SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Slovenský tím zdolal Poľsko v baráži Davisovho pohára

Gombos vybojoval rozhodujúci tretí slovenský bod, záverečný štvrtý získal Kovalík.

Norbert Gombos.Norbert Gombos. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti sa aj v roku 2018 predstavia v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.

V dueli 2. kola play-off o udržanie sa v "druhej lige" vyhrali nad Poľskom 4:1.

O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone zdolal Kamila Majchrzaka hladko 6:1, 6:2, 6:4.

Záverečný duel už bol len formalitou a Jozef Kovalík v ňom prekonal Huberta Hurkacza 6:4, 7:5.

Skryť Vypnúť reklamu

Revanš za prehru

Slováci odplatili Poliakom prehru 2:3 z baráže o svetovú skupinu v Gdyni z roku 2015 a upravili vzájomnú bilanciu na 2:1.

S poľským tímom si v domácom prostredí poradili aj v roku 1996 v stretnutí 2. skupiny euro-africkej zóny v Trnave.

Svojho súpera v novom ročníku Davisovho pohára spoznajú už v stredu popoludní, keď je v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na programe žreb.

Gombos dominoval

Gombos hral v úvode duelu s Majchrzakom ako z partesu, trikrát prelomil podanie súpera a prvý set získal jasne vo svoj prospech.

Najlepší slovenský singlista predvádzal agresívny tenis, výborne podával i returnoval, pri dlhších výmenách ničil súpera delovým forhendom.

Majchrzak pôsobil pod zatiahnutou strechou Aegon arény bezradným dojmom a vôbec nevedel, čo má proti rozbehnutej slovenskej jednotke hrať.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj druhý set bol v réžii Gombosa, ktorý brejkol Majchrzaka v treťom i siedmom geme. Pred začiatkom tretieho dejstva zamieril Poliak do šatne, no ani krátka prestávka na "zresetovanie" mu nepomohla.

Hneď v prvom geme po návrate na kurt stratil servis a Gombos dokráčal za štvrtým daviscupovým víťazstvom. Za stavu 5:4 premenil zverenec trénera Ladislava Simona pri vlastnom podaní v poradí tretí mečbal.

Online prenos: Norbert Gombos - Kamil Majchrzak (Davis Cup 2017)

Davis Cup 2017
17. September 2017 o 15:09 | Aegon aréna, Bratislava
GombosGombos
6:1, 6:2, 6:4
Koniec
MajchrzakMajchrzak
Prenos
Norbert Gombos zvládol pomerne náročnú úlohu s veľkým prehľadom, keď v súboji jednotiek zdolal Kamila Majchrzaka po absolútne dominantnom výkone 3:0 na sety. Rozhodol tak o tom, že slovenský daviscupový tím si tak aj v budúcej sezóne zahrá v 1. skupine euro-africkej zóny. Pre túto chvíľu je to odo mňa všetko, lúči sa s vami Jakub Kocourek!
Koniec zápasu
6:4Je to tam! Norbert Gombos ukončuje zápas, ako inak, víťazným úderom! Slovensko tak zvláda úlohu favorita a zdoláva Poľsko 3:1 na zápasy!
A-40Norbert Gombos sa svojou veľkou trpezlivosťou a vďaka chybe Kamila Majchrzaka dostáva k tretiemu mečbalu! Tak verme, že tentokrát to už vyjde!
40-40Skvelý Gombos! Slovenská rebríčková jednotka si v tomto mimoriadne náročnom momente dovolila zahrať eso. Aj keď sa tento verdikt čiarového rozhodcu jeho súperovi nepáči.
40-ATak pozor! Norbert Gombos akoby znervóznel a v tomto momente ponúka Kamilovi Majchrzakovi brejkbal a šancu vyrovnať na 5:5!
40-40Tak to je neuveriteľné. Norbert Gombos spravil teraz ďalšiu zbytočnú chybu z forhendu v momente, keď to už vyzeralo, že zápas ukončí víťazným úderom.
40-30Tak to je obrovská škoda. Znova to mal Gombos veľmi dobre rozbehnuté v tejto výmene, no loptička z jeho rakety dopadla len niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
40-15Skvelé prvé podanie zo strany Norberta Gombosa znamená prvý mečbal pre slovenského tenistu!
30-15Norbert Gombos sa ale naozaj nenecháva vyviesť z miery. Slovák je už len dve loptičky od víťazstva v tomto zápase.
15-15Tak to je veľká škoda. Norbert Gombos si veľmi dobre odkryl veľkú časť dvorca, následne však jeho forhend skončil veľmi tesne v aute. Stav desiateho gemu je tak vyrovnaný.
15-0Vyzeralo to na nie úplne ideálny nadhod pri prvom servise, ani to však Kamil Majchrzak využiť nedokázal a svoj return poslal len ďaleko za základnú čiaru.
5:4Tak bohužiaľ. Na prvý mečbal si bude musieť Norbert Gombos musieť ešte počkať, keď tentokrát poslal loptičku od základnej čiary z bekhendu len do siete. Slovenský tenista však ide na podanie, tak verme, že to už dotiahne do úspešného konca.
30-40Následne prichádza aj ďalšia nepresnosť z rakety našej jednotky. Kamil Majchrzak tak má šancu znížiť stav tretieho setu.
30-30Prvý mečbal však zatiaľ neprichádza, keď aj slovenský tenista vyrobil jednu z mála chýb v dnešnom stretnutí.
30-15Priznám sa, dávno som nevidel zo strany Norberta Gombosa takýto mimoriadne koncetrovaný a takmer bezchybný výkon. Zdá sa, že koniec zápasu sa nenávratne blíži.
15-15Norbert Gombos ale reaguje rovnakou mincou a čoraz viac sa približuje k víťazstvu v tomto zápase.
0-15Do nasledujúcej hry ale lepšie vstupuje podávajúci Kamil Majchrzak, ktorý výmenu ukončuje víťazným úderom, ktorých dnes z jeho strany nebolo až tak veľa.
5:3Výborne! Norbert Gombos zvláda tento pomerne náročný gem pri vlastnom servise a k víťazstvu v tomto zápase mu chýba už len jediný gem!
40-30Mimoriadne dôležitú výmenu však zvláda Norbert Gombos skvele, keď ju ukončuje ďalším víťazným úderom a dáva tak zabudnúť na predchádzajúcu školácku chybu.
30-30Tak to je obrovská škoda. Norbert Gombos mal túto výmenu ideálne rozohratú, pri pokuse o víťazný volej však vyrobil zatiaľ asi najväčšiu chybu v tomto zápase, keď netrafil takmer celý odkrytý dvorec.
30-15Prichádza však aj zbytočná chyba zo strany Norberta Gombosa, ktorý dostáva Kamila Majchrzaka v tomto geme predsa len na kontakt.
30-0Výmena takmer ako cez "kopirák", keď Slovák skvelým bekhendovým úderom zatlačil svojho menej skúseného súpera do neriešiteľnej defenzívy.
15-0Norbert Gombos zahnal svojho súpera ďaleko za základnú čiaru a Kamil Majchrzak sa už z hlbokej defenzívy nedokázal dostať. Loptička z jeho bekhendu končí len na sieti.
4:3Kamil Majchrzak sa nevzdáva a v treťom sete znižuje na 3:4 zo svojho pohľadu. Na podanie však ide Norbert Gombos, ktorý zatiaľ na svojom servise najmä v treťom sete doslova exceluje.
15-40Tak teraz mal Kamil Majchrzak aj trochu šťastia, keď jeho forhend spadol presne na základnú čiaru Norberta Gombosa, na čo Slovák už nedokázal zareagovať.
15-30Norbert Gombos sa teraz nechal čiastočne rozhodiť dotykom loptičky o sieť a následne vyrába tak trochu nešťastnú chybu, keď sa loptička z jeho bekhendu dotkla len pásky.
15-15O niečo podobné sa pokúsil slovenský tenista aj tenokrát, v tomto prípade však loptička končí v aute a stav v tomto geme je tak vyrovnaný.
15-0Tak poľský tenista začína byť proti bezchybne hrajúcemu Slovákovi absolútne bezradný. Norbert Gombos predviedol exkluzívny nechytateľný return.
4:2No a tak sa aj stáva. Expresne rýchlo zvyšuje slovenský tenista znova na rozdiel dvoch gemov. Vyhráva 4:2 a podávať pôjde Kamil Majchrzak.
40-0Norbert Gombos je na servise stále viac suverénny a má šancu pripísať si na svoju stranu ďalšiu čistú hru pri vlastnom podaní.
30-0Tak toto je svetový výkon zo strany slovenskej rebríčkovej aj zápasovej jednotky. Gombos zaznamenáva druhé eso za sebou.
15-0Norbert Gombos začína nasledujúci gem najlepšie, ako sa dá, a to ďalším esom na svojom konte.
3:2Norbert Gombos pridáva aj ďalší pokazený return zo svojej rakety. Nevadí, stále má jeden brejk navrch a ak nezaváha pri vlastnom servise, dokráča k víťazstvu v tomto stretnutí.
30-40Brejkbal však zatiaľ neprichádza. Naopak, Kamil Majchrzak môže po pokazenom returne Gombosa znížiť stav tretieho setu na 2:3.
30-30Navyše, Kamil Majchrzak pomáha Norbertovi Gombosovi dvojchybou a tak je tu predsa len šanca na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.
15-30Slovák sa nevzdáva za žiadneho stavu. Táto výmena ide na jeho konto a stav je tak 15:30 z jeho pohľadu.
0-30Prichádza aj prvé Poliakovo eso v treťom sete. Tak uvidíme, či aj v tomto geme dokáže Norbert Gombos ešte zabojovať.
0-15Kamil Majchrzak na úvod piateho gemu skrátil hru, čo mu snáď po prvýkrát v zápase vyšlo a dostáva sa tak do vedenia.
3:1Výborne! Je to tak. Norbert Gombos pokračuje vo veľmi koncentrovanom výkone a zvyšuje v treťom sete na 3:1.
40-0Podobne tomu bolo aj teraz, keď sa Kamil Majchrzak za touto loptičkou mohol len obzrieť. Bude z toho čistá hra pre nášho tenistu?
30-0Pri svojom servise pôsobí slovenský tenista mimoriadne koncetrovane a dokáže výmeny ukončovať nechytateľnými víťaznými údermi.
15-0Tak toto bola veľmi pekná výmena z oboch strán. Norbert Gombos si musel prísť po loptičku až na sieť, kde ale zahral veľmi pekný krížny úder, a tak prinútil svojho súpera k chybe z forhendu.
2:1Poliakovi sa napokon toto podanie podarilo napriek výrazným problémom udržať. Znižuje na 1:2 zo svojho pohľadu, na podanie však ide Norbert Gombos.
40-AKamil Majchrzak zatiaľ k ďalšiemu brejkbalu nášho tenistu nepúšťa a dostáva sa do výhody v treťom geme tretieho setu.
40-40Bohužiaľ, tento brejkbal zostáva nevyužitý, keď Slovák spravil v dobre rozohratej výmene pomerne zbytočnú chybu. Uvidíme, či príde aj ďalšia príležitosť.
40-30Následne ale prichádza ďalšia skvelá výmena zo strany Norberta Gombosa, ktorý dnes predvádza jeden zo svojich životných výkonov.
30-30Tak teraz prišlo predsa len aj trošku netrpezlivosti na strane Norberta Gombosa, ktorý tento return zbytočne uponáhľal a robí chybu.
30-15Kamil Majchrzak je ale evidentne psychicky dole a akonáhle sa dostane aspoň trochu do výmeny, tak ju väčšínou ukončí nevynútenou chybou. Tak ako v tomto prípade.
15-15Ani Norbert Gombos však nie je neomylný a aj on občas spraví nejakú tú pomerne zbytočnú chybu.
15-0Kamil Majchrzak ale nezačína túto hru vôbec dobre, keď si zaznamenáva ďalšiu zo série zbytočných nevynútených chýb na svojej strane.
2:0No a obrovskú pohodu na svojej strane potvrdzuje Gombos tým najlepším možným spôsobom – prvým esom v treťom sete. Vedie 2:0, na podanie ide jeho súper.
40-15Slovenský tenista ukazuje obrovskú silu vo svojom forhende a výmenu za výmenou nim ničí svojho súpera na opačnej strane kurtu.
30-15Norbert Gombos ale má tých víťazných úderov omnoho viac ako jeho súper a ďalší z nich si pripisuje po ideálnej hernej kombinácii servis-volej.
15-15Tentokrát ale aj Kamil Majchrzak ukázal, že tenis hrať vie, keď pomerne dlhú výmenu ukončil elegantným víťazným úderom k základnej čiare.
15-0Kamil Majchrzak sa vôbec netrafil do svojho returnu, čo prináša pre Norberta Gombosa priamy bod zo servisu a vedenie v druhom geme tretieho setu.
1:0Výborne! Tak dnešný výkon Norberta Gombosa znesie aj tie najprísnejšie kritéria. Norbert Gombos ukončuje úvodný gem tretieho setu presným forhendom, vedie 1:0 a pôjde podávať. Ideálny úvod tretieho setu!
40-15Tak žeby z toho bol ideálny začiatok? Po ukážkovom tvrdom returne je z toho dvojica brejkbalových príležitostí pre Norberta Gombosa!
30-15Navyše prichádza aj ďalšia úspešná výmena zo strany slovenského tenistu, ktorý tak nepoľavuje zo svojho mimoriadne koncetrovaného výkonu.
15-15Norbert Gombos sa však nenecháva vôbec vyvodiť z miery a následne reaguje víťazný úderom z bekhendovej strany rakety.
0-15Tretí set tohto stretnutia začína kuriózne, keď Kamilovi Majchrzakovi pomohlo aj to povestné tenisové "prasiatko" k zisku úvodného fiftínu.
6:2Hráme ešte len niečo viac ako hodinu a Norbert Gombos už vedie nad Kamilom Majchrzakom 2:0 na sety. Slovenský daviscupový tím tak delí už len jeden set od udržania sa v 1. skupine euro-africkej zóny!
40-15Skvelé podanie bolo základom k zisku dvoch setbalov na stranu Norberta Gombosa, ktorý tak kráča pevným krokom za víťazstvom v druhom sete.
30-15O niečo podobné sa pokúsil aj teraz, no táto exhibičná vložka mu už nevyšla. Napriek tomu mu chýbajú k zisku druhého setu už len dve loptičky.
30-0Norbert Gombos dnes skutočne v niektorých momentoch predvádza tenis hodný exhibície. Podobne tomu bolo aj teraz, keď ukázal v ťažkej pozícii nechytateľný forhend.
15-0No a tento dôležitý gem začína slovenský tenista absolútne ideálne, a to ďalším esom na svoje konto.
5:2Fantázia! Norbert Gombos hrá dnes mimoriadne koncetrovane a trpezlivo, čo mu prinieslo veľký úspech aj v tomto prípade, keď si po sérii presných úderov počkal na chybu Kamila Majchrzaka. O malú chvíľu tak bude podávať na vedenie 2:0 na sety!
A-40Výborne! Norbert Gombos získava tretiu výmenu za sebou na svoju stranu a je tu ten vytúžený brejkbal pre slovenskú tenisovú jednotku!
40-40Výborne! Norbert Gombos sa dokonca dostáva až na zhodu, a tak je tu šanca aj na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.
30-40Proti Norbertovi Gombosovi to však dnes nemá vôbec jednoduché. Norbert Gombos bojuje o každú loptičku a dostáva sa aj v tejto hre na kontakt.
15-40Kamil Majchrzak rozbehal slovenského tenistu a napokon sa dostáva k dvom šanciam na zníženie nepriaznivého stavu v druhom sete.
15-30Tentokrát ale ani ideálny return nepomohol slovenskému tenistovi k zisku fiftínu, keď jeho súper na druhej strane kurtu predviedol ideálnu defenzívu.
15-15Norbert Gombos sa okamžite po returne dostal do ofenzívy, Kamil Majchrzak na to nedokázal absolútne reagovať a napokon loptičku posiela len do autu.
0-15Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť. Teraz mal však Poliak veľké šťastie, keď bekhend z rakety nášho tenistu skončil len tesne v aute.
4:2Je to dobré. Norbert Gombos predviedol absolútne ideálnu dĺžku úderov, keď niekoľkokrát trafil presne čiaru, až prišiel ďalší nechytateľný forhend z jeho strany!
40-30Táto výmena sa musela opakovať, čo ale Norbertovi Gombosovi neuškodilo a pripisuje si ďalší víťazný úder z forhendovej strany rakety.
30-30Kamil Majchrzak teraz poslal na druhú stranu ideálnu loptičku pod nohy nášho tenistu, ktorý na to už nedokázal zareagovať.
30-15Na tú ale nadväzuje Norbert Gombos ideálnym spôsobom – esom.
15-15Následne ale prichádza ďalšia zbytočná chyba zo strany slovenského tenistu, ktorý ich v druhom sete robí predsa len o niečo viac.
15-0Norbert Gombos musel ísť cez druhé podanie, napriek tomu dokázal pritlačiť svojho súpera ďaleko za základnú čiaru, až prišiel nechytateľný víťazný úder z jeho strany.
3:2Poliak túto príležitosť využíva. Norbert Gombos v tomto geme nevyužil tri brejkbaly, napriek tomu stále vedie 3:2 a v nasledujúcom geme bude znova podávať.
40-ATentokrát z toho brejkbalová príležitosť nebude, Norbert Gombos posiela loptičku znova do autu a je tu výhoda pre podávajúceho Kamila Majchrzaka.
40-40Ani ten však slovenský tenista nepremieňa, keď jeho nepresný úder za základnú čiaru musel prísť potvrdiť až empajrový rozhodca.
A-40Norbert Gombos ale nerobí viac chýb v sérii. Teraz si pekne pripravil prechod na sieť a dobrým bekhenodvým volejom sa dostáva aj k tretiemu brejkbalu.
40-40Tak to je veľká škoda. Norbert Gombosa sa pripravuje vlastnou chybou aj o druhý brejkbal, keď tentokrát loptičku poslal len do autu.
40-30O prvý brejkbal sa Gombos pripravil sám, keď loptičku od vlastnej základnej čiary poslal len do siete. Dostane však aj druhú príležitosť.
40-15Vynikajúci úder zo strany slovenského tenistu priamo pod nohy súpera spôsobil chybu Majchrzaka, a tak sú tu ďalšie dva brejkbaly pre Norberta Gombosa!
30-15Kamil Majchrzak teraz využil kvaltiný servis, pripravil si útok, ktorý následne presne zakončil po ideálnom prechode až na sieť.
30-0Tak toto je doslova exhibičné predstavenie zo stran rodáka z Galanty. Ten na druhú stranu kurtu posiela jeden víťazný úder za druhým a získava tak fiftín za fiftínom.
15-0Norbert Gombos je na skvelej vlne a nasledujúci gem na príjme začína nechytateľným forhenodvým víťazným úderom do protiľahlej časti kurtu.
3:1Skvelý výkon Slováka pokračuje. Norbert Gombos odvracal dva brejkbaly, napriek tomu dokázal potvrdiť zisk súperovho servisu z predchádzajúceho gemu.
A-40Tak toto je skvelý výkon zo strany slovenskej jednotky. Gombos získava tretí fiftín v rade a dostáva sa tak do výhody pri vlastnom servise.
40-40Norbert Gombos sa nenecháva ovplyvniť tiahou okamihu. Druhý brejkbal odvracal cez veľmu dlhú výmenu, ktorú ale zvládol v podstate ideálne.
30-40Prvý brejkbal pri vlastnom servise ale slovenský tenista dokázal odvrátiť. Treba sa však sústrediť aj na ten druhý.
15-40Tak pozor! Norbert Gombos akoby si spomenul na prvý set, keď aj tenokrát ponúka Kamilovi Majchrzakovi dve brejkbalové príležitosti.
15-30Bohužiaľ, ale túto výmenu Norbert Gombos nedokázal dotiahnuť do úspešného konca napriek tomu, že ju mal veľmi sľubne rozohratú.
15-15Následne už Slovák triafa ideálny prvý servis, ktorý jeho súper nedokázal poslať na druhú stranu kurtu.
0-15Kamil Majchrzak dokázal využiť slabšie druhé podanie Norberta Gombosa, ktorý zostal prekvapený jeho presným returnom na základnú čiaru.
2:1Je to skvelé! Slovenský tenista poslal na druhú stranu nechytateľný return, získava podanie Kamila Majchrzaka, a tak pôjde o malú chvíľu podávať na potvrdenie brejku.
40-15Výborne! Norbert Gombos dnes zatiaľ predvádza veľmi trpezlivý tenis a dostáva sa k dvom brejkbalovým príležitostiam pri servise poľského tenistu.
30-15Kamil Majchrzak má ale veľké problémy nájsť recept na trpezlivú hru zo strany slovenskej jednotky a aj v tejto výmene robí ďalši pomerne zbytočnú chybu.
15-15Následne však na to nedokázal Slovák nadviazať a aj on predvádza nepresnosť z forhendovej časti svojej rakety.
15-0Navyše, na úvod ďalšieho gemu donútil Gombos svojho súpera k ďalšej chybe, a tak prvý fiftín ide na jeho stranu.
1:1Slovenský tenista ale žiadne komplikácie nepripúšťa a bez väčších problémov si drží svoj úvodný servis v druhom sete.
40-15Čistá hra na strane Slovenska z toho ale nebude, keď Poliak v tejto výmene využil menšie pošmyknutie Norberta Gombosa.
40-0Kamil Majchrzak sa teraz pokúsil skrátením hry zmeniť tempo výmeny, loptička však pristála mimo vymedzeného priestoru, a tak je z toho fiftín pre slovenského tenistu.
30-0Slovák si teraz poriadne rozbehal súpera, prišiel si po loptičku na sieť, odkiaľ poslal ďalší ideálne umiestnený forhend na druhú stranu kurtu.
15-0Norbert Gombos musel ísť cez druhý servis, bola z toho dlhá bekhendová prestrelka, ktorú trpezlivý Gombos ukončil nekompromisným forhendom do protiľahlého rohu kurtu.
0:1Ďalšie komplikácie už ale Poliak nepripustil a po prvý raz v zápase si drží servis a ide do vedenia v druhom sete 1:0.
30-40Norbert Gombos ale dokázal využiť nie príliš ideálne postavenie súpera na základnej čiare a zakončil výmenu ďalším víťazným úderom.
15-40No a v tejto chvíli má Poliak k dispozícii po presnom forhende k dispozícii dva gembaly na vedenie v druhom sete.
15-30Kamil Majchrzak si v tomto zápase ešte ani raz neudržal vlastný servis, v tomto momente je však k tomu blízko, keď mu chýbajú už len dve loptičky.
15-15Následne ale prichádza chyba z rakety slovenského tenistu, ktorý poslal loptičku len za základnú čiaru.
15-0Druhý set začína na servise Kamil Majchrzak, Norbert Gombos si však pripisuje nádherný forhendový víťazný úder, proti ktorému nemal jeho súper žiadnu šancu.
6:1Výborne! Podarilo sa. Norbert Gombos získava prvý set v súboji tímových jednotiek na svoju stranu jednoznačným pomerom 6:1, keď Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi s výnimkou pár výkyvov v podstate nič nedovolil.
A-40Norbert Gombos ale v tomto geme zatiaľ svojho súpera k brejkbalu nepúšťa, naopak, dostáva sa k štvrtému setbalu. Tak snáď to tentokrát vyjde!
40-40Tak to je nepríjemné. Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť, čo predviedol aj v tejto zatiaľ najdlhšej výmene zápasu a vymazal aj tretí setbal slovenského tenistu.
40-30Ani druhý setbal Norbert Gombos zatiaľ nevyužíva. Verme, že toto neprinesie nervozitu na raketu slovenského tenistu.
40-15Kamil Majchrzak ešte skúša zabojovať, keď si zapisuje vôbec prvý víťazný úder v tomto zápase.
40-0No a po ďalšej bezchybnej výmene je z toho trojica setbalov pre Norberta Gombosa.
30-0Slovenský tenista v posledných minútach doslova nerobí chyby a zisk prvého setu je skutočne len otázkou času.
15-0Norbert Gombos mal pri vlastnom servise jedno zaváhanie, keď oň prišiel, odvtedy však absolútne dominuje a kráča pevne za ziskom prvého setu.
5:1Norbert Gombos si túto šancu už nenechal úsť a v nasledujúcom geme bude podávať na zisk prvého setu!
40-15Prvý brejkbal v tomto geme slovenský tenista ešte vlastnou menšou netrpezlivosťou ešte nevyužíva, má však ďalšie dve príležitosti.
40-0Tak toto je úžasné predstavenie od Norberta Gombosa na príjme. Ten núti presnými údermi k základnej čiare svojho poľského súpera k stále väčšiemu poštu chýb.
30-0Tak vyzerá to, že Poliak sa začína psychicky lámať, keď Norbert Gombos v posledných minútach na krute stále viac dominuje.
15-0Kamil Majchrzak znova musel zapojiť druhý servis, čo využil Norbert Gombos ideálne, keď si zapisuje ďalší presný forhendový úder do odkrytej časti kurtu.
4:1Následne ale Norbert Gombos predviedol skvelý pohyb, ideálne čítanie hry a po krásnej výmene sa dostáva už do vedenia 4:1 v prvom sete, čo vyzerá nádejne!
40-30Potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry však z toho zatiaľ nebude, keďže prichádza lacná chyba z rakety rodáka z Galanty.
40-15Gombos je pri vlastnom servise tentokrát pomerne koncetrovaný a zaznamenáva aj druhý forhendový víťazný úder za sebou.
30-15Norbert Gombos sa zatiaľ snaží meniť rytmus hry a tentokrát mu to vyšlo ideálne, keď výmenu ukončil presným víťazným úderom.
15-15Následne ale nedokázal Slovák zabodovať, a tak Kamil Majchrzak vyrovnáva stav tohto gemu.
15-0Navyše, nasledujúcu hru začína slovenský tenista nepríjemným podaním, ktoré nedokázal Kamil Majchrzak poslať na druhú stranu dvorca.
3:1Skveá úspešnosť slovenského tenistu pri podaní súpera pokračuje. Druhý brejkbal a druhý úspech Norberta Gombosa. Slovák zvyšuje v prvom sete na 3:1!
40-30Výborne. Norbert Gombos znova zvolil trpezlivú hru, pripravil si ideálnu pozíciu, nabehol na sieť a nechytateľne zakončil!
30-30Našťastie mu v nasledujúcej výmene pomáha jeho súper pomerne lacnou chybou od základnej čiary a vo štvrtej hre prvého setu je tak stále všetko otvorené.
15-30Norbert Gombos má v doterajšom priebehu zatiaľ celkom veľké problémy s dĺžkou svojich úderov. Aj tentokrát poslal svoj forhend len tesne za základnú čiaru.
15-15Kamil Majchrzak musel ísť cez druhý servis, čo Slovák využil ideálne, keď zahral Majchrzakovi nepríjemný return priamo pod nohy, ktorý poslal poľský tenista len do siete.
0-15Tak toto bolo tesné. Norbert Gombos si Poliaka dobre rozpohyboval a pokúsil sa o presný forhendový víťazný úder, loptička však skončila v tesnom aute.
2:1No a bohužiaľ, Kamil Majchrzak okamžite túto ponuknutú príležitosť využíva a znižuje stav prvého setu na 1:2 zo svojho pohľadu. Navyše, pôjde podávať.
30-40Tak toto je nepríjemné. Norbert Gombos začína robiť viacero chýb a daruje tak Kamilovi Majchrzakovi šancu na zisk svojho strateného servisu späť na svoju stranu.
30-30Tak to je škoda. Ďalšiu dlhšiu výmenu už Slovák stráca. Ukázal síce dlhé nohy, tentokrát bol ale o niečo trpezlivejší a presnejší Kamil Majchrzak, ktorý donútil Gombosa k chybe.
30-15No a okamžite prichádza aj prvé esto tohto stretnutia, ktoré si pripisuje na svoje konto Norbert Gombos a otáča tak vývoj tohto gemu.
15-15Následne ale okamžite slovenská jednotka reaguje pekným víťazným úderom z forhendu, keď dokázala zložiť reparát z forhendovej strany rakety.
0-15Ďalšiu hru na servise ale nezačína Gombos úplne ideálne, keď spravil snáď prvú lacnejšiu chybu z forhendu.
2:0A tak sa aj stáva! Slovák získava hneď prvý servis Kamila Majchrzaka a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0 v prvom sete!
40-30Výborne! Tretí fiftín v rade pre slovenského tenistu znamená hneď prvý brejkbal. Norbert Gombos má šancu odskočiť poľskému tenistovi.
30-30Skvelé. Norbert Gombos vyrovnáva stav tohto gemu na 30:30, keď znova vyčkal na to, čo spraví jeho súpera a aj tentokrát sa to vyplatilo.
15-30Videli sme najdlhšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Na našu radosť ide na konto Norberta Gombosa, ktorý si trpezlivo počkal na chybu svojho súpera.
0-30Ani tentokrát slovenská rebríčková jednotka netrafila loptičku tak, ako potrebovala, a tak je z toho druhý fiftín v rade pre poľského tenistu.
0-15Kamil Majchrzak teraz vytiahol Noberta Gombosa na sieť, ktorý sa tam trošku podkĺzol, a tak nezvládol zahrať úder podľa svojich predstáv.
1:0Ideálny úvod pre slovenskú jednotku, ktorá ukončuje prvý gem pri vlastnom servise víťazným úderom a ujíma sa rýchlo vedenia 1:0.
40-0Tentokrát Gombosovi pomohol aj jeho súper Kamil Majchrzak, keď loptičku zo svojho forhendu od základnej čiary poslal len do siete.
30-0Tentokrát už musel ísť slovenský tenista cez druhý servis, ani to ho však nezastavilo na ceste za ziskom ďalšieho ďalšieho fiftínu na svoje konto.
15-0Norbert Gombos začal stretnutie na podaní a odštartoval ideálne. Priamym bodom zo servisu.
0:0Stretnutie sa práve začalo.
Norbert Gombos s Kamilom Majchrzakom v tejto chvíli prichádzajú na dvorec Národného tenisového centra. O malú chvíľu absolvujú žreb, krátku rozcvičku a zápas sa bude môcť začať.
Vážení fanúšikovia!

Tenisový Davis Cup má dnes na programe záverečné dvojhry. V stretnutí o postup do 1. skupiny euroafrickej zóny vedie Slovensko nad Poľskom 2:1 na zápasy, no k postupovej definitíve potrebuje získať ešte jeden bod. O ten zabojuje aj v našom textovom prenose Norbert Gombos, ktorého v súboji jednotiek čaká Kamil Majchrzak.

NORBERT GOMBOS

Norbert Gombos je v rebríčku ATP momentálne na 85. mieste. Sezónu začal v druhej stovke, no svojimi dobrými výkonmi sa vypracoval na post slovenskej jednotky. V tejto pozícii nastupuje v Davis Cupe prvýkrát, no v piatok to na jeho výkone nebolo znať. Svoju bilanciu v tímovej súťaži upravil vo dvojhre na 3-7, keď po viac ako dvojhodinovej bitke zdolal Huberta Hurkacza. V prvých dvoch dejstvách dominoval, potom prišla možno menšia strata koncentrácie, ale napokon to zverenec Ladislava Šimona zvládol v štyroch setoch. Po druhom servise súpera získal 64% loptičiek, čo bol jeden z kľúčov k cennému víťazstvu. Sedemkrát obral poľského tenistu o podanie a tiež ťažil z toho, že len 20-ročný mladík spravil až pätnásť dvojchýb. Norbert Gombos tak prerušil sériu štyroch prehier, ktorá sa začala na Rogers Cupe v kanadskom Montreale. V dnešnom zápase bude favoritom a veríme, že pre Slovensko získa potrebný tretí bod.

KAMIL MAJCHRZAK

Kamilovi Majchrzakovi patrí v rebríčku ATP aktuálne 267. miesto. Pozíciu poľskej tímovej jednotky pri neúčasti Jerzyho Janowicza ale nezvládla podľa svojich predstáv. V piatok prehral s Andrejom Martinom 1:3 na sety, čo môže byť kľúčový výsledok v rámci celého stretnutia. Poliak začal výborne, získal hneď úvodné podanie súpera, no následne brejk nedokázal potvrdiť. Zápas bol veľmi vyrovnaný a rozhodovali detaily. Kamil Majchrzak sa často snažil o zmenu rytmu, skracoval výmeny a často mu to aj vychádzalo. Postupom času ale začal pôsobiť unavene a robil zbytočné chyby. Po vyhranom druhom sete už nedokázal získať podanie Andreja Martina a celkovo využil len dva zo siedmich brejkbalov. V zápase sa zaskvel 40 víťaznými údermi, ale zaznamenal aj 33 nevynútených chýb. Proti Norbertovi Gombosovi v kariére ešte nehral, keďže vo veku 21 rokov sa prevažne predstavuje na challengeroch a turnajoch kategórie Futures.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 7. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 8. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 9. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Novinka medzi prefabrikátmi
 2. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 3. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. The future of M&A in Europe
 6. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 7. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 8. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 10. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 507
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 249
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 214
 4. Aká je chémia vôní 10 001
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 597
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 699
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 651
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 154
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 631
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Tenis, Online prenosy, Poľsko, Norbert Gombos, Davisov pohár - Davis Cup
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zoroslav Kollár prichádza na výsluch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Koaličná diskusia o výbere šéfa prokurátorov pripomína handlovanie na konskom trhu

Podstatné je, aby sa koncovka našla v dohľadnom čase.

Peter Tkačenko
Minister školstva Branislav Gröhling a minister hospodárstva, prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (obaja SaS).
Ilustračné foto.