Slováci prehrali štvorhru s Poliakmi v Davisovom pohári

Vľavo Andrej Martin a vpravo Igor Zelenay v zápase štvorhry.
Vľavo Andrej Martin a vpravo Igor Zelenay v zápase štvorhry. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Sportnet|16. sep 2017 o 00:00

Súboj o záchranu v I. skupine euro-africkej zóny bude mať pokračovanie.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti vedú po druhom dni stretnutia 2. kola play-off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:1.

O prvý bod pre poľské farby sa v sobotňajšej štvorhre zaslúžili Lukasz Kubot s Mateuszom Kowalczykom, ktorí na antuke v bratislavskom NTC zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:7 (3), 6:3, 6:3, 6:2.

V nedeľu od 15.00 h najprv budú hrať Gombos a Majchrzak a následne Martin s Hurkaczom, potom Andrej Martin -s Hubertom Hurkaczom, ale sú prípustné zmeny v nominácii.

Po uspešnom tajbrejku diktovali hostia

Martinovi so Zelenayom vyšiel začiatok zápasu, keď v treťom geme prelomili podanie Kubota, ktorý je svetová deblová štvorka a po potvrdení brejku sa ujali vedenia 3:1.

Poliaci však v ďalších minútach vyrovnali na 3:3 a o prvom sete napokon rozhodol tajbrejk. V ňom mal slovenský pár raketový nástup, rýchlo si vybudoval náskok 5:1 a za stavu 6:3 premenil vďaka Zelenayovmu esu v poradí druhý setbal.

Zľava Mateusz Kowalczyk a Lukasz Kubot
Zľava Mateusz Kowalczyk a Lukasz Kubot (Autor: TASR/Pavel Neubauer)

Poliakov nezastavil ani dážď

Poliaci sa rýchlo otriasli a v druhom dejstve dominovali, keď dvakrát zobrali Martinovi podanie.

Za stavu 5:3 pre Kubota s Kowalczzykom sa nad Aegon arénou spustil lejak a tak nasledovala krátka prestávka, počas ktorej prišlo k zatiahnutiu strechy.

Halové podmienky viac vyhovovali Poliakom. Na začiatku tretieho dejstva síce prehrávali 0:2, no bleskovo vyrovnali a po ďalšom brejku v ôsmom geme sa ujali vedenia 2:1 na sety. Kowalczyk bol v tých chvíľach najlepší hráč na kurte, exceloval na sieti i pri úderoch od základnej čiary..

Vo štvrtom sete poľský tandem za stavu 2:2 vďaka skvelým returnom brejkol Zelenaya a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Slováci musia bojovať o záchranu v druhej lige, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3.

Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3.

O oba body Slovákov sa postaral Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a v Bratislave chýba.

Hlasy:

Miloslav Mečíř: Poliaci boli razantnejší a deblovejší, potvrdili svoje kvality. Už pred zápasom som povedal, že cesta k úspechu vedie cez dvojhry. Dúfam, že Noro Gombos v nedeľu získa rozhodujúci tretí bod. Ak by v záverečnej dvojhre nemohol nastúpiť Andrej, pripravený je Jozef Kovalík."

Andrej Martin: "Žiaľ, Poliaci napokon boli prisilní, potvrdili svoje rebríčkové postavenie a úlohu favoritov. Mrzí ma, že sme neprekvapili. O to viac, že sme to mali dobre rozohrané a oni spočiatku neboli v najväčšej pohode. Ja som však postupne stratil istotu na servise a oni začali dominovať, hoci v treťom sete sme ešte mali šance, boli sme o brejk hore. Bol to spravodlivý súboj a zvíťazila v ňom lepšia dvojica," povedal Martin pre RTVS.

Igor Zelenay: "Trošku sme čakali, že Kowalczykov debut v Davis Cupe po tom, ako nahradil Marcina Matkowského, by nám mohol pomôcť, ale tá jeho premiéra vôbec nebola cítiť. Kubot ho dobre naštartoval, dodal mu energiu a sebaovládanie. Obaja Poliaci si kvalitne pomáhali podaniami a potom to už len sklepávali. Lámať sa to začalo, keď súperi získali druhý set. Odvtedy si viac verili. Azda definitívne sa to otočilo, keď nás brejkli nazad v treťom sete, potom už dominovali." .

Lukasz Kubot: "Mateusz podal fantastický výkon. Sršal energiou, lietal po kurte. Nastúpili sme v takomto zložení prvýkrát a nevedeli sme, ako to vypáli. V tajbrejku prvého setu zahrali Slováci výborne. Zelenay vynikajúco servoval a Martin toho veľa vybehal. Dôležitý bol začiatok druhého setu, v ktorom nám padlo do kurtu pár returnov a chytili sme sa. V úvode tretieho setu sme vyrovnali z 0:2 na 2:2, čo nás ešte viac nakoplo."

Martin - Hurkacz

Online prenos: Slovensko - Poľsko (Davis Cup 2017, štvorhra)

Davis Cup  2017
16.09.2017 o 15:11
Martin, Zelenay
1:3
(7:6, 3:6, 3:6, 2:6)
Kowalczyk, Kubot
Poľsko tak výhrou vo štvorhre získava prvý bod a znižuje stav na 1:2! O všetkom tak rozhodnú zajtrajšie dvojhry, od 15:00 nastúpi proti sebe dvojica Gombos – Majchrzak a po nich Martin – Hurkacz.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
2:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Poľsko! Napokon to poľskej dvojici vo štvrtom sete vyšlo a po jednoznačne lepšom výkone ho vyhrávajú 6:2 a celkovo vyhrávajú tento zápas 3:1 na sety! Naši mali výborný vstup do zápasu a vyhrávali 1:0 na sety, potom sa však ukázala lepšia hra nášho súpera a hlavne Kubot je veľkým strojcom tohto víťazstva.
15-40
Kubot sa previnil dvojchybou, prvý mečbal odvrátený.
0-40
importantTri mečbaly pre Poľsko!
0-30
Andrej poslal loptičku z bekhendu do autu a poľská dvojica je blízko ku prvenstvu v tomto zápase.
0-15
Kubot začína esom.
2:5
importantKubot vytiahol úspešný volej a tak tento brejkbal náš súper využíva a dostáva sa vo štvrtom sete do vedenia 5:2! Poliaci tak idú podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-A
importantIgor poslal loptičku do siete, Poliaci získavajú brejkbal!
40-40
Ani túto možnosť však nevyužívame a je tu ďalšia zhoda.
A-40
Gembal pre našu dvojicu.
40-40
Andrej to celé napravil esom a tak ešte dýchame v tejto štvorhre.
40-A
importantDvojchyba Andreja Martina, poľská dvojica má k dispozícii brejkbal!
40-40
Ten však nevyužívame, je tu ďalší úspešný Kubotov volej.
A-40
Kowalczyk poslal loptičku do siete a tak naša dvojica získava gembal.
40-40
Podobne však teraz zapracoval aj Igor a tak tu je ďalšia zhoda.
40-A
importantPiaty brejkbal pre Poliakov, na sieti opäť výborne zapracoval Kubot.
40-40
Loptička v aute od Kowalczyka, je tu tak ďalšia zhoda.
40-A
importantKubot to však teraz na sieti napravil a Poliaci získavajú ďalší brejkbal.
40-40
importantZhoda! Kubotov volej išiel iba do autu a tak sme odvrátili aj tretí brejkbal.
30-40
Odvraciame aj druhý brejkbal, Poliakom ostáva posledná možnosť.
15-40
Loptu získava Martin, Zelenay.
0-40
importantAndrej sa previnil dvojchybou a tak Poliaci získavajú tri brejkbaly!
0-30
Kubotov úspešný ritern a tak poľská dvojica vyhráva pri našom podaní o dva fiftíny.
0-15
Poliaci teraz jasne na kurte dominujú a získavajú fiftín.
2:4
importantAj sa tak stáva, Kubot úspešne zapracoval na sieti a po potvrdení brejku idú Poliaci do vedenia 4:2!
0-40
Poľská dvojica má šancu na čistú hru.
0-30
Andrej poslal loptičku iba do siete a tak náš súper vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Poliaci začínajú úspešne a získavajú fiftín.
2:3
importantKowalczyk perfektne zapracoval na sieti a tak posledný brejkbal náš súper využíva a berie našim tenistom podanie. Za stavu 3:2 pre Poľsko ide náš súper podávať na potvrdenie brejku.
30-40
Odvrátili sme aj druhý brejkbal, Poliakom ostáva ešte jedna šanca.
15-40
Prvý brejkbal Igor od siete odvracia, poľská dvojica je však stále v lepšej pozícii.
0-40
importantTri brejkbaly pre nášho súpera, Kowalczyk sa prezentoval úspešným úderom.
0-30
Našom nevyšiel prechod na sieť a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Kowalczyk presne umiestnil loptičku a tak strácame prvý fiftín.
2:2
importantEso na záver od Kubota a tak je stav vyrovnaný 2:2!
15-40
Poľský tenista je aj naďalej úspešný na podaní a náš súper získava dva gembaly.
15-30
Kubot umiestnil loptičku presne na čiaru a náš súper vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Teraz však náš tenista poslal loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Igorov úspešný ritern a tak získavame fiftín.
2:1
importantTeraz to už našim tenistom vyšlo, Igor sa prezentoval úspešným volej a vyhrávame tak v tomto sete 2:1!
40-30
Naša dvojica má k dispozícii posledný gembal.
40-15
Kubot sa prezentoval úspešným volejom a tak prvú hrozbu odvracia.
40-0
Opäť tá istá chyba od nášho súpera a máme tak šancu na čistú hru.
30-0
Kubot poslal loptičku do autu, naša dvojica tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Poliaci sa dopustili nevynútenej chyby a tak je tu fiftín pre našu dvojicu.
1:1
importantHneď ten prvý sa im podarilo po úspešnom Kowalczykovom podaní využiť a vyrovnávajú tak na 1:1!
15-40
Kubot je dnes na sieti priam excelentný a poľská dvojica získava dva gembaly.
15-30
Kubot dobre zapracoval na sieti a vybojoval fiftín.
15-15
Úspešný úder od Andreja presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Kowalczyk zahajuje úvod svojho podania úspešne a poľská dvojica získava fiftín.
1:0
importantIgor sa prezentoval úspešným podaním a tak získavame prvý gem v štvrtom sete a ideme do vedenia 1:0!
40-15
Andrej poslal loptičku iba do autu a tak prvý gembal strácame.
40-0
Slovenská dvojica má šancu na čistú hru.
30-0
Kubot posiela loptičku do autu, naši vyhrávajú o dva fiftíny.
15-0
Úvodný fiftín štvrtého setu patrí našim chlapcom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Igor Zelenay.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:6
importantKowalczyk to celé zakončil esom a tak Poliaci vyhrávajú tretí set pomerom 6:3 a dostávajú sa v tomto zápase do vedenia 2:1! Naši začali tento set úspešne a vyhrávali 2:0. Potom však Poliaci zobrali všetko do svojich rúk a úspešne vývoj otočili. Po troch setoch je tak stav 2:1 pre Poľsko a pred našou dvojicu je tu tak dôležitý štvrtý set.
0-40
importantPoliaci získavajú tri setbaly!
0-30
Úspešný volej od Kubota a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Pekná výmena, na jej konci však Andrej poslal loptičku iba do siete a tak prvý fiftín patrí nášmu súperovi.
3:5
importantKowalczyk umiestnil loptičku presne na čiaru a Poľsko vyhráva v treťom sete 5:3! Náš súper tak ide podávať na víťazstvo v treťom sete.
30-40
importantAndrejov volej bol neúspešný a tak poľská dvojica získava brejkbal!
30-30
Kowalczyk úspešne zapracoval na sieti a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Kubotov úder zastavila páska a tak naša dvojica vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Igor teraz vytiahol úspešný forhend.
0-15
Andrej nezačína svoj servis úspešne a fiftín tak získava náš súper.
3:4
importantNapokon sa tak aj stáva, Andrej poslal loptičku do siete a tak Poliaci vyhrávajú v tomto sete 4:3!
0-40
Náš súper získava šancu na čistú hru.
0-30
Eso od Kubota a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Kowalczyk úspešne zapracoval na sieti a tak fiftín získava náš súper.
3:3
importantSkvelé podanie od Igora a napokon aj s ťažkosťami vyrovnávame na 3:3 v treťom sete!
A-40
Eso od Igora a tak získavame gembal.
40-40
importantAndrej predviedol úspešný volej na sieti a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
importantKowalczyk ukázal víťazný ritern a tak poľská dvojica získava brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách, Kubot opäť výborne zapracoval na sieti.
30-15
Kowalczykov bekhend skončil v aute a tak naša dvojica vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Igor následne umiestnil loptičku presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Kubot výborne zapracoval na sieti a tak fiftín získava náš súper.
2:3
importantKtorý sa podarilo poľskej dvojici po našej chybe využiť a tak sa ujíma vedenia v treťom sete 3:2!
30-40
Napokon prichádza gembal pre nášho súpera.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Igor úspešne zapracoval na sieti. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhá loptička v rade pre poľskú dvojicu.
15-15
Andrej poslal loptičku do autu a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Úvod podania však Kowalczykovi nevyšiel a fiftín získava naša dvojica.
2:2
importantNapokon sme stratili našu výhodu a Poliaci nám berú podanie. Stav v treťom sete je vyrovnaný 2:2 a náš súper ide podávať na potvrdenie brejku.
30-40
Prvá hrozba je odvrátená, je tu ešte druhý poľský brejkbal.
15-40
importantNapokon sú tu dva brejkbaly pre Poliakov! Kubotov ďalší úspešný ritern.
15-30
Andrej teraz nezvládol svoj úder a tak poľská dvojica vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Naši sa previnili nevynútenou dvojchybou a tak je to po 15 na oboch stranách.
15-0
Andrej zahajuje svoje podanie úspešne a po chybe súpera získavame fiftín.
2:1
importantKubotove podanie bolo úspešné a tak Poliaci získavajú prvý gem v treťom sete a znižujú stav na 1:2!
15-40
Andrejov úder od siete skončil v aute a tak Poliaci získavajú dva gembaly.
15-30
15-15
Po 15 na oboch stranách, Kubot umiestnil loptičku presne na čiaru.
15-0
Andrej dobre zapracoval na sieti a tak fiftín získava naša dvojica.
2:0
importantKrásny volej od Igora a tak po potvrdení brejku ideme v treťom sete do vedenia 2:0!
40-0
Tretia loptička v rade pre našu dvojicu, máme tak šancu na čistú hru.
30-0
Úspešný smeč od Igora a tak vyhrávame o dva fiftíny.
15-0
Igor zahajuje podanie úspešne a naša dvojica získava fiftín.
1:0
importantKubot poslal loptičku do siete a tak berieme Poliakom hneď prvé podanie a dostávame sa v treťom sete do vedenia 1:0!
40-30
importantIgorov bekhend dopadol presne na čiaru a získavame tak brejkbal!
30-30
A je to po 30 na oboch stranách, poľská dvojica úspešne zapracovala na sieti. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Igorov úder zastavila páska a tak Poliaci znižujú na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Úspešný úder od Andreja dopadol presne na čiaru a tak vyhrávame o dva fiftíny.
15-0
Po nevynútenej chybe nášho súpera získavame prvý fiftín v treťom sete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Kowalczyk.
0:0
3:6
importantVíťazný úder od Kowalczyka a tak Poliaci vyhrávajú druhý set 6:3 a vyrovnávajú stav tohto zápasu na 1:1! Náš súper bol v tomto sete lepší a vyhráva ho zaslúžene. Do tretieho setu tak ideme za stavu 1:1 a všetko je ešte otvorené.
15-40
importantÚspešná práca nášho súpera na sieti a tak poľská dvojica získava dva setbaly!
15-30
Teraz však prišla nevynútená chyba nášho súpera a tak je znížené na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Kubotov úspešný ritern a Poliaci vyhrávajú o dva fiftíny.
0-15
Naša dvojica nezačína úspešne, Igorovi nevyšiel volej a fiftín získava náš súper.
3:5
Už je všetko pripravené, môžme tak v tomto zápase pokračovať.
3:5
Strecha je už zatiahnutá, takže uvidíme halový tenis. Uvidíme, ako to ovplyvní tento zápas.
3:5
Hra sa teraz prerušila, začalo silnejšie pršať a tak sa musí strecha nad Aegon aréne zatiahnuť.
3:5
importantPodobne dopadol aj úder Igora a tak poľská dvojica otočila nepriaznivý stav tejto výmeny a po využitý gembalu sa dostáva poľská dvojica v druhom sete do vedenia 5:3 a pôjdeme tak podávať na udržanie sa v druhom sete!
30-40
Andrej napálil loptičku do siete a tak poľská dvojica získava gembal.
30-30
Poľský tenista predviedol ďalší výborný servis a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Kubot sa prezentuje esom a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Chyba poľskej dvojice na sieti a tak vyhrávame po zisku druhej loptičky o dva fiftíny.
15-0
Výborný úder z forhendu od Igora a tak získavame fiftín.
3:4
importantOpäť sme vyťažili zo skvelej práce Igora pri podaní a znižujeme tak stav v druhom sete na 3:4!
40-15
Bekhend Kubota skončil v aute a tak získavame dva gembaly.
30-15
Kowalczyk poslal loptičku do siete a tak znova vyhrávame o jeden fiftín.
15-15
Kubot predviedol výborný ritern a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Teraz Igor vytiahol presný volej a tak získavame fiftín na svoje konto.
2:4
importantIgorov forhend išiel do autu a tak náš súper ide v druhom sete do vedenia 4:2!
15-40
Čistá hra to nebude, Andrej vytiahol presný bekhend a odvracia tak prvý gembal.
0-40
Opäť výborné podanie Kowalczyka a Poliaci majú šancu na čistú hru.
0-30
Kowalczyk sa následne prezentuje esom a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Sledovali sme veľmi peknú výmenu, Kowalczykov volej dopadol presne na čiaru.
2:3
importantOpäť výborná práca Igora na sieti a tak naša dvojica znižuje stav v druhom sete na 2:3!
40-15
Dva gembaly pre našu dvojicu.
30-15
Poliaci sa previnili nevynútenou chybou a tak vyhrávame o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Igor úspešne zapracoval na sieti.
0-15
Kubot dobre zapracoval na sieti a získava tak fiftín.
1:3
importantTeraz to však už nášmu súperovi vyšlo a poľská dvojica sa dostáva do vedenia 3:1 v druhom sete!
30-40
Kubot sa však teraz previnil dvojchybou a tak prvý gembal je odvrátený.
15-40
Kubot podáva výborne, priamym bodom z podania získava poľská dvojica dva gembaly.
15-30
Kowalczyk úspešne zapracoval na sieti a presným úderom na čiaru idú Poliaci do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Andrejov úder skončil v aute.
15-0
Úvod tohto podania Kubotovi nevyšiel a tak získava fiftín naša dvojica.
1:2
importantTeraz to už našej dvojici vyšlo a opäť sme videli výborné podanie Igora Zelenaya. Stav v druhom sete tak znižujeme na 1:2!
40-15
Prvú hrozbu sa podarilo nášmu súperovi odvrátiť, máme však ešte dva gembaly.
40-0
Tretie slovenské eso, opäť sa o to zaslúžil Igor a máme tak šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre našu dvojicu, Andrej sa prezentoval úspešným forhendom.
15-0
Igor začína na podaní úspešne a získavame tak fiftín.
0:2
importantPoliaci napokon úspešne potvrdzujú brejk po dobrej práci na sieti a tak sa v druhom sete dostávajú do vedenia 2:0!
30-40
Igorov úder z forhendu napokon doputoval iba do autu a tak poľská dvojica získava gembal.
30-30
Ani tento úder Kowalczyka úspešný nebol a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Kowalczyk teraz poslal loptičku do autu a tak znižujeme na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Igor chyboval na sieti a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Kowalczyk zvládol ísť cez druhé podanie a fiftín tak získava náš súper.
0:1
importantPoliaci hneď prvú možnosť využívajú a presný úder na čiaru od nášho súpera nám berie hneď prvé podanie v druhom sete a náš súper ide do vedenia 1:0!
15-40
importantAndrejovi teraz nevyšiel jeho volej a poľská dvojica získava dva brejkbaly!
15-30
Teraz to už našej dvojici vyšlo, priamym bodom z podanie získavame prvý fiftín v druhom sete.
0-30
Andrej sa previnil dvojchybou, poľská dvojica vyhráva pri našom podaní o dva fiftíny.
0-15
Úvodný fiftín v druhom sete získava náš súper.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.
0:0
7:6
importantEso na záver od Igora Zelenaya a tak prvý set vyhrávame 7:6 (3)! Sledovali sme veľmi vyrovnaný prvý set, obe dvojice stratili len po jednom podaní a tak o osude prvého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom naša dvojica dominovala a získavame tak prvý set! To je určite výborný vstup našich do tejto štvorhry, uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.
6-3
Presný úder Kowalczyka na čiaru a tak prvý setbal nevyužívame.
6-2
importantVýborný úder z bekhendu od Andreja a získavame tak 4 setbaly!
5-2
Prvý minibrejk získavajú aj Poliaci, znižujú tak na 2:5.
5-1
Kubotov úder zastavila páska, vedieme tak 5:1 a sme blízko k zisku prvého setu.
4-1
Kowalczykov úspešný volej, prvý bod poľskej dvojice v tajbrejku.
4-0
Andrej Martin sa prezentoval úspešným úderom z bekhendu a tak zatiaľ je naša dvojica v tajbrejku veľmi úspešná.
3-0
Výborná spolupráca našej dvojice a úspešný úder na čiaru od Igora, vedieme v tajbrejku 3:0.
2-0
Kowalczykov bekhend skončil v aute, držíme tak výhodu minibrejku.
1-0
Poliaci začínajú nevynútenou chybou a tak získavame náskok 1:0!
6:6
importantKubot chyboval na sieti a trafil pásku, naši vyrovnávajú na 6:6 a prvý set tak rozhodne tajbrejk!
40-30
Kowalczykov presný úder na čiaru nám berie prvý gembal.
40-15
Úspešná práca Andreja na sieti a získavame dva gembaly.
30-15
Igor teraz vytiahol presný volej a tak opäť vyhrávame o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Kubotov forhend padol presne na čiaru.
15-0
Začíname úspešne pri podaní Andreja Martina a fiftín putuje na naše konto.
5:6
importantKubot priamym bodom z podania využíva gembal, Poliaci sa tak v prvom sete dostávajú do vedenia 6:5 a naša dvojica tak pôjde druhý krát podávať o udržanie sa v prvom sete a vynútiť si tak tajbrejk.
40-A
Igor sa snažil obhodiť svojho súpera, nevyšlo mu to a poľská dvojica získava gembal.
40-40
importantOpäť skvelá práca Andreja Martina, jeho úder dopadol presne na čiaru a dostávame sa tak na zhodu 40:40!
30-40
Igor svojho kolegu nenapodobnil a tak poľská dvojica získava gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, videli sme vynikajúci ritern Andreja Martina. Uvidíme čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Kubot sa previnil dvojchybou, znižujeme na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Loptička v aute z rakety Andreja a tak náš súper vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Poliaci začínajú svoje podanie úspešne, Igor poslal svoj úder len do siete.
5:5
importantIgor teraz dominoval pri svojom podaní, využívame hneď prvý gembal a tak sme sa v prvom sete zatiaľ udržali, stav je vyrovnaný 5:5!
40-15
Priamy bod z podania od Igora a tak má naša dvojica dva gembaly.
30-15
Druhá loptička v rade pre našu dvojicu, Kubot poslal svoj úder iba do siete.
15-15
Igor teraz vyťažil z presného podania a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Napokon však začíname nevynútenou chybou a poľská dvojica získava fiftín.
4:5
importantOpäť výborné podanie nášho súpera a poľská dvojica sa čistou hrou dostáva do vedenia 5:4! Igor Zelenay tak pôjde podávať na udržanie sa našej dvojice v prvom sete.
0-40
Kowalczyk si pripisuje ďalšie eso a tak náš súper má šancu na čistú hru.
0-30
Andrej poslal loptičku iba do autu a tak poľská dvojica získava druhú loptičku v rade.
0-15
Poliaci začínajú rýchlym podaním a fiftín tak putuje na ich konto.
4:4
importantAj sa tak stáva a po dobrej hre na sieti a Igorovom presnom forhende vyrovnáva naša dvojica na 4:4!
40-30
Kowalczyk sa prezentoval nevynútenou chybou a tak naša dvojica získava gembal.
30-30
Kubot však teraz svoj úder pokazil a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Andrejov úder zastavila páska a tak naša dvojica prehráva pri svojom podaní o jeden fiftín.
15-15
Kubot sa prezentoval úspešným forhendom a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Poliaci začínajú nevynútenou chybou a fiftín tak získava naša dvojica.
3:4
importantNášmu súperovi opäť pomohol kvalitný servis a po potvrdení brejku sa dostávajú do vedenia 4:3! Za nás pôjde podávať Andrej Martin.
15-40
Poliaci poslali loptičku z bekhendu presne na čiaru a tak získavajú dva gembaly.
15-30
Dobrý ritern našich tenistov, znižujeme na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Andrej poslal loptičku z bekhendu iba do autu a tak poľská dvojica vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Začína úspešne a fiftín putuje na konto nášho súpera.
3:3
importantPoliaci hneď prvú možnosť využívajú, nášmu súperovi vyšla práca na sieti a tak berú našej dvojici prvé podanie. Stav v prvom sete je vyrovnaný 3:3, Kubot ide podávať na potvrdenie brejku.
15-40
importantDva brejkbaly pre poľskú dvojicu, Igor poslal loptičku iba do siete.
15-30
Prvú dvojchybu v tomto zápase si pripisuje naša dvojica, Poľsko tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Cele to však teraz Igor odčinil na sieti a je to po 15 na oboch stranách.
0-15
Úvod podania Igorovi nevyšiel a fiftín tak získava náš súper.
3:2
importantKowalczyk sa prezentoval ďalším esom a tak náš súper využíva hneď prvý gembal a stav je znížený 2:3 z pohľadu Poľska.
15-40
Igor poslal loptičku z bekhendu iba do autu a tak Poliaci získavajú dva gembaly.
15-30
Kowalczyk získava priamy bod z podania a tak poľská dvojica vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Dobrá práca Andreja Martina na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Poliaci začínajú svoje podanie úspešne a fiftín putuje na ich konto.
3:1
importantAj sa tak stáva, slovenská dvojica potvrdila brejk čistou hrou a opäť predviedla kvalitné podanie. V prvom sete tak vyhrávame 3:1!
40-0
Naša dvojica má šancu potvrdiť brejk čistou hrou.
30-0
Druhá loptička v rade pre našu dvojicu, opäť sa úspešným úderom prezentoval Igor Zelenay.
15-0
Poliaci začínajú nevynútenou chybou a fiftín tak putuje na naše konto.
2:1
importantIgor výborne zapracoval na sieti a tak berieme nášmu súperovi prvé podanie! Dostávame sa do vedenia 2:1 a ideme podávať na potvrdenie brejku. Kubot tak stratil hneď svoje prvé podanie.
40-30
importantJe tu brejkbal pre našu dvojicu! Igor opäť dobre returnoval a tak máme šancu zobrať nášmu súperovi prvé podanie.
30-30
Dobre teraz zapracovali na sieti aj Poliaci a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Igor teraz výborne zapracoval na sieti a dostávame sa tak do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, loptička od Poliakov skončila mimo kurtu.
0-15
Kubot zahajuje svoje podanie úspešne a po chybe našej dvojice ide Poľsk odo vedenia o jeden fiftín.
1:1
importantPonúknutú možnosť naša dvojica využíva, Poliaci poslali loptičku do siete a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 1:1!
40-30
Igor si teraz pomohol kvalitným podaním a máme tak k dispozícii gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Andrej sa prezentoval nevynútenou chybou. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Náš súper teraz dobre zapracoval na sieti a Kowalczyk znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
30-0
Igor si následne pripisuje prvé eso a tak vyhrávame o dva fiftíny.
15-0
Poliaci poslali pri podaní Igora loptičku do autu, fiftín tak pre našu dvojicu.
0:1
Kowalczyk to celé ukončil esom a tak Poľsko získava úvodný gem v tomto zápase a vyhrávajú v prvom sete 1:0!
30-40
Veľká škoda, Andrejov volej opustil kurt a tak Poliaci získavajú gembal.
30-30
Kubot poslal loptičku iba do siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Andrej previedol dobrý ritern a tak znižujeme na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Igor napálil loptičku iba do siete a tak náš súper vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Prvý fiftín v tomto zápase získava Poľsko, Kowalczyk umiestnil loptičku presne na čiaru.
0:0
Ako prvý začnú na servise Poliaci, zápas by sa mal už čoskoro začať!
Príjemné tenisové popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku tohto dôležitého zápasu už veľa času neostáva, všetci 4 tenisti sú už na kurte a venujú sa rozcvičke. Favoritom tejto štvorhry sú Poliaci, Lukasz Kubot je svetová štvorka vo štvorhre, ale naši tenisti majú určite potrebnú kvalitu, aby dokázali zdolať poľskú dvojicu a dovŕšiť tak náš tretí bod, ktorý by znamenal záchranu v I. skupine euroafrickej zóny. Zápas sa tak už čoskoro začne, pri jeho sledovaní Vám prajeme príjemný športový zážitok. Z pozície komentátora tohto prenosu Vám ho prinesie Miroslav Revaj.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia A. Martin, I. Zelenay a M. Kowalczyk, L. Kubot. Zápas a tak aj tento prenos by sa mal začať o 15:00!

Od 15. – 17. septembra čakajú našu mužskú tenisovú reprezentáciu dôležité boje v 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov. Našu zostavu budú tvoriť Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Igor Zelenay. Súperom našich chlapcov bude Poľsko a zápasy sa odohrajú na antuke.

Slovensko je po včerajších dvojhrách vo vedení 2:0! Prvý bod vybojoval pre Slovensko Norbert Gombos, keď porazil 3:1 na sety Huberta Hurkacza a potom sa k nemu pridal aj Andrej Martin, keď takisto porazil 3:1 na sety Kamila Majchrzaka. V týchto dvojhrách boli naši tenisti favoriti, aj keď sa výhry nerodili až tak ľahko. Norbert Gombos síce uhral prvé dva sety ľahko, potom však jeho súper začal hrať lepšie získal set a vyzeralo to, že sa mu podarí aj vyrovnať. Napokon to však Norbert v rozhodujúcej chvíli zvládol a vybojoval pre nás prvý bod. Andrej Martin bojoval na kurte o niečo dlhšie, získal prvý set ale Majchrzak dokázal stav vyrovnať. Potom však prišla Andrejova chvíľa a získal dva sety a vybojoval tak pre Slovensko dôležitý druhý bod.

Dnes je teda na programe štvorhra, v ktorej Poľsko musí získať bod, inak je o osude tohto reprezentačného stretnutia rozhodnuté. Včera boli favoritmi naši tenisti, dnes je to opačne. Poľsko je vo štvorhre veľmi silné, čo si naplno uvedomujú naši tenisti a aj nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř, ktorý tak dodatočne povolal Igora Zelenaya. Mateusz Kowalczyk a Lukasz Kubot dosahujú vo štvorhre výborné výsledky a tak do naša dvojica v zložení Andrej Martin a Igor Zelenay to bude mať veľmi náročné, šance sú však určite aj na naše strane.

V prípade, že by Poľsko štvorhru vyhralo, bude sa hrať ešte aj zajtra, kde sú zatiaľ proti sebe naplánované dvojice Gombos – Majchrzak a Martin – Hurkacz. Verme však, že to naši tenisti zvládnu a vybojujú tak záchranu v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.