najlepšie ako sa dá a esom sa dostáva do vedenia o jeden fiftín.
5:2
importantHurkacz sa prezentoval nevynútenou chybou a tak Norbert berie aj druhé podanie v zápase svojmu súperovi a dostáva sa v prvom sete do vedenia 5:2! To znamená, že Norbert ide podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15
importantNásledne však úspešne zapracoval na sieti a získava dva brejkbaly!
30-15
Norbetovi teraz nevyšiel jeho bekhend a loptička skončila v aute. Hurkacz znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Poliak je teraz rozhodený a je tu jeho ďalšia dvojchyba!
15-0
Hurkacz ďalšia dvojchyba, Norbert tak získava fiftín.
4:2
importantNásledne však prinútil Hurkacza chybovať na sieti a tak po potvrdení brejku ide Norbert v prvom sete do vedenia 4:2!
40-15
Náš tenista sa previnil prvou dvojchybou a tak stráca prvý gembal.
40-0
Hurkacz poslal loptičku iba do siete a Norbert tak získava šancu na čistú hru!
30-0
Náš tenista pokračuje aj naďalej úspešne, prezentuje sa šiestym winerrom.
15-0
Norbert začína esom a pripisuje si tak fiftín na svoje konto.
3:2
importantTeraz to už nášmu tenistovi vyšlo, Hurkacz poslal loptičku do siete a tak Norbert prvý krát v tomto zápase berie svojmu súperovi podanie a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:2! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.
A-40
importantHurkacz spravil ďalšiu dvojchybu a tak Norbert získava brejkbal!
40-40
Ale dostávame sa opäť na zhodu! Hurkaczovi vyšla odvážna hra na sieti a tak odvrátil aj tretí brejkbal.
A-40
importantTeraz však poslal loptičku z bekhendu do autu a tak Norbert získava ďalší brejkbal!
40-40
Hurkacz zachránil situáciu esom, sme tak opäť na zhode.
A-40
importantHurkacz zahral loptičku do siete a tak Norbert získava druhý brejkbal v tomto zápase!
40-40
Norbert zahral teraz výborne do bočnej čiary a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
Teraz náš tenista vyprodukoval nevynútenú chybu a tak sa Hurkacz dostáva ku gembalu.
30-30
Norbert však teraz úspešne zapracoval na sieti a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča, Hurkacz tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Teraz sa však poľský tenista prezentoval krásnym lobom a je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Hurkacz teraz zaváhal pri údere a Norbert získava fiftín.
2:2
importantNorbert sa prezentoval forhendovým winerrom a tak vyrovnáva na 2:2! Prvý set je tak zatiaľ na oboch stranách vyrovnaný.
40-30
Napokon však náš tenista vytiahol úspešný forhend a tak získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Hurkacz pokračuje v dobrom bekhende a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Norbertov súper sa však teraz prezentoval pekným bekhendom po čiare a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Hurkacz sa snažil prelobovať nášho tenistu, to sa mu však nepodarilo a loptička skončila v aute. Norbert tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Poliak poslal loptičku len do siete, fiftín si tak pripisuje Norbert.
1:2
importantNáš tenista poslal loptičku do autu a tak Hurkacz využíva gembal a dostáva sa do vedenia 2:1! Úvod prvého setu je tak zatiaľ vyrovnaný, obaja tenisti si držia svoje podania.
30-40
Poliak napokon otáča vývoj tejto výmeny a po dobrom podaní sa dostáva ku gembalu.
30-30
Hurkacz sa prezentuje druhým esom v zápase a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Tento úder Norbertovi nesadol a loptičku poslal do autu. Hurkacz znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Norbert teraz úspešne zapracoval na sieti a dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.
15-0
Úvod podania teraz poľský tenista nezvládol, loptičku poslal do autu a tak je tu fiftín pre nášho tenistu.
1:1
importantAj sa tak stáva a po chybe súpera Norbert čistou hrou vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!
40-0
Náš tenista pokračuje vo výbornom podaní a po presnom údere na čiaru získava šancu na čistú hru!
30-0
Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Hurkacz poslal loptičku iba do siete.
15-0
Norbert zahajuje podanie úspešne a po chybe súpera získava fiftín.
0:1
importantNapokon to Hubert Hurkacz zvládol, odvrátil brejkbal a túto výmenu ukončil presným bekhendom. Poliak sa tak dostáva do vedenia 1:0, Norbert ide podávať prvý krát v tomto zápase.
40-A
Druhou loptičkou v rade a presnom údere na čiaru si Hurkacz vybojoval gembal.
40-40
Poľský tenista však túto hrobu odvracia, Norbert takisto poslal tento úder iba do siete a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
importantJe tu brejkbal pre nášho tenistu, Hurkacz poslal loptu do siete, Norbertovi sa vyplatila nátlaková hra!
30-30
Norbert však teraz spravil nevynútenú chybu a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Náš tenista však znova vyhráva o jeden fiftín, Hurkaczov bekhend úspešný nebol a skončil v aute.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Norbert poslal loptičku iba do autu.
15-0
Hurkacz začína dvojchybou a tak prvý fiftín v tomto zápase patrí nášmu tenistovi.
0:0
Ako prvý začne na servise v tomto zápase Hubert Hurkacz, prvý zápas Slovenska by sa tak už čoskoro mal začať. Držme Norberotvi palce, aby vybojoval pre náš tím prvý bod!
Príjemné tenisové popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. V NTC momentálne prebieha predstavovanie jednotlivých reprezentácii, vypočujeme si štátne hymny a tým sa oficiálny program pred touto reprezentačnou akciou skončí. Obe reprezentačné mužstvá majú pred sebou náročnú úlohu, Slovensko je v pozícii mierneho favorita. Zápas medzi Norbertom Gombosom a Hubertom Hurkaczom sa tak mierne posunie.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Norbert Gombos a Hubert Hurkacz. Zápas a tak aj tento prenos by sa mal začať o 15:00!

Od 15. – 17. septembra čakajú našu mužskú tenisovú reprezentáciu dôležité boje v 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov. Našu zostavu budú tvoriť Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Igor Zelenay. Súperom našich chlapcov bude Poľsko a zápasy sa odohrajú na antuke.

Včerajší žreb určil, že otvárací zápas prinesie súboj medzi Norbertom Gombosom a Hubertom Hurkaczom. Po tomto zápase bude ešte nasledovať súboj Martin – Majchrzak.

Slováci majú čo svojmu súperovi vracať, pretože v septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. V tomto zápase by sme mali byť miernym favoritom, ale určite má aj Poľsko dostatočnú silu, aby zabojovalo o víťazstvo.

Norbert Gombos: 27-ročný tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 85. mieste. Posledná forma nášho tenistu však nie je moc priaznivá, na posledných troch turnajoch vypadol už v prvých zápasoch. V tomto zápase by mal byť však favoritom a tak dúfajme, že vybojuje pre Slovensko prvý bod.

Hubert Hurkacz: 20-ročný tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza až na 411. mieste. Posledná forma tohto poľského tenistu je hrozivá, v posledných 5 zápasoch ťahal vždy za kratší koniec. Uvidíme, ako dokáže potrápiť nášho tenistu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Tenis»Davis Cup»Gombos získal pre Slovensko prvý bod, po stretnutí ho chválil aj súper