Guimaraes sa postaral o precedens. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. sep 2017 o 09:19

Guimaraes sa zapísal do histórie.

GUIMARAES. O absolútny precedens v histórii európskeho futbalu sa postarali hráči portugalského klubu Vitória Guimaraes, či skôr ich tréner Pedro Martins.

Do štvrtkového súboja úvodného kola skupinovej fázy Európskej ligy proti rakúskemu Salzburgu (1:1) nasadil iba mimoeurópskych hráčov.

Základnú jedenástku tvorili štyria Brazílčania (Douglas, Pedro Henrique, Raphinha, Jubal), dvaja Kolumbijčania (Rincón, Guillermo Celis), Ghančan Alhassan Wakaso, Uruguajčan David Texeira, Venezuelčan Victor García, Peruánčan Paolo Hurtado a N'Clomande Konan z Pobrežia Slonoviny.

Prvý Portugalčan, ktorý sa dostal na ihrisko, bol v 57. minúte striedajúci Kiko, o 9 minút neskôr pribudol ďalší domáci striedajúci hráč Heldon

Stretnutie I-skupiny sa skončilo zmierlivo 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 25. minúte zásluhou brazílskeho stopéra Pedra Henriqueho (uvádzaný tiež ako Pedrao), hostia vyrovnali v 45.minúte po zásahu reprezentanta Kosova Valona Berishu.

Zatiaľ čo Guimaraes v pohárovej Európe ťahá sériu desiatich zápasov bez víťazstva, Salzburg nenašiel premožiteľa v desiatom európskom súboji v sérii.

Domov»Futbal»Európska liga»Portugalský klub nastúpil v Európskej lige v základnej zostave iba s neeurópskymi hráčmi