Ondrej Duda (vľavo) počas zápasu proti Bilbau.
Ondrej Duda (vľavo) počas zápasu proti Bilbau. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. sep 2017 o 08:20

Nemecký klub v Európskej lige remizoval so španielskym súperom.

BRATISLAVA. Futbalisti SK Slavia Praha úspešne odštartovali účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy 2017/2018, keď v domácom prostredí aj s aktívnym prispením Miroslava Stocha a Jakuba Hromadu hrajúcich v základnej zostave v A-skupine zdolali izraelský Maccabi Tel Aviv 1:0.

Autorom víťazného gólu bola nová posila Tomáš Necid. Ten sa predtým naposledy v drese Slavie objavil v máji 2014.

"Lepšie to už pre mňa ani nemohlo dopadnúť. Škoda len, že som nedal aj druhý gól," cituje 28-ročného útočníka portál idnes.cz. Stoch odohral celý zápas, zahrával priame kopy a v 54. minúte videl žltú kartu, Hromada hral do 81. minúty.

Pozrite si momentky z duelu Slavia Praha - Maccabi Tel Aviv: fotogaléria

15.9.2017

Za Kodaň hrali dvaja Slováci

Až tri tímy so slovenskými futbalistami v zostavách uhrali na domácom trávniku bezgólovú remízu. Bez gólov sa skončila premiéra FC Zlín v Európskej lige proti moldavskému Šeriffu Tiraspoľ.

Stretnutie F-skupiny sa hralo v Olomouci a v drese Zlína odohral celý zápas slovenský obranca Róbert Marejov.

Rovnako dopadli v domácom prostredí v súboji F-skupiny aj Denis Vavro s Jánom Gregušom v drese dánskeho FC Kodaň v konfrontácii s ruským Lokomotivom Moskva.

"Škoda, že sme našu prevahu nezúročili aspoň jedným gólom. Väčšinou sa hralo na polovici súpera, najmä po štandardných situáciach sme sa dostali aj do šancí. Chýbalo nám iba presnejšie zakončenie,” uviedol Vavro na webe csm-agency.sk.

Tréner Herthy pochválil Dudu

Do tretice 0:0 sa skončil aj súboj Herthy Berlín s Athletic Bilbao v J-skupine, pričom na Olympijskom štadióne v Berlíne pred 28 832 divákmi odohrali celé stretnutie v domácom drese Peter Pekarík aj Ondrej Duda.

Pre oboch to bola tohtosezónna premiéra v základnej zostave v tíme maďarského kouča Pála Dárdaia. Pekarík nastúpil na pravej strane obrany a Duda na pozícii špílmachra či podhrotového hráča.

"Chcem sa poďakovať hráčom za výkon, som na nich hrdý. V prvých 15-20 minútach sme mali prílišný rešpekt a súper si utvoril dve veľké šance. Neskôr sme sa zlepšili a v druhom polčase dominovali," uviedol Dárdai na tlačovej konferencii po stretnutí.

"Čo sa týka Ondreja Dudu, odohral dobrý zápas. Ukázal, že už je pripravený hrať 90 minút po fyzickej stránke. Ukázalo sa, že máme už viac možností ako obmieňať zostavu," dodal kouč Herthy.

Stretnutie v Berlíne sa hralo pod taktovkou slovenských rozhodcov, hlavný Ivan Kružliak ukázal po dve žlté karty na oboch stranách, videl ju aj domáci kapitán Vedad Ibiševič.

Plzeň sa stretla s FCSB aj v Lige majstrov

Z českých tímov vo štvrtok dopadli najhoršie hráči Viktorie Plzeň, ktorí v G-skupine v Bukurešti dostali tri góly od domáceho FCSB a prehrali 0:3.

Patrik Hrošovský odohral celý zápas a v 34. minúte uvidel žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 61. minúte, ale hladkej prehre hostí s nástupcom slávnej Steauy nezabránili.

Plzeň to na FCSB aktuálne nevie. V rozpätí siedmich týždňov tieto tímy odohrali proti sebe tri zápasy a český zástupca druhýkrát vysoko podľahol, na prelome júla a augusta Plzeň neuspela s FCSB v 3. predkole Ligy majstrov po dvojsúboji 2:2 a 1:4.

"Náš herný prejav bol teraz najlepší, ale výsledok sme uhrali najhorší," posťažoval sa tréner Plzne Pavel Vrba na webe idnes.cz. "Domáci premenili dve štandardné situácie a boli dôraznejší v osobných súbojoch, preto zvíťazili," hodnotiaco dodal Vrba.

Veľkým favoritom sa darilo

Vo svojich vstupných dueloch v novom ročníku Európskej ligy uspeli tri veľké mená európskeho futbalu.

Hráči AC Miláno vo Viedni deklasovali miestnu Austriu 5:1 aj vďaka hetriku portugalského útočníka Andrého Silvu, Arsenal Londýn si doma poradil s nemeckým 1. FC Kolín 3:1 a talianske Lazio Rím uspelo v holandskom Arnheme 3:2.

Nečakane hladkú prehru utrpel anglický FC Everton, premožiteľ MFK Ružomberok, ktorý podľahol na trávniku talianskej Atalanty Bergamo 0:3.

Domov»Futbal»Európska liga»S Pekaríkom odohral celý zápas. Duda ukázal, že je pripravený, uviedol tréner Herthy